Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3080)
З потоку життя (6289)
Душі криниця (3459)
Українці мої... (1456)
Резонанс (1483)
Урок української (988)
"Білі плями" історії (1661)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
РОЗДУМИ ╤ ТУРБОТИ ЗА УКРА╥НУ
До вас зверта╓ться укра╖нець з окупованого Криму, а з╕ мною, думаю, погодяться тисяч╕ мо╖х...


ПРО ПЕРВИНН╤СТЬ ПРИЧИН
Сьогодн╕шня в╕йна не впала нам з неба. Лише сл╕пий чи тотально безмозкий не пом╕чав бажання...


ANNA-MARIA, або НЕ ВТРАТИТИ Г╤ДНОСТ╤
Виставляючи високу планку патр╕отизму для сп╕вачок, нам сл╕д ╕ самим дотягуватися до не╖ ╕ - що...


МЮНХЕНСЬК╤ МОТИВИ
«Знов Мюнхеном запахло у ц╕ дн╕…»


БАЧИТИ ЗА ГОРИЗОНТ
Чи не продовжу╓мо ми й дал╕ ту сумну традиц╕ю ╕ сьогодн╕, вкотре бездумно п╕дпираючи як не...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #12 за 20.03.2015 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#12 за 20.03.2015
РОС╤ЙСЬКИЙ ЖЛОБ. ПОХОДЖЕННЯ ВИДУ

За що ж нам «брат» такий?!

«Я — рос╕йський окупант». В╕деоролик з такою назвою з╕брав три м╕льйони лайк╕в у рос╕йському ╤нтернет╕. Сенс його простий: куди б не ступав чоб╕т рос╕йського окупанта, усюди «життя ставало кращим», а там, зв╕дки його проганяли, все в╕дразу йшло наперек╕с.
Такий соб╕ рекламний ролик, що просува╓ головний продукт, який експорту╓ться Рос╕╓ю сьогодн╕.
Не буду сперечатися з авторами — вони, судячи з╕ стилю, люди служив╕, при погонах, сперечатися з ними безглуздо. Поясню лише високу популярн╕сть цього твор╕ння в Раш╕. Рос╕янам, нарешт╕, дали високий дозв╕л називати реч╕ сво╖ми ╕менами: все, що в╕дбува╓ться сьогодн╕, — це не зв╕льнення Донбасу в╕д «укрофашист╕в», не буд╕вництво «Новорос╕╖» ╕ нав╕ть не захист «русского мира». Це — окупац╕я! ╤ це багатьом у Рос╕╖ принесло полегшення ╕ в╕дчуття свободи.
Жлобу дозволили в╕дригати ╕ сякатися за сп╕льним столом!
У Рос╕╖ чудово розум╕ють сенс слова «жлоб», про це в ╤нтернет╕ написано сотн╕ статей. Побутовий жлоб тероризу╓ родину, д╕м або вулицю. В╕н не бажа╓ працювати, а живе з «в╕джимання» ╕ в╕дбирання, в╕н вважа╓ себе в╕чно правим, а головний аргумент в ╕нтелектуальн╕й суперечц╕ для нього — кулаки. Але це — побутовий жлоб.
Рос╕я виплекала новий таксон жлоба. Це — жлоб геопол╕тичний, який намага╓ться накрити п’ят╕рнею з татуюванням «Вова» весь св╕т.
...Уперше з под╕бним типом рос╕янина я зустр╕вся ще в 1981 роц╕ в Лейпцигу (тод╕ це була НДР). У молод╕жному кафе п’яний недоук вимагав у кельнера безкоштовно╖ добавки пива на т╕й п╕дстав╕, що в╕н, недоук, — рос╕янин. Крики: «Ти, г╕тлер-югенд, повинен знати, що ми вас, скот╕в, перемогли! Ми взяли ваш грьобаний Рейхстаг!». Час в╕д часу заглушали оркестр. Кругловидий, з похилими плечима ╕ товстими лаписьками, в╕н д╕стався до музикант╕в ╕ намагався змусити ╖х кричати: «Г╕тлер капут». У н╕мц╕в жовна ходили на вилицях, але вони мовчали.
П╕зн╕ше я зрозум╕в, чому. Молодий хам був синком радянського посла в Лондон╕, в╕дправленим татусем п╕сля МГ╤МО в НДР, – таке соб╕ покарання за гулянки. Зачепи його — опинишся в кат╕внях Штаз╕.
Тод╕ здалося, що цей тип — виняток. Я бував у Москв╕ ╕ зустр╕чався там з порядними людьми — вих╕дцями з Укра╖ни, Прибалтики, Груз╕╖, з╕ старо╖ московсько╖ ╕нтел╕генц╕╖ — саме вони формували тод╕ столичну ел╕ту. А пот╕м сталася Перебудова, ╕ з радянським великодержавним хамством, здавалося, пок╕нчено назавжди.
На жаль, ус╕ ц╕ роки рос╕йський жлоб розмножувався в неймов╕рних масштабах у сирих п╕двалах пут╕нсько╖ обмежено╖ демократ╕╖. У 2010-му на перегляд╕ пропагандистського ф╕льму про Другу св╕тову в Рос╕йському центр╕ в Ки╓в╕ я прим╕тив двох посольських прац╕вник╕в, як╕ разюче нагадали зовн╕ того тод╕шнього дипломатичного жлоба. Так╕ ж рожевощок╕ ╕ круглолиц╕, вони зарозум╕ло роз’яснювали мен╕, недалекому пров╕нц╕алов╕, що Стал╕н у 1940 роц╕ справедливо окупував кра╖ни Балт╕╖: «В╕н захищав батьк╕вщину. Та й х╕ба погано жилося прибалтам у СРСР? Вся радянська електрон╕ка у них робилася, а тепер т╕льки шпроти...».
Далися ╖м ц╕ шпроти! У нин╕шньому ролику, що рекламу╓ принади рос╕йсько╖ окупац╕╖, т╕ ж консерви — як аргумент. Немов ╖х ╕ автор╕в ролика в одному ╕нкубатор╕ вирощували... А може, й в одному.
Зв╕дки взялося в сучасних великоросах жлобство? Адже ╕ в слов’ян стародавн╕х його не було, ╕ угро-ф╕ни — люди скромн╕. ╤ не можна звалити все на нац╕ональну обмежен╕сть, хуторянство, що вража╓ часом народи, що в╕дстоюють свою ╕дентичн╕сть в умовах гноблення. Нема╓ в рос╕йському жлоб╕ н╕чого нац╕онального! Пов╕рте мен╕, людин╕ з рос╕йським кор╕нням.
Я думаю, вся причина в ╕стор╕╖ Москов╕╖, що г╕пертрофовано зводилася до захоплення й окупац╕╖ чужих земель. ╤ тут автори ролика мають рац╕ю: спочатку була Укра╖на, пот╕м Сиб╕р ╕ Середня Аз╕я, Далекий Сх╕д ╕ Сх╕дна ╢вропа. Для заграбастання й утримання безпрецедентно╖ за розм╕рами територ╕╖ в╕д Балт╕йського до Японського моря були потр╕бн╕ сотн╕ тисяч ╕ м╕льйони профес╕йних окупант╕в! Щоб утихомирювати ╕ тримати в рабств╕ народи, як╕ живуть на н╕й, збагачуватися за ╖хн╕й рахунок, виривати м╕сцев╕ етноси з ╖хнього природного середовища ╕ перетворювати на безликих п╕дданих. ╤ пот╕м уже цих п╕дданих змушувати тягнути в╕чну лямку окупанта сво╓╖ власно╖ батьк╕вщини.
Нащадки окупант╕в й еволюц╕онували в сучасних жлоб╕в. Вони не орють ╕ не с╕ють, а здатн╕ бути лише карателями, що гордяться сво╓ю роллю геопол╕тичного вертухая. У парадигм╕ рос╕йського жлоба закладено, що працювати за нього повинн╕ п╕дкорен╕ народи. Зг╕дно з тим же в╕деороликом: жител╕ Балт╕╖ — випускати транзистори ╕ парфуми, укра╖нц╕ — тепловози ╕ л╕таки, Середня Аз╕я — побутову х╕м╕ю та ун╕тази... А рос╕йський жлоб буде нами командувати. Придив╕ться — у тому в╕део не показано, а що ж, власне, в радянськ╕ часи виробляла метропол╕я? Москва з околицями? ╤ неспроста. Все, що вона робила, це охороняла св╕й концтаб╕р ╕ погрожувала вс╕м навколо ядерною збро╓ю!
У великорос╕йського жлоба почуття наглядача прищеплене в╕д народження. Як ╕ запов╕тна мр╕я дослужитися до начальника цього самого табору.
Великорос╕йський жлоб змужн╕в, перер╕с кухн╕ та кабаки, др╕бною вошею посипав в органи влади, Думу, м╕н╕стерства ╕ в╕домства. Це в╕н додумався перегородити Дн╕про, щоб укра╖нц╕ вмирали в╕д спраги, як помсту п╕ндосам — заборонити всиновлювати д╕тей ╕ купувати на Заход╕ пармезан ╕ моцарелу.
Цей жлоб жахнувся, знайшовши на сво╖й сторубл╕вц╕ голого Аполлона, ╕ зажадав прибрати цю порнограф╕ю. Це в╕н, р╕дненький, побачив у вивченн╕ ╕ноземних мов небезпеку для Рос╕╖, зате змусив чиновник╕в адм╕н╕страц╕╖ президента вчити напам’ять Бердя╓ва. Рожевощокий ╕д╕от вимага╓ встановити курс долара в 65 коп╕йок, радить рос╕йським ж╕нкам народжувати виключно в╕д Пут╕на, заборонити ввезення в кра╖ну ог╕рк╕в (через що в деяких областях вони подорожчали на 500 з гаком в╕дсотк╕в), карати за аборти. Це в╕н бореться з геями, «Правим сектором», макдональдсами, кока-колою ╕ вс╕м, що не рос╕йське. Це в╕н — «антимайдан». Це в╕н — ватник.
Рос╕йський жлоб вир╕с на ╜рунт╕, удобреному компостом ╕з засохлих над╕й рос╕йсько╖ ╕нтел╕генц╕╖. Щоб в╕н дозр╕в до геопол╕тичного жлоба, ц╕ поля потр╕бно було скропити св╕жою людською кров’ю (пам’ята╓те, чим займалися марс╕ани у «В╕йн╕ св╕т╕в» Сп╕лберга?). ╤ як це в╕дбува╓ться, ми, на жаль, зна╓мо.
Рос╕йський ╕нтел╕гент, перш н╕ж убити, довго рефлексу╓, а п╕сля злочину в╕дправля╓ться в монастир. Рос╕йський жлоб натиска╓ на спуск до того, як у його м╕зерному мозку заворушилася думка, ╕ — вируша╓ пити пиво. Жлоб не здатний сперечатися з опонентом, в╕н «перекону╓» чотирма кулями в спину. Щоб «зв╕льнити» Дебальцеве, в╕н не залишить у ньому каменя на камен╕ ╕ живцем похова╓ тисяч╕ мирних жител╕в, як╕ сховалися в п╕двалах.
Рос╕йський ╕нтел╕гент гра╓ в рос╕йську рулетку, в╕ддаючи сво╓ життя на волю випадку. Рос╕йський жлоб влаштову╓ рулетку для ╕нших, пуляючи з м╕номета по житлових районах Донецька ╕ примовляючи з кожним постр╕лом: «На кого бог пошле». Жлобський бог дозволя╓ вбивати на Донбас╕ вс╕х без розбору. Бо його мета — розчистити територ╕ю в╕д людей для ос╕мен╕ння ╖╖ «русским миром».
Жлоб за Гум╕льовим абсолютно протилежний пас╕онар╕ю. В╕н нахабний ╕ самовпевнений лише тому, що в╕дчува╓ себе безкарним п╕д парасолькою ядерно╖ збро╖, яку пара Розенберг╕в за грош╕ КДБ вкрала в американц╕в. Жлоб упевнений, що волод╕ння Великою Бомбою дода╓ йому розуму та ╕нтелекту. В╕н об╕ця╓ Америц╕ атомне попелище, не розум╕ючи сво╖ми курячими м╕зками, що як рад╕оактивний бруд вже н╕як не зможе порад╕ти цьому видовищу.
Рос╕йський жлоб «бессмысленный и беспощадный». ╤ впоратися з ним може лише царський ногайський бат╕г да диба московського православ’я. Це на випадок, якщо цар раптом окол╕╓, а жлоб осатан╕╓.
Сьогодн╕ великорос╕йський пол╕тичний жлоб бенкету╓. ╤ жиру╓ на нашому гор╕. Але в╕к його недовгий. В╕н потр╕бен диктатур╕, що зароджу╓ться, лише як монтування, щоб зломити оп╕р культурного середовища, зруйнувати закони морал╕ та сп╕вжиття. Жлоб виявиться непотр╕бним, коли фашистський режим у Рос╕╖ оформиться остаточно. З ним вчинять так само, як вчинив Г╕тлер з╕ штурмовиками Рема, Стал╕н — з╕ старими лен╕нцями, Мао — з хунвейб╕нами. Кожен потрапить п╕д «кришталевий н╕ж». Щоб поступитися м╕сцем некромантам, людям-гвинтикам, що отримали ╕н’╓кц╕ю нечутливост╕. Таким, як засновник ╕ комендант Освенцима Рудольф Гесс, який виробництво смерт╕ перев╕в з розряду задоволень для обраних у ранг сп╕льно╖ «важко╖ повсякденно╖ роботи на благо батьк╕вщини», — ╕ сам на цьому терен╕, зрештою, перетворився на ходячого мерця...

╢вген ЯКУНОВ («Укр╕нформ»)

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #12 за 20.03.2015 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=14938

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков