Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3382)
З потоку життя (6597)
Душі криниця (3569)
Українці мої... (1473)
Резонанс (1518)
Урок української (993)
"Білі плями" історії (1688)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У РОСТОВ╤ КРИМСЬКОМУ ТАТАРИНУ ДАЛИ 17 РОК╤В КОЛОН╤╥ СУВОРОГО РЕЖИМУ
В╕дбулося заключне судове зас╕дання у «справ╕ Енвера Сейтосманова».


У КАЗАХСТАН╤ ХУДОЖНИК ПРИЙШОВ ДО ПОСОЛЬСТВА УКРА╥НИ ВИБАЧАТИСЯ ЗА ЗАЯВУ ТОКА╢ВА ПРО КРИМ – ЙОМУ НЕ ДОЗВОЛИЛА ОХОРОНА
Практично в╕дразу його схопили сп╕вроб╕тники спец╕ал╕зовано╖ служби охорони, як╕ вирвали з його...


СПЕЦСЛУЖБИ РФ ВЛАШТУВАЛИ АНТИУКРА╥НСЬКИЙ «КРУГЛИЙ СТ╤Л» П╤Д ЧАС ФОРУМУ ООН
Про це пов╕домив на сво╖й стор╕нц╕ у Facebook громадський ╕ пол╕тичний д╕яч, колишн╕й пост╕йний...


ЖУРНАЛ╤СТИ ОПУБЛ╤КУВАЛИ РОЗСЛ╤ДУВАННЯ ПРО Б╤ЗНЕС, ЩО ПРАЦЮ╢ В КРИМУ В ОБХ╤Д САНКЦ╤Й
Команда журнал╕ст╕в-розсл╕дувач╕в телеканалу "Настоящее время" ╕ про╓кту "Мун╕ципальний сканер"...


КНИГИ ВИДАВНИЦТВА «ДН╤ПРО» ╢ В КОЖН╤Й Б╤БЛ╤ОТЕЦ╤ – В╤Д С╤ЛЬСЬКО╥ ДО АКАДЕМ╤ЧНО╥
28 листопада в ки╖вському Музе╖ книги ╕ друкарства Укра╖ни в╕дкрилась виставка «Ой...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 28.11.2003 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#48 за 28.11.2003
"НОВИЙ ВИБІР-2004"
Юлія ДОРОФЕЙ

Передвиборна кампанія, як відомо, повинна розпочатися за 180 днів до виборів, та фактично вона вже відбувається. Тому з метою демократизації політичного процесу, сприяння проведенню чесних і прозорих виборів-2004 31 жовтня 2003 року, рівно за рік до виборів Президента України, була організована коаліція громадських організацій України "Новий вибір-2004". Нещодавно в Сімферополі Кримським відділенням Комітету виборців України за фінансової підтримки Міжнародного фонду "Відродження" був проведений "круглий стіл", на якому презентувалася новостворена коаліція. Серед представників "Нового вибору-2004", що прибули задля пояснення громадськості мети та основних принципів діяльності цієї організації, були Юлія Тищенко (керівник програм розвитку громадянського суспільства Українського незалежного центру політичних досліджень), Ростислав Павленко (директор програм Школи політичної аналітики), Олексій Кошель (керівник інформаційних програм Всеукраїнської громадської організації "Комітет виборців України") та Роман Черьомухін (голова Кримського відділення Комітету виборців України).
- Не віддаючи перевагу жодній політичній партії чи кандидату, учасники "Нового вибору" пропонують свою допомогу усім, хто підтримує їхню громадянську позицію.
Поштовхом для створення подібної спільноти стало переконання її учасників в необхідності під час виборчої кампанії, в день голосування та під час підрахунку голосів протистояти пасивності виборців, спробам їх обману дезінформацією, втручанням посадових осіб у виборчий процес, намаганням фальсифікувати результати.
За словами Ю. Тищенко, "ядро коаліції - це 12 громадських організацій, які, що важливо, існують стабільно, а не від виборів до виборів. Ми об'єднуємо зусилля, а не гроші, наші шляхи не пересікаються". Тобто, як прозвучало, кожна з організацій виконує свою роботу задля досягнення єдиної мети, яка визначена коаліцією і відображена в Хартії про чесні вибори. Ростислав Павленко: "Ми об'єднуємо як зусилля, так і ресурси громадських організацій, аби, координуючи ці зусилля, впливати на владу".
Членство в коаліції дає організаціям, які до неї вступатимуть, передусім, вичерпну інформацію, підкріплену дослідженнями. В планах "Нового вибору" впровадити "гарячу лінію", аби виявити випадки порушень під час голосування, давати соціальну рекламу з метою усвідомлення як громадянами, так і чиновниками, що за власні дії потрібно відповідати, проводити соціальні дослідження.
Під час "круглого столу" всім присутнім було запропоновано підписатися під Хартією, створеною задля утвердження чесних змагань кандидатів та свідомого вибору громадян, задля того, аби кожен виборець знав, кого обирає, мав удосталь інформації, а кандидати мали рівні можливості.

***


Представник блоку "Наша Україна" у Криму Валерій Пробийголова підписав Хартію про чесні вибори, запропоновану громадською коаліцією "Новий вибір-2004".

Представництво блоку "Наша Україна" першим серед політичних сил автономії підтримало ініціативу про проведення прозорих і вільних виборів Президента України. "Як впливову політичну силу <...> нас не лякає чесна конкуренція, тому ми підтримуємо принципи Хартії про чесні вибори", - відзначив В. Пробийголова. Однак, за його словами, не всі політичні сили в Україні і Криму розділяють прагнення до проведення виборів відповідно до законодавства. "Останні події в Донецьку, Сумах і Сімферополі показали, що наші опоненти готові піти на конфлікт із нормами демократії, законом і проігнорувати волю людей", - вважає представник "Нашої України".
Як сказав член ради "Нового вибору-2004" Ростислав Павленко, "буде симптоматичним - хто відгукнеться на наш заклик, а хто залишиться осторонь".
"Контекст-медіа".

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 28.11.2003 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=1499

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков