Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
РОБИМО ВСЕ, ЩОБ У НАШИХ ВО╥Н╤В БУЛО Б╤ЛЬШЕ МОЖЛИВОСТЕЙ, Б╤ЛЬШЕ ЗБРО╥; ЦЕ БУДЕ
Звернення Президента Укра╖ни.


ЗЕЛЕНСЬКИЙ: РОС╤Я ГОТУ╢ НОВИЙ НАСТУП
Нав╕ть завтра рос╕йськ╕ ракети можуть долет╕ти до будь-яко╖ держави…


╢ВРОПА МА╢ БУТИ ЩИТОМ ДЛЯ УКРА╥НИ
Президентка ╢вропейсько╖ ком╕с╕╖ Роберта Мецола - за п╕дсумками зустр╕ч╕ у Брюссел╕…


НАШ╤Й ╢ВРОП╤ ПОТР╤БНА РЕАЛЬНА ОБОРОННА САМОДОСТАТН╤СТЬ
Виступ Президента Укра╖ни на зас╕данн╕ ╢вропейсько╖ ради.


У ДЕНЬ УКРА╥НСЬКОГО ДОБРОВОЛЬЦЯ МИ ДЯКУ╢МО КОЖНОМУ Й КОЖН╤Й, ХТО СТАВ НА ЗАХИСТ УКРА╥НСЬКО╥ ДЕРЖАВИ ТА СУСП╤ЛЬСТВА
Президент вручив нагороди во╖нам…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #21 за 22.05.2015 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#21 за 22.05.2015
Олександр ТУРЧИНОВ: ЯДЕРНА ЗАГРОЗА З БОКУ РОС╤╥ — РЕАЛЬН╤СТЬ

— Генеральний Секретар НАТО Столтенберг нещодавно публ╕чно висловив занепоко╓ння можлив╕стю розм╕щення рос╕йсько╖ ядерно╖ збро╖ у Криму. Наск╕льки реальною, на ваш погляд, ╓ така загроза?
— Ц╕ занепоко╓ння, на жаль, мають п╕дстави. Рос╕йська Федерац╕я продовжу╓ розгортати на територ╕╖ окупованого Криму додатков╕ наступальн╕ системи озбро╓нь. Також ведеться активна робота щодо розм╕щення на п╕востров╕ ядерно╖ збро╖ та засоб╕в доставки ядерних заряд╕в.
Так, Рос╕я зд╕йсню╓ конкретн╕ кроки ╕з забезпечення на територ╕╖ окупованого Криму повноц╕нного функц╕онування в╕дпов╕дних баз 12-го Головного управл╕ння М╕н╕стерства оборони РФ. На це управл╕ння покладен╕ завдання з п╕дготовки до експлуатац╕╖ та забезпечення бо╓припасами з ядерними бойовими частинами сил Чорноморського флоту РФ (бойових надводних корабл╕в, п╕дводних човн╕в, л╕так╕в, берегових ракетних комплекс╕в).
За ╕нформац╕╓ю, яка ╓ в нас, кер╕вництво РФ поставило завдання розгорнути в Криму:
— полк бомбардувальник╕в Ту-22М3, обладнаних для несення ракет з ядерними бойовими частинами;
— три див╕з╕они оперативно-тактичних ракетних комплекс╕в (ОТРК) «╤скандер-К» та «╤скандер-М», у тому числ╕ укомплектованих ракетами з ядерними бо╓головками.
Кр╕м того, на окупован╕й територ╕╖ Криму РФ плану╓ завершити створення потужно╖ бази п╕дводного флоту. П╕дводн╕ човни плану╓ться озбро╖ти системою ракет, що мають також ядерн╕ бо╓головки з можлив╕стю ураження наземних ц╕лей на в╕дстан╕ 1,5-2 тис. км.
— Я бачу, РНБО добре по╕нформована про в╕йськов╕ плани Рос╕╖, у тому числ╕ про в╕йськову ╕нфраструктуру РФ у Криму. За вашою ╕нформац╕╓ю, де саме в Криму плану╓ розм╕стити Рос╕я ядерну зброю й яку саме?
— П╕дкреслю, на п╕востр╕в уже доставлено 10 одиниць оперативно-тактичних ракетних комплекс╕в «╤скандер-М», як╕ розм╕щуються в район╕ селища Щолк╕не (мис Казантип) та Красноперекопська. Окр╕м цього, М╕н╕стерство оборони РФ готу╓ться розм╕стити аналог╕чн╕ комплекси в район╕ м╕ста Джанкой та селища Чорноморське.
Водночас активно в╕дновлю╓ться завод з удосконалення торпед ╕ ракет морського базування у селищ╕ Орджон╕к╕дзе (ф╕л╕я суднобуд╕вного заводу «Залив» неподал╕к в╕д Феодос╕╖) з метою створення бази з обслуговування ядерного озбро╓ння флоту. ╤нтенсивно зм╕цню╓ться периметр об’╓кта та його оснащення сучасними видами охоронно╖ сигнал╕зац╕╖.
Фах╕вцями 12-го Головного управл╕ння МО РФ вивча╓ться можлив╕сть тимчасового збереження ядерних бойових частин для оперативно-тактичного озбро╓ння на флотських арсеналах Севастопольсько╖ в╕йськово-морсько╖ бази та на складах ракетно-артилер╕йського озбро╓ння в╕йськового аеродрому «Гвард╕йське».
З метою ╕нфраструктурного забезпечення ав╕ац╕йно╖ компоненти ядерних сил у Криму рос╕йське командування прид╕ля╓ особливу увагу ремонту й модерн╕зац╕╖ зл╕тно-посадочних смуг на ав╕абазах «Гвард╕йське», «Бельбек» ╕ «Джанкой» для можливост╕ прийому та базування бомбардувальник╕в Ту-22МЗ, оснащених керованими ядерними бомбами ново╖ модиф╕кац╕╖ та ракетами «пов╕тря-земля» Х-15 (у перспектив╕ Х-102). Так, рос╕йськ╕ в╕йськов╕ вже в╕дновили аеродром у селищ╕ К╕ровське з метою проведення випробувань нових зразк╕в ав╕ац╕йних озбро╓нь, зокрема на баз╕ ракет класу «пов╕тря-земля» Х-15 та Х-102. У с╕чн╕ 2015 року до Криму прибули багатофункц╕ональн╕ винищувач╕ Су-30.
Нам в╕домо також про те, що з метою п╕дтримки пост╕йно╖ бойово╖ готовност╕ систем доставки ядерних заряд╕в плану╓ться в╕дновити два базов╕ комплекси з обслуговування ядерно╖ збро╖ — у Балаклав╕ та Феодос╕╖.
Ще у кв╕тн╕-травн╕ 2014 року, одразу п╕сля анекс╕╖ Криму, рос╕йське командування про╕нспектувало об’╓кт «Феодос╕я-13» з метою проведення в╕дновлювальних роб╕т. Так╕ роботи вже проводяться.
Об’╓кт «Феодос╕я-13» або «об’╓кт 712» (за час╕в СРСР використовувався як Центральне бомбосховище) розташований на в╕дстан╕ 18 км в╕д Судака у напрямку Коктебеля, в╕н ╓ тунелем у скельн╕й пород╕ завдовжки понад 2 км ╕з запасним виходом. Використовувався для збер╕гання ядерних бо╓запас╕в для артилер╕╖ та бойових корабл╕в Чорноморського флоту ВМФ МО СРСР.
Також рос╕йськими в╕йськовими проводиться п╕дготовча робота у в╕йськово-морському музейному комплекс╕ «Балаклава» на предмет його переобладнання у центр комплектац╕╖ та обслуговування ядерних бо╓головок на п╕дводних човнах. Останн╕м часом в╕йськов╕ водолази проводять активне досл╕дження дна б╕ля морського входу в цей комплекс, прилегло╖ бухти й дна, морських п╕дход╕в до не╖.
За радянських час╕в даний комплекс використовувався як секретний завод з ремонту й обслуговування п╕дводних човн╕в, а також арсенал для збер╕гання морських бо╓припас╕в. Об’╓кт був побудований у 1961 роц╕ в╕дпов╕дно до комплексного плану захисту в╕д можливих ядерних атак основних промислових ╕ оборонних об’╓кт╕в колишнього СРСР.
У червн╕ 2014 року б╕ля Феодос╕╖ були розгорнут╕ ешелонован╕ засоби протипов╕тряно╖ оборони, як╕ включають моб╕льн╕ системи протипов╕тряно╖ та протиракетно╖ оборони «С-400» (дальн╕й ешелон) та «Панцир-С1М» (ближн╕й ешелон). На сьогодн╕ завершено формування див╕з╕╖ протипов╕тряно╖ оборони з базуванням у Севастопол╕.
Окр╕м того, рос╕йськ╕ в╕йськов╕ приступили до розгортання б╕ля селища Резервне берегових ракетних комплекс╕в «Бал» та К300П «Баст╕он». Останн╕й може бути оснащений ядерною бо╓головкою, здатною уражати ц╕л╕ на в╕дстан╕ до 600 км, тобто фактично може загрожувати значн╕й частин╕ акватор╕╖ Чорного моря.
— Як╕ м╕жнародн╕ договори та власн╕ зобов’язання Рос╕я порушить у випадку розм╕щення ядерно╖ збро╖ в Криму?
— Ви ж розум╕╓те, що Рос╕я вже порушила м╕жнародн╕ зобов’язання, зд╕йснивши ретельно сплановане захоплення та анекс╕ю Криму, скориставшись тим, що в кра╖н╕ п╕сля пад╕ння режиму Януковича практично не було арм╕╖ та силових структур. Усе, включаючи саму систему центрально╖ та рег╕онально╖ влади, р╕к тому треба було в╕дновлювати фактично з нуля.
У 1994 роц╕ наша кра╖на зробила безпрецедентний крок — в╕дмовилася в╕д ядерного арсеналу, до реч╕, третього за величиною в св╕т╕ в обм╕н на гарант╕╖ безпеки в╕д Рос╕╖, США ╕ Великобритан╕╖. У п╕дписаному 5 грудня 1994 року Будапештському меморандум╕, одна з╕ стор╕н — Рос╕йська Федерац╕я, що сто╖ть першою у перел╕ку кра╖н-п╕дписант╕в, зобов’язалася... Цитую: «...Поважати незалежн╕сть ╕ суверен╕тет та ╕снуюч╕ кордони Укра╖ни», а також «утримуватися в╕д загрози силою чи ╖╖ використання проти територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ чи пол╕тично╖ незалежност╕ Укра╖ни, ╕ що жодна ╖хня зброя н╕коли не буде використовуватися проти Укра╖ни, кр╕м ц╕лей самооборони або будь-яким ╕ншим чином зг╕дно з╕ Статутом Орган╕зац╕╖ Об’╓днаних Нац╕й».
Агрес╕я Рос╕╖, окупац╕я нашо╖ територ╕╖ та реал╕зац╕я Рос╕╓ю наступальних ядерних програм з розгортанням ╖хн╕х складових на укра╖нськ╕й земл╕ безпосередньо порушують без’ядерний статус Укра╖ни, умови Договору про нерозповсюдження ядерно╖ збро╖ та штучно виводять Укра╖ну за меж╕ цього договору. Кр╕м того, в╕дбува╓ться цин╕чне порушення Рос╕╓ю статей 1-3 та 6-8 Заключного акта Наради з безпеки ╕ сп╕вроб╕тництва в ╢вроп╕, зг╕дно з яким держави-учасники взяли на себе зобов’язання «поважати суверенну р╕вн╕сть права, суверен╕тет ╕ територ╕альну ц╕л╕сн╕сть одне одного», «поважати право в╕льно обирати та розвивати сво╖ пол╕тичн╕, соц╕альн╕, економ╕чн╕ та культурн╕ системи», «утримуватися в╕д застосування сили або погроз силою, спрямованих на порушення територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ або пол╕тично╖ незалежност╕ будь-яко╖ держави».
Аналог╕чним чином грубо порушен╕ основоположн╕ статт╕ Статуту ООН, Л╕сабонського протоколу в╕д 1992 року, зобов’язання РФ як члена МАГАТЕ.
— Як╕ кроки в так╕й ситуац╕╖ буде змушена зробити Укра╖на, щоб убезпечити власну територ╕ю й населення?
— Укра╖на робить кроки, спрямован╕ на захист сво╓╖ територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ ╕ незалежност╕. Перше ╕ найголовн╕ше, що ми робимо, — це в╕дновлення ╕ зм╕цнення наших Збройних Сил, побудова д╕╓во╖ системи нац╕онально╖ безпеки та оборони, в╕дродження потужного ВПК.
Ми посилю╓мо оборону кордону в╕д агресора. Кр╕м того, не порушуючи м╕жнародних угод, в╕дновлю╓мо наш ракетний щит, головне завдання якого — оборона в╕д агрес╕╖ РФ.
Для того, щоб реально протистояти безумцю, який погрожу╓ св╕ту потужним ядерним потенц╕алом, одних зусиль нашо╖ кра╖ни недостатньо. Потр╕бна вза╓мод╕я та системна координац╕я зусиль ус╕х пров╕дних кра╖н св╕ту. Це повинен бути комплекс економ╕чних, пол╕тичних ╕ в╕йськових заход╕в. У тому числ╕ ╕ значне посилення сп╕льно╖ системи захисту в╕д ядерно╖ загрози та розгортання додаткових позиц╕й системи ПРО. Не виключаю, що для захисту в╕д ядерно╖ небезпеки ми змушен╕ будемо проводити консультац╕╖ щодо розм╕щення компонент╕в системи ПРО на територ╕╖ Укра╖ни. Не допустити в╕йни з використанням ядерно╖ збро╖ — це сп╕льна в╕дпов╕дальн╕сть ус╕х людей добро╖ вол╕ перед планетою.
— Але, можливо, т╕, хто дотриму╓ться пол╕тики умиротворення агресора, повинн╕ задуматись над тим, який вплив ╕мов╕рне розм╕щення рос╕йсько╖ ядерно╖ збро╖ в Криму матиме на ╓вропейську та ╓вроатлантичну безпеку? Чи можливо в принцип╕ цю ситуац╕ю ще б╕льше пог╕ршити пор╕вняно з поточним станом?
— Те, що анекс╕я Криму ╕стотно посилила в╕йськов╕ спроможност╕ Рос╕╖ та сутт╓во зм╕нила баланс в╕йськових сил у Чорноморському та Середземноморському рег╕онах, розум╕ють ус╕ наш╕ партнери.
Але поки що н╕хто не йде дал╕ заяв та «висловлювань глибоко╖ стурбованост╕».
Розум╕╓те, у вс╕х нас ╓ ╕сторичний досв╕д, що пол╕тика умиротворення агресора апр╕ор╕ не може зак╕нчитись н╕чим хорошим. Вона призводить лише до зростання во╓нно╖ загрози ╕ до руйнування системи колективно╖ безпеки. В тому числ╕ ╕ до зб╕льшення ризик╕в початку повномасштабно╖ в╕йни ╕з застосуванням ядерно╖ збро╖, яка може бути останньою в╕йною в ╕стор╕╖ людства ╕, взагал╕, в ╕стор╕╖ цив╕л╕зац╕╖. Готовн╕сть рос╕йського пол╕тичного кер╕вництва до тако╖ в╕йни зайвий раз п╕дтверджу╓ться заявами щодо план╕в з╕ зб╕льшення ╖хнього ядерного арсеналу. Чого лише варте вихваляння Пут╕на щодо готовност╕ використати ядерну зброю у раз╕ виконання нашими союзниками Будапештського меморандуму, згадайте ╖хн╕й пропагандистський ф╕льм про захоплення Криму.
Це нас надзвичайно непоко╖ть, адже, по сут╕, ядерна зброя у Криму буде скерована, насамперед, проти ╓вропейських кра╖н. Окр╕м того, реальна небезпека ╕сну╓ ╕ для Туреччини, яка, м╕ж ╕ншим, кра╖на-член НАТО.
Зупинити агресора можна, лише скоординувавши зусилля, реал╕зуючи комплекс асиметричних заход╕в, зокрема, як у реал╕зац╕╖ потужних м╕ждержавних програм в╕йськово-техн╕чного сп╕вроб╕тництва, так ╕ посилюючи санкц╕╖, в тому числ╕ ╕ за порушення м╕жнародних договор╕в про нерозповсюдження ядерно╖ збро╖. А д╕╖ РФ, коли вони захопили укра╖нську власн╕сть: л╕таки, корабл╕, майно, — це не т╕льки в╕йськова агрес╕я, це — банальне п╕ратство та мародерство.
Загроза св╕ту, яка сьогодн╕ походить в╕д Рос╕╖, потребу╓ адекватно╖ реакц╕╖ та активних д╕й. Вважаю, що варто було б замислитись над тим, щоб додати до санкц╕й також ╕ блокування проходження ╖хн╕х в╕йськових корабл╕в через Босфор, в╕дключення в╕д системи SWIFT рос╕йсько╖ ф╕нансово╖ системи, що п╕дтриму╓ та ф╕нансу╓ як наступальн╕ ядерн╕ програми, так ╕ терорист╕в, а також зробити ╕нш╕ д╕╓в╕ кроки.
Розум╕╓те, сьогодн╕ Укра╖на в╕д╕гра╓ надзвичайно важливу, без переб╕льшення ╕сторичну роль у св╕тов╕й пол╕тиц╕. Ми фактично — форпост протистояння цив╕л╕зованого св╕ту в╕дновленню ╕мпер╕╖ зла та ╖╖ наступу на демократичний св╕т.
«Укр╕нформ»

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #21 за 22.05.2015 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=15284

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков