Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4448)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4122)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2118)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1846)
Крим - наш дім (1041)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (317)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (205)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
КАРИКАТУРИ БАТЬКА Й ЖИВОПИС СИНА
Карикатури батька викривають агресивну пол╕тику Москви, показують, що вона ╓ загрозою для всього...


РОЗПУСКА╢ТЬСЯ Л╤ЩИНА
Наш╕ традиц╕╖


ЛЮТЬ, НАД╤Я, ЛЮБОВ
На початку широкомасштабного вторгнення рос╕йських в╕йськ подруга художниц╕ попрохала ╖╖...


В ╤РПЕН╤ ПРЕЗЕНТОВАНО ВИСТАВКУ ХУДОЖНИКА ╤З ХАРКОВА
Його роботи знаходяться в приватних колекц╕ях ╕ музеях Укра╖ни, Н╕меччини, США…


ТЕОДУЛ-В╤ТРОДУВ
Наш╕ традиц╕╖




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #16 за 17.04.2015 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#16 за 17.04.2015
ЦВ╤Т╤ННЯ В МО╢МУ САДУ...

╤м’я художниц╕ Людмили Грейсер давно пов’язане з акварельним живописом ╕ жанром натюрморту. Вона заслужила визнання мистецтвознавц╕в ╕ глядач╕в високим профес╕онал╕змом, досконал╕стю техн╕ки, вишукан╕стю кв╕т╕в, букет╕в, флористичних композиц╕й, в яких яскраво та емоц╕йно переда╓ться краса кримсько╖ природи. А яке розма╖ття кольор╕в ╕ нап╕втон╕в, над якими правлять бал ус╕ в╕дт╕нки б╕лого! Кажуть, саме б╕лий кол╕р, який злива╓ться з папером, найскладн╕ше переда╓ться аквареллю. ╤ якщо в╕н п╕дкоря╓ться пензлю, це означа╓, що перебува╓ в руках справжнього майстра. Людмила Грейсер – одна з них. Вона – заслужений художник Укра╖ни ╕ Криму, лауреат М╕жнародно╖ виставки живопису в Н╕цц╕ (Франц╕я), Прем╕╖ АРК у галуз╕ образотворчого мистецтва, ╓диний в ╢вроп╕ володар призу «Золоте яблуко».

Кожному художнику дуже важко заявити про себе, привернути увагу до сво╓╖ творчост╕ в загальн╕й мас╕ живописно╖ продукц╕╖. А Людмил╕ Грейсер це вдалося, — сказав на в╕дкритт╕ ╖╖ персонально╖ виставки в Будинку художника С╕мферополя голова Сп╕лки художник╕в Криму, заслужений художник Укра╖ни Микола Моргун. ╥х пом╕ча╓ш в╕дразу в колективних експозиц╕ях, а в сформован╕й без не╖ не вистача╓ потужного енергетичного ╕мпульсу, що йде в╕д ╖╖ картин. Однак ╕ сама художниця прагне не робити цих пропуск╕в, багато рок╕в практично на кожн╕й присутня з╕ сво╖ми творами.
Народний художник Укра╖ни Степан Джус, колишн╕й однокурсник Л. Грейсер по Кримському художньому училищу ╕м. М. Самокиша, назвав ╖х акордами радост╕, в яких звучить душа, внутр╕шня сутн╕сть авторки. Досконало волод╕ючи елементами зображення ╕ композиц╕йних форм, вона розкута в акварел╕.
Перш╕ навички малювання отримала в художн╕й школ╕ при картинн╕й галере╖ ╕м. ╤. Айвазовського в Феодос╕╖. А сьогодн╕, за словами колишнього педагога, кер╕вника дипломного проекту, заслуженого вчителя Укра╖ни, заслуженого художника АРК Валентина Григор’╓ва, художниця стала в╕ртуозним живописцем, техн╕чним, активним. ╥╖ акварель немов пливе на папер╕, захоплю╓, розбурху╓ почуття. Емоц╕йне напруження в кольор╕, розма╖ття колориту всього кв╕ткового багатства навколишнього св╕ту стало ╖╖ ╕ндив╕дуальним почерком. В╕д ╖╖ експозиц╕╖ ще здалеку випром╕ню╓ться такий потужний живописний заряд, що хочеться п╕д╕йти ближче ╕ роздивитися, знайти в кольорах розгадку емоц╕йного сплеску, його витоки.
— Я студентом зачаровано дивився на п╕вники ╕ кв╕ти Людмили Грейсер на ╖╖ персональн╕й виставц╕ в училищ╕, — розпов╕да╓ народний художник Укра╖ни Леон╕д Герасимов. – Це був могутн╕й пот╕к ╕ я хот╕в наблизитися до ╖╖ майстерност╕.
Акварель ╓ одн╕╓ю з найскладн╕ших техн╕к у живопис╕. Малю╓ш мокрими фарбами, пап╕р в╕д цього ста╓ сирим, йому потр╕бно сохнути. Можна довго обирати матер╕ал для роботи, композиц╕йн╕ ракурси, а в╕дбулося внутр╕шн╓ осяяння, ╕ думати вже н╕коли. П╕дходиш до мольберта ╕ працю╓ш блискавично. В цьому й приваблив╕сть акварел╕.
Нема╓ в Укра╖н╕, за словами Л. Герасимова, ╕ншого такого художника, який би так любив кв╕ти ╕ все життя був в╕рний ц╕й тем╕. Живописн╕ твори Л. Грейсер задають тонус на виставках, як камертони. Насолоджуватися ними з ранку до вечора щодня ма╓ можлив╕сть чолов╕к Павло Грейсер, колишн╕й одногрупник.
— Я — найперший глядач акварелей Людмили, критикую ╖х, — говорить. — Але критика ╖й ╕де на користь. Коли картина зд╕йсниться, упакову╓мо ╖╖ п╕д скло в раму ╕ – в майстерню, до наступних виставок.
Мабуть, у ц╕й атмосфер╕ творчого середовища вдома ╕ в кол╕ колег, фахового анал╕зу, доброзичливост╕ та сердечност╕ й поляга╓ секрет усп╕ху, розкриття таланту митця. Павла друз╕ називають паровозом с╕м’╖, Людмилу – л╕риком, красивий образ яко╖ в молодост╕ з роками по╓днався з такими ж чудовими акварелями, в╕д яких у душу приходить весна, нав╕ть якщо надвор╕ – негода.
На в╕дкриття виставки при╖хав з Москви син ╢гор, також художник, продовжувач справи батьк╕в в образотворчому мистецтв╕. У пер╕од його навчання в художньому училищ╕ Людмила Мирон╕вна працювала в ньому викладачем, а п╕сля цього знову повернулася в свою майстерню до живописно╖ творчост╕. Кожна акварель ╕з сер╕й «Кв╕ти ╕ люди», «Кримська ос╕нь» в╕дкрива╓ для глядача в╕кно в сад, в якому по земл╕ немов стелеться яскравий кв╕тковий килим. Розк╕шно цв╕туть жоржини, п╕вон╕╖, л╕л╕╖, настурц╕╖. М╕ськ╕ кв╕ти сус╕дять з польовими. На н╕жних бутонах розклав метелик сво╖ крильця, немов пелюстки, — благодать! Поряд з кв╕тами – вази для фрукт╕в з достиглими ягодами червоно╖ смородини, плодами черешн╕, гранатами. Посипалося нас╕ння з дин╕, гарбуза в гронах винограду.
В сер╕╖ заст╕льних натюрморт╕в художниця нагаду╓ нам про типовий об╕дн╕й наб╕р продукт╕в в епоху перебудови, запрошу╓ випити чай ╕з самовара. А що море у нас з ус╕х бок╕в п╕вострова, то ст╕л не обходиться без риби з вином. Ц╕ сюжети пробуджують у душ╕ неоднозначн╕ в╕дчуття. Дивлячись на них, хочеться всм╕хнутися, засумувати, думати про щось сво╓, сокровенне чи просто милуватися чудовими кв╕тами, поринувши в св╕т сонця, радост╕ та краси.
В зал зайшла група студент╕в — майбутн╕х художник╕в. Подовгу роздивляючись кожну з картин, обговорюють гру св╕тла ╕ кольору, насичен╕ мазки пензля ╕ нап╕втони. Для них це — практикум в╕д справжнього майстра фаху. В таку акварель не можна не закохатися!
Виступаюч╕ на презентац╕╖ юв╕лейно╖ виставки бажали Людмил╕ Грейсер невтомно╖ енерг╕╖ та натхнення ще на багато рок╕в на рад╕сть ус╕м нам. А п╕дмогою ╖й буде подарований натуральний п╕дводний сувен╕р, привезений Л. Герасимовим з Тихого океану. Спод╕ва╓мося побачити його в творчому в╕дбитку митця в одному з наступних натюрморт╕в.

Валентина ВАСИЛЕНКО


ШАНОВН╤ ЧИТАЧ╤! Оск╕льки жодних оф╕ц╕йних наказ╕в або розпоряджень, що стосуються зм╕ни формату випуску «Кримсько╖ св╕тлиц╕», з моменту окупац╕╖ Криму ми не отримували (а зг╕дно з укра╖нським законодавством, так╕ р╕шення узгоджено приймаються лише сп╕взасновниками засоб╕в масово╖ ╕нформац╕╖ або судом), продовжу╓мо готувати до друку щотижнев╕ номери газети ╕ направляти ╖х до ки╖всько╖ друкарн╕. Як ╕ ран╕ше, починаючи з 2002 року, на редакц╕йному сайт╕ щоп’ятниц╕ виставля╓ться електронна верс╕я тижневика, зокрема у pdf-формат╕. Розм╕щену нижче ╕нформац╕ю про умови передплати «Кримсько╖ св╕тлиц╕» та ╕нших культуролог╕чних видань продовжу╓мо публ╕кувати як нагадування «борцям» за ╕нформац╕йний прост╕р Укра╖ни про ╖хн╕ держслужбов╕ зобов’язання перед читачами ╕ державою.
Редакц╕я «КС»

ОФОРМИТИ ПЕРЕДПЛАТУ на всеукра╖нську загальнопол╕тичну ╕ л╕тературно-художню газету «Кримська св╕тлиця» та ╕нш╕ культуролог╕чн╕ видання ДП «Нац╕ональне газетно-журнальне видавництво» (газету «Культура ╕ життя», журнали «Укра╖нська культура», «Укра╖нський театр», «Театрально-концертний Ки╖в», «Музика», «Пам’ятки Укра╖ни: ╕стор╕я та культура») можна в будь-якому поштовому в╕дд╕ленн╕ зв’язку Укра╖ни. У кра╖нах далекого заруб╕жжя оформити передплату на ц╕ видання можна через сайт www.presa.ua на стор╕нц╕ «Передплата On-Line». Передплатити та придбати окрем╕ прим╕рники видань в електронн╕й верс╕╖ можна за адресою - http://presspoint.ua/. Така послуга доступна в будь-як╕й кра╖н╕ св╕ту. Дов╕дки за тел.: (044) 498-23-64; e-mail: nvu.kultura@gmail.com

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #16 за 17.04.2015 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=15109

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков