Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4462)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4140)
Українці мої... (1668)
Резонанс (2138)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1078)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (339)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (213)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #14 за 03.04.2015 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#14 за 03.04.2015
«ПРОТИД╤ЯТИ МАРАЗМУ»

КРИМСЬК╤ АКТИВ╤СТИ В СУДАХ ОБСТОЮЮТЬ ПРАВО НА УКРА╥НСЬКИЙ ПРАПОР

Кримськ╕ актив╕сти, як╕ вийшли з укра╖нською символ╕кою на акц╕ю з нагоди 201-╖ р╕чниц╕ з дня народження Тараса Шевченка, знову отримали покарання за свою позиц╕ю. Зал╕зничний райсуд С╕мферополя визнав винним учасника акц╕╖ Куртс╓╖та Абдулла╓ва в порушенн╕ регламенту проведення публ╕чного заходу, оск╕льки в╕н розгорнув прапор Укра╖ни. Сам Абдулла╓в з таким р╕шенням не згоден ╕ ма╓ нам╕р оскаржити його в апеляц╕йному порядку.
Як пов╕домляли «Крим.Реал╕╖», перше зас╕дання у справ╕ актив╕ста кримськотатарського нац╕онального руху, колишнього члена Рев╕з╕йно╖ ком╕с╕╖ Курултаю Куртсе╖та Абдулла╓ва в╕дбулося в п’ятницю, 27 березня. Тод╕ головуючий Василь Злотников задовольнив клопотання актив╕ста, який попросив перенести зас╕дання, щоб ознайомитися з матер╕алами справи, а також залучити адвоката.
У понед╕лок, 30 березня, зас╕дання, на якому могли бути присутн╕ми ус╕ бажаюч╕, продовжилося. В ход╕ процесу Абдулла╓в розпов╕в про под╕╖, як╕ в╕дбувалися в день проведення акц╕╖. «9 березня в день народження великого Кобзаря я вир╕шив в╕дв╕дати зах╕д у парку Гагар╕на, про що було пов╕домлено в ╤нтернет╕. Дорогою йшла ран╕ше незнайома мен╕ ж╕нка, вона посп╕шала, у не╖ в руц╕ був згорток. Ж╕нка зрозум╕ла, що я — кримський татарин, запитала: чи я на акц╕ю? Я в╕дпов╕в, що так. Вона попросила передати прапор, адже сама не може бути присутньою», – розпов╕в Абдулла╓в.
За його словами, коли в╕н прийшов на зах╕д, то побачив, що учасники розгорнули кримськотатарський прапор. «Тод╕ я розгорнув укра╖нський прапор (з написом укра╖нською мовою «Крим — це Укра╖на». – прим. ред.) ╕ стояв з ним. П╕д час заходу н╕ сп╕вроб╕тники пол╕ц╕╖, н╕ прац╕вники ФСБ не попередили мене, що це — екстрем╕стськ╕ д╕╖», – п╕дкреслив екс-член Рев╕з╕йно╖ ком╕с╕╖ Курултаю.
Через два тижн╕, як розпов╕в Абдулла╓в, його викликали в Ки╖вський райв╕дд╕л МВС, де йому пов╕домили про адм╕н╕стративне правопорушення п╕д час проведення акц╕╖ 9 березня в парку Гагар╕на в С╕мферопол╕.
На запитання судд╕, чи знав обвинувачений про напис «Крим — це Укра╖на», який був присутн╕й на прапор╕, Абдулла╓в дав негативну в╕дпов╕дь. В╕н також пов╕домив, що свою провину не визна╓.
Адвокат Джем╕ль Тем╕шев вважа╓ складений силовиками щодо його п╕дзахисного протокол про адм╕нпорушення «абсурдом». «Ц╕лком очевидно, що якщо проводиться зах╕д, присвячений дню народження видатного д╕яча ц╕╓╖ (укра╖нсько╖ – прим. ред.) держави, це не може розц╕нюватися як порушення. Звинувачення жодними об’╓ктивними доказами не п╕дтверджене. Метою протоколу ╓ зачищення простору в╕д проукра╖нських громадян», – зазначив п╕д час зас╕дання Тем╕шев.
У висновку адвокат додав, що його п╕дзахисний невинний ╕ п╕дстав для притягнення до адм╕нв╕дпов╕дальност╕ нема╓.
Розгляд справи по сут╕ тривав близько 15-ти хвилин, п╕сля чого Василь Злотников п╕шов у дорадчу к╕мнату. Через годину в╕н повернувся з постановою в руках.
«Зг╕дно з п. 2 ч. 36 ФЗ «Про збори, м╕тинги, демонстрац╕╖, ходи або п╕кетування», п╕д час проведення публ╕чного заходу його учасники зобов’язан╕ дотримуватися регламенту проведення публ╕чного заходу», – зазначив головуючий.
Злотников пояснив, що Абдулла╓в, як учасник м╕тингу, не виконав покладених на нього законом обов’язк╕в з дотримання регламенту проведення м╕тингу, ╕ демонстрував прапор з написом: «Крим — це Укра╖на».
У результат╕ суд визнав Куртс╓╖та Абдулла╓ва винним у вчиненн╕ правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 20.2 («Порушення учасником публ╕чного заходу встановленого порядку проведення збор╕в, м╕тингу, демонстрац╕╖, ходи або п╕кетування») Кодексу про адм╕н╕стративн╕ правопорушення Рос╕йсько╖ Федерац╕╖, та призначив йому покарання у вигляд╕ обов’язкових роб╕т на пер╕од до 20-ти годин. Час обов’язкових роб╕т не може перевищувати чотирьох годин у вих╕дн╕ дн╕, в робоч╕ дн╕ – двох годин.
«У раз╕ ухилення особи в╕д в╕дбування обов’язкових роб╕т судовий пристав-виконавець склада╓ протокол про адм╕н╕стративне правопорушення», – наголошу╓ться в постанов╕. При цьому воно може бути оскаржене у Верховному суд╕ Криму впродовж 10 дн╕в.
Сам актив╕ст з р╕шенням Зал╕зничного райсуду не згоден. «Вулиц╕ мести я не буду», – сказав Абдулла╓в у коментар╕ кореспонденту «Крим.Реал╕╖», зазначивши, як ╕ ран╕ше, що готовий зам╕сть обов’язкових роб╕т в╕дсид╕ти 15 д╕б в якост╕ адм╕н╕стративного арешту. Щоправда, статтею КоАП таке покарання не передбачене. При цьому Абдулла╓в жартома висловив жаль, що йому призначили т╕льки 20 годин обов’язкових роб╕т, тод╕ як ╕ншим учасникам акц╕╖ – по 40.
Колишн╕й член Рев╕з╕йно╖ ком╕с╕╖ Курултаю вважа╓, що не скоював н╕чого протизаконного ╕ готовий це доводити в ╕нших судах. «Я мав право тримати прапор ц╕╓╖ держави, тому що Шевченко ╓ укра╖нським поетом. Буду подавати апеляц╕ю, думаю, Кримом не зак╕нчиться, д╕йдемо до Москви», – сказав актив╕ст.
Адвокат Абдулла╓ва в сп╕лкуванн╕ з журнал╕стами назвав р╕шення суду «абсурдним». В╕н вважа╓, що використання укра╖нського прапора не може заборонятися. «Все б╕льше трапляються утиски елементарних громадянських прав мешканц╕в Криму. Зараз будуть просто забороняти використовувати укра╖нський прапор, завтра це д╕йде до крайнього ступеня. Будь-яка розсудлива людина ма╓ вс╕ляко протид╕яти цьому маразму», – сказав Тем╕шев.
В╕н упевнений, що в кримських судах справедливост╕ не доб’╓ться. «Думаю, що в Криму ми правди не знайдемо, може бути в Москв╕», – повторив адвокат слова свого п╕дзахисного.
Зазначимо, що 12 березня Зал╕зничний райсуд вин╕с покарання трьом ╕ншим актив╕стам – Леон╕ду Кузьм╕ну, Вельдару Шукурджи╓ву й Олександру Кравченку – за використання укра╖нсько╖ атрибутики п╕д час акц╕╖ з нагоди 201-╖ р╕чниц╕ з дня народження Тараса Шевченка. Вс╕м трьом суд призначив покарання у вигляд╕ обов’язкових роб╕т тривал╕стю 40 годин кожному. Актив╕сти подали скаргу на постанову суду в апеляц╕йну ╕нстанц╕ю. Коли вона буде розглянута, поки нев╕домо.
Водночас один з актив╕ст╕в — Леон╕д Кузьм╕н — сказав, що днями отримав пов╕домлення, зг╕дно з яким суд над╕слав матер╕али адм╕н╕стративно╖ справи та апеляц╕йну скаргу до Верховного суду Республ╕ки Крим. При цьому, якщо ран╕ше справа складалася з 18 аркуш╕в, то тепер, як сказано в пов╕домленн╕, з 62-х.
Кузьм╕н каже, що здивований зб╕льшенням матер╕ал╕в справи. З чим це може бути пов’язане, йому важко сказати.
Нагада╓мо, що орган╕затора акц╕╖ до дня народження Шевченка в С╕мферопол╕ Леон╕да Кузьм╕на зв╕льнили з с╕мферопольсько╖ школи, де в╕н працював учителем ╕стор╕╖. Адм╕н╕страц╕я школи зв╕льнила викладача за «нев╕дпов╕дн╕сть об╕йман╕й посад╕».

 В╕ктор ВОРОБЙОВ

ТИМ ЧАСОМ...

ОПЕРАЦ╤Я «ЗАЧИСТКА»

«В╕це-сп╕кер» кримського «парламенту» Андр╕й Козенко запропонував кримчанам зд╕йснити «ретельний громадський мон╕торинг» з виявлення укра╖нсько╖ символ╕ки на територ╕╖ п╕вострова. Про це в╕н написав на сво╖й стор╕нц╕ в Facebook, пов╕домля╓ QHA.
— Пропоную зд╕йснити ретельний громадський мон╕торинг з виявлення напис╕в, вив╕сок ╕ символ╕ки Укра╖нсько╖ держави, що збереглися до наших дн╕в, на фасадах буд╕вель адм╕н╕стративних орган╕в, орган╕зац╕й, п╕дпри╓мств, установ ╕ об’╓кт╕в на територ╕╖ кримсько╖ республ╕ки, — заявив в╕н.
Св╕тлини та м╕сця перебування таких об’╓кт╕в Козенко попросив в╕дправляти йому в приватних пов╕домленнях на Facebook.
«За виявлення цих порушень законодавства Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ будемо вживати заход╕в з демонтажу чи зам╕ни ╕нформац╕йних нос╕╖в», — попередив кримський «в╕це-сп╕кер».

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #14 за 03.04.2015 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=14992

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков