Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЗАЦВ╤В П╤ДБ╤Л
Народна медицина


ЖАДА╢ ПЕЧ╤НКА…
Народна медицина


НАКУВАЛА ЗОЗУЛЕНЬКА…
Народна медицина


НЕДОСТАТН╤Й КРОВООБ╤Г
Народна медицина


В╤ДНОВИВСЯ З╤Р
Народна медицина




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 28.11.2003 > Тема "Порадниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#48 за 28.11.2003
ПЕЧІЯ
ІВАН ЧЕКМАН

ПЕЧІЯ - відчуття дискомфорту у верхній частині живота та кислого присмаку в ротовій порожнині, а також це болі в епігастрії. Її виникнення зумовлено підвищенням кислотності шлункового соку й попаданням вмісту шлунка в нижній відділ стравоходу. Печія часто є проявом гіперацидного гастриту, виразкової хвороби шлунка, рефлюкс-езофагіту.
Спричиняють печію не тільки названі захворювання, а й переїдання, зокрема, надто жирні та солодкі страви, вживання значної кількості прянощів, томатів, цитрин, часнику, спирту етилового, а також куріння.
Фітотерапія рекомендує застосовувати рослини, що мають обволікаючі властивості: слиз насіння льону, крохмаль, відвар коренів алтеї лікарської, настій трави подорожника. Добрий лікувальний ефект справляє препарат гастрогран, що містить екстракти восьми рослин, які знижують кислотність і зменшують печію, діють обволікаюче, протизапально, спазмолітично, жовчогінно, що допомагає в комплексному лікуванні захворювань органів травлення.
У побуті часто при печії вживають 1/2 чайної ложки натрію гідрокарбонату (харчову соду). І полегшення хворі відчувають відразу. Але реагуючи з соляною кислотою шлунка, натрій гідрокарбонат утворює вуглекислий газ, який подразнює слизову оболонку, виділення шлункового соку збільшується, і печія знову дошкуляє. Не варто застосовувати при печії такі лужні речовини, як окис магнію та карбонат магнію, тому що виникають проноси.
Нині застосовуються для лікування печії суспензії гідроокису (або фосфату) алюмінію у вигляді геля: алмагель, гастерин, фосфалюгель, маалокс. Ці солі алюмінію поступово реагують із соляною кислотою шлунка, і кислотність знижується повільно - протягом 3 - 5 годин. Крім цього, суспензія колоїдної солі алюмінію утворює на слизовій шлунка плівку, яка захищає її від подразнення.
Часто печію спричиняють гастрит або виразка шлунка чи 12-палої кишки, коли збудником хвороби є хелікобактер пілорі. В таких випадках необхідно провести антибактеріальну (протимікробну) терапію: колоїдні препарати вісмуту (денол), метронідазол і антибіотики (ампіцилін, кларотриміцин).
Якщо проведена фармакотерапія не дала вираженого лікувального ефекту, необхідно терміново звернутися до сімейного лікаря або лікаря-гастроентеролога.
ІВАН ЧЕКМАН,
професор, завідувач кафедри фармакології Національного медичного університету.

***

КРОВ ЗАХИЩАЄ ОРГАНІЗМ
Кожен з чотирьох типів крові - це система захисту організму проти інфекцій, вірусів та бактерій. Головні санітари нашого організму - антигени, які знешкоджують "противника". За наявністю антигенів (А і В) в організмі і визначається група крові. Але антигени конфліктують не лише з інфекціями та вірусами, а й з деякими харчовими продуктами. Ці антигени називаються пектинами. Харчування залежить від того, як з пектинами взаємодіє кров.
Людям з І групою крові корисне м'ясо, крім свинини й гусятини. Із зернових - тільки гречка, рис, ячмінь, просо, жито. Уникайте баклажанів та картоплі - їх лектини відкладаються в тканинах навколо суглобів, що може призвести до артриту. Дуже корисні помідори. Для II групи крові найкорисніший вегетаріанський спосіб харчування: рослинний білок, що його містять бобові, особливо соя. Не вельми добре засвоюється свіже молоко. Краще віддати перевагу кисломолочним продуктам. Овочі, крім помідорів, баклажанів та перцю, мають бути на столі щодня. Людям з III групою крові слід звернути увагу на м'ясо: краще вживати баранину й кролятину. Червоні види м'яса можуть спровокувати в них синдром хронічної втоми, ослабити імунну систему. Куряче м'ясо теж не підходить. Корисні всі фрукти, окрім гранатів і хурми. Люди з IV групою крові мають більш стійкий імунітет, їхній організм менш схильний до алергії, запальних процесів, проте вразливіший щодо онкологічних захворювань. Їм підходять тривалі прогулянки, плавання, велосипед. Зазвичай, вони мають низьку кислотність шлункового соку, і м'ясо погано засвоюється. Не вельми корисні яловичина й куряче м'ясо, краще замінити їх бараниною та індичатиною. Вживайте більше риби - скумбрію, лосося, тріску, морського окуня (крім камбали). Корисні свіжі овочі (крім солодкого перцю) і фрукти (крім апельсинів і бананів). Допоможуть травленню лимони, грейпфрути та ківі.

***

ЛІКИ - ЛИСТОНОШЕЮ!

У рамках виконання Указу Президента України, який у липні 2002 року затвердив "Програму розвитку села на період до 2005 року", Українським державним підприємством поштового зв'язку "Укрпошта" спільно з ТОВ "Українська медична спілка" розроблено і впроваджується проект "Ліки на замовлення", де передбачена послуга замовлення і отримання лікарських засобів через поштове відділення зв'язку.
Доставка медикаментів поштою практикується в усьому
світі. У США, приміром, цією послугою користуються 65 млн. громадян. В Україні ж дана система існує всього три роки.
Послуга "Ліки на замовлення" в першу чергу передбачена для жителів невеликих населених пунктів у сільській глибинці. У найближчому відділенні поштового зв'язку або через листоношу можна замовити необхідні лікарські засоби, а потім отримати їх вдома або в поштовому відділенні. Сьогодні каталог "Ліки на замовлення" нараховує 1 200 найменувань ліків і товарів медичного призначення. Останнім часом каталог поповнився засобами особистої гігієни, тест-системами, додалося ще 50 найменувань засобів медичного призначення.
Термін виконання замовлення - в середньому 3 - 5 діб від дня його оформлення до моменту отримання, і це слід враховувати, замовляючи ліки. Користуючись нашою послугою, людина загодя, не виходячи з дому, може поповнити запаси необхідних ліків, ще й при цьому зекономити кошти. Це зручно хронічним хворим, інвалідам, літнім і одиноким людям. Зараз для оперативності виконання замовлення впроваджується система приймання замовлень засобами електронної пошти, хоч нині 70% замовлень надходить з сільської місцевості.
Наскільки ця послуга зручна і вигідна, свідчать сотні тисяч виконаних замовлень. Так, у 2003 р. в Криму, який підключився до проекту в червні цього року, уже 1 190 замовників скористалися даною послугою.
Кримська дирекція УДППЗ "Укрпошта".

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 28.11.2003 > Тема "Порадниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=1495

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков