Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2973)
З потоку життя (6161)
Душі криниця (3396)
Українці мої... (1450)
Резонанс (1470)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1656)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
МАФ╤Я
Здавалося б, що може пов’язувати навколотарифн╕ танц╕, вибори Президента та плани Кремля?


БРЕХНЯ, ЩО НЕ ДОЖИЛА ДО СТАРОСТ╤.
наша влада не стомлю╓ться запевняти нас, що Крим було загарбано з одн╕╓╖ лише причини: в Укра╖н╕...


НЕДОВ╤РА - ЯК ТРОЯНСЬКИЙ К╤НЬ КРЕМЛЯ
Традиц╕╖, як бачимо, живуч╕. Ц╕лком можливо, що й сьогодн╕шн╕м «героям» посиплють...


SI VIS PACEM, PARA BELLUM (З ДУМОЮ ПРО ФЛОТ)
Г╕бридна ╕стор╕я з окупац╕╓ю/здачею Криму рано чи п╕зно випливе на св╕т. В тому нема╓ сумн╕ву. Це...


«ЩО ЦАРЕВ╤ МОСКОВСЬКОМУ КОНЯ НАПО╥ЛА…»
Хто ще не бачив – перехрест╕ться ╕ не в╕рте очам сво╖м! Бо справжн╕ УКРА╥НЦ╤ Криму до...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #13 за 27.03.2015 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#13 за 27.03.2015
В ЗОН╤ «ФАНТОМНОГО» БОЛЮ

«Покращення» по-кримськи

П╕д час прямого телееф╕ру на кримському телебаченн╕, присвяченому катастроф╕чному зростанню ц╕н, серед запитань, що над╕йшли чиновнику в╕д торг╕вл╕, була ╕ скарга на магазини системи «Везунчик», де ╕ дос╕ «прода╓ться багато товар╕в укра╖нського виробництва». Чиновник щиро здивувався: «А що ж тут поганого, чим ширший асортимент, чим б╕льше пропозиц╕й, тим вища конкуренц╕я, яка збива╓ ц╕ну…». На користь укра╖нських товар╕в нав╕ть у рамках телепередач╕ суто ворожого до Укра╖ни спрямування публ╕чно озиваються ╕ кримськ╕ п╕дпри╓мц╕, заявляючи, що ц╕ни на них дешевш╕, н╕ж на рос╕йськ╕.
Але це навряд чи вплинуло на вихованих рос╕йськими ╕ кримськими ЗМ╤ кримчан, 99% котрих, якщо в╕рити опитуванням, ╖м дов╕ряють. Ось пенс╕онерка визнача╓ться в магазин╕, який же ╖й купити томат. Той, на якому написано «Томатна паста херсонська», що удв╕ч╕ дешевший за ╕нш╕, ж╕нка в╕дштовху╓ одразу з коментарем: «Это хохляцкий». Але продавець допомага╓-таки зекономити грош╕. «Почему хохляцкий, он с новороссийского города Херсона!». Чи то пенс╕онерка не дуже впевнена у сво╖х географ╕чних знаннях, чи то дума╓, що Херсон вже ув╕йшов до Новорос╕╖, але томат бере.
Атмосфера ненавист╕ в Криму дедал╕ посилю╓ться, пенс╕онерки вже готов╕ до «п╕внячих» бо╖в, а тут ще й р╕чниця так звано╖ «кримсько╖ весни», концерти, розпатякування про ун╕кальну операц╕ю з «повернення Криму», очолювану самим президентом РФ, ╕ не менш ун╕кальну – з евакуац╕╖ В. Януковича на терени ╕ншо╖ держави, теж очолювану особисто Пут╕ним. А взам╕н – «оф╕ц╕йна м╕ждержавна угода передач╕ Криму», укладена ╕з «законним» президентом. Це на випадок м╕жнародних суд╕в, як╕ так ╕ не в╕дбулися.
Натом╕сть ╓ «╓дина», «монол╕тна» воля кримського народу, п╕дкр╕плена переписом. За попередн╕ми даними якого, к╕льк╕сть рос╕ян у Криму становить вже понад п╕втора м╕льйона. ╤ лише 344 тисяч╕ визнали себе етн╕чними укра╖нцями. Коментуючи так╕ результати, орган╕затори перепису кажуть, що переписувач╕ н╕ на кого не тиснули. Та в цьому не було ╕ необх╕дност╕, бо на людей «тиснуло» життя. А т╕, хто займався переписом, просто не заважали ╖м шукати п’ятий кут та ще розум╕ти, що рос╕янами записатися може кожен, незважаючи на походження.
Але стов╕дсотковий результат таки «не прокотив», знайшлося ╕ 16% тих, хто рос╕йську р╕дною мовою не назвав, хоча зрозум╕ло, що це не укра╖нц╕, а переважно кримськ╕ татари. ╤ ск╕льки б не гомон╕ли рос╕йськ╕ пол╕тики, що Укра╖на не зробила для цих людей геть н╕чого, а Рос╕я — одразу ж ╕ все, позиц╕я кримськотатарського народу, що пройшов шлях великих випробувань, важко п╕дда╓ться коригуванню. З лихим серцем ╕ без зайвого навантаження на державний бюджет Рос╕я визнала цей народ репресованим ╕ тепер реаб╕л╕тованим. Чому б ╕ н╕? Адже реально це — пустопорожн╕й пап╕рець, але як╕ можливост╕ для рос╕йсько╖ пропаганди! Що ж до бюджету, то кожен репресований пенс╕онер одержав право на надбавку до пенс╕╖ в сум╕… 80 рубл╕в. За це ╕ банки рос╕йського томату не купиш.
Та ╕ хто сказав, що Рос╕я зац╕кавлена в торжеств╕ справедливост╕? Якби це було так, то сьогодн╕ не вис╕ла б загроза закриття над ╓диним кримськотатарським каналом «АТР», що намага╓ться подавати збалансовану ╕нформац╕ю. Т╕льки завдяки йому можна було д╕знатися, як кримчани святкували чергову р╕чницю великого укра╖нського пророка, що супроводжувалося арештами ╕ судами, хоча вшанування в╕дбувалося з дозволу влади. Але акц╕я проходила не б╕ля самого пам’ятника Тарасу Шевченку, чому н╕що не заважало, а б╕ля «Трьох грац╕й» на ╕ншому краю м╕ста, де лог╕чно було б в╕дзначати р╕чницю х╕ба що Геродота.
Але за рос╕йською лог╕кою головне, аби все було шито-крито. В╕дтепер так воно ╕ буде. Адже у кер╕вництва «АТР» нав╕ть не прийняли документи на перере╓страц╕ю за рос╕йським законодавством, яка зак╕нчу╓ться 1 кв╕тня.
Натом╕сть чу╓мо знову те, чого не було та ╕ не могло бути. В прямому еф╕р╕ нав╕ть в╕дбува╓ться коротенька нарада з приводу того, як же краще «обробляти» кримчан. «Мы должны давить на то, что до февраля Украина была одна, а потом стала другая», — ╕нструкту╓ однодумц╕в один ╕з учасник╕в телепередач╕ «Все как есть». А дал╕ пан Цеков говорить про те, що в Укра╖н╕ не виплачувалися вчасно н╕ пенс╕╖, н╕ зарплати, хоча насправд╕ — це тепер частина кримчан лише в двадцятих числах березня одержала соц╕альн╕ виплати за с╕чень та лютий. Под╕бне в╕дбува╓ться ╕ в сам╕й Рос╕╖, де прокотилися страйки вчител╕в з приводу трим╕сячного затримання зарплат. ╤ все це назива╓ться «Мы должны защищаться от лжи с Украины». А де ж та брехня ╕ хто ╖╖ чу╓, якщо ╕нформац╕йний прост╕р Укра╖ни в Криму в╕дсутн╕й? То ж ту брехню потр╕бно спочатку вигадати, а пот╕м в╕д не╖ захищатися, ╕ досв╕д такий вже ╓. Так, наприклад, кримськ╕ ЗМ╤ називають при╓днання Криму до Рос╕╖ «единственным возможным спасением от американского геноцида». В такий спос╕б одним ударом вбиваючи двох зайц╕в: ╕ Штати затаврувавши, ╕ Рос╕ю виставивши в благородному ореол╕.
Хоча ближчий до ╕стини рос╕йський президент, який заявив, що Крим завжди був для Рос╕╖ як в╕дсутня нога або рука, ╕ це можна було б пор╕вняти з фантомними болями. Тепер у Рос╕╖ не болить, проте болить у перес╕чних рос╕ян, що потерпають в╕д санкц╕й, болить у кримчан, як╕ живуть в атмосфер╕ ненавист╕, страху ╕ вза╓мних п╕дозрах. Але чи не найважче школярам-старшокласникам, частина з яких продовжу╓ вважати Укра╖ну сво╓ю Батьк╕вщиною, бо навчалися за «неправильними» п╕дручниками ╕ повторити «на б╕с» навчання за «правильними» вже не вдасться. У всякому раз╕, негатив накопичу╓ться ╕ п╕дн╕ма╓ться чорною хмарою над благодатним кра╓м.
А кра╖на, для яко╖ Крим — н╕бито в╕дтята к╕нц╕вка, лише посилю╓ ╕нтенсивн╕сть ╕нформац╕йно╖ в╕йни, що не влуча╓ в т╕ло, але непоправно ранить душ╕. Ведучий однойменно╖ передач╕ в Криму назива╓ цю в╕йну «керуванням великою к╕льк╕стю людей». До реч╕, не просто людей, а тих, хто, можливо, назавжди залишиться моральними ╕нвал╕дами.

Тамара ФЕДОРЕНКО
м. С╕мферополь

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #13 за 27.03.2015 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=14967

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков