Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2973)
З потоку життя (6161)
Душі криниця (3396)
Українці мої... (1450)
Резонанс (1470)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1656)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
МАФ╤Я
Здавалося б, що може пов’язувати навколотарифн╕ танц╕, вибори Президента та плани Кремля?


БРЕХНЯ, ЩО НЕ ДОЖИЛА ДО СТАРОСТ╤.
наша влада не стомлю╓ться запевняти нас, що Крим було загарбано з одн╕╓╖ лише причини: в Укра╖н╕...


НЕДОВ╤РА - ЯК ТРОЯНСЬКИЙ К╤НЬ КРЕМЛЯ
Традиц╕╖, як бачимо, живуч╕. Ц╕лком можливо, що й сьогодн╕шн╕м «героям» посиплють...


SI VIS PACEM, PARA BELLUM (З ДУМОЮ ПРО ФЛОТ)
Г╕бридна ╕стор╕я з окупац╕╓ю/здачею Криму рано чи п╕зно випливе на св╕т. В тому нема╓ сумн╕ву. Це...


«ЩО ЦАРЕВ╤ МОСКОВСЬКОМУ КОНЯ НАПО╥ЛА…»
Хто ще не бачив – перехрест╕ться ╕ не в╕рте очам сво╖м! Бо справжн╕ УКРА╥НЦ╤ Криму до...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #12 за 20.03.2015 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#12 за 20.03.2015
ПРОТИ БЛОКАДИ КРИМУ!

«Покращення» по-кримськи

Хот╕лося б вставити свою шпильку з приводу рух╕в т╕ла все б╕льшо╖ к╕лькост╕ кримчан на материков╕й Укра╖н╕, як╕, перебуваючи в стресовому стан╕ та бачачи зазвичай марн╕сть власних ╕ державних зусиль у справ╕ повернення Криму, в╕д в╕дчаю (не хот╕лося б вимовляти слово «╕стерика») все б╕льше радикал╕зуються. Тобто ╖х, просто кажучи, заносить. ╤ тод╕ все голосн╕ше лунають вимоги про повну блокаду Криму, так ╕ сиплються вислови: «випалена земля» ╕ «н╕чого ворогу не залишимо». Разом ╕з тим, уже з’являються заклики потерп╕ти, так знайом╕ за рос╕йськими телеаг╕тками.
Але в Криму живуть не вороги, а люди, причому активних «пророс╕йц╕в» не б╕льше третини, як засв╕дчили вереснев╕ вибори в «Держдуму» Криму. З 2,5 м╕льйон╕в кримчан т╕льки одних кримських татар 300 тисяч! Так що, заморимо вс╕х голодом, щоб Пут╕ну соромно стало? В╕дключимо св╕тло, перекри╓мо воду, не пустимо автобуси ╕ потяги, ╕ нав╕ть мила не дамо, щоб ╖х, зрадник╕в, вош╕ за╖ли? Вош╕, можливо, ╕ за╖дять, а ось соромно Пут╕ну та й решт╕ його адепт╕в уж точно не буде! ╤ нав╕ть не пом╕тять вони, що люди вимерли, т╕льки порад╕ють, що на новому ав╕аносц╕ площею 24 тисяч╕ квадратних к╕лометр╕в цив╕льних нахл╕бник╕в поменшало.
А вина-то вся цих «зрадник╕в», яких б╕льше половини населення Криму, перед Укра╖ною лише в тому, що не ви╖хали з р╕дно╖ земл╕ в чому мати народила, не вчинили харак╕р╕ й не п╕шли с╕м’ями в атаку на спецназ ГРУ в березн╕ 2014 року. Щоправда, арм╕я й особливо м╕л╕ц╕я теж не п╕шли на кулемети, але ╖х вже якось у зрад╕ майже не звинувачують, нав╕ть справ крим╕нальних не порушили. Та й голод блокадний, до реч╕, як ви розум╕╓те, колишн╕м укра╖нським воякам, як╕ втекли на рос╕йський харч, абсолютно не загрожу╓.
Зате б╕знес-╕нтереси тих самих персонаж╕в з колишньо╖ Верховно╖ Ради, як╕ дружно перейшли в «Держдуму» Криму, тобто залишилися в тих же кр╕слах, але п╕д ╕ншим прапором, н╕хто з кримських патр╕от╕в нав╕ть потривожити не наважу╓ться. Якби не знав багатьох кримських актив╕ст╕в особисто як щирих поборник╕в укра╖нського Криму, подумав би, що наст╕льки дел╕катне мовчання щедро оплачене. То, може, варто прикинути кримчанам, як╕ перебралися на материк ╕ ц╕лодобово думають про повернення Криму, що б╕льше похитне нов╕ рос╕йськ╕ скр╕пи – недо╖дання д╕тей (пам’ята╓те анекдот про подорожчання гор╕лки? Не я, синку, буду менше пити, а ти будеш менше ╖сти!) або ж арешт актив╕в т╕╓╖ ж «Консол╕», яка забудувала чималий шматок Ки╓ва ╕, якщо не помиляюся, продовжу╓ розвиватися?
Або в Молдову зганяти, якщо хочеться роз╕м’яти завзят╕сть журнал╕стську, ╓вропейська ж кра╖на, ╕ поц╕кавитися роллю с╕мейства Аксьонових у кривавому придн╕стровському конфл╕кт╕? Слабо засукати репортерськ╕ рукава, провести повноц╕нне журнал╕стське розсл╕дування та п╕д наглядом телекамер в╕днести папочку в прокуратуру? А коп╕ю – в посольство США, де теж з ц╕кав╕стю ознайомляться з╕ вм╕стом, у санкц╕йних списках теж необх╕дно ж хоч як╕сь реальн╕ пр╕звища проставляти.
А блокаду влаштовувати п╕сля заяви Аксьонова, що Крим без укра╖нських харч╕в не проживе, – ну не спортивно якось. Вслухайтеся, панове актив╕сти-журнал╕сти, в сво╖ ж слова – голодувати-то буде, проклинаючи при цьому Укра╖ну, саме населення Криму, а не Аксьонов з Константиновим. А вони, голубчики, тихою сапою перем╕стяться в ╢вропу – ╕ спок╕йно од’╖дяться там. Що, х╕ба може при тотально-туп╕й продуктов╕й блокад╕ бути по-╕ншому? Тож, щоб не трапився конфуз такий, коли т╕, кому ╕ податися-то н╕куди, з картками за хл╕бом-цукром стояти будуть, в той час, як справжн╕ винуватц╕ анекс╕╖ на офшорному пляж╕ в шезлонгу март╕н╕ потягуватимуть, варто, напевно, припинити завивати про помсту населенню, як би воно не помилялося, ╕ зайнятися справою – хоча б журнал╕стськими розсл╕дуваннями. Знадобляться.
P. S. Поки суть та д╕ло – подивився новини. ╤ опаньки – Генпрокуратура заарештувала майно Константинова та Аксьонова на 1,2 млрд. гривень! Ай, молодца! Може, я зопалу ╕ несправедливо дор╕кнув материковим кримчанам у пасивност╕, адже явно Генпрокуратура справу не самотужки вела. Перепрошую! Але все одно залиша╓ться купа роботи – в одному пророс╕йському парламент╕ Криму зараз зас╕дають 75 не найб╕дн╕ших кримчан, багато з яких, в╕дпов╕дно до КК Укра╖ни, мають якщо не кров’ю, так майном, нажитим непосильною працею, спокутувати свою провину перед ненькою. Присягу ж складали? А в головн╕й «Держдур╕» Рос╕╖ – що, нема╓ к╕лькох ще б╕льш неб╕дних кримчан? Так що, ╖й-богу, не варто зводити ст╕ну, яка, знову повторююсь, стане важкою перепоною зовс╕м не для тих, перед ким буде зводитися.

Серг╕й СУБОТ╤Н,
житель Криму

ЕКСПЕРТ ПРОПОНУ╢ ЗАПРОВАДИТИ ПОВНУ ЕКОНОМ╤ЧНУ БЛОКАДУ КРИМУ

Економ╕чна блокада п╕вострова та скасування деяких закон╕в, як╕ стосуються Криму, — шлях до його повернення. Про це на прес-конференц╕╖ щодо повернення Криму пов╕домив кримський економ╕ст, експерт ГО «Майдан закордонних справ» Юр╕й См╕лянський, пов╕домля╓ кореспондент «Укр╕нформу».
«Багато проукра╖нськи налаштованих громадян, як╕ проживають на анексованому п╕востров╕, вважають, що ╓диний спос╕б деокупац╕╖ Криму — його повна економ╕чна блокада», — сказав Юр╕й См╕лянський.
На його думку, саме завдяки економ╕чн╕й блокад╕ п╕вострова укра╖нська влада зможе повернути Крим. Владн╕ ╕нституц╕╖ повинн╕ насамперед скасувати закон про в╕льну економ╕чну зону в Криму, а також постанову правл╕ння Нацбанку в╕д 3 листопада 2014 р. № 699, яка дискрим╕ну╓ громадян Укра╖ни за територ╕альною ознакою.
«По-перше, цей закон ╓ антидержавним, адже в╕н захища╓ ╕нтереси лише одн╕╓╖ ол╕гарх╕чно╖ групи Укра╖ни на анексован╕й територ╕╖. По-друге, в╕н фактично визна╓ окуповану територ╕ю Криму. По-трет╓, цей закон обмежу╓ в конституц╕йних правах громадян сво╓╖ кра╖ни, як╕ перебувають на окупован╕й територ╕╖», — зазнача╓ кримський економ╕ст.
Водночас Юр╕й См╕лянський наголосив, що потр╕бно повернутися до виконання закону про тимчасово окупован╕ територ╕╖ ╕ створити нарешт╕ на материков╕й частин╕ Укра╖ни ╕нституц╕╖ АР Крим, як це зробила кра╖на-агресор уже на трет╕й день п╕сля проведення незаконного референдуму.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #12 за 20.03.2015 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=14919

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков