Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3080)
З потоку життя (6289)
Душі криниця (3459)
Українці мої... (1456)
Резонанс (1483)
Урок української (988)
"Білі плями" історії (1661)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
РОЗДУМИ ╤ ТУРБОТИ ЗА УКРА╥НУ
До вас зверта╓ться укра╖нець з окупованого Криму, а з╕ мною, думаю, погодяться тисяч╕ мо╖х...


ПРО ПЕРВИНН╤СТЬ ПРИЧИН
Сьогодн╕шня в╕йна не впала нам з неба. Лише сл╕пий чи тотально безмозкий не пом╕чав бажання...


ANNA-MARIA, або НЕ ВТРАТИТИ Г╤ДНОСТ╤
Виставляючи високу планку патр╕отизму для сп╕вачок, нам сл╕д ╕ самим дотягуватися до не╖ ╕ - що...


МЮНХЕНСЬК╤ МОТИВИ
«Знов Мюнхеном запахло у ц╕ дн╕…»


БАЧИТИ ЗА ГОРИЗОНТ
Чи не продовжу╓мо ми й дал╕ ту сумну традиц╕ю ╕ сьогодн╕, вкотре бездумно п╕дпираючи як не...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #10 за 06.03.2015 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#10 за 06.03.2015
Н╢МЦОВА «ЗАМОВИВ» ОБАМА?

ТАКЕ ПЕРЕКОНАННЯ МАЛО ЗАВОЛОД╤ТИ СВ╤ДОМ╤СТЮ КРИМЧАН П╤Д ВПЛИВОМ ЦЕНТРАЛЬНИХ РОС╤ЙСЬКИХ ╤ М╤СЦЕВИХ КРИМСЬКИХ ТЕЛЕКАНАЛ╤В. БО ╤НШИХ В КРИМУ ПРОСТО НЕМА...
В тому чи ╕ншому вигляд╕ ця думка була присутньою у виступах на ус╕х ток-шоу, присвячених одному з л╕дер╕в рос╕йсько╖ опозиц╕╖, критику нин╕ д╕ючого президента Борису Н╓мцову, розстр╕ляному нев╕домим у центр╕ Москви. ╤ хоч не було тако╖ людини, особисто знайомо╖ ╕з Борисом Юхимовичем, яка б не згадала його добрим словом, оф╕ц╕йна ╕нформац╕я була дещо ╕ншою. Зг╕дно з нею, загиблий був попул╕стом, бо, бажаючи п╕дтримати в╕тчизняне автомоб╕лебудування, закликав чиновник╕в ╖здити на «Волгах», а не на ╕номарках, у той час, як сам «удосконалив» свою «Волгу» за рахунок заморського двигуна, а ще – людиною, що серед опозиц╕онер╕в користувалася найнижчою п╕дтримкою. Такою була в╕дпов╕дь на бажання того ж «Обами та його приб╕чник╕в» протиставити опозиц╕онера Н╓мцова Пут╕ну, одержана з рук статист╕в саме напередодн╕ трагед╕╖. Зг╕дно з цими даними, найпопулярн╕шими людьми в Рос╕╖ ╓ Пут╕н (86% п╕дтримки), Шойгу, Лавров, Медвед╓в ╕ Зюганов. З боку опозиц╕╖ загиблий ма╓ абсолютно однаковий в╕дсоток п╕дтримки ╕з Серг╕╓м Мироновим, у той же час, як у першу п’ят╕рку входить чомусь Миронов, а не в╕н. Важко збагнути ╕ те, як же рекордсмен з непопулярност╕, що виклика╓ негативне ставлення, п╕днявся-таки на одну з найвищих рейтингових сходинок, ╕ з якого дива проводилися вс╕ ц╕ опитування саме до дня загибел╕ пол╕тика. ╤ якби не велика п╕дозра, що вс╕ ц╕ досл╕дження громадсько╖ думки – звичайн╕ побрехеньки, можна було б д╕йсно припустити, що до розстр╕лу пол╕тика влада готувалася заздалег╕дь.
У цьому м╕г би переконати ╕ той факт, що трагед╕я сталася напередодн╕ антикризового маршу опозиц╕╖, одним ╕з найактивн╕ших орган╕затор╕в якого став Б. Н╓мцов ╕ дозв╕л на який опозиц╕я не могла отримати впродовж двох м╕сяц╕в. Вт╕м, марш таки в╕дбувся, але вже з ╕ншим порядком денним, ╕ присвячений в╕н був пам’ят╕ «найнепопулярн╕шого ╕з опозиц╕онер╕в», вшанували пам’ять якого понад 50 тисяч громадян.
Один ╕з учасник╕в скорботного маршу, що мав при соб╕ укра╖нську символ╕ку, заявив: «Борис Н╓мцов завжди говорив, що Рос╕╖ нема╓ чого втручатися у справи Укра╖ни». Тож п╕д час «рос╕йського Майдану» (саме так до смерт╕ Н╓мцова цей марш анонсували ЗМ╤) можна було почути ╕ традиц╕йн╕ для укра╖нського життя останнього року вигуки: «Геро╖ не вмирають!». Вт╕м, рос╕йськ╕ пол╕ттехнологи не згодн╕ розглядати загиблого як безсмертного героя, а це гасло оголосили «бандер╕вським» ╕ «фашистським», хоча за зм╕стом воно н╕чим не в╕др╕зня╓ться в╕д широков╕домого ╕ схваленого: «Вечная слава героям!».
Щодо загибел╕ Б. Н╓мцова, то серед основних п╕дозрюваних, окр╕м американц╕в та представник╕в ╢вросоюзу, яким «Н╓мцов б╕льше потр╕бний мертвим, н╕ж живим», ще ╕ його товариш╕ по опозиц╕╖, вс╕, хто н╕бито в такий спос╕б намагався зашкодити Пут╕ну. Так само ╕ в розстр╕л╕ укра╖нського Майдану рос╕йськ╕ пол╕тики звинувачують... тих же учасник╕в Майдану, бо був же в рос╕йськ╕й класиц╕ прецедент, коли унтер-оф╕церська вдова сама себе «высекла».
Але в хор╕ брехн╕ ╕ словоблуддя все ж чутно було ╕ слова тих, хто довг╕ роки особисто знав пол╕тика, хоч на всякий випадок ц╕ люди одразу ж застер╕гали, що його погляд╕в не под╕ляли ╕ не под╕ляють. Але того, що в╕н був найусп╕шн╕шим ╕з губернатор╕в Нижнього Новгорода (у сво╖ 30 з невеличким хвостиком рок╕в!), не заперечу╓ н╕хто. Хором говорять про його чесн╕сть, принципов╕сть, нетерпим╕сть до крад╕жок, брехн╕, хабарництва, байдуж╕сть до матер╕альних благ, в╕дсутн╕сть б╕знесових ╕нтерес╕в. А ось щодо боротьби з корупц╕╓ю, тут вносить сво╖ корективи критика Н╓мцовим президента, зокрема, колосальних витрат на Сочинську ол╕мп╕аду як чергову акц╕ю, спрямовану Пут╕ним на власне самоствердження. Але ╓ ще боротьба з корупц╕онерами в╕д медицини, особливо, що стосу╓ться л╕кування онкохворих. Сьогодн╕ рецепти на л╕ки для д╕╓во╖ х╕м╕отерап╕╖ одержу╓ лише кожен п’ятий ╕з рос╕ян, як╕ цього потребують, до того ж допомога затриму╓ться в час╕, аж поки вже не може бути ефективною. Основна причина – дорожнеча ╕ноземних препарат╕в, рос╕йськ╕ аналоги яких (нав╕ть якщо так╕ ╕снують) результат╕в не дають. Цього не приховують ╕ провладн╕ ЗМ╤ (а ╕нших практично й не бува╓). Не приховують вони, просто не можуть приховувати ╕ того, що робиться сьогодн╕ з ц╕нами в аптеках, ╕ це поширю╓ться на медпрепарати, в╕д яких напряму залежить не як╕сть життя, а саме життя людини.
Найсм╕лив╕ш╕ з тих, хто йшов колись пл╕ч-о-пл╕ч з Борисом Н╓мцовим, бралися нав╕ть звинувачувати владу, що не використову╓ таких неординарних людей там, де це було б потр╕бним. Колись один ╕з ймов╕рних «спадко╓мц╕в» Бориса ╢льцина Борис Н╓мцов з приходом на президентське кр╕сло Володимира Пут╕на був позбавлений можливост╕ впливати на долю кра╖ни, хоча ще незадовго до того об╕ймав посаду першого в╕це-прем’╓р-м╕н╕стра. Водночас опозиц╕онер став позаштатним радником з економ╕чних питань укра╖нського Президента В╕ктора Ющенка, прив╕тавши Помаранчеву революц╕ю. В╕н так назавжди ╕ залишився другом Укра╖ни, за словами Президента Петра Порошенка, останн╕м м╕сточком м╕ж нею ╕ Рос╕╓ю.
Чергове пленарне зас╕дання Верховна Рада Укра╖ни розпочала хвилиною мовчання, вшановуючи пам’ять загиблого рос╕янина. Переважно мовчанкою об╕йшли цю смерть у Криму, але з ╕нших мотив╕в, – аби чогось не ляпнути такого, що не сподоба╓ться в б╕локам’ян╕й. Бо, з одного боку, рос╕янин – це святе, а з ╕ншого, – опозиц╕онер, що вже дор╕вню╓ нац╕ональн╕й зрад╕. А ось деяким сп╕вв╕тчизникам Бориса Н╓мцова таки д╕йсно краще було б помовчати: ╕ про те, що опозиц╕йна акц╕я через його смерть «здулась», ╕ про «б╕л╕ штани», в яких пол╕тик зустр╕чав колись Гейдара Ал╕╓ва, ╕ про те, що в сер╕╖ «сакральних жертв» подальшими будуть... Алла Пугачова ╕ Юр╕й Лужков. Бо н╕що не здатне так компрометувати Рос╕ю, як от╕ зл╕ ╕ дурн╕ язики: це вони, а не опозиц╕я можуть довести кра╖ну до дефолту ╕ розпаду.

Тамара ФЕДОРЕНКО
м. С╕мферополь

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #10 за 06.03.2015 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=14851

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков