Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3033)
З потоку життя (6242)
Душі криниця (3437)
Українці мої... (1453)
Резонанс (1479)
Урок української (987)
"Білі плями" історії (1659)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УКРА╥НА ЗАКЛИКА╢ ОБС╢ РОЗ╤БРАТИСЯ З ПЕРЕСЛ╤ДУВАННЯМ ПЦУ В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ
Про це заявив п╕д час зас╕дання Пост╕йно╖ ради ОБС╢ у В╕дн╕ у четвер Пост╕йний представник...


США В ООН: ВИВЕДЕННЯ РОС╤ЙСЬКИХ В╤ЙСЬК – ЦЕ ╢ДИНИЙ ШЛЯХ ЗАВЕРШЕННЯ КОНФЛ╤КТУ В УКРА╥Н╤
Про це заявив у сво╓му виступ╕ в ООН представник в╕д США Джонатан Коен


КАБМ╤Н ПРИЙНЯВ РОЗПОРЯДЖЕННЯ, ЩО ДОЗВОЛЯ╢ СУПРУН ВИКОНУВАТИ ОБОВ’ЯЗКИ М╤Н╤СТРА
П╕дкреслю╓ться, що дане розпорядження дозволя╓ Супрун п╕дписати важлив╕ документи, зокрема, й...


МАНГЕР ЗВИНУВАТИВ В ОРГАН╤ЗАЦ╤╥ НАПАДУ З КИСЛОТОЮ НА ГАНДЗЮК ГЕНЕРАЛА СБУ
про це в╕н заявив на зас╕данн╕ Шевченк╕вського районного суду Ки╓ва, де йому обирають запоб╕жний...


«ЛЯГАЙ, БАНДЕРО!»: КРИЩЕНКО ВИБАЧИВСЯ ЗА Д╤╥ ПОЛ╤ЦЕЙСЬКОГО
Про це в╕н заявив на бриф╕нгу в нед╕лю
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #50 за 12.12.2003 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#50 за 12.12.2003
БОГ ПОДАСТЬ, АЛЕ КОЛИ, КОМУ І СКІЛЬКИ?
Юлія ДОРОФЕЙ.

5 грудня в приміщені Ради міністрів АРК пройшла зустріч Прем'єр-міністра України Віктора Януковича, який відвідав нашу автономію, з кримськими журналістами.

Перше запитання - про економіку Криму, позитивні та негативні її сторони. З цього приводу прем'єр запевнив, що "в цілому стан кримської економіки покращився, проглядаються позитивний рух і прогноз на наступний рік". Проте, торкнувшись питань розвитку туристичної галузі півострова, В. Янукович окреслив ряд невирішених проблем. Потрібно залучати світові організації, створювати відповідні проекти - це дасть можливість отримати інвестиції, без яких розвитку не буде. Вимагають реконструкції застарілі будівлі. Повністю відсутнє в туристичній галузі маркетингове супроводження.

Про розвиток малого та середнього бізнесу, скоріше про його загальмованість та складність процесу отримання кредитів в Криму, здається, в Києві знають. Проте Прем'єр-міністра В. Януковича здивувало, що в кримських банках такі високі кредитні ставки. Він запевнив, що є можливість відрегулювати ситуацію. Для цього доведеться кримській владі та уряду України разом попрацювати над покращенням кредитування малого і середнього бізнесу. До того ж, як зазначалося, існують різноманітні програми, за якими залучаються і зарубіжні кредити для розвитку підприємництва.

Звичайно, під час зустрічі прозвучало актуальне на сьогодні питання стосовно зниження рівня середньої заробітної плати, який був затверджений урядом і, природно, впливатиме на формування в майбутньому пенсії. На це В. Янукович відповів: "Кабінет Міністрів затвердив те, що підраховано, він не може затверджувати того, чого не існує. Коли в 2002 році був авантюрно затверджений середній мінімум заробітної плати у 164 грн., ця цифра не підтверджувалася нашими економічними підрахунками. Куди ж нас хотіли втягнути в 2003 році? Тому така позиція уряду стосовно мінімуму заробітної плати є однозначною та антиавантюрною". Прем'єр-міністр зауважив, що українській опозиції притаманне популістське начало та, незважаючи на це, уряд працює виважено. Тому пообіцяв, що наступного року, як і цього, заробітна плата у бюджетній сфері буде підвищуватися двічі. Це робитиметься поступово, "для початку в першому півріччі підвищимо на 15%, а там - як Бог дасть", - підкреслив Віктор Янукович.

Про відому для кримчан критичну ситуацію в риболовецькій галузі, яка склалася з тієї причини, що російська сторона в односторонньому порядку заборонила українським рибалкам виловлювати рибу в територіальних водах, через що всі риболовецькі регіони несуть значні збитки, підвищуються ціни на рибу, український Прем'єр-міністр почув уперше. Складалося враження, що "Тузла" стоїть нашому уряду вже "поперек горла", бо прем'єр попросив як журналістів, так і громадян занадто не політизувати ситуацію навколо "острова". Проте пообіцяв негайно вникнути в "рибну" ситуацію, яка склалася.

Щодо створення у Верховній Раді України коаліції "більшості" прем'єр повідомив, що керівниками фракцій, фракцією "більшості" обговорюється проект домовленості, в якому передбачатимуться солідарна відповідальність уряду і коаліції в парламенті, спільні позиції в питаннях реформування політичної системи України чи конституційної реформи. Можливо, вже в грудні цей договір буде підписаний. "Впродовж наступних двох пленарних засідань це питання буде стояти в парламенті на голосуванні", - запевнив В. Янукович.

На запитання, як планується вирішувати існуючу проблему захвату земель кримськими татарами в світлі останніх подій в Партеніті, Віктор Янукович відповів: "Цей випадок дуже нас насторожує. Обговоривши цю проблему з Леонідом Даниловичем, дійшли думки, що якщо і надалі так продовжуватиметься і кримська влада не створюватиме відповідних умов для татар і не буде використовувати владних повноважень, ми будемо думати, як забрати ці повноваження до Кабінету Міністрів. Допускати ж зіткнення громадян ми не маємо права. Уряд Криму повинен своєчасно вирішувати ці питання". Наостанок Прем'єр-міністр України повторив: це питання підпаде в уряді України під особливий державний контроль, якщо кримська влада самотужки не вирішуватиме проблеми громадян автономії.

Фото Ю. ЖАГЛІНА.

Тим часом...

Голова Верховної Ради Криму Борис Дейч доручив Постійній комісії ВР АРК з правових питань, правопорядку і надзвичайних ситуацій та Постійній комісії з місцевого самоврядування і адміністративно-територіальних питань підготувати проект звернення кримського парламенту до Верховної Ради України з метою законодавчого врегулювання земельних відносин на території автономії. Відповідне рішення було прийняте 10 грудня на республіканській нараді з питань дотримання на території АРК законодавства України в сфері охорони і використання земельних ресурсів. Верховна Рада Криму проситиме український парламент визначити право власності АРК на землю, встановити порядок виділення в натурі земель, що є загальною власністю територіальних громад; визначити повноваження ВР АРК по забезпеченню і реалізації державної політики в царині використання і охорони земель, координації і здійснення контролю за використанням і охороною земель, діяльністю районних і міських Рад у сфері земельних відносин. Крім того, ВР Криму запропонує створити земельний фонд для забезпечення ділянками репатріантів і відрегулювати порядок виділення земельних ділянок з цього фонду, ліквідувати неузгодженість окремих норм Земельного кодексу України і Закону "Про місцеве самоврядування в Україні" з питань земельних відносин; встановити кримінальну відповідальність за самовільне захоплення земельних ділянок.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #50 за 12.12.2003 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=1519

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков