Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3132)
З потоку життя (6348)
Душі криниця (3489)
Українці мої... (1461)
Резонанс (1491)
Урок української (988)
"Білі плями" історії (1666)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ШЕВЧУКА ЗВ╤ЛЬНИЛИ З ПОСАДИ СУДД╤
Однак правових насл╕дк╕в це р╕шення не ма╓, оск╕льки у закон╕ "Про Конституц╕йний Суд" не...


ЧУБАРОВ АНОНСУВАВ ПАМ'ЯТН╤ ЗАХОДИ ДО РОКОВИН ДЕПОРТАЦ╤╥ КРИМСЬКИХ ТАТАР
У Ки╓в╕ на майдан╕ Незалежност╕ 18 травня пройде скорботний м╕тинг пам'ят╕ жертв депортац╕╖...


АРХ╤╢ПИСКОП КЛИМЕНТ: УРЯД Н╤ЧОГО НЕ РОБИТЬ ДЛЯ ВИР╤ШЕННЯ ПРОБЛЕМ ПЦУ В КРИМУ
Т╕ проблеми, як╕ я маю, саме через Адм╕н╕страц╕ю президента, М╕нкульт, бо вони не вир╕шували ц╕...


ПОРОШЕНКО ПРО ЗАХ╤ДН╤ САНКЦ╤╥: РОС╤Я ВЖЕ ВТРАТИЛА $150 М╤ЛЬЯРД╤В ╤ ДЕСЯТЬ РОК╤В РОЗВИТКУ
Президент Укра╖ни Петро Порошенко спод╕ва╓ться, що Зах╕д посилить санкц╕╖ проти Рос╕╖ ╕ вдячний...


ПОРОШЕНКО П╤ДПИСАВ ЗАКОН ПРО ДЕРЖАВНУ МОВУ
Законом передбачено, що кожен громадянин Укра╖ни зобов'язаний волод╕ти державною мовою як мовою...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #16 за 17.04.2015 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#16 за 17.04.2015
ДИРЕКТОРОМ НАЦ╤ОНАЛЬНОГО АНТИКОРУПЦ╤ЙНОГО БЮРО ПРЕЗИДЕНТ ПРИЗНАЧИВ АРТЕМА СИТНИКА

Президент Петро Порошенко призначив директором Нац╕онального антикорупц╕йного бюро Артема Ситника. Глава держави публ╕чно представив нового директора та наголосив, що його завданням ╓ побудова ново╖ ╕нституц╕╖, яка продемонстру╓ р╕шуч╕сть Укра╖ни у боротьб╕ з корупц╕╓ю.
За словами президента, найважлив╕шим у д╕яльност╕ новопризначеного директора Антикорупц╕йного бюро ╓ дов╕ра людей. «Не буде дов╕ри – вс╕ зусилля марн╕», – п╕дкреслив Петро Порошенко.
Глава держави нагадав, що дев’ять член╕в конкурсно╖ ком╕с╕╖ протягом к╕лькох м╕сяц╕в розглянули понад 170 кандидатур ╕ запропонували на затвердження президента двох претендент╕в – Миколу С╕рого та Артема Ситника. Президент наголосив, що члени ком╕с╕╖ приймали р╕шення незалежно та неупереджено. «Чому це важливо? Бо дев’ять член╕в ком╕с╕╖ представляють ╕ розд╕ляють в╕дпов╕дальн╕сть за кандидата, якого вони пропонують президенту», – сказав Глава держави. В╕н п╕дкреслив, що призначення глави Бюро ╓ сп╕льною в╕дпов╕дальн╕стю Верховно╖ Ради, уряду та президента.
За словами президента, незважаючи на достатньо молодий в╕к – 35 рок╕в, Артем Ситник ма╓ десятир╕чний стаж сл╕дчо╖ роботи у корупц╕йних справах, «причому розсл╕дувалися корупц╕йн╕ справи не так, як зазвичай робилося в Укра╖н╕, а вони все ж таки д╕йшли до суду, ╕ ф╕гуранти цих справ опинилися за ╜ратами». «Думаю, що саме це ма╓ бути критер╕╓м оц╕нки ефективност╕ д╕яльност╕ Антикорупц╕йного бюро», – наголосив Петро Порошенко.
Президент наголосив, що св╕дченням ефективност╕ роботи Антикорупц╕йного бюро ма╓ стати прогрес в ╕ндекс╕ сприйняття корупц╕╖ Transparency International. Глава держави в╕дзначив, що, за даними опитувань, найб╕льша корупц╕я – в органах ДА╤, М╕н╕стерства внутр╕шн╕х справ, податково╖ служби, земельних ресурс╕в, пожежник╕в ╕ санеп╕дстанц╕╖. «Це — структури, на як╕ сл╕д звернути першу увагу», – наголосив президент, звертаючись до нового директора НАБУ.
Петро Порошенко також запропонував долучити до роботи Антикорупц╕йного бюро ╕ноземних фах╕вц╕в. «Спод╕ваюся, що в команд╕ директора Антикорупц╕йного бюро знайдеться м╕сце не лише для в╕тчизняних антикорупц╕онер╕в, а й буде запропоновано участь у робот╕ досв╕дченим ╕ноземцям, що ще б╕льше дасть нам можлив╕сть претендувати на дов╕ру ╕ п╕дтримку з боку св╕тового сп╕втовариства. Для нас це дуже важливо», – сказав Петро Порошенко.
Окремо Глава держави звернувся до б╕знесу ╕ вс╕х укра╖нц╕в з проханням не мовчати про конкретн╕ факти зловживання службовим становищем. «Нам дуже складно буде боротися з корупц╕╓ю, якщо й надал╕ д╕ятиме принцип мовчання, непов╕домлення про конкретн╕ факти корупц╕╖. Про них треба розпов╕дати не лише соц╕ологам, а й правоохоронним органам», – п╕дкреслив президент.
Новопризначений директор НАБУ Артем Ситник пов╕домив журнал╕стам, що дов╕дався про призначення «п’ять хвилин тому». В╕н запевнив, що розум╕╓ всю глибину в╕дпов╕дальност╕. «Перше: цей правоохоронний орган створю╓ться з нуля. Друге: стан боротьби з корупц╕╓ю почина╓ться не те, що з нуля, а з нижчого р╕вня, ╕ при цьому п╕дсл╕дними цього органу ╓ чиновники вищого рангу», – сказав Артем Ситник. В╕н зазначив, що «сусп╕льство не буде чекати результати роботи бюро роками».
Директор НАБУ також вважа╓, що кандидати, як╕ подавалися на цю посаду, можуть бути залучен╕ до роботи у нов╕й структур╕.
На повне формування ╕ наб╕р персоналу Бюро за законом в╕дводиться 6 м╕сяц╕в в╕д дати набуття чинност╕ закону про бюро (25 с╕чня). Тобто до 25 липня 2015 року директор Антикорупц╕йного бюро ма╓ сформувати 7 рег╕ональних управл╕нь та набрати до 700 ос╕б персоналу, з яких до 200 мають бути начальницького складу.
* * *
Боротьба з корупц╕╓ю у судд╕вськ╕й сфер╕, зокрема у вищих спец╕ал╕зованих судах, стане одним ╕з пр╕оритет╕в д╕яльност╕ Нац╕онального антикорупц╕йного бюро. Про це заявив журнал╕стам новопризначений директор НАБ Артем Ситник.
«Пр╕оритет — це наведення ладу у судов╕й г╕лц╕ влади ╕ саме у вищих спец╕ал╕зованих судах. Цих судд╕в узагал╕ н╕коли не притягали до в╕дпов╕дальност╕», — сказав в╕н.
Головний антикорупц╕йник зазначив, що на його пам’ят╕ найвищим чиновником, який отримав реальний строк покарання, був екс-голова Льв╕вського апеляц╕йного адм╕н╕стративного суду ╤гор Зварич.
А. Ситник також наголосив, що п╕дсл╕дними НАБ будуть саме чиновники вищого ешелону.

Артем Ситник народився 19 серпня 1979 р. у смт Компан╕╖вка К╕ровоградсько╖ област╕. Осв╕та — Нац╕ональна юридична академ╕я ╕мен╕ Ярослава Мудрого (2001).
З 2001 р. до 2003 р. — пом╕чник прокурора, сл╕дчий, старший сл╕дчий Лен╕нського району К╕ровограда. У 2004-2008 рр. — старший сл╕дчий, в.о. кер╕вника сл╕дчого в╕дд╕лу, кер╕вник сл╕дчого в╕дд╕лу прокуратури К╕ровоградсько╖ област╕. У 2008-2011 рр. — начальник сл╕дчого в╕дд╕лу прокуратури Ки╖всько╖ област╕.
З жовтня 2011 р. займа╓ться адвокатською практикою у склад╕ адвокатського об’╓днання «Адвокатська ф╕рма «Юридичн╕ гарант╕╖»; за сум╕сництвом юрист ТОВ «Компас».
А. Ситник задекларував за минулий р╕к 23,5 тис. грн., ╕нш╕ члени родини заробили 113 тис. грн. Дох╕д в╕д в╕дчуження рухомого та нерухомого майна — 218 тис. грн. Претендент також задекларував квартиру 82 кв. м, його родин╕ належить земельна д╕лянка площею 4 сотки у Криму, автомоб╕ль Hyundai Elаntra.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #16 за 17.04.2015 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=15072

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков