Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2963)
З потоку життя (6158)
Душі криниця (3392)
Українці мої... (1447)
Резонанс (1469)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1653)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
БРЕХНЯ, ЩО НЕ ДОЖИЛА ДО СТАРОСТ╤.
наша влада не стомлю╓ться запевняти нас, що Крим було загарбано з одн╕╓╖ лише причини: в Укра╖н╕...


НЕДОВ╤РА - ЯК ТРОЯНСЬКИЙ К╤НЬ КРЕМЛЯ
Традиц╕╖, як бачимо, живуч╕. Ц╕лком можливо, що й сьогодн╕шн╕м «героям» посиплють...


SI VIS PACEM, PARA BELLUM (З ДУМОЮ ПРО ФЛОТ)
Г╕бридна ╕стор╕я з окупац╕╓ю/здачею Криму рано чи п╕зно випливе на св╕т. В тому нема╓ сумн╕ву. Це...


«ЩО ЦАРЕВ╤ МОСКОВСЬКОМУ КОНЯ НАПО╥ЛА…»
Хто ще не бачив – перехрест╕ться ╕ не в╕рте очам сво╖м! Бо справжн╕ УКРА╥НЦ╤ Криму до...


ПРОГРАШ В ╤НФОРМАЦ╤ЙН╤Й В╤ЙН╤. КОМУ ЗАВДЯЧУ╢МО?
Оск╕льки заява пана головного прокурора Краю, та ще й на такому поважному форум╕, то не...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #12 за 20.03.2015 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#12 за 20.03.2015
ВПЕРЕД — У ДЖУНГЛ╤?

Кримський Майдан

Виховуючи ун╕ф╕ковану радянську людину, ╕деологи ор╕╓нтувалися на досить високу моральну планку, передбачену «моральним кодексом буд╕вника комун╕зму», у зв’язку з чим ще й дос╕ жартують, що в Радянському Союз╕ «не було» сексу.
У Рос╕╖ секс ╓, а моральна планка, рекомендована для ун╕ф╕кованого рос╕янина, — не вище пл╕нтуса. Така людина, з╕ зниженим ╕нтелектом, зосереджена на т╕лесних задоволеннях ╕ матер╕альному споживанн╕, яка не ма╓ н╕ сво╓╖ думки, н╕ погляд╕в, ╓ дуже зручною для будь-яких ман╕пуляц╕й. П╕дкоряючись стадному ╕нстинкту, вона готова йти за ватажком нав╕ть у пр╕рву, не те, що робити св╕й «св╕домий» виб╕р. А на допомогу тут приходить «зомбоящик» — ще один обов’язковий атрибут рос╕йсько╖ окупац╕╖ Криму...
«Заткнитесь!» — кричить у прямому телееф╕р╕ на одну ╕з шоу-з╕рок сваха з телепередач╕ «Давай поженимся!» Роза Сяб╕това, оск╕льки та висловила сумн╕в з приводу доц╕льност╕ використовувати таланти Сяб╕тово╖ для створення щасливих родин, бо не варто було пан╕ Роз╕ розпускати язичок з приводу власного невдалого шлюбу, того, як ╖╖ нещадно бив чолов╕к, а пол╕ц╕я не могла та й не прагнула знайти на нього управу. Хоча, якщо чесно, в т╕сному контакт╕ з Розою може засверб╕ти рука не в одного чолов╕ка. Днями нав╕ть потенц╕йний жених, який обирав серед наречених свою половинку ╕ вихвалявся екстрасенсорними зд╕бностями, на пропозиц╕ю Рози продемонструвати т╕ зд╕бност╕ на ╖╖ приклад╕ обмежився з╕знанням, що вона йому не подоба╓ться. А сваха ще ╕ рота не розкрила, не запитала, ск╕льки у нього грошей, ск╕льки квартир, яке чолов╕че здоров’я. А до кола питань, як╕ з точки зору Рози мають першочергове значення ╕ п╕длягають публ╕чному обговоренню, входять виключно так╕, що належать до розряду незручних або ж ╕нтимних. Особливо дошкуляють ними свахи чолов╕кам, яким за сорок, радячи ╖м шукати в одн╕й особ╕ дружину ╕ сид╕лку, хоча ╕ сам╕й Роз╕ вже 52 роки, а ╖╖ партнерка Лариса Гуз╓╓ва за в╕ком пенс╕онерка, що не заважа╓ ╖м поводитися так, н╕бито вони зроблен╕ з якогось ╕ншого т╕ста.
╤ все ж таки, чи ма╓ моральне право давати рекомендац╕╖ щодо створення шлюбного союзу розведена, розбещена та невихована Роза, що ма╓ двох д╕тей, яким теж вже давно сняться узи Г╕менея, але ц╕ сни так ╕ залишаються снами? ╤ чому путньому вона може навчити чужих д╕тей, не навчивши сво╖х власних? Приблизно тому ж самому, що ╕ Лариса Гуз╓╓ва, яка перебува╓ у четвертому шлюб╕ ╕ вихваля╓ться тим, як на редакц╕йних корпоративах сидить на кол╕нах у когось ╕з колег-чолов╕к╕в, а ╖╖ власний чолов╕к змушений робити вигляд, що це нормально.
Хочеться в╕рити, що насправд╕ йдеться лише про Ларисин╕ фантаз╕╖, в схильност╕ до яких вона неодноразово з╕знавалася публ╕чно. Залежно в╕д контексту ця пан╕ називала себе «л╕м╕тою», як╕й усього доводилося досягати сам╕й величезними зусиллями, або вихвалялася, що до 20 рок╕в взагал╕ не знала, як в╕дчиняються у метро двер╕, бо роз’╖жджала в авто, а дверцята перед нею розчиняли ╕ зачиняли галантн╕ кавалери.
Почувши в╕д одного ╕з кл╕╓нт╕в, що для нього ╓ принциповим завжди говорити правду, свахи були «у глибокому шоц╕» — вони щиро не в╕рили, що таким чином можна прожити хоча б один день. ╤ вже зовс╕м затюкали чолов╕ка, для якого було важливим в╕дкласти ╕нтимн╕ стосунки на шлюбний пер╕од. Бо наречену за цей час мусило «роз╕рвати на др╕бн╕ шматочки», до того ж вона мала «вкритися прищами» ╕ при цьому «ст╕кати, сам╕ зна╓те, чим». А коли чолов╕к насм╕лився говорити ще й про те, що для нього вир╕шальною ╓ духовна складова стосунк╕в, свахи заявили йому, щоб не валяв дурня, оск╕льки в його тридцять з хвостиком рок╕в говорити про як╕сь духовн╕ потреби — це просто не поважати оточення, бо насправд╕ ж вс╕ знають, що н╕яких духовних потреб не бува╓, ╕ говорять про них лише т╕, хто хоче набити соб╕ ц╕ну.
Аби бути ще переконлив╕шою, Лариса Гуз╓╓ва поринула у спогади: виявля╓ться, в юному в╕ц╕ вона полюбляла вдягатись у чорне, роблячи вигляд, що перебува╓ у траур╕, та вдаватися до ╕нших м╕стиф╕кац╕й. Такими самими «масками-шоу» вона вважа╓ ╕ розмови про як╕сь там духовн╕ зв’язки м╕ж людьми. ╤ншим разом сваха переходить на афоризми, пров╕дний серед яких: «Мужчина ╕сну╓ для насолоди ж╕нки».
Охоч╕ до задоволень, свахи вм╕ють себе рясно оточувати ними. На кожн╕й передач╕ вони збирають щедр╕ подарунки в╕д сво╖х кл╕╓нт╕в, а про тих, хто з’явля╓ться з порожн╕ми руками, можуть сказати ╕ щось надто некоректне, особливо якщо це люди неб╕дн╕. Але таких небагато, зважаючи на вже зцементовану традиц╕ю, кл╕╓нти несуть все: дорогоц╕нне кам╕ння, прикраси, оберемки кв╕т╕в ╕ обов’язково — кул╕нарн╕ вироби. Серед ж╕нок одразу виника╓ неабияке пожвавлення, не оч╕куючи рекламно╖ паузи, вони починають м╕нятися, д╕литися, а то й сваритися за подарунки, незлим тихим словом згадуючи тих, хто тепер лопа╓ться в╕д заздрощ╕в до ╖хнього «улову».
Та особливо незручно спостер╕гати за тим, як руками, з котрих ст╕ка╓ жир, вони шматують курку або набивають роти чимось ╕ншим, забуваючи про присутн╕х, н╕бито щойно вийшли з м╕сячного голодування. ╤з доброго десятка шоу, як╕ демонструються сьогодн╕ на рос╕йському телебаченн╕, це — ╓дине, де пост╕йно жують, хоча трива╓ воно приблизно годину ╕, здавалося б, можна було б потерп╕ти.
Можливо, колишня «л╕м╕та» так ╕ залишиться «л╕м╕тою», а прибиральниця в метро (це про Розу) так ╕ залишиться прибиральницею, ╕ сит╕ десятил╕ття матимуть завжди присмак голодно╖ юност╕. Але невже майже серед 150-м╕льйонного сп╕втовариства не знайшлося достойн╕ших порадниць для тих, хто шука╓ соб╕ пару, порадниць, як╕ мають на те моральне право. За рамками телееф╕ру «косячать» й ╕нш╕ сп╕вавтори ц╕╓╖ телепередач╕. Якось глядач╕ стали св╕дками скандалу, коли одна ╕з кл╕╓нток поскаржилася, що ╖╖ назвали ненормальною, оск╕льки вона зателефонувала редакторц╕ телепередач╕ на 15 хвилин ран╕ше початку робочого дня. ╤ все це — в Москв╕, в серц╕ Рос╕╖ ╕ на всю кра╖ну. Якщо там — можна, то де ж тод╕ заборонено?
Зациклена на в╕йськово-патр╕отичному вихованн╕, рос╕йська пропаганда зда╓ться абсолютно байдужою до морально-етичних та естетичних норм, що панують або вже геть в╕дсутн╕ в сусп╕льств╕. Геро╖нями багатьох телев╕з╕йних шоу стають ж╕нки-селянки, як╕ йдуть за пригодами з с╕м’╖, залишаючи по к╕лька малол╕тн╕х д╕тей, або ж катують ╖х п╕д гарячу руку, чи то продають за грош╕, як скотину. Одна з под╕бних ж╕нок з’явилася на телеекран╕ разом з в╕сьмома чолов╕ками-односельцями, з якими мала статев╕ контакти впродовж двох тижн╕в, коли заваг╕тн╕ла, — прац╕вники телебачення з допомогою анал╕з╕в ДНК взялися допомогти ╖й вирахувати батька, аби було з кого «смоктати» ал╕менти.
Як бачимо ╕з телесюжет╕в, життя в рос╕йському сел╕ проходить у злиднях, розпутств╕, байдикуванн╕ ╕ пияцтв╕, що, насамперед, б’╓ по ж╕нках. П’яна мати, брудне занедбане житло, зв╕дки ╕ старту╓ у велике життя нове покол╕ння рос╕ян — н╕кому не потр╕бних д╕тей, що стали сумним поб╕чним насл╕дком спожитих т╕лесних радощ╕в, — це ╕ ╓ нин╕шня невт╕шна реальн╕сть чи, можливо, ц╕лком прийнятна ╕ нав╕ть бажана?
Поточний р╕к у кра╖н╕ було оголошено Роком л╕тератури, творц╕ яко╖ у друг╕й половин╕ минулого стол╕ття були нос╕ями найвищо╖ духовност╕, що п╕дтягували людину до усв╕домлення свого божественного прообразу, розкривали перед нею св╕т високих стосунк╕в ╕ прагнень.
Щойно Рос╕я попрощалася з класиком с╕льсько╖ прози Валентином Распут╕ним. Хоча яка там Рос╕я! Для «д╕тей» ╕ «внук╕в» перебудови це пр╕звище навряд чи щось означа╓. Вони живуть пошуками невибагливих т╕лесних задоволень. ╤ не випадково в побут╕ ста╓ все поширен╕шим таке поняття, як планктон, що символ╕зу╓ знеособлену людську б╕омасу. Таких людей ╕з ур╕заною душею важко називати великим народом, але ╖х легко використовувати «великим» полководцям. На ту ж ╕дею, усв╕домлюючи це чи н╕, працюють ╕ ведуч╕ популярно╖ рос╕йсько╖ передач╕ «Давай поженимся!», зводячи ц╕нн╕сть ╕ багатогранн╕сть людського життя до набору прим╕тивних ╕нстинкт╕в та жадоби до багатства.
Як пов╕домляють ╕ноземн╕ вчен╕, для сусп╕льства тотального споживання характерн╕ зниження розумового потенц╕алу та всеб╕чна деградац╕я особистост╕. Але через «пульт» товарно-грошових стосунк╕в такими людьми дуже легко ман╕пулювати.

Тамара ФЕДОРЕНКО
м. С╕мферополь

ПРОШУ СЛОВА!
Мене просто шокувало пов╕домлення про те, що недавно депутати рос╕йсько╖ Держдуми в╕дмовилися вшанувати пам’ять п╕дступно убитого опозиц╕йного пол╕тика Бориса Н╓мцова хвилиною мовчання. Т╕льки дво╓ депутат╕в ╕з 450 п╕днялися, це — Дмитро Гудков ╕з «Справедливо╖ Рос╕╖», який ╕ був ╕н╕ц╕атором тако╖ людяно╖ акц╕╖, ╕ Валер╕й Зубов, депутат ╕з Красноярського краю.
Оце так╕ наш╕ «брати»?! Та нав╕ть якщо убитий був вашим найзапекл╕шим опонентом, — його вже нема, у нього п╕дло, мерзотно в╕д╕брали життя, до того ж в╕н — не злочинець, не вбивця, не казнокрад, в╕н — патр╕от сво╓╖ Батьк╕вщини ╕ хот╕в для не╖ т╕льки кращого, а ви не спроможн╕ г╕дно, по-людськи попрощатися з ним, в╕дпустити його на той св╕т з миром, прощенням ╕ покаянням?
╤ це — депутати, вибран╕, кращ╕ з кращих представник╕в великого рос╕йського народу, який взявся протиставити «загниваючому Заходу» сво╖ гуман╕тарн╕ духовн╕ ц╕нност╕, сво╖м рос╕йським «трет╕м Римом» урятувати св╕т в╕д занепаду! Вт╕м, п╕сля вашого злод╕йства з Кримом ╕ Донбасом нема вже чому дивуватися й обурюватися. Геть в╕д Москви! Подал╕ в╕д ваших «братн╕х» об╕йм╕в ╕ вашо╖ «морал╕»!

Михайло ПЕТРЕНКО, кримчанин, укра╖нець, ветеран прац╕

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #12 за 20.03.2015 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=14932

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков