Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #11 за 13.03.2015 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#11 за 13.03.2015
У С╤МФЕРОПОЛ╤ УЧАСНИК╤В АКЦ╤╥ ДО ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ШЕВЧЕНКА ЗАСУДИЛИ ДО ГРОМАДСЬКИХ РОБ╤Т

Зал╕зничний райсуд С╕мферополя  засудив учасник╕в акц╕╖ до Дня народження Тараса Шевченка, яка в╕дбулася в столиц╕ Криму 9 березня. За синьо-жовт╕ прапори суд визнав ╖х винними у використанн╕ «заборонено╖ символ╕ки». Зас╕дання тривало к╕лька годин, журнал╕ст╕в до зали не пустили. Актив╕стам – Леон╕дов╕ Кузьм╕ну, який орган╕зував м╕тинг, Олександров╕ Кравченку та Вельдаров╕ Шукурджи╓ву присудили по 40 годин громадських роб╕т.
Вельдар Шукурджи╓в напередодн╕ розпов╕дав журнал╕стам: «На мо╓ запитання, де написано, що прапор Укра╖ни заборонений на територ╕╖ Рос╕йсько╖ Федерац╕╖, суддя сказала, що це вона вичитала в ╤нтернет╕». П╕сля вироку актив╕ст сказав, що його влаштову╓ р╕шення, ╕ в╕н не буде його оскаржувати.
25-р╕чний Олександр Кравченко на одне ╕з судових зас╕дань прийшов у вишиванц╕ та з жовто-синьою стр╕чкою, прив’язаною до кишен╕ куртки. В╕н сумн╕вався, що суд ухвалить справедливе р╕шення: «Я глибоко переконаний, що р╕шення тут, у суд╕, не ухвалю╓ться, воно вже десь ухвалене якимось пол╕тичним кер╕вництвом, залишилися т╕льки формальност╕». На його думку, опоненти бояться проукра╖нських актив╕ст╕в, тому вживають в╕дпов╕дних заход╕в: «Вони не впевнен╕ у сво╖х силах, бояться нас – найменш небезпечних людей, як╕ не бешкетують, захоплюються культурою ╕ чимось позитивним».
Р╕шення суду щодо себе Кравченко назвав «фарсом» ╕ процитував журнал╕стам фразу з байки Крилова: «Ты виноват уж тем, что хочется мне кушать». Також в╕н розпов╕в, що п╕д час зас╕дання суду виступав св╕док акц╕╖ пам’ят╕ Шевченка, котрий дав св╕дчення про те, що не чув в╕д Кравченка будь-яких провокац╕йних гасел, у чому його спочатку звинувачували пол╕ц╕янти.
Журнал╕стам Кравченко розпов╕в, як п╕д час судового зас╕дання йому доводили, що його слова про те, що Тарас Шевченко ╓ укра╖нським поетом, – це суто його суб’╓ктивна думка, оск╕льки за час╕в Шевченка «жодно╖ Укра╖ни не ╕снувало, а була складова частина Рос╕йсько╖ ╕мпер╕╖». «На додачу я д╕знався, що 9 березня 2015 року я був... Тарасом Григоровичем Шевченком!» – циту╓ Кравченко судову постанову щодо нього.
Святкувати р╕чницю Кобзаря в С╕мферопол╕ з╕бралися, за р╕зними оц╕нками, в╕д 30 до 50 ос╕б, багато з яких були вбран╕ в нац╕ональн╕ укра╖нськ╕ стро╖. Знайшлися також т╕, хто прикрасив одяг стр╕чками кольор╕в нац╕онального прапора Укра╖ни.
Орган╕затори мали в╕д м╕сько╖ адм╕н╕страц╕╖ дозв╕л на проведення акц╕╖. Однак б╕ля пам’ятника Шевченку людям з╕братися не дозволили: зах╕д в╕дбувся в парку Гагар╕на, б╕ля скульптурно╖ композиц╕╖ «Три грац╕╖».
М╕тинг певний час проходив спок╕йно, без будь-яких провокац╕й з боку як орган╕затор╕в, котр╕ оголосили зах╕д культурною акц╕╓ю, так ╕ випадкових перехожих. Однак неспод╕ван╕ гост╕ – гурт ж╕нок – раптом заявили, що розц╕нюють под╕ю не як поетичн╕ спогади, а як пол╕тичну провокац╕ю з нагоди пам’ятно╖ дати.
За дек╕лька дн╕в до проведення заходу його орган╕затора, Леон╕да Кузьм╕на, викликали на бес╕ду-попередження до пол╕ц╕йного управл╕ння в С╕мферопол╕. П╕сля цього чолов╕к домовився з учасниками акц╕╖ про те, що на заход╕, заради уникнення непри╓мностей, не лунатимуть речення й гасла, що можуть бути розц╕нен╕ як протиправн╕.
П╕сля завершення заходу Кузьм╕н п╕д╕йшов до представник╕в пол╕ц╕╖ уточнити, чи все пройшло без порушень. В╕дпов╕дь була негативною. Зрештою, пол╕ц╕янти затримали орган╕затора заходу та двох учасник╕в. Присутн╕м на м╕сц╕ под╕╖ журнал╕стам правоохоронц╕ причин затримання не пов╕домили.
Схоплених м╕тингар╕в пол╕ц╕янти в╕двезли до Зал╕зничного райв╕дд╕лу пол╕ц╕╖ С╕мферополя, однак не надали ╖м статусу затриманих. Спочатку пов╕домлялося, що оф╕ц╕йно актив╕ст╕в було запрошено на бес╕ду з приводу використання укра╖нсько╖ символ╕ки п╕д час заходу (йшлося про великий прапор Укра╖ни та один маленький прапорець). При цьому журнал╕сти зазначають, що символ╕ку мали вс╕, а затримали лише трьох: Кузьм╕н був у вишиванц╕ та з жовто-блакитними стр╕чками, Олександр Кравченко – також у вишиванц╕, з╕ стр╕чками та оселедцем на голов╕, Шукурджи╓в – з маленьким прапорцем Укра╖ни.
Близько п’ятнадцяти учасник╕в пам’ятного заходу, що супроводжували пол╕ц╕янт╕в та затриманих, чекали на остаточне р╕шення щодо ╕нциденту п╕д ст╕нами в╕дд╕лку.
Судове зас╕дання впродовж тижня переносилося дв╕ч╕.
Орган╕затора акц╕╖, Леон╕да Кузьм╕на, який працював у школ╕ вчителем ╕стор╕╖, 11 березня зв╕льнили за статтею «нев╕дпов╕дн╕сть посад╕», назвавши «агентом Держдепу» та звинувативши в «п╕дрив╕ засад рос╕йського сусп╕льства». Як згодом розпов╕в Кузьм╕н, в адм╕н╕страц╕╖ школи йому прямим текстом заявили, що якби в╕н вийшов на акц╕ю з рос╕йським прапором, до нього б не виникало запитань. Наступного дня Кузьм╕н був засуджений до 40 годин громадських роб╕т. Актив╕ст ма╓ нам╕р подати апеляц╕йну скаргу.
* * *
Як пояснила сайту «24» кандидат юридичних наук, адвокат Ганна Маляр, з правово╖ точки зору факт визнання укра╖нського прапора забороненою символ╕кою – це ознака ╕мперсько╖ держави.
«Це — не б╕льше, н╕ж ╕мперська пол╕тика, спрямована на нац╕ональну ун╕ф╕кац╕ю. Стирання нац╕ональних кордон╕в зм╕цню╓ ╕мпер╕ю. Це можна трактувати як спос╕б зм╕цнення рос╕йсько╖ влади на територ╕╖ Криму. Але якщо ми вийдемо за меж╕ Рос╕╖ ╕ поговоримо про св╕тов╕ досягнення, так╕, як фундаментальн╕ права людини (до яких належить ╕ право на нац╕ональну само╕дентиф╕кац╕ю), то це, звичайно, порушення прав представник╕в ╕нших нац╕ональностей, як╕ проживають в Криму».
За словами юриста, Укра╖на повинна до того моменту, як Крим повернеться п╕д ╖╖ контроль, з под╕бними фактами та ╖хн╕ми доказами звертатися до м╕жнародних ╕нстанц╕й – не лише до судових, а до будь-яких м╕жнародних орган╕зац╕й, як╕ займаються правами людини. Насамперед, йдеться про ООН, оск╕льки Рос╕я також п╕дписувала м╕жнародну конвенц╕ю ╕ брала на себе зобов’язання з дотримання фундаментальних прав людини. «╢ два р╕вн╕ права: право всередин╕ держави — т╕ в╕дносини, як╕ вона сама встановлю╓ ╕ ╖й н╕хто не вправ╕ диктувати, якими вони будуть. А ╓ фундаментальн╕ права людини. Наприклад, право говорити р╕дною мовою. Рос╕я п╕дписала ╕ ратиф╕кувала цю конвенц╕ю. Отже, перш за все, необх╕дно продемонструвати, що Рос╕я системно порушу╓ взят╕ на себе зобов’язання», – зазначила юрист.

За пов╕домленням сайту «Кримськ╕ укра╖нц╕»

Б╕ля пам’ятника Шевченку, де заборонили святкувати укра╖нцям, бо тут н╕бито мали з╕братися комун╕сти ╕ пророс╕йськ╕ орган╕зац╕╖ (треба ж — саме 9 березня ╕ саме тут!), впродовж дня так н╕хто ╕ не з’явився. Окр╕м городян, що групками й поодинц╕ приносили кв╕ти Кобзарю, ╕ патрульно╖ машини «в засад╕»...

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #11 за 13.03.2015 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=14871

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков