Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2882)
З потоку життя (6054)
Душі криниця (3354)
Українці мої... (1439)
Резонанс (1458)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1645)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
…П╤ШЛИ ЗА ПАЦ╤╢НТАМИ
Чому хворий закр╕плений за одним л╕карем вже не ма╓ змоги вислухати думку дек╕лькох л╕кар╕в?...


ФЕОДОС╤Я:ПОЛЮВАННЯ НА В╤ДЬОМ
штраф розм╕ром в дв╕ тисяч╕ рубл╕в присуджено заслуженому л╕карю Укра╖ни феодос╕йцев╕ Сма╖лу...


ПАТР╤АРХАТИ ПОЧИНАЮТЬ ВЕЛИКУ В╤ЙНУ
Чи спричинить надання автокефал╕╖ укра╖нськ╕й церкв╕ розкол православного св╕ту


НОВИНИ К╤ЛЬКОМА РЯДКАМИ
Пол╕толог Серг╕й Таран у сво╓му блоз╕ розпов╕в, чому на його думку патр╕арх Варфолом╕й забира╓ у...


МР╤╥ ╤Д╤ОТ╤В, АБО ЯК КРЕМЛЬ ЗАДУМАВ «РОЗВАЛИТИ» УКРА╥НУ
Черговий рос╕йський в╕йськовий експерт розв╕в баляси про розпад Укра╖ни на к╕лька невеликих...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #11 за 13.03.2015 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#11 за 13.03.2015
«МАЯЧНЕЮ» ╤ «РЕЗУЛЬТАТОМ ПОЛ╤ТИЧНОГО ЗАМОВЛЕННЯ КРЕМЛЯ»

За що ж нам «брат» такий?!

«МАЯЧНЕЮ» ╤ «РЕЗУЛЬТАТОМ ПОЛ╤ТИЧНОГО ЗАМОВЛЕННЯ КРЕМЛЯ»
НАЗВАВ ВЕРС╤Ю ПРО ТЕ, ЩО БОРИСА Н╢МЦОВА ВБИЛИ РАДИКАЛЬН╤ МУСУЛЬМАНИ ЗА НЕГАТИВН╤ ВИСЛОВЛЮВАННЯ ПРО ╤СЛАМ, СОРАТНИК ВБИТОГО
РОС╤ЙСЬКОГО ОПОЗИЦ╤ОНЕРА ╤ЛЛЯ ЯШИН
* * *
Рос╕йськ╕ ЗМ╤ пов╕домили, що Заур Дада╓в з╕знався, що ско╖в злочин з рел╕г╕йних м╕ркувань – через негативн╕ висловлювання Бориса Н╓мцова на адресу мусульман.
Ця ╕нформац╕я в╕дпов╕да╓ одн╕й ╕з трьох верс╕й злочину, про як╕ заявляло сл╕дство з перших дн╕в п╕сля вбивства, – «╕сламсько-екстрем╕стський сл╕д». 28 лютого на сайт╕ Сл╕дчого ком╕тету Рос╕╖ опубл╕кували заяву, в як╕й ╕шлося, що Н╓мцов «отримував погрози у зв’язку з його позиц╕╓ю щодо розстр╕лу журнал╕ст╕в редакц╕╖ журналу «Шарл╕ Ебдо» в Париж╕».
* * *
Ця оф╕ц╕йна верс╕я сл╕дства не витриму╓ жодно╖ критики, вона зручна влад╕, ╕ «при цьому важливо розум╕ти, що вона повн╕стю виводить з-п╕д удару Пут╕на», написав соратник убитого пол╕тика ╤лля Яшин у Facebook.
За його словами, Н╓мцов був абсолютно терпимою в рел╕г╕йному план╕ людиною. Коментуючи под╕╖ з нападом на редакц╕ю французького журналу «Шарл╕ Ебдо» в Париж╕, Н╓мцов критикував бойовик╕в, але не ╕слам, зазнача╓ соратник убитого опозиц╕йного пол╕тика. На думку Яшина, реальн╕ замовники злочину, швидше за все, знайден╕ не будуть.
* * *
Обвинувачений у вбивств╕ рос╕йського опозиц╕онера Бориса Н╓мцова колишн╕й чеченський пол╕цейський Заур Дада╓в в╕дмовився в╕д з╕знання, йдеться у зв╕т╕ на сайт╕ Ради з прав людини при президент╕ Рос╕╖.
Членам Громадсько╖ спостережно╖ ком╕с╕╖ ╕ президентсько╖ Ради з прав людини, як╕ в╕дв╕дали Дада╓ва у С╤ЗО «Лефортово», в╕н розпов╕в, що два дн╕ пров╕в у наручниках, кайданах на ногах ╕ з пакетом на голов╕, чекаючи суду, щоб заявити про свою невинуват╕сть.
«Дв╕ доби так пров╕в... з пакетом на голов╕. ...Весь час кричали: «Ти вбив Н╓мцова?». Я в╕дпов╕дав, що н╕. ...Я 11 рок╕в боровся з╕ злочинцями, захищав ╕нтереси Рос╕╖, а мен╕ не дають слова, тому що я не встиг вивчити якийсь КПК? Де справедлив╕сть?» – циту╓ слова Дада╓ва рос╕йська газета «Московский комсомолец», кореспондент яко╖ був присутн╕й при сп╕лкуванн╕ обвинуваченого з правозахисниками.
За словами п╕дозрюваного, на момент затримання в╕н був разом з╕ сво╖м колишн╕м п╕длеглим Рустамом Юсуповим, ╕ правоохоронц╕ пооб╕цяли в╕дпустити його, якщо Дада╓в з╕зна╓ться.
На сайт╕ Ради з прав людини при президент╕ Рос╕╖ опубл╕кований зв╕т члена Ради Андр╕я Бабушк╕на про в╕дв╕дування правозахисниками С╤ЗО «Лефортово», в якому в╕н вказу╓, що п╕сля затримання Дада╓ва його колишн╕й колега Юсупов зник. У зв’язку з цим правозахисники направляють запит до ФСБ Рос╕╖ з приводу м╕сця перебування Юсупова. Кр╕м того, у зв╕т╕ йдеться про численн╕ поранення на т╕л╕ Дада╓ва.
Члени ком╕с╕╖ в╕дв╕дали також двох ╕нших обвинувачених – брат╕в Анзора ╕ Шаг╕да Губашевих, як╕ також поскаржилися на катування ╕ побиття при затриманн╕. Губашеви з моменту затримання заперечували свою причетн╕сть до вбивства.
На з╕знання Дада╓ва у вбивств╕ Н╓мцова суддя Басманного суду Москви посилалася при обранн╕ йому запоб╕жного заходу у вигляд╕ арешту.
* * *
Майже п’ять рок╕в тому президент РФ Володимир Пут╕н нагородив одного ╕з двох затриманих за п╕дозрою у вбивств╕ опозиц╕йного пол╕тика Бориса Н╓мцова орденом Мужност╕.
Це виплива╓ з пов╕домлення прес-служби глави уряду Чеченсько╖ республ╕ки в╕д 19 жовтня 2010 року, переда╓ «5-й канал».
«Указом президента РФ за мужн╕сть, в╕двагу ╕ самов╕ддан╕сть, проявлен╕ при виконанн╕ в╕йськового обов’язку в П╕вн╕чно-Кавказькому рег╕он╕, орденом Мужност╕ нагороджен╕ старший лейтенант Муса Аюбов, лейтенант Муса Беса╓в, старший лейтенант Руслан Гереме╓в, рядовий Асланбек Даг╕╓в, сержант Заур Дада╓в», — йшлося у пов╕домленн╕.
На той час Заур Дада╓в, якого за п╕дозрою у вбивств╕ Н╓мцова затримали рос╕йськ╕ спецслужби, проходив в╕йськову службу в 46-й окрем╕й бригад╕ оперативного призначення ВВ МВС РФ ╕ мав звання сержанта.
Перший заступник командувача в╕йськ П╕вн╕чно-Кавказького рег╕онального командування ВВ МВС РФ ╤гор Груднов в ╕нтерв’ю телеканалу «Рос╕я-1» заявив, що Дада╓в зв╕льнився з внутр╕шн╕х в╕йськ МВС п╕сля вбивства Н╓мцова...
* * *
Глава Чечн╕ Рамзан Кадиров заявив, що зна╓ Заура Дада╓ва, який п╕дозрю╓ться у вбивств╕ рос╕йського пол╕тика Бориса Н╓мцова, «як справжнього патр╕ота Рос╕╖».
Про це в╕н написав у Instagram. Рамзан Кадиров додав, що колишн╕й заступник командира батальйону полку МВС «П╕вн╕ч» Заур Дада╓в був глибоко в╕руючим мусульманином ╕ був вражений карикатурами «Charlie Hedbo».
Глава Чечн╕ зазначив, що Заур Дада╓в нагороджений орденом Мужност╕, медалями «За в╕двагу», «За заслуги перед Чеченською республ╕кою» ╕ подячним листом глави Чечн╕. «Заур був одним ╕з наймужн╕ших в╕йськовослужбовц╕в полку. В╕н особливо в╕дзначився в бою поблизу Беноя, коли проводилася спецоперац╕я проти велико╖ банди терорист╕в... Я твердо переконаний, що в╕н щиро в╕дданий Рос╕╖, був готовий в╕ддати за Батьк╕вщину життя», — написав Рамзан Кадиров.
Також глава Чеченсько╖ республ╕ки назвав «хоробрим во╖ном» ще одного «кадировця» Беслана Шаванова, який п╕д╕рвав себе гранатою при спроб╕ затримання в Грозному.
«Ми в╕римо, що буде проведено ретельне розсл╕дування, яке покаже, чи д╕йсно винен Дада╓в, ╕ що насправд╕ послужило причиною його вчинку», — написав Рамзан Кадиров.
* * *
Час нагородження Рамзана Кадирова орденом Пошани й арешт п╕дозрюваних у вбивств╕ пол╕тика Бориса Н╓мцова — просто зб╕г. Про це заявив прес-секретар президента РФ Д. П╓сков, коментуючи нагородження Кадирова, переда╓ «РБК».
За словами П╓скова, присво╓ння ус╕х нагород, у тому числ╕ ╕ Кадирову, планувалося давно. «Оформлення нагородних документ╕в трива╓ к╕лька м╕сяц╕в», — заявив в╕н.
Як в╕домо, 9 березня президент РФ Володимир Пут╕н нагородив орденом Пошани главу Чечн╕ Рамзана Кадирова «за трудов╕ усп╕хи, активну громадську д╕яльн╕сть та багатор╕чну сумл╕нну працю».
* * *
У Рос╕╖ ╕сну╓ «розстр╕льний список», в який, кр╕м Бориса Н╓мцова, входять Михайло Ходорковський, Олекс╕й Венедиктов ╕, ймов╕рно, Ксен╕я Собчак, пов╕домила рос╕йська «Новая газета».
Скор╕ше за все, по кожному з ф╕гурант╕в цього списку працю╓ не одна група, а, як прийнято у к╕лер╕в з Чечн╕, м╕н╕мум дв╕ — так званий тендер», — пише видання.
За даними автора статт╕, президенту Рос╕╖ були назван╕ ╕мена деяких виконавц╕в та пр╕звище орган╕затора вбивства, ╕ це — зовс╕м не Дада╓в...

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #11 за 13.03.2015 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=14884

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков