Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2963)
З потоку життя (6158)
Душі криниця (3392)
Українці мої... (1447)
Резонанс (1469)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1653)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
БРЕХНЯ, ЩО НЕ ДОЖИЛА ДО СТАРОСТ╤.
наша влада не стомлю╓ться запевняти нас, що Крим було загарбано з одн╕╓╖ лише причини: в Укра╖н╕...


НЕДОВ╤РА - ЯК ТРОЯНСЬКИЙ К╤НЬ КРЕМЛЯ
Традиц╕╖, як бачимо, живуч╕. Ц╕лком можливо, що й сьогодн╕шн╕м «героям» посиплють...


SI VIS PACEM, PARA BELLUM (З ДУМОЮ ПРО ФЛОТ)
Г╕бридна ╕стор╕я з окупац╕╓ю/здачею Криму рано чи п╕зно випливе на св╕т. В тому нема╓ сумн╕ву. Це...


«ЩО ЦАРЕВ╤ МОСКОВСЬКОМУ КОНЯ НАПО╥ЛА…»
Хто ще не бачив – перехрест╕ться ╕ не в╕рте очам сво╖м! Бо справжн╕ УКРА╥НЦ╤ Криму до...


ПРОГРАШ В ╤НФОРМАЦ╤ЙН╤Й В╤ЙН╤. КОМУ ЗАВДЯЧУ╢МО?
Оск╕льки заява пана головного прокурора Краю, та ще й на такому поважному форум╕, то не...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #12 за 20.03.2015 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#12 за 20.03.2015
КРИВАВЕ ПЕРЕМИР’Я ╤ ЙОГО ПЕРСПЕКТИВИ

Очевидно, що пол╕тика демонстрування Заходу нашо╖ в╕дданост╕ мирному врегулюванню зайшла надто далеко. З одного боку, пан Президент деклару╓, що ма╓мо досягнення — припинення вогню, але чи усв╕домлю╓ в╕н, що «досягнення» насправд╕ дуже умовне? Я впевнений, що в╕н ц╕лком розум╕╓ те, але, вважаючи себе зв’язаним тими домовленостями, в╕н знову тягне нас до нових проблем.
В той час, як за наказом свого головнокомандувача укра╖нська арм╕я вкотре п╕дставля╓ться, в╕дводячи важку артилер╕ю, Рос╕я використову╓ «перемир’я» по повн╕й програм╕ — завозить нов╕ озбро╓ння, проводить ротац╕ю, перегрупування в╕йськ. Як я те бачу, найближчим часом сл╕д чекати потужного удару в район╕ Мар╕уполя. Я не знаю, ясна р╕ч, коли саме те станеться, не знаю, який прив╕д буде знайдено для того (ц╕лком можливо, те буде зроблено без жодного приводу, явочним, так би мовити, порядком). Я бачу лишень, що гра в п╕ддавки зайшла надто далеко.
Мене не ц╕кавить, чому так поводить себе наш Президент — чи то через власну зациклен╕сть на мирному врегулюванн╕, на образ╕ себе як миротворця, на власному баченн╕, як уникнути б╕ди, чи через н╕кчемних радник╕в, у тому числ╕ (╕ найперше!) фахових вояк╕в, як╕ не здатн╕ пояснити йому, що умовляти ворога припинити бойов╕ д╕╖ — ворога, який хоче знищити твою кра╖ну, власне, нищить ╖╖, незважаючи на вс╕ перемир’я, — це те саме, що розписатися у власн╕й безпорадност╕.
Значно б╕льше мене вража╓, куди под╕вся здоровий глузд мого народу. Невже забулося, що в╕д ворога, — хай який сильний в╕н не ╓, — як ╕ в╕д сильного хижака т╕кати не можна, як ╕ нема╓ сенсу домовлятися з ним про мир, адже в нього зовс╕м ╕нше на ум╕. Чи не чесн╕ше було б припинити словоблуддя, назвати врешт╕ в╕йну в╕йною, а в╕дтак — сконцентрувати кра╖ну на важку боротьбу, а отже, й на перемогу? Так, це невиг╕дно тим, хто в умовах фактично╖ в╕йни продовжу╓ гендлювати з ворогом, обкрадати власне в╕йсько, нищити його в╕дверто чи приховано, як те робиться, скаж╕мо, з багатостраждальними ВМСУ. За умов во╓нного стану, дума╓ться, були б неможливими н╕ ганебне намагання знищити флот, в╕дмиваючи при тому чимал╕ кошти, н╕ угоди з постачанням у в╕йська допотопних пол╕цейських Saxon-╕в, практично малопридатних до бойових д╕й, в той час, як ма╓мо власну, далеко кращу бронетехн╕ку, — б╕льш того, танков╕ заводи, — адже под╕бне п╕дпада╓ п╕д визначення «державна зрада» ╕ кара╓ться в╕дпов╕дно.
Але хто ж ма╓ змусити не дуже впевнену, а часто й в╕дверто шахраювату владу поводитися г╕дно? Правильно — народ. Чи готовий в╕н до цього? Найактивн╕ш╕ нин╕ у в╕йську, яке влада традиц╕йно не чу╓, — частина волонтерить, аби те в╕йсько не вимерло в╕д невсипного «п╕клування» то╖ ж влади, решта продовжу╓ ходити на прийоми, веч╕рки, тус╕вки, etc.
— Гей, хто в л╕с╕, озовися…
— Гей, хто в пол╕, в╕дгукнися…
Майже два м╕сяц╕ тому, а саме 11 с╕чня, я написав петиц╕ю до Президента Укра╖ни з вимогою вжиття системних заход╕в на державному р╕вн╕, спрямованих на повернення АР Крим в Укра╖ну. Адже за р╕к моя влада, окр╕м пустосл╕вних запевнень, що Крим — то Укра╖на, та в╕двертих диверс╕й на тому напрямку, так н╕чого й не зробила. Петиц╕ю за цей час п╕дписали лише семеро зац╕кавлених у тому кримчан. Жодного п╕дпису полум’яних актив╕ст╕в, як╕ кочують з одн╕╓╖ телестуд╕╖ в ╕ншу, скаржачись опосередковано на безд╕яльн╕сть укра╖нсько╖ влади в цьому сенс╕, жодного п╕дпису десятк╕в, сотень тисяч мо╖х земляк╕в, хто змушений був покинути Батьк╕вщину, аби не опинитися в окупац╕╖. Жодного п╕дпису п╕д прямим зверненням до того, хто ма╓ право, можливост╕ д╕яти в╕д ╕мен╕ держави, в╕д нашого з вами ╕мен╕, б╕льш того, — зобов’язаний робити це! Я не звинувачую тих, хто в т╕й окупац╕╖ живе, бо знаю, як воно там на власн╕й шкур╕. Але ж решта… Що сталося, люди? Невже вкотре потр╕бно доводити, що порятунок потопаючого — то найперше — справа його власних рук? Чи, може, ма╓те владу, яка бездоганно в╕дстою╓ ваш╕ ╕нтереси? Як на мене, то ╓дине, що ця влада робить майже бездоганно, — публ╕чно вшанову╓ пам’ять полеглих. Але чи варто чекати, щоб вона бездоганно вшанувала ще й нашу з вами пам’ять?

Валентин БУТ
Крим

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #12 за 20.03.2015 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=14933

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков