Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2113)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПРОКИНУВСЯ ВОДЯНИК
Наш╕ традиц╕╖


САВА ╤ ЛАВА
Наш╕ традиц╕╖


«20 ДН╤В У МАР╤УПОЛ╤», ДЖАМАЛА ╤ «КОНОТОПСЬКА В╤ДЬМА»:
Стали в╕дом╕ лауреати Шевченк╕всько╖ прем╕╖…


ПРАВДА ДВО╢СЛОВА
Наш╕ традиц╕╖


ОЧИМА БЕЛЬГ╤ЙСЬКОГО ФОТОГРАФА
На його зн╕мках - чорно-б╕ла пал╕тра Майдану…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #14 за 03.04.2015 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#14 за 03.04.2015
СКУЛЬПТУРА, ЖИВОПИС, КАРИКАТУРА...

╤ван Антонович Р╕зник – р╕зноб╕чно обдарований митець. В╕н народився в сел╕ Володимир╕вц╕ на Харк╕вщин╕ у 1941 роц╕. Художню осв╕ту здобув у Ки╖вському художньому рем╕сничому училищ╕ ╕ Ки╖вському державному художньому ╕нститут╕. Нин╕ ╤ван Р╕зник працю╓ художником-реставратором у Ки╓в╕, а живе в м╕ст╕ ╤рпен╕ на Ки╖вщин╕.
В ╤рп╕нському ╕сторико-кра╓знавчому музе╖ увагу шанувальник╕в мистецтва привертають скульптури роботи Р╕зника. Це — модел╕ пам’ятник╕в творцю першо╖ Конституц╕╖, гетьману Пилипу Орлику, ав╕аконструктору ╤горю С╕корському ╕ жертвам Чорнобиля. Скульптор подарував ╖х музею.
Пилип Орлик трима╓ в руках булаву – символ влади, Конституц╕ю Укра╖ни, а перед нею шаблю. Це означа╓, що Закон держави та й сама держава повинн╕ бути захищен╕ збройною силою. Статуя гетьмана виготовлена давно, але ╕дея витвору в наш час набула особливо╖ актуальност╕. Киянин ╤гор С╕корський, який п╕сля захоплення влади б╕льшовиками ем╕грував в Америку ╕, можливо, завдяки цьому уникнув комун╕стичних репрес╕й, трима╓ в руках сконструйований ним гел╕коптер. Модель пам’ятника жертвам Чорнобиля явля╓ собою кулю, на як╕й зображено символ атома, перед яким мами трьох рас, тримаючи на плечах д╕тей, виставили вперед руки. Вони намагаються захистити сво╖х син╕в ╕ доньок в╕д рад╕ац╕╖. Скульптор Р╕зник сво╖м витвором зобразив глобальний характер Чорнобильсько╖ катастрофи ╕ закликав урятувати життя на планет╕.
В╕н також реставрував у музе╖ д╕ораму «Р╕чка ╤рп╕нь». На виставц╕ «╤рп╕нськ╕ таланти Ки╖вщини» в ╤рп╕нському ╕сторико-кра╓знавчому музе╖ в 2012 роц╕ експонувалися й картини ╤вана Антоновича. Тепер перед в╕дв╕дувачами нашого музею в╕дкрилася ще одна грань обдарування ╤вана Р╕зника. 1 кв╕тня, на День см╕ху, в музе╖ було влаштовано виставку карикатури художника Р╕зника. В цей складний для Укра╖ни час митц╕ моб╕л╕зовують себе ╕ сп╕вв╕тчизник╕в на захист Батьк╕вщини. ╤ван Антонович карикатурами викрива╓ наших ворог╕в ╕ показу╓ суть явищ. Тим, хто заклика╓ до союзу з Рос╕╓ю, художник в╕дпов╕да╓ карикатурою «Укра╖ну вчать ходити в ╢вропу в одному лапт╕, ярм╕ ╕ з ракетою». Тут у ярм╕ ╕ укра╖нець, ╕ рос╕янин. Але укра╖нець трима╓ символ ╓вро — як прагнення до нормального заможного життя, а рос╕янин — ракету-пут╕нку. У нас р╕зн╕ мр╕╖, ╕ кремл╕вським можновладцям не вдасться запрягти наш народ в ярмо, як це зробили з рос╕йським.
Ще одна карикатура: «Мутац╕я по-пут╕нськи»: двоголовий орел з серпом ╕ молотом трима╓ в пазурах фашистську свастику. Над ним фото Пут╕на. На ╕ншому малюнку ланцюгом сполучаються, здавалось би, непо╓днуван╕ реч╕ – з╕рка ╕ хрест. Але сучасна Рос╕я це по╓дну╓. Проте художник впевнений, що кремл╕вського люцифера чека╓ страшний суд. Це ╤. Р╕зник теж зобразив у сво╖й карикатур╕. Перепало й нашим народним обранцям, як╕ нехтують сво╖м обов’язком служити народу. Чому вони так пруться у Верховну Раду? Та тому, що депутатський статус – це рятувальний круг для нечесних людей. Не омина╓ Р╕зник ╕ проблем р╕дного краю.
Граф╕ка ╤вана Р╕зника ч╕тка й промовиста. Художник вм╕╓ засобами образотворчого мистецтва розкрити головну ╕дею твору. А ще карикатури ╤вана Р╕зника – це вилитий у граф╕ку б╕ль душ╕ художника-громадянина.

Анатол╕й ЗБОРОВСЬКИЙ
м. ╤рп╕нь


ШАНОВН╤ ЧИТАЧ╤!
Оск╕льки жодних оф╕ц╕йних наказ╕в або розпоряджень, що стосуються зм╕ни формату випуску «Кримсько╖ св╕тлиц╕», з моменту окупац╕╖ Криму ми не отримували (а зг╕дно з укра╖нським законодавством, так╕ р╕шення узгоджено приймаються лише сп╕взасновниками засоб╕в масово╖ ╕нформац╕╖ або судом), продовжу╓мо готувати до друку щотижнев╕ номери газети ╕ направляти ╖х до ки╖всько╖ друкарн╕. Як ╕ ран╕ше, починаючи з 2002 року, на редакц╕йному сайт╕ щоп’ятниц╕ виставля╓ться електронна верс╕я тижневика, зокрема у pdf-формат╕. Розм╕щену нижче ╕нформац╕ю про умови передплати «Кримсько╖ св╕тлиц╕» та ╕нших культуролог╕чних видань продовжу╓мо публ╕кувати як нагадування «борцям» за ╕нформац╕йний прост╕р Укра╖ни про ╖хн╕ держслужбов╕ зобов’язання перед читачами ╕ державою.
Редакц╕я «КС»

ОФОРМИТИ ПЕРЕДПЛАТУ на всеукра╖нську загальнопол╕тичну ╕ л╕тературно-художню газету «Кримська св╕тлиця» та ╕нш╕ культуролог╕чн╕ видання ДП «Нац╕ональне газетно-журнальне видавництво» (газету «Культура ╕ життя», журнали «Укра╖нська культура», «Укра╖нський театр», «Театрально-концертний Ки╖в», «Музика», «Пам’ятки Укра╖ни: ╕стор╕я та культура») можна в будь-якому поштовому в╕дд╕ленн╕ зв’язку Укра╖ни. У кра╖нах далекого заруб╕жжя оформити передплату на ц╕ видання можна через сайт www.presa.ua на стор╕нц╕ «Передплата On-Line». Передплатити та придбати окрем╕ прим╕рники видань в електронн╕й верс╕╖ можна за адресою -
http://presspoint.ua/. Така послуга доступна в будь-як╕й кра╖н╕ св╕ту. Дов╕дки за тел.: (044) 498-23-64; e-mail: nvu.kultura@gmail.com

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #14 за 03.04.2015 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=15020

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков