Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3415)
З потоку життя (6649)
Душі криниця (3593)
Українці мої... (1478)
Резонанс (1532)
Урок української (995)
"Білі плями" історії (1702)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
СОБОРН╤СТЬ ПОЧИНА╢ТЬСЯ ╤З КОЖНОГО З НАС
З╕рвав прихильн╕ оплески, к╕лька поважних у журнал╕стиц╕ персон п╕д╕йшли пот╕м, дали в╕зит╕вки,...


В╤Д ПОРОШЕНКА ВИМАГАЮТЬ ПОЗБАВИТИ В╤ТАЛ╤Я КОЗЛОВСЬКОГО ЗВАННЯ «ЗАСЛУЖЕНИЙ АРТИСТ УКРА╥НИ»
Льв╕вська облрада прийняла звернення до Президента щодо позбавлення сп╕вака В╕тал╕я Козловського...


Н╤ХТО НЕ ЗАБУТИЙ?
“Н╕хто не забутий. Н╕що не забуто”. Це - улюблен╕ слова рос╕йських передач, та ще...


ГЕРО╥ УКРА╥НИ: ДОСТОЙНИКИ, НОМЕНКЛАТУРНИКИ ТА НЕГ╤ДНИКИ
А разом ╕з тим Героями Укра╖ни стало чимало номенклатурних д╕яч╕в, грошовитих б╕знесмен╕в,...


УКРА╥НА НЕ Б╤ДНА, А ОБКРАДЕНА ДЕРЖАВА
Коловорот конвертац╕╖ влади у ф╕нансов╕ ресурси ма╓ бути зупинений
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 28.11.2003 > Тема "Ми єсть народ?"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#48 за 28.11.2003
"Україні - народного Президента"
Сергій ВАСИЛЕНКО

Блок Віктора Ющенка ініціював цю акцію, щоб захистити право українців самим обирати главу держави

Протягом минулого тижня на вулицях усіх обласних центрів України, багатьох міст та райцентрів з'явилися намети яскраво-оранжевого кольору із написом "Так! Ющенко". У них привітні молоді люди у помаранчевих накидках пояснюють громадянам останні політичні події, роздають газети та іншу друковану продукцію, а також пропонують поставити свій підпис. Попри те, що акція називається "Україні - народного Президента", підписи збирають не за кандидатуру майбутнього глави держави. Сьогодні активісти "Нашої України", а саме Блок Віктора Ющенка є ініціатором акції, виступають за збереження права українських громадян самим обирати Президента. Адже всі варіанти так званої конституційної реформи, а саме законопроекти Медведчука - Симоненка та координатора парламентських "більшовиків" Гавриша передбачають позбавлення громадян цього права. В Адміністрації Президента, яка є куратором більшості, вважають, що першу особу держави має обирати купка депутатів, а не громада. Натомість лідер "Нашої України" Віктор Ющенко переконаний, що останнє слово мають сказати люди. Тому "Наша Україна" запрошує всіх небайдужих вийти на вулицю і захистити свої права. Поки що - своїми підписами у помаранчевому наметі "Так! Ющенко"...
Про намір "Нашої України" почати збір підписів оголосив Віктор Ющенко в Донецьку, коли влада задіяла всю міць адміністративного ресурсу. Координатор акції "Україні - народного Президента", народний депутат Тарас Стецьків, вважає, що пропрезидентські сили не мають жодних шансів виграти прямі президентські вибори у чесній боротьбі.
"Навіть якщо вони спробують застосувати фальсифікацію, розрив між нашим кандидатом - Віктором Ющенком і претендентом від влади буде таким великим, що фальсифікація справи не вирішить. До того ж, у пропрезидентському оточенні точиться жорстка боротьба між кількома групами впливу, кожна з яких мріє, щоб Кучма благословив саме їхню кандидатуру. Називаються прізвища
Пустовойтенка, Литвина, Медведчука, Януковича, Тігіпка. Але їм важко порозумітися, і тому Президент не може визначитися остаточно на користь когось із цих діячів. Всі вони усвідомлюють, що у відкритій боротьбі з Ющенком вони не мають жодних шансів. Тому вибори Президента парламентом - для влади найприйнятніша ідея, яка рано чи пізно має визріти", - вважає Тарас Стецьків.
За словами депутата, влада вже розробила юридичні механізми для зміни виборчої системи. "Вони хочуть внести зміни до Конституції, які закріплять перехід до виборів Президента парламентом. А в прикінцевих положеннях напишуть, що рік і дата виборів встановлюється спеціальним законом. Тут буде "зарита собака". Адже для прийняття закону треба не 300 голосів, як для конституційних змін, а 226. І таким чином "більшовики" збираються обрати нового Президента вже цим складом парламенту.
Щоб провести ці зміни та обрати "правильного" Президента, вони мають заручитися голосами комуністів, яким в якості політичного хабара можна віддати посаду спікера. Для комуністів це "предел мечтаний", в той час як прокучмівська більшість матиме свого Президента і прем'єра", - говорить Тарас Стецьків.
Єдиним способом протидіяти такому сценарію, може бути воля самого народу, яка реалізується, зокрема, через референдум. Президент і більшість добровільно не оголосять такого референдуму, оскільки не зацікавлені у цьому. Однак Конституція передбачає право народу ініціювати волевиявлення.
Мета акції "Україні - народного Президента" - назбирати за місяць-півтора три мільйони підписів. Тоді Блок Віктора Ющенка отримає козирну карту у політичній боротьбі. Адже політична сила, яка здатна за місяць-півтора зібрати три мільйони підписів, легко може ініціювати всеукраїнський референдум. Для господарів Банкової це буде дуже промовистим сигналом.
Соціологічні опитування свідчать, що понад 80 відсотків громадян України виступають за всенародні вибори Президента. Тарас Стецьків говорить: "Якщо більшість в парламенті наважиться піти на зміни Конституції, ми оголосимо референдум за народною ініціативою шляхом збору трьох мільйонів підписів. В такому випадку Президент зобов'язаний буде оголосити референдум. Збереження прямих президентських виборів стане нашою перемогою".
Останні форуми "Нашої України" у Харкові, Донецьку, Сумах засвідчили, що влада боротиметься до останнього. Блок Віктора Ющенка не має у своєму розпорядженні бойовиків, підтримки олігархів та широкого доступу до ЗМІ, щоб протидіяти владі її методами. Натомість Ющенко має те, чого бракує владі - громадську підтримку і довіру людей.
Сьогодні позиції "Нашої України" нагадують становище польської "Солідарності" часів Лєха Валенси, яка виборола владу завдяки активній роботі серед людей і насамперед завдяки створеній розгалуженій мережі прихильників. Ініційований "Нашою Україною" збір підписів дозволить їй створити мережу добровольців, які будуть провідниками ідей Ющенка у масах і зможуть швидко мобілізовувати людей у кожному місті, райцентрі, селі на підтримку акцій "Нашої України". Та ж "Солідарність" свого часу виводила на вулицю одночасно до двох мільйонів поляків, чим підірвала міць комуністичного режиму.
"Ми передбачаємо, що наступний рік буде дуже гарячий. Нас чекають серйозні протистояння. Окрім проведення президентських виборів Верховною Радою, у президентської Адміністрації існують сценарії запровадження в державі надзвичайного стану, скасування президентських виборів, обмеження прав і свобод громадян. Влада готова до крайніх заходів. Адже вона сконцентрувала у своїх руках колосальні фінансові ресурси сумнівного походження. На совісті "сильних світу цього" - вбивства відомих журналістів, політиків. Загроза завершити свою політичну кар'єру в тюрмі штовхатиме владу на крайні кроки", - говорить Стецьків.
"Наша Україна" усвідомлює, що в деяких регіонах "наметовій акції" будуть активно протидіяти, а тому готова до провокацій. Акція буде максимально публічною. Буде максимально залучено народних депутатів. Всі факти порушень будуть зніматися камерами і документуватися. Крім того, юристи "Нашої України" готові негайно оформляти позови за протидію акції. Якщо влада все ж заборонить ставити намети, підписи збиратимуть мобільні групи на зупинках, базарах, майданах. Якщо на активістів акції тиснутимуть фізично, залякуватимуть їх, "Наша Україна" забезпечить їм охорону. "Ми розуміємо, на що йдемо..." - зазначив Тарас Стецьків.

м. Київ

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 28.11.2003 > Тема "Ми єсть народ?"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=1486

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков