Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2973)
З потоку життя (6161)
Душі криниця (3396)
Українці мої... (1450)
Резонанс (1470)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1656)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
МАФ╤Я
Здавалося б, що може пов’язувати навколотарифн╕ танц╕, вибори Президента та плани Кремля?


БРЕХНЯ, ЩО НЕ ДОЖИЛА ДО СТАРОСТ╤.
наша влада не стомлю╓ться запевняти нас, що Крим було загарбано з одн╕╓╖ лише причини: в Укра╖н╕...


НЕДОВ╤РА - ЯК ТРОЯНСЬКИЙ К╤НЬ КРЕМЛЯ
Традиц╕╖, як бачимо, живуч╕. Ц╕лком можливо, що й сьогодн╕шн╕м «героям» посиплють...


SI VIS PACEM, PARA BELLUM (З ДУМОЮ ПРО ФЛОТ)
Г╕бридна ╕стор╕я з окупац╕╓ю/здачею Криму рано чи п╕зно випливе на св╕т. В тому нема╓ сумн╕ву. Це...


«ЩО ЦАРЕВ╤ МОСКОВСЬКОМУ КОНЯ НАПО╥ЛА…»
Хто ще не бачив – перехрест╕ться ╕ не в╕рте очам сво╖м! Бо справжн╕ УКРА╥НЦ╤ Криму до...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #12 за 20.03.2015 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#12 за 20.03.2015
КАП╤ТУЛЯЦ╤Я ЩЕ ПЕРЕД БО╢М?

Маруся не пробачить!

В╤ДОМИЙ ПИСЬМЕННИК ВАСИЛЬ ШКЛЯР УКОТРЕ ЗАКЛИКАВ ДО ЗМ╤НИ КОРДОН╤В УКРА╥НСЬКО╥ ДЕРЖАВИ

«Малорос╕йство – це не пол╕тика ╕ нав╕ть не тактика, лише завжди апр╕орна ╕ тотальна кап╕туляц╕я. Кап╕туляц╕я ще перед бо╓м...»
╢вген Маланюк

12 березня 2015 р. у Волинському обласному театр╕ ляльок у Луцьку в рамках презентац╕╖ ╕сторичного твору «Маруся» виступив Василь Шкляр.
Серед ╕ншого Василь Шкляр сказав: «Я не ╓ великим прихильником Укра╖ни в╕д Сяну до Дону. Вважаю, що Укра╖н╕ потр╕бна та територ╕я, де ╓ укра╖нський дух. У ХХ╤ стол╕тт╕ територ╕ю кра╖ни не варто вим╕рювати квадратними к╕лометрами. Нав╕що мен╕ рос╕йськомовний, до к╕сток просякнутий, кацапський Крим, де я завше в╕дчував себе, як на чужин╕? Нав╕що мен╕ Донбас, який п╕дтриму╓ Пут╕на? Мен╕ кажуть, що там теж ╓ кращ╕ люди. Але ж кращ╕ ╓ й в Америц╕, ╕ в Ф╕нлянд╕╖. Я не хочу жити з такими людьми, як╕ п╕дтримують Пут╕на. Кращ╕ укра╖нц╕ проливають там кров. Але та земля не варта ╖хнього життя», – переконаний Василь Шкляр. (╤нтернет-видання «Табло╖д Волин╕» http://volyn.tabloyid.com/art/vasyl-shklyar-ukrayini-potribna-ta-terytoriya-de-ye-ukrayinskyy-duh)
Отже, Василь Шкляр не хоче н╕ Криму, н╕ Донбасу у склад╕ Укра╖ни. Цього ж хоче Пут╕н.
Стаття 110 Крим╕нального кодексу Укра╖ни ч╕тко вказу╓ на те, що публ╕чн╕ заклики до зм╕ни меж територ╕╖ або державного кордону Укра╖ни ╓ злочином.
Заява Василя Шкляра луна╓ в кра╖н╕, де рос╕йсько-терористичн╕ в╕йська щодня вбивають ╕ кал╕чать наших солдат╕в та мирних громадян, катують полонених заручник╕в.
Зв╕сно, у нас КК традиц╕йно не застосову╓ться нав╕ть до в╕двертих ворог╕в держави, як╕ ╓ й у влад╕, ╕ в публ╕чному простор╕, – зокрема, й до тих, як╕ ведуть злочинну д╕яльн╕сть, не маючи депутатського ╕мун╕тету.
Непорушн╕сть кордон╕в держави мусить бути незаперечною ╕стиною для кожного громадянина ц╕╓╖ держави: на цьому сто╖ть ╖╖ суверенн╕сть ╕ м╕ць. Але присутн╕ на зустр╕ч╕ волиняни, мешканц╕ краю, де була створена ╕ д╕яла УПА, не заперечували оратору, п╕шли по дом╕вках ╕ розпов╕ли р╕дним та друзям: «Крим ╕ Донбас треба в╕ддати Пут╕ну, бо там нема╓ укра╖нського духу, – так сказав Василь Шкляр».
У сво╖х романах «Чорний Ворон» та «Маруся» письменник змальову╓ боротьбу укра╖нських повстанц╕в, нос╕╖в укра╖нського духу, проти окупац╕йно╖ влади у 1920-х роках. Як тод╕ лог╕чно узгодити цю творч╕сть ╕з антидержавними заявами Василя Шкляра про непотр╕бн╕сть Укра╖н╕ територ╕й, де живуть укра╖нц╕?
Цив╕л╕зований св╕т п╕дтриму╓ боротьбу Укра╖ни на сход╕ ╕ наполегливо деклару╓ необх╕дн╕сть повернення Укра╖н╕ Криму. Боротьба укра╖нських геро╖в за Донбас трива╓. Власне, не за Донбас, а за всю Укра╖ну. Поразка чи втрата нав╕ть частини сх╕дно╖ територ╕╖ неминуче призведуть ╕ до збройно╖ боротьби на зах╕дн╕ших територ╕ях Укра╖ни, а може, й ╢вропи. Пут╕на та ╕мперську Рос╕ю не нагодувати н╕ Кримом, н╕ Донбасом. Невже цього не розум╕╓ Василь Шкляр?
«Треба в╕двойовувати ту територ╕ю, де ╓ справд╕ Укра╖на, а вже пот╕м збудувати нормальну державу», – це теж слова письменника. Про як╕ територ╕╖ йдеться, уточнень нема╓. Зате ╓ яскрав╕ метафори та монолог. Д╕алогу чи дискус╕╖ нема╓.

Крим – гангрена?

╤м’я Василя Шкляра стало близьким для ворог╕в кра╖ни ще п╕сля його ╕нтерв’ю УН╤АН 10 лютого 2011 року (http://www.unian.ua/politics/458529-vshklyar-yuschenko-tse-petlyura-timoshenko-skoropadskiy-a-yanukovichu-nemae-analogiy.html). Вороги охоче переклали рос╕йською цитату: «Так, давайте погодимося, Крим н╕коли ╕сторично не був укра╖нською територ╕╓ю, ╕ якщо нац╕я хвора й не може перетравити, осво╖ти цю територ╕ю, то ╖╖ краще позбутися. Це все одно, коли в людини гангрена ноги, ╕ щоб усе т╕ло не захвор╕ло, – ╖╖ просто в╕др╕зають». Сепаратисти радо посилалися на ц╕ слова у дискус╕ях в Мереж╕. Н╕хто з розумник╕в так ╕ не зауважив, що, в╕др╕завши людин╕ хвору ногу, ти зробиш ╖╖ ╕нвал╕дом. А йшлося про величезний п╕востр╕в!
Була оголошена ще одна вельми на╖вна, як для сивочолого чолов╕ка, думка: «Якщо ц╕ «неукра╖нськ╕» рег╕они в╕д’╓днаються, то Рос╕я вже н╕коли не становитиме серйозно╖ загрози Укра╖н╕». Зв╕дки у письменника така упевнен╕сть у доброт╕ Кремля – нев╕домо, бо ╕стор╕я св╕дчить про ╕нше: Рос╕я не зупиня╓ться ╕ загарбу╓ чуж╕ територ╕╖ уповн╕, асим╕люючи або й винищуючи кор╕нне населення.

Держава Кримом не займалась

Нерозум╕ння значення Криму для Укра╖ни переважною частиною сучасного пол╕тикуму та й б╕льш╕стю ╕нтел╕генц╕╖ ╓ акс╕омою. Тому особливих протест╕в, ба нав╕ть позов╕в за фактичний заклик до порушення ц╕л╕сност╕ кордон╕в держави дос╕ не було. Не було на ц╕ слова й жодно╖ реакц╕╖ чи заяви протесту з боку укра╖нських парт╕й.
Про те, куди ж под╕тись укра╖нцям п╕вострова чи Донбасу, письменник не сказав ╕ не скаже. А укра╖нц╕ та рос╕яни разом ╕з кримськими татарами вже стали б╕женцями п╕сля агрес╕╖ пут╕нсько╖ Рос╕╖. В╕дбулась гуман╕тарна катастрофа як на р╕вн╕ сусп╕льства, так ╕ для кожного ╕з сотень тисяч громадян Укра╖ни, яких за м╕жнародними нормами сором’язливо називають внутр╕шньо перем╕щеними особами.
Василь Шкляр не ╓диний, хто бачив зрос╕йщений стан цих областей. Але у той час, як влада не робила необх╕дних ╕ посл╕довних крок╕в для ╕нтеграц╕╖ мешканц╕в в Укра╖ну н╕ в ╕нформац╕йному, н╕ в орган╕зац╕йному, н╕ в культурному, н╕ в духовному просторах, м╕сцев╕ патр╕оти не припиняли боротьби за уми людей.
Шкляр н╕коли не допомагав укра╖нцям Криму в╕дстоювати наш╕ державн╕ ╕нтереси. А ось Богдан Ступка ╕ багато ╕нших д╕яч╕в мистецтв допомагали.
Потужн╕ культурн╕ акц╕╖ фестивалю «Червона Рута» 1995 року та гастрол╕ митц╕в Нац╕онального академ╕чного драматичного театру ╕м. ╤вана Франка на чол╕ з Богданом Ступкою, як╕ в╕дбувалися щодва роки, гуртували севастопольц╕в, ╕ ставлення до укра╖нсько╖ культури ставало прихильн╕шим. Ц╕ виступи привернули увагу десятк╕в тисяч глядач╕в.
╤ ще один яскравий штрих. Якось у 2008 роц╕ у прямому еф╕р╕ Севастопольсько╖ рег╕онально╖ державно╖ телерад╕окомпан╕╖ п╕д час передач╕ про П╕вн╕чноатлантичний альянс слово надали експерту ╤горю Лос╓ву. П╕д час телефонного опитування к╕льк╕сть п╕дтримки севастопольськими глядачами шляху Укра╖ни сягнула 32%, п╕сля чого щось там у п╕драхунку «зламалось». Отже, лояльних до Укра╖ни ╕ до НАТО (!) людей було чимало.
Також варто нагадати результати референдуму 1 грудня 1991 року, коли 83,9% виборц╕в на Донбас╕, 54,1% у Криму та 57% у Севастопол╕ проголосували за незалежн╕сть Укра╖ни.
Важливо зауважити, що Крим ╓ природною територ╕╓ю ╕ продовженням материково╖ Укра╖ни. А останн╕ процеси вкотре св╕дчать, що п╕востр╕в без Укра╖ни ╓ неповносправним через в╕дсутн╕сть там води, електроенерг╕╖ та продукт╕в (усе це з дозволу корумповано╖ влади спритн╕ д╕лки завозять на окуповану територ╕ю контрабандою!).

«Донбас + Крим = сп╕льний б╕ль»

Сотн╕ тисяч б╕женц╕в з Криму й Донбасу не втрачають над╕╖ повернутися до сво╖х р╕дних дом╕вок, жити й працювати для Укра╖ни. В кра╖н╕ розвинувся волонтерський рух ╕ патр╕оти жертвують св╕й час, ресурси, грош╕, допомагаючи як б╕женцям, так ╕ геро╖чним воякам на Донбас╕. Отже, н╕кому не байдуж╕ постраждал╕ сп╕вв╕тчизники.
Через три дн╕ п╕сля виступу Василя Шкляра – 15 березня – кримськ╕ татари, як╕ мешкають на Волин╕, в╕дзначили сумну р╕чницю окупац╕╖ Криму акц╕╓ю в Луцьку. У той же день у Львов╕ люди вийшли до пам’ятника Шевченку з гаслами: «Крим – це Укра╖на», «Донбас + Крим = сп╕льний б╕ль» ╕ «Пут╕н, руки геть в╕д Укра╖ни».
Уява малю╓, як пан письменник в╕дв╕ду╓ ц╕ протестн╕ заходи та на св╕жому пов╕тр╕ оприлюдню╓ сво╖ погляди справжн╕м патр╕отам Укра╖ни. Чи дослухали б вони палк╕ промови про необх╕дн╕сть в╕ддач╕ Пут╕ну Криму й Донбасу?..
╤ ще… Як розц╕нили б заклики Шкляра до здач╕ укра╖нських територ╕й його л╕тературн╕ геро╖ Чорний Ворон та отаманша Маруся?

Микола ВЛАДЗ╤М╤РСЬКИЙ

P. S. Дисидент Володимир Буковський в╕рить у силу укра╖нц╕в ╕ попереджа╓: «В╕ддасте Донбас – Пут╕н п╕де дал╕!» (http://expres.ua/main/2015/03/16/128896-volodymyr-bukovskyy-viddaste-donbas-putin-pide-dali-dayu-pravu-ruku-vidsich)


На ц╕й зустр╕ч╕ був присутн╕й давн╕й читач ╕ автор «Кримсько╖ св╕тлиц╕», отаман «Школи козацького гарту» Олександр Середюк. Ц╕каво, як оц╕нять «х╕рург╕чн╕» заяви В. Шкляра волинськ╕ козаки?

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #12 за 20.03.2015 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=14926

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков