Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4329)
З потоку життя (7291)
Душі криниця (3979)
Українці мої... (1607)
Резонанс (1957)
Урок української (1003)
"Білі плями" історії (1814)
Крим - наш дім (681)
"Будьмо!" (270)
Ми єсть народ? (240)
Бути чи не бути? (169)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (143)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
МОВА П╤Д ЧАС В╤ЙНИ СТАЛА ЗБРО╢Ю
В Укра╖н╕ в╕дзначають День писемност╕ та мови.


МОВИ Р╤ДНО╥ ОБОРОНЦ╤
Сьогодн╕шня доб╕рка поез╕й – це твори кримських укра╖нських педагог╕в-поет╕в…


ПЕРЕМОГА: РАЗОМ З KALUSH ORCHESTRA У ТУРИН╤ ПЕРЕМОГЛА ВСЯ УКРА╥НА
╢вробачення - це не лише музика…


ЧВЕРТЬВ╤КОВИЙ ЮВ╤ЛЕЙ «ХОЛОДНОГО ЯРУ»
Конференц╕я внесла зм╕ни до статуту ╕ знову обрала президентом «Холодного Яру» Романа...


ХТО МИ ╢, УКРА╥НЦ╤?
Нещодавно в Ки╓в╕ вийшла друком книга Георг╕я Чорного «Хто ми ╓, укра╖нц╕?»
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #14 за 03.04.2015 > Тема "Урок української"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#14 за 03.04.2015
КРИМСЬКИЙ УКРА╥НЕЦЬ ╥ДЕ В АТО

╥хав козак на в╕йноньку...

«Завтра о 6.30 в╕дправлення. Все ╖м та п’ю смачне – насолоджуюся. Вчора та сьогодн╕ вир╕шував ус╕ питання з нотар╕альними дозволами та ремонтом майбутнього житла. Зараз в╕дпочиваю. Все одно дуже спок╕йно себе почуваю».
Так почина╓ сво╓ звернення до друз╕в на стор╕нц╕ Facebook кримчанин, укра╖нський актив╕ст, патр╕от, а тепер ╕ бо╓ць АТО Серг╕й В╕карчук.
Разом ╕з дружиною ╕ двома доньками п╕сля весняних под╕й 2014 року Серг╕й пере╖хав до Ки╓ва з ╢впатор╕╖. Там в╕н працював у в╕дд╕л╕ курорту ╕ туризму м╕ськради, займався просв╕тницькою ╕ культурною д╕яльн╕стю. Масштабним проектом, який був орган╕зований за ╕де╓ю Серг╕я у вересн╕ 2013 року, став «Мегамарш у вишиванках», що з╕брав понад дв╕ст╕ городян.
З приходом ново╖ влади на п╕востров╕ зм╕нилися ╕ патр╕отичн╕ пр╕оритети, ╕ погляди колишн╕х товариш╕в. С╕м’╖ Серг╕я стали погрожувати представники так звано╖ самооборони Криму, став незручним актив╕ст-орган╕затор укра╖нських культурних заход╕в для перефарбовано╖ м╕сько╖ влади.
Сьогодн╕ Серг╕й вже в дороз╕ в зону проведення антитерористично╖ операц╕╖, чека╓ розпод╕лу та подальших наказ╕в. Як розпов╕ла дружина Серг╕я Оксана, при пере╖зд╕ до Ки╓ва вони прекрасно розум╕ли, що там ╖х може чекати пов╕стка. В Укра╖н╕ трива╓ в╕йна, оголошена моб╕л╕зац╕я, ╕ рано чи п╕зно Серг╕й вирушить захищати Батьк╕вщину.
«До нас додому прийшов д╕льничний ╕ прин╕с пов╕стку. Чолов╕к був т╕льки «за». В╕н служив, в╕н зна╓, що це таке, в╕н — патр╕от ╕ н╕коли н╕чого не бо╖ться, та й я в╕дреагувала нормально, я його ╕ в арм╕ю в╕дправляла», – з усм╕шкою згаду╓ Оксана.
У 2007-2008 роках Серг╕й у в╕йськов╕й частин╕ «Десна» освоював спец╕альн╕сть вод╕я-механ╕ка III класу танка Т-64, п╕сля учебки потрапив на службу до Криму в с. Перевальне, до того моменту вже здобув вищу осв╕ту, тому в╕дслужив лише дев’ять м╕сяц╕в.
У Ки╓в╕ у м╕сцевого в╕йськкома Серг╕й попросив в╕дтерм╕нування на м╕сяць, мовляв, необх╕дно налагодити побут, влаштувати с╕м’ю. Дружина залиша╓ться тут з двома д╕тьми ╕ поки без роботи. Не дуже ки╖вськ╕ роботодавц╕ хочуть брати до лав сво╖х компан╕й сп╕вроб╕тницю-переселенку з двома маленькими д╕тьми ╕ чолов╕ком, який збира╓ться на службу в АТО. Серг╕я на м╕сяць призначили в територ╕альну оборону Ки╓ва. За цей час вдалося орган╕зувати п╕дмогу для с╕м’╖ – придбали невелику, але свою квартиру в новому будинку, почали ремонт, вдалося оформити папери на робочому м╕сц╕ Серг╕я, тепер с╕м’я може почуватися впевнен╕ше.
Серг╕й вирушив до в╕йськкомату 31 березня. Поки, каже дружина, б╕йц╕ не розпод╕лен╕, терм╕н служби теж не визначений, але зрозум╕ло, що не менше трьох м╕сяц╕в.
«Сп╕лкувався сьогодн╕ з батьками – шок! По ходу, я вже помер десь на фронт╕, – судячи з ╖хньо╖ лог╕ки, ╕ вони мене оплакали. Зг╕дно з т╕╓ю ╖хньою лог╕кою, пуйло-лалала вже перемогло, а я йду на в╕рну смерть найманцем, бо у нас нема╓ арм╕╖ – воюють у нас лише божев╕льн╕ й в╕дчайдушн╕ фашисти, що я — божев╕льний фанат», – пише у соц╕альн╕й мереж╕ бо╓ць.
Батьки Серг╕я живуть у Криму. За словами Оксани, вони вважають себе укра╖нцями, але рос╕йська пропаганда зачепила ╕ ╖хн╕ голови.
«Мама телефонувала, плакала. Вона дума╓, що Серг╕й п╕шов добровольцем, сам зважився п╕ти, кида╓ с╕м’ю ╕ д╕тей. В╕н ╖й поясню╓, що прийшла пов╕стка, ╕ треба або йти, або в╕д 2 до 5 рок╕в позбавлення вол╕, але вона йому не в╕рить. Мама впевнена, що у нас в регулярну арм╕ю не призивають, а йдуть воювати т╕льки добровольц╕», – говорить Оксана.
«Багато раз╕в пояснював, що у нас тут в╕йна ╕ моб╕л╕зац╕я, що треба кожному чолов╕ку бути там, бо це ╓ наша робота, ╕ що я саме такий, бо саме мама з дитинства мен╕ казала, що це я — ╖╖ захисник», – пише Серг╕й.
Старш╕й дочц╕ Серг╕я п’ять рок╕в, молодш╕й – три. Батьки не стали нагн╕тати ситуац╕ю ╕ розпов╕дати д╕тям про в╕йну, сказали, що тато йде служити, буде в╕йськовим. У садку д╕ти часто малюють картинки ╕ надсилають ╖х б╕йцям АТО, вони знають, що тепер десь там ╕ ╖хн╕й тато.
«Я готовий захищати св╕й народ. Спок╕йний, що дуже диву╓ ╕ самого, але все добре. Спод╕ваюся, я вас не п╕дведу, друз╕», – залишив пост у Facebook 30 березня Серг╕й В╕карчук.

 ua.krymr.com

Кримчани бажають сво╓му земляков╕ Серг╕╓в╕ В╕карчуку щасливого повернення з╕ служби ╕ чекають його на майбутн╕х «вишиваних мегамаршах» у Криму!

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #14 за 03.04.2015 > Тема "Урок української"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=15000

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков