Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2882)
З потоку життя (6054)
Душі криниця (3354)
Українці мої... (1439)
Резонанс (1458)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1645)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
НА ВОЛИН╤ ЗНАЙШЛИ СТАРОВИННУ ╤КОНУ, ЯКУ РЕСТАВРУВАВ ТАРАС ШЕВЧЕНКО
Про ╕кону розпов╕в шевченкознавець, письменник, зав╕дувач кафедри журнал╕стики Нац╕онального...


ДРУГА ХВИЛЯ “СОЛОК╤╥”
Жодне ╕нтернет-видання не зам╕нить друкованого слова, тим паче, коли воно наповнене глибоким...


«СИН ВЛАШТУВАВСЯ В РУМ╤*, А ДОЧКА В КРИМУ»
Старовинний казахський висл╕в в╕добража╓ геопол╕тичне мислення наших пращур╕в.


КОЛИ НАСТА╢ «БАБИНЕ Л╤ТО»
Наш╕ традиц╕╖


БОРГ
Юл╕я ╤люха — укра╖нська письменниця, поетка, журнал╕стка, колумн╕стка.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #12 за 20.03.2015 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#12 за 20.03.2015
ШЕВЧЕНКО ╤ МИ

«╤ мене в с╕м’╖ велик╕й,
В с╕м’╖ вольн╕й, нов╕й,
Не забудьте пом’янути
Незлим тихим словом»

Сьогодн╕ Шевченкове слово наст╕льки актуальне ╕ пророче, що з новою силою в╕дчува╓ш його вагу ╕ значущ╕сть для нац╕╖, держави ╕ кожного укра╖нця.
Вшанування пам’ят╕ Кобзаря пройшло по вс╕й Укра╖н╕. У Львов╕ традиц╕йно м╕сцем проведення заходу став майдан б╕ля пам’ятника Т. Г. Шевченку. 9 березня ╕з самого ранку там лунали його поеми ╕ в╕рш╕. Оф╕ц╕йн╕ урочистост╕ розпочалися з маршу у виконанн╕ оркестру Льв╕всько╖ нац╕онально╖ музично╖ академ╕╖ ╕м. М. Лисенка. Згодом долучилися орган╕затори акц╕╖ «Шевченкова промова» — департамент культури Льв╕всько╖ облдержадм╕н╕страц╕╖, а також льв╕вськ╕ письменники — члени Нац╕онально╖ сп╕лки письменник╕в Укра╖ни, серед яких — Богдан Стельмах, Оксана Лозова, Мар╕я Людкевич, ╤гор Гургула, Юл╕я Курташ-Карп, Олесь Дяк, Мар╕я Чумарна та ╕нш╕. Б╕ля пам’ятника Шевченку вони читали сво╖ в╕рш╕, присвячен╕ Кобзарев╕.
Вшанувати пам’ять Шевченка, а також послухати сучасних письменник╕в прийшло близько тисяч╕ людей, ╕ вс╕х ╖х об’╓днала любов ╕ повага до бентежного духовного батька укра╖нського народу. Пролунав Г╕мн Укра╖ни, а п╕сля нього до п╕дн╕жжя монумента Шевченку кер╕вництво област╕ та м╕ста, громадськ╕ д╕яч╕, а також мешканц╕ й гост╕ м╕ста, для кого Шевченкове слово ма╓ вагу, приносили кв╕ти. Коли розпочався молебень за участ╕ священнослужител╕в Гарн╕зонного Храму святих апостол╕в Петра ╕ Павла, вс╕ присутн╕ просили у Всевишнього миру вс╕м укра╖нцям, а особливо допомоги для в╕йськових у зон╕ АТО. Посприяв у проведенн╕ д╕йства й колектив бандурист╕в Льв╕всько╖ нац╕онально╖ музично╖ академ╕╖ ╕м. М. Лисенка. Разом з музикантами ╕ глядач╕ виконували знаменит╕ п╕сн╕ на слова Тараса Шевченка «Запов╕т» та «Реве та стогне Дн╕пр широкий».
* * *
При╓мно також було спостер╕гати, як ставляться до Шевченка сучасн╕ люди, а особливо молодь, про що засв╕дчив творчий веч╕р п╕д назвою «Шевченко ╕ сучасн╕сть», який 10 березня пройшов у книгарн╕ «╢». В╕дбулося д╕йство за сприяння ГО «Патр╕от Укра╖ни». Згадати Шевченкову творч╕сть прийшли виключно молод╕ люди. Ус╕ бажаюч╕ зачитували в╕рш╕ Т. Г. Шевченка, а також сво╖ власн╕, присвячен╕ не лише поету, а й Героям Небесно╖ Сотн╕ ╕ в╕йськовим у зон╕ АТО. Прикрасила творчий веч╕р сп╕вом молода льв╕вська сп╕вачка Мар╕я Домарецька. Граючи на бандур╕, вона виконала п╕сню «Полюбила чорнобрива». Читали «Запов╕т», а наприк╕нц╕ зустр╕ч╕ прозвучав Г╕мн, який об’╓днав молодих людей…
Для мене особисто Тарас Шевченко — Людина не лише з велико╖ л╕тери, а й з великим, щирим укра╖нським серцем. Шевченкове слово ╓ актуальним та пророчим, особливо зараз, коли так╕ неспок╕йн╕ часи… ╤ мр╕╓мо ми, як мр╕яв Поет: «╤ на оновлен╕й земл╕ врага не буде, супостата, а буде син ╕ буде мати, ╕ будуть люди на земл╕». Мабуть, Шевченк╕в б╕ль за Укра╖ну можна пор╕вняти лише з болем матер╕, яка чека╓ свого сина з в╕йни. Заходи, присвячен╕ пам’ят╕ великого Пророка, що в╕дбулися по вс╕й Укра╖н╕, ще раз засв╕дчили, що Шевченкове слово для кожного з нас ╓ актуальним ╕ дуже близьким.

Серг╕й Н╤К╤ШИН,
студент-журнал╕ст НУ «Льв╕вська пол╕техн╕ка»

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #12 за 20.03.2015 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=14949

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков