Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2113)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
КОЗАЦЬКИЙ ДУХ ЛОХВИЧЧИНИ
Лохвиччина, попри все багатство етнокультурно╖ спадщини, до сьогодн╕ залишалася недостатньо...


ЩО 2022-Й В╤ДКРИВ УКРА╥НЦЯМ ПРО САМИХ СЕБЕ, А СВ╤ТОВ╤ – ПРО УКРА╥НЦ╤В
Ми остаточно в╕дбулися – ╕ як пол╕тична нац╕я, ╕ як держава.


КАМ╤НЬ ЗА ПАЗУХОЮ
Картинки з життя


СОБОРН╤СТЬ ПОЧИНА╢ТЬСЯ ╤З КОЖНОГО З НАС
З╕рвав прихильн╕ оплески, к╕лька поважних у журнал╕стиц╕ персон п╕д╕йшли пот╕м, дали в╕зит╕вки,...


В╤Д ПОРОШЕНКА ВИМАГАЮТЬ ПОЗБАВИТИ В╤ТАЛ╤Я КОЗЛОВСЬКОГО ЗВАННЯ «ЗАСЛУЖЕНИЙ АРТИСТ УКРА╥НИ»
Льв╕вська облрада прийняла звернення до Президента щодо позбавлення сп╕вака В╕тал╕я Козловського...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #49 за 05.12.2003 > Тема "Ми єсть народ?"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#49 за 05.12.2003
ЗАХИТАЛАСЯ "ДРУЖБА"...
Лідія СТЕПКО, власкор "КС".

Може так статися, що у зовсім недалекому майбутньому севастопольці  матимуть власну органну залу. У цьому запевнив  керівництво міста апостольський нунцій (посол Папи Римського в Україні) архієпископ Микола Етерович, нанісши одноденний візит у Севастополь. За відсутності міського голови, що з делегацією перебував на той час у Польщі, вельми поважного гостя прийняв його заступник з питань інвестицій Володимир Арабаджи.
Найголовнішою темою для обговорення знову стало питання, що порушується вже не вперше, - про повернення колишнього костьолу (нині кінотеатр "Дружба") римо-католицькій громаді св. Климента. Цього разу гість з Ватикану, окрім численних проектів для соціально незахищених верств населення, привіз ще й комп'ютерний проект відновленого храму та запевнення, що та частина культової споруди, де встановлюватиметься орган, у часи відсутності богослужіння, завжди буде відкрита для городян і гостей міста.
Сьогодні Севастополь за багатьма показниками заслужено посідає не останнє місце в Україні і по праву цим пишається. Що ж до передачі культових споруд, котрі відповідно до Указу Президента № 279 від 21.03 2002 р. "Про невідкладні заходи з повного подолання негативних наслідків тоталітарної політики колишнього Союзу РСР стосовно релігії та поновлення порушених прав церков і релігійних організацій" мали б бути повернені віруючим, то місто  залишається єдиним в Україні, де така проблема ще існує. Хоч, треба віддати належне, дванадцять  православних храмів і одна мечеть за роки незалежності вже повернуті громадам віруючих Севастопольського регіону і лише  римсько-католицькій громаді св. Климента ніяк не вдається отримати назад свою власність. 
У своєму відвертому прагненні бути ближче до європейської спільноти ми, здається, забули, що більшість європейців - католики. А отже, те, що споруда колишнього костьолу, збудованого на початку минулого століття на кошти римсько-католицької громади, перетворена за радянських часів на кінотеатр, де сьогодні місце олтаря використовують як платний туалет, викликає у них здивування, це у кращому випадку. Позаминулого року архієпископ Микола Етерович, відвідавши Севастополь з метою обговорення цього питання, наштовхнувся на повне нерозуміння та одностайну відмову з боку керівництва обох гілок влади. Мовляв, за радянських часів на перебудову храму у дитячий кінотеатр були витрачені чималі кошти. (Зауважимо: дитячим кінотеатр давно вже не являється. У ньому, окрім платного туалету,  знайшли собі притулок декілька пунктів обміну валюти, інтернет-кафе, гральні автомати. Низькопробні  російські та американські бойовики, що не сходять з екрана пропагують жорстокість і насильство). Але треба зважити, що два роки тому у Севастополі міська Рада на 75% складалася з комуністів, котрі примудрилися навіть папського нунція запевняти, що релігія - це не що інше, як опіум для народу.
Сьогодні ж депутатський корпус з червоного пожовтоблакитнішав, але, здається, не до тієї позначки, аби поквапитись виправити помилку колег-депутатів  минулого скликання. Бо як тоді можна пояснити те, що створена у держадміністрації міжвідомча комісія направила до міськради вже три подання з пропозицією  вирішити це питання і тричі отримала відмову. Не допомогло навіть звернення міжконфесійної ради Криму, підписане митрополитом Сімферопольським і Кримським Української православної церкви Лазарем, що містило заклик "...заради справедливості... та запобігання дискримінації віруючих" позитивно вирішити питання передачі костьолу римсько-католицькій громаді.  Не зважили місцеві нардепи і на застереження, що ігнорування звернення міжконфесійної ради може сприяти порушенню стабільності релігійної ситуації в Севастополі. А використання культової споруди не за призначенням, у тому числі й під громадський туалет, розташований на місці олтаря, шкодитиме іміджу міста, що прагне набути статусу міжнародного туристичного центру.
Остання відмова  народних обранців  майже співпала з приїздом посла Папи Римського. Цього разу депутати не змогли осилити словосполучення "безвозмездная передача"  і знову повернули проект рішення на доопрацювання до відділу у справах релігії міської держадміністрації. Працівники того відділу, зробивши круглі очі, ховаючи посмішку, таки замалювали у документі термін "безвозмездно".
Відтепер, думається, якщо культову споруду й передаватимуть віруючим, то не відразу, а в декілька етапів. Першим з них, мабуть, буде повернення кінотеатру  статусу  дитячого. Тоді на його екрані, може, з'явиться  мультфільм про Вінні-Пуха, де улюблений дітлахами персонаж - Сова  доволі оригінальним чином  тлумачить термін "безвозмездно", а питання "Как? Как?", здається, належить ослику Іа. Наступним же проміжним етапом, за логікою, там має бути  відкриття  лекторію  для тлумачення Указів Президента.

м. Севастополь.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #49 за 05.12.2003 > Тема "Ми єсть народ?"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=1512

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков