Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4456)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4134)
Українці мої... (1667)
Резонанс (2128)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1064)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (331)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (210)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВОЛОДИМИР ЗЕЛЕНСЬКИЙ: ВИГРАНА БИТВА ЗА ЛЕГ╤ТИМН╤СТЬ
20 травня 2019 року оф╕ц╕йно стартувала п’ятир╕чна каденц╕я Володимира Зеленського на...


НАЦИЗМ В╤ДРОДИВСЯ. Т╤ЛЬКИ З НОВИМ МАРКУВАННЯМ: «СДЕЛАНО В РОССИИ».
Звернення Президента Укра╖ни з нагоди Дня пам'ят╕ та перемоги над нацизмом у Друг╕й св╕тов╕й в╕йн╕.


САМ╤Т У ШВЕЙЦАР╤╥ - ПЕРШИЙ РЕАЛЬНИЙ ШАНС РОЗПОЧАТИ В╤ДНОВЛЕННЯ СПРАВЕДЛИВОГО МИРУ
Лише глобальна сила здатна примусити Рос╕ю до миру, саме тому Укра╖на працю╓, щоб залучити...


НАШ╤ ВО╥НИ ВМ╤ЮТЬ ПЕРЕМАГАТИ, АЛЕ ВОНИ ПОТРЕБУЮТЬ ВАШО╥ ДОСТАТНЬО╥ ТА СВО╢ЧАСНО╥ П╤ДТРИМКИ
Звернення Президента до учасник╕в зас╕дання у формат╕ «Рамштайн».


«К╤ЛЬКА ДН╤В, ЯКЩО НЕ РАН╤ШЕ»:
У Пентагон╕ сказали, коли Укра╖на отрима╓ перш╕ парт╕╖ озбро╓нь…
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #23 за 05.06.2015 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#23 за 05.06.2015
НЕ ТАК Т╤╥ ВОРОГИ, ЯК «ДОБР╤╥» ЛЮДИ, АБО МАРОДЕРСТВО «ПО-КУЛЬТУРНОМУ»

Два тижн╕ тому в номер╕ за 22 травня п╕д заголовком «Кримська св╕тлиця»: окупац╕я — московська, блокада — ки╖вська?» (http://svitlytsia.crimea.ua/index.php?section=article&artID=15273) був опубл╕кований в╕дкритий лист сп╕взасновникам ╕ видавцев╕ газети стосовно критично╖ ситуац╕╖, в як╕й опинився невеличкий колектив «св╕тличан», котр╕ дос╕, в «окупац╕╖ ╕ блокад╕», продовжують виконувати сво╖ профес╕йн╕ ╕ громадянськ╕ обов’язки (хто сумн╕ва╓ться, перегляньте арх╕в нашого ╤нтернет-сайту — там не пропущено жодного номера). Але дос╕ — як на попередн╕ «закрит╕», так ╕ на нин╕шн╓ «в╕дкрите» звернення не отримано з Ки╓ва жодно╖ оф╕ц╕йно╖ реакц╕╖. Б╕льше того, нещодавно «спливли» деяк╕ факти, як╕ приводять до сумного висновку, що «блокада по-ки╖вськи» — це ще не найбрутальн╕ше випробування, яке випало на долю нашо╖ многостраждально╖ газети. Ми не «куштували» ще ки╖вського «мародерства по-культурному»!
Але спершу — ще трохи св╕жого, але традиц╕йно безрезультатного листування з╕ столицею:

Генеральному директору
ДП «Нац╕ональне газетно-журнальне видавництво»
Ратушному Р. Я.
2 червня 2015 р.

Доброго дня! Шановний пане Романе, щойно дов╕дався в╕д кримчанина, котрий був минулого тижня у Вас з нашими дов╕реностями на отримання зарплати за останн╕ 4 м╕сяц╕, що н╕ коп╕йки йому у Видавництв╕ не видали, натом╕сть передали пов╕домлення для редактора «Кримсько╖ св╕тлиц╕», що в╕н цього тижня… ма╓ прибути до Ки╓ва «на виробничу нараду».
Якщо це не цин╕зм, пане Романе, то що? Нав╕ть у кращ╕ часи, – як Ви уявля╓те соб╕ таку «прогулянку», з урахуванням 4-х м╕сяц╕в безгрош╕в’я? Про яку нараду – раптом уперше за понад р╕к окупац╕╖ – йдеться? Як╕ питання там мають розглядатися? Ваш «п╕дп╕льний» наказ про переведення «Св╕тлиц╕» до Ки╓ва? А нашо╖ з Вами компетенц╕╖ для цього вистачить? А може, спочатку треба спитати у трудового колективу та ╕нших сп╕взасновник╕в ╕ проводити нараду сп╕льно з ними? Та в будь-якому раз╕ – нам тут не те, що ╖здити, а ╖сти за щось треба, а Вашо╖ компетенц╕╖ не вистачило, щоб орган╕зувати минулого тижня повернення через нашу дов╕рену особу хоча б частини зарплатного боргу! Коли ще така нагода трапиться?
Вибачте, пане Романе, але мушу запитати: Ви, д╕йсно, серйозно, щиро ╕ в╕дпов╕дально прагнете допомогти газет╕ ╕ справ╕, яку купка людей тут ще намага╓ться робити? Чому ж у такий цин╕чний спос╕б це в╕дбува╓ться?
В╕ктор Качула

* * *
Отже, 4 останн╕ м╕сяц╕ прац╕вникам газети, як╕ вперто продовжують виконувати сво╖ службов╕ обов’язки, не платять зарплату. Колись за таке, пам’ята╓ться, кер╕вника могли нав╕ть до цугундера потягти. Воно, з одного боку, н╕би й можна зрозум╕ти: в╕йна, окупац╕я, кошт╕в катма, вс╕м важко. Але як осягнути те, що за нашими спинами до штату «Св╕тлиц╕» у Ки╓в╕
приймають на вакантну посаду фотокореспондента людину, яка справно — за рахунок економ╕╖ на нас, с╕рих, отриму╓ зароб╕тну плату?! Ми у Криму, в ц╕й анекс╕╖ — н╕, а в╕н у в╕льному град╕ Ки╓в╕ — залюбки, хоча жодно╖ його фотограф╕чно╖ продукц╕╖ у «Св╕тлиц╕» не з’являлося. ╤ це не мародерство?! А може, в╕н нам тут, у Криму, ще один укра╖нський журнал╕ст-патр╕от — ой як знадобився б! Або чому б з тих зекономлених кошт╕в хоч раз на р╕к комусь гонорар не виплатити або компенсувати дорогу нашому льв╕вському кореспондентов╕ С. Лащенку, котрий за власний кошт мота╓ться кра╖ною, м╕ж сходом, п╕вднем ╕ заходом мости наводить. Та нашому ки╖вському начальству, певне, т╕ мости так треба, як ╕ «Св╕тлиця» в Криму!
Щоб н╕ в кого не залишалося сумн╕в╕в: ╕нформац╕я про ки╖вського «п╕дсн╕жника» отримана з оф╕ц╕йного зв╕ту Державно╖ ф╕нансово╖ ╕нспекц╕╖ в м. Ки╓в╕, яка цього року проводила рев╕з╕ю ф╕нансово-господарсько╖ д╕яльност╕ ДП «Нац╕ональне газетно-журнальне видавництво». Але, зда╓ться, рано зак╕нчила, бо ось ще один мародерський факт. П╕вм╕сяця тому через це безгрош╕в’я мусила зв╕льнитися ╕ взагал╕ ви╖хати з родиною за меж╕ Криму в╕дпов╕дальний секретар редакц╕╖. В╕дпрацювала вона до друго╖ половини травня, але коли брала в бухгалтер╕╖ дов╕дку про зарплату, за кв╕тень-травень зароб╕ток ╖й не вказали, пояснивши, що з кв╕тня зарплата... не нараховувалася. Ось так просто у вимушено╖ переселенки, матер╕ двох д╕тей-школяр╕в, яка мусить тепер зн╕мати квартиру в чужому м╕ст╕, поцупили п╕вторам╕сячний зароб╕ток! Як ╕, напевне, в ус╕х, ще оф╕ц╕йно не зв╕льнених, прац╕вник╕в «Кримсько╖ св╕тлиц╕».
Як же така ситуац╕я могла скластися у «найкультурн╕шому» укра╖нському м╕н╕стерств╕, яке у сво╖х в╕дпов╕дях запевня╓ наших стурбованих читач╕в, що н╕хто «Св╕тлицю» не закрива╓, що там вчасно отримують зарплату, що негаразди ц╕ тимчасов╕? Давайте знову звернемося до, на жаль, одностороннього кримсько-ки╖вського листування:

М╕н╕стру культури Укра╖ни
НИЩУКУ ╢. М.
27 травня 2014 р.

Шановний
╢вгене Миколайовичу!
Перед тим, як звернутися до громадськост╕ ╕ Майдану, чи╖м Голосом Ви були ╕, спод╕ваюся, залиша╓теся, хочу дов╕датися все ж таки у Вас: наск╕льки морально залишатися мен╕ на посад╕ головного редактора газети «Кримська св╕тлиця», яку очолюю з 2000 року, п╕сля останн╕х призначень в Нац╕ональному газетно-журнальному видавництв╕, де не без Вашо╖ участ╕ до кер╕вництва повертаються люди, котр╕ 4 роки тому фабрикували проти мене крим╕нальну справу ╕ п╕д гаслами реформац╕╖ нищили ╓дине кримське укра╖нське видання?
Близько року мен╕ довелося проходити «люстрац╕ю» в судах ╕ прокуратурах, щоб в╕дмести наклепи, в╕дновитися на посад╕ ╕ пот╕м в╕дроджувати разом ╕з новим кер╕вництвом Газетно-журнального видавництва «зареформовану» «Кримську св╕тлицю». ╤ от сьогодн╕ ц╕ наклепники (дума╓те, хоч хтось вибачився?) прийшли з люстрац╕╓ю у Видавництво?! Тож якщо нин╕ ц╕ особи з Вашою допомогою повернули соб╕ моральне право вважатися «культурними» людьми (з культурою ж працюють), чи не втратив у такому випадку це право я?
Остап Вишня, зда╓ться, сказав, що коли входиш у л╕тературу, треба витерти черевики... Ви упевнен╕, шановний пане ╢вгене, що на душах тих людей, котр╕ колись, використовуючи сво╓ службове становище, з ус╕х сил намагалися очорнити ╕ кинути у в’язницю невинну людину, не залишилося б╕льше бруду, щоб ╖м можна було дозволити «входити» до управл╕ння т╕╓ю сферою, де саме мораль ╓ основою з основ?
Я додаю до свого звернення документ, який засв╕дчу╓ мо╖ слова. П╕д брудними паскв╕лями («рукописи» не горять!) проти мене в суд ╕ прокуратуру стоять п╕дписи тих людей, як╕ знову призначен╕ керувати Видавництвом ╕ мною. З якою мораллю мен╕ працювати з ними дал╕, шановний ╢вгене Миколайовичу?

В╕це-прем’╓р-м╕н╕стру — м╕н╕стру культури Укра╖ни
КИРИЛЕНКУ В. А.
№ 2 в╕д 13.01.2015 р.

Шановний
В’ячеславе Анатол╕йовичу!
Серед ус╕х виклик╕в часу, як╕ випали на долю очолюваного Вами М╕н╕стерства, ще й ╕нформац╕йний вакуум в окупованому Криму: М╕н╕стерство культури Укра╖ни з 2006 року ╓ сп╕взасновником ╓дино╖ кримсько╖ укра╖нсько╖ газети «Кримська св╕тлиця». Невеличка наша редакц╕я ще тут, в окупац╕╖, трима╓ться, завдяки, зокрема, п╕дтримц╕ М╕н╕стерства. Попри блокаду, газета регулярно друку╓ться у Ки╓в╕, щотижня оновлю╓ться ╖╖ сайт, який доступний ╕ для кримчан, бо поширення друковано╖ газети на п╕в-остров╕ заблоковане окупантами. Але утримувати дал╕ цей укра╖нський ╕нформац╕йний «блокпост» у Криму (що вже казати про як╕сь наступальн╕ д╕╖) неможливо без над╕йного тилу (хоч у Вас там, в М╕н╕стерств╕, як ╕ повсюди в Укра╖н╕, сьогодн╕ теж — як на передов╕й!).
Але — надсилаю Вам коп╕╖ двох лист╕в, з якими звертався до попереднього м╕н╕стра ╕ на як╕, на жаль, не отримав жодно╖ реакц╕╖. Ми розум╕╓мо, що в Укра╖н╕ — в╕йна, ╕, напевне, у М╕н╕стерства й без «Кримсько╖ св╕тлиц╕» вистача╓ проблем, але працювати в умовах кримсько╖ окупац╕╖, коли тоб╕ у ки╖вському «штаб╕» будь-яко╖ мит╕ можуть ударити в спину?! Та ми так н╕коли жодно╖ в╕йни не вигра╓мо!
Р╕вно 5 рок╕в тому, 13 с╕чня 2010 року (на Щедрий веч╕р!), до С╕мферополя прилет╕ла з М╕нкультури бригада «реформатор╕в» — зн╕мати мене з посади головного редактора за надуманими п╕длими звинуваченнями, як╕ пот╕м були спростован╕ у судах. Найголовн╕ша причина, вважаю, у тому, що не давав руйнувати налаштований механ╕зм видання ╕ поширення газети, нищити колектив, який так непросто було сформувати у в╕чно «специф╕чних» кримських умовах. У 2010 роц╕ руйнац╕ю газети продовжили «донецьк╕» керманич╕. ╤ т╕льки коли навесн╕ 2011 року Нац╕ональне газетно-журнальне видавництво очолила пан╕ Олеся Б╕лаш, вдалося п╕сля майже р╕чно╖ перерви в╕дродити ╕ «Кримську св╕тлицю», й ╕нш╕ культуролог╕чн╕ видання.
Серед член╕в т╕╓╖ м╕нкульт╕всько╖ «десантно╖ бригади», що 5 рок╕в тому розпочала руйнац╕ю «Св╕тлиц╕» та й всього Видавництва, були, зокрема, п.п. С╓р╕ков ╕ Сатаренко, як╕ нин╕ правлять бал у Нац╕ональному газетно-журнальному видавництв╕...
Шановний В’ячеславе Анатол╕йовичу! Ми, укра╖нц╕, не вигра╓мо ц╕╓╖ в╕йни (╕нформац╕йно╖ також!) без дов╕ри й упевненост╕ один в одному. У наш╕й ситуац╕╖ — без в╕дпов╕д╕ на т╕ запитання, як╕ я поставив попередньому м╕н╕стру...

╤ ще один лист п. КИРИЛЕНКУ:

№ 10 в╕д 07.05.2015 р.

Шановний
В’ячеславе Анатол╕йовичу!
Як сп╕взасновнику — надсилаю Вам коп╕ю наказу в╕д 17.03.2015 р. гендиректора ДП «Нац╕ональне газетно-журнальне видавництво» п. Ратушного Р. Я. «Про переведення до м. Ки╓ва редакц╕╖ газети «Кримська св╕тлиця». Я прошу Вас дати розпорядження роз╕братися ╕ навести лад у п╕дконтрольному М╕н╕стерству культури Видавництв╕, бо склада╓ться враження, що хтось просто покрива╓ «п’яту колону», яка добива╓ залишки укра╖нського в Криму! ╤ справа не лише в цьому березневому наказ╕, про який ми днями дов╕далися зовс╕м випадково.
Нагадую, що я вже звертався особисто до Вас ╕ Вашого першого заступника ╤. Л╕хового (як ╕ до Вашого попередника ╢. Нищука) стосовно проблем з газетою (повторно надсилаю коп╕╖ лист╕в). Ще раз наполягаю на тому, що кор╕нь ус╕х цих проблем не ст╕льки у ф╕нансов╕й, як у моральн╕й площин╕. ╤ саме Ви, як м╕н╕стр, в╕дпов╕да╓те за те, що Нац╕ональним газетно-журнальним видавництвом продовжують заправляти «с╕р╕ кардинали» (пов╕рте, зовс╕м не Ратушний там команду╓), як╕ продемонстрували сво╓ моральне «обличчя» ще 5 рок╕в тому.
То чому ж дивуватися, що четвертий м╕сяць люди — ваш╕ укра╖нськ╕ журнал╕сти! — сидять в окупованому С╕мферопол╕ без коп╕йки. Увесь цей час регулярно щотижня п╕дготовлен╕ нами до друку номери «Кримсько╖ св╕тлиц╕» розм╕щуються на сайт╕ ╕ в╕дправляються на електронн╕ адреси М╕н╕стерства та НГЖВ. Тим часом Ваш╕ п╕длегл╕ заявляють про «в╕дсутн╕сть контакт╕в з╕ сп╕вроб╕тниками редакц╕╖» ╕ на папер╕ переводять редакц╕ю ╕з С╕мферополя до Ки╓ва. Чи хоч знають у М╕н╕стерств╕, яке ╓ одним ╕з сп╕взасновник╕в «Кримсько╖ св╕тлиц╕», про таку ╕н╕ц╕ативу? У наказ╕, м╕ж ╕ншим, зазначено, що виданий в╕н «у в╕дпов╕дност╕ до... рекомендац╕й (?) М╕н╕стерства...».
Шановний В’ячеславе Анатол╕йовичу, треба наводити порядок! ╤ так тут, в окупац╕╖, непросто, а «Св╕тлиц╕», виходить, ще й у Ки╓в╕ в спину стр╕ляють! Якщо, д╕йсно, не до газети зараз, не до якогось там ╕нформац╕йного спротиву в Криму, ╕ видавнич╕ «с╕р╕ кардинали» неп╕дконтрольн╕ нав╕ть Вам, — скаж╕ть про це чесно ╕ не знущайтеся з людей, котр╕ з почуття обов’язку не кидають справу, як╕й в╕ддали ст╕льки л╕т ╕ сил.

В╕ктор КАЧУЛА,
головний редактор
«Кримсько╖ св╕тлиц╕»,
заслужений журнал╕ст Укра╖ни

P. S. В╕таючи напередодн╕ Дня журнал╕ста Укра╖ни колег з профес╕йним святом, звертаюся до ус╕х (бо ж вам там ближче!) з проханням допомогти, врешт╕-решт, отримати в╕дпов╕д╕ на т╕ запитання, як╕ я поставив ки╖вському начальству в наведених вище листах. Бо зда╓ться мен╕, що стосуються т╕ в╕дпов╕д╕ не лише «Кримсько╖ св╕тлиц╕» ╕ не т╕льки М╕н╕стерства культури...

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #23 за 05.06.2015 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=15334

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков