Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4399)
З потоку життя (7291)
Душі криниця (4063)
Українці мої... (1641)
Резонанс (2048)
Урок української (1004)
"Білі плями" історії (1828)
Крим - наш дім (886)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (240)
Бути чи не бути? (241)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (177)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…


БАЙДЕН ПОГОВОРИВ ╤З ЗЕЛЕНСЬКИМ
У Б╕лому дом╕ озвучили детал╕ розмови.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День сто в╕с╕мдесят трет╕й…
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #14 за 03.04.2015 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#14 за 03.04.2015
ЗА ЩО Ж НАМ БРАТ ТАКИЙ?

НАРОД РОС╤╥ ПЕРЕТВОРЮЮТЬ НА НАРОД В╤ЙНИ

Страх народного протесту прив╕в владу Рос╕╖ до публ╕чно╖ ╕стерики, яка трива╓ ось уже б╕льше року, ╕ до р╕шення про в╕йну. Про це пише у сво╖й статт╕ «Вс╕ були жив╕» рос╕йський пол╕тик, депутат Псковських обласних Збор╕в Лев Шлосберг.
«Причина проста — влада Рос╕╖, особисто президент сильно злякалися, коли народ Укра╖ни вийшов на вулиц╕ ╕ в╕дмовив у дов╕р╕ корумпованому ╕ брехливому президенту В╕ктору Януковичу. Влада Рос╕╖ злякалася не за Януковича, вона злякалася за себе. Себе вона поставила на його м╕сце, тому що добре розум╕╓ — вона давно заслужила на такий самий, якщо не б╕льший, народний протест», — вважа╓ Шлосберг. На його думку, в╕йна, яку веде Рос╕я, ведеться на два фронти. «Кра╖на приведена в стан в╕йськового табору, в╕дкрито полювання на «ворог╕в держави», читай — «ворог╕в народу». Рос╕я веде дв╕ в╕йни одночасно — проти зовн╕шн╕х ╕ внутр╕шн╕х ворог╕в. Вс╕ попередн╕ так╕ в╕йни в будь-яких державах завершувалися крахом держави», — пише журнал╕ст.
«Але масштаб брехн╕ й самообману в Рос╕╖ зараз такий, що сам╕ кер╕вники держави вважають цей рукотворний крах вершиною державного буд╕вництва», — резюмував в╕н.
Лев Шлосберг — рос╕йський пол╕тик, журнал╕ст ╕ видавець газети «Псковська губерн╕я». У липн╕ 2014 року виявив перш╕ могили загиблих в Укра╖н╕ рос╕йських десантник╕в. Через деякий час був побитий нев╕домими.
УН╤АН

РОС╤Я ПРАЦЕВЛАШТОВУ╢ СВОЮ П’ЯТУ КОЛОНУ

Екс-м╕н╕стр внутр╕шн╕х справ Укра╖ни В╕тал╕й Захарченко включений до складу експертно╖ ради ком╕тету Держдуми з власност╕, де буде курирувати питання захисту майнових ╕нтерес╕в рос╕йських ╕нвестор╕в за кордоном. Про це «Известиям» розпов╕в голова ком╕тету Серг╕й Гаврилов.
Нагада╓мо, 21 лютого 2014 р. Верховна Рада Укра╖ни в╕дправила у в╕дставку В. Захарченка. За даними ЗМ╤, в той же день екс-м╕н╕стр залишив територ╕ю кра╖ни. 28 лютого 2014 р. Генеральна прокуратура Укра╖ни вимагала в╕д МВС та СБУ протягом 10 дн╕в затримати Захарченка як людину, яку п╕дозрюють у масових вбивствах актив╕ст╕в у центр╕ Ки╓ва з 18 до 22 лютого. 4 березня в╕н був оголошений у розшук. У с╕чн╕ 2015 року стало в╕домо, що Захарченко прийняв рос╕йське громадянство, при цьому в╕н заявив, що не збира╓ться в╕дмовлятися в╕д укра╖нського громадянства. ╢вросоюз, США та Канада включили Захарченка в списки укра╖нських чиновник╕в, проти яких були введен╕ санкц╕╖.
За словами Гаврилова, колишн╕й укра╖нський чиновник буде надавати експертну допомогу при розробц╕ закон╕в, спрямованих на захист рос╕йських ╕нвестиц╕й, ╕ сприяти поверненню незаконно вивезених кап╕тал╕в з Рос╕╖, на чому наголосив у сво╓му посланн╕ президент РФ В. Пут╕н. В рамках д╕яльност╕ експертно╖ ради ком╕тету роботу над в╕дпов╕дними законодавчими ╕н╕ц╕ативами запропоновано доручити В╕тал╕ю Захарченку, який в даний час веде активну д╕яльн╕сть у держкорпорац╕╖ «Ростех». УН╤АН
* * *
У Москв╕ на з’╖зд╕ КПРФ оч╕льника Компарт╕╖ Укра╖ни Петра Симоненка «колеги» нагородили медаллю й обрали до презид╕╖ пленуму рос╕йсько╖ парт╕╖. Про це у Facebook пов╕домив нардеп ╤гор Мос╕йчук, переда╓ «Укра╖нська правда».
«Як в╕домо, члени КПУ активно сприяли сепаратизму й окупац╕╖ Лугансько╖ та Донецько╖ областей Укра╖ни. Зараз Петро Симоненко ув╕йшов до кер╕вного органу КПРФ — парт╕╖, яка в╕дкрито п╕дтримала анекс╕ю Криму та сепаратист╕в Донбасу. Як на мене, то цього факту досить для арешту Симоненка ╕ суду над ним», — зазначив Мос╕йчук.
М╕н╕стр юстиц╕╖ Павло Петренко звернувся до Служби безпеки Укра╖ни з вимогою перев╕рити ╕нформац╕ю про обрання л╕дера укра╖нських комун╕ст╕в Петра Симоненка до презид╕╖ пленуму Комун╕стично╖ парт╕╖ Рос╕йсько╖ Федерац╕╖. Про це пов╕домля╓ прес-служба в╕домства.
Також М╕н’юст вимага╓ провести додаткове розсл╕дування щодо причетност╕ Симоненка до крим╕нальних правопорушень, пов’язаних ╕з ф╕нансуванням тероризму, п╕дтримкою терористичних орган╕зац╕й «ДНР» та «ЛНР», визнання анекс╕╖ Криму та д╕й, спрямованих на повалення конституц╕йного ладу та територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Укра╖ни.
Так само М╕н╕стерство юстиц╕╖ зробило запит щодо перев╕рки можливо╖ зм╕ни громадянства Петром Симоненком й отримання ним рос╕йського паспорта.


КРАК╤ВСЬКИЙ УН╤ВЕРСИТЕТ НЕ ДАВ ПОСЛУ РФ «ТРИБУНУ ДЛЯ ПРОПАГАНДИ»

Ягеллонський ун╕верситет у Краков╕ скасував лекц╕ю посла Рос╕╖ в Польщ╕ Серг╕я Андр╓╓ва, заплановану на 31 березня. Про це пов╕домля╓ «Медуза». Таке р╕шення, пояснив прес-секретар ун╕верситету Адр╕ан Охал╕к, пов’язане з дискус╕╓ю, що розгорнулася навколо майбутньо╖ лекц╕╖ Андр╓╓ва.
Ряд студент╕в ун╕верситету виступили р╕зко проти виступу рос╕йського посла. У петиц╕╖, розм╕щен╕й ними в ╤нтернет╕, противники лекц╕╖, зокрема, заявили, що на тл╕ в╕йськового конфл╕кту в Укра╖н╕ вважають неприйнятним запрошувати в ун╕верситет посла «кра╖ни-агресора». У випадку, якщо лекц╕я не буде скасована, автори петиц╕╖ пригрозили публ╕чно обсвистати рос╕йського посла ╕ з╕рвати зах╕д.
Сенатор Богдан Кл╕ш, у свою чергу, написав лист ректоров╕ Ягеллонського ун╕верситету, в якому, зокрема, вказав, що якщо на лекц╕ю Андр╓╓ва не будуть запрошен╕ представники рос╕йсько╖ опозиц╕╖, то мова п╕де про надання послу РФ «трибуни для пропаганди».
Публ╕кац╕╖, що осуджують р╕шення кер╕вництва ун╕верситету запросити рос╕йського посла виступити з лекц╕╓ю, також з’явилися у низц╕ польських ЗМ╤.
У посольств╕ РФ у Польщ╕ п╕дтвердили, що кер╕вництво Ягеллонського ун╕верситету скасувало лекц╕ю Андр╓╓ва. Ректор ун╕верситету Войчех Новак, пов╕домили ТАСС у прес-служб╕ посольства, по╕нформував про в╕дм╕ну лекц╕╖ у письмов╕й форм╕ ╕ «прин╕с послов╕ сво╖ вибачення у зв’язку з ц╕╓ю «вельми некомфортною ситуац╕╓ю». «Вибачення ректора з розум╕нням прийнят╕», — п╕дкреслили представники посольства.
Ягеллонський ун╕верситет — один ╕з найстар╕ших вищих навчальних заклад╕в у Польщ╕ та ╢вроп╕ в ц╕лому. Сер╕я зустр╕чей з послами, одним з яких мав стати Серг╕й Андр╓╓в, проводиться протягом останн╕х трьох рок╕в факультетом м╕жнародних ╕ пол╕тичних наук Ягеллонського ун╕верситету.
Агентство Bloomberg у березн╕ включило владу Польщ╕ в число найб╕льш в╕дданих прихильник╕в подальшого посилення санкц╕й, накладених ╢вросоюзом на РФ через ╖╖ роль в укра╖нськ╕й криз╕.

«НАС ТАМ НЕНАВИДЯТ!» РОС╤ЙСЬКА БЛОГЕРКА ПРО ПО╥ЗДКУ ДО ЧЕХ╤╥

На популярному рос╕йському сайт╕ «Сноб» блогер Ал╕са Мясищева розм╕стила свою розпов╕дь про те, як ╖╖ сус╕дка при╖хала з Праги, де гостювала к╕лька дн╕в, ╕ под╕лилася сво╖ми враженнями про те, як ╓вропейц╕ тепер ставляться до рос╕ян.
Автор стверджу╓, що сус╕дка — «д╕вчина, далека в╕д усяко╖ пол╕тики», але сво╖ в╕дчуття передала автору статт╕ у в╕дпов╕д╕ на запитання про те, як та в╕дпочила в Чех╕╖. Дал╕ наводимо текст блогу без купюр.
«Вчера приехала из Праги моя квартирная соседка. Она — девушка, далекая от всякой политики. Вместо чтения миллиардов статей про ужасы нашего государства, она печет вкусные торты и покупает красивые платья. Я бесконечно завидую ей, глядя на то, как мы все сходим с ума от предвкушения апокалипсиса, а у нее, без ежедневного заполнения головы новостями, всегда все хорошо. Умеет человек быть счастливым и радоваться мелочам.
Но вчера она приехала очень взволнованной. Ее первыми словами на мой вопрос «ну как съездила?» был тревожный шепот: «Ты знаешь, Алиса, что нас теперь ненавидят?».
Конечно, ни я, ни она, ни ее подружка-путешественница никого не убивали, не грабили караваны и не присоединяли Крым. Однако на простом бытовом уровне против нас всех ввели санкции. Девушки гуляют по Праге и идут менять деньги в кассу. Пожилой веселый чех щурит глаз и спрашивает: «А вы откуда?». И, получив ответ, закрывает окно и говорит, что денег нет.
В барах подходят знакомиться милые юноши. Казалось бы, их в девушках больше должны интересовать платья и умение печь торты, но с русскими беседу стараются свернуть поскорее.
Я могу понять этих людей. Конечно, они тоже видят свою полуправду через свои собственные СМИ. Может быть, не так сильно искривляющие ее под свои нужды, как наше телевидение, но тоже не кристально честные. И пока мы возмущались, не поддерживали и противостояли, нас с вами тоже записали во враги. Как слово «немец» стойко ассоциировалось с фашистами у советских людей, так и мы теперь стали захватчиками.
И вроде плевать мне на мнение чужих, не всегда умных и образованных людей обо мне. Я все про себя знаю сама, за что можно лично меня любить и ненавидеть, но от вчерашнего разговора мне стало немного страшно. Страшно, что из-за того, за что внутри страны миллионы людей испытывают национальную гордость, за ее пределами придется испытывать национальный стыд.
Успокойте меня те, кто живет в заморских и не очень странах. Как вы там вообще?». gazeta.ua

У МВС РФ ВИЗНАЛИ: ВОЮ╢МО...

Частина рос╕йських нац╕онал╕ст╕в беруть участь у бойових д╕ях на сход╕ Укра╖ни на боц╕ бойовик╕в так званих «ДНР» ╕ «ЛНР». Про це заявив на зас╕данн╕ Ради при президент╕ РФ з розвитку громадянського сусп╕льства ╕ прав людини заступник начальника Головного управл╕ння з протид╕╖ екстрем╕зму МВС РФ Володимир Макаров, пов╕домля╓ ТАСС.
Так, за його словами, частина подалася брати участь у бойових д╕ях на боц╕ бойовик╕в так званих «ДНР» ╕ «ЛНР», ╕нш╕ п╕дтримують укра╖нськ╕ батальйони. За словами представника МВС, Рос╕я вжила заход╕в щодо недопущення ви╖зду в Укра╖ну представник╕в рос╕йських нац╕онал╕стичних орган╕зац╕й. ╤ хто ж тим словам тепер в╕рить?

╥М ПОТР╤БНА ВСЯ УКРА╥НА...

Бойовики «ДНР» заявляють, що в╕йна зак╕нчиться, коли на п╕вдень в╕д Рос╕╖ буде «пророс╕йська держава». Про це сказав в ╕нтерв’ю «Лента.ру» один ╕з л╕дер╕в бойовик╕в «ДНР», командир батальйону «Восток» ╕ так званий «секретар Ради безпеки» «ДНР» Олександр Ходаковський, якого рос╕йськ╕ журнал╕сти назвали «другою людиною в «ДНР».
«Я приймаю для себе ╕снування ЛНР ╕ ДНР лише як перех╕дний етап. Наша в╕йна зак╕нчиться тод╕, коли на п╕вдень в╕д Рос╕╖ буде пророс╕йська антифашистська (фашистами в Рос╕╖ ╕ п╕дконтрольних РФ кваз╕державних утвореннях називають укра╖нц╕в, тобто ма╓ться на уваз╕ антиукра╖нська — ред.) держава. ╤накше кажучи, нам потр╕бна вся Укра╖на», — заявив в╕н.
Також в╕н розпов╕в, що плани бойовик╕в — виключно наступальн╕ ╕ пригрозив застосуванням артилер╕╖ з «неминучими руйнуваннями».
«Встановлена з серпня тенденц╕я п╕д час бойових д╕й в╕дсувати л╕н╕ю фронту збережеться. Якщо ми актив╕зу╓мося, то виключно заради того, щоб просуватися дал╕», — заявив Ходаковський.
При цьому бойовик звинувачу╓ в агрес╕╖ укра╖нську владу.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #14 за 03.04.2015 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=15008

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков