Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2973)
З потоку життя (6161)
Душі криниця (3396)
Українці мої... (1450)
Резонанс (1470)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1656)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У МОСКВ╤ ПОМЕРЛА ПРАВОЗАХИСНИЦЯ, ЯКА КРИТИКУВАЛА ПУТ╤НА ╤ П╤ДТРИМУВАЛА УКРА╥НУ
"Не звертайте уваги на те, що я рос╕янка. Мен╕ соромно за те, що ми робимо в╕дносно Укра╖ни....


НА ХАРК╤ВЩИН╤ СКАСУВАЛИ РЕГ╤ОНАЛЬНИЙ СТАТУС РОС╤ЙСЬКО╥ МОВИ
Про це у Facebook написав депутат Харк╕всько╖ обласно╖ ради Дмитро Булах.


«СУД» В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ ЗААРЕШТУВАВ АКТИВ╤СТА БЕК╤РОВА ДО 11 ЛЮТОГО
Адвокати, посилаючись на здоров'я Бек╕рова, просили для свого п╕дзахисного як запоб╕жний зах╕д...


У КЕРЧЕНСЬК╤Й ПРОТОЦ╤ ЗАСТРЯГЛИ БЛИЗЬКО 170 СУДЕН, ЯК╤ ОЧ╤КУЮТЬ НА ПРОХ╤Д
Про це голова Держприкордонслужби Петро Цигикал сказав в ╕нтерв'ю на телеканал╕ UA|TV


СИНОД УПЦ КП ОБГОВОРИВ, ╤З ЧИМ ╤ТИ НА ОБ’╢ДНАВЧИЙ СОБОР
У регламент╕ Об’╓днавчого собору ма╓ бути враховано, що в╕н ╓ арх╕╓рейським й право голосу...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #10 за 06.03.2015 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#10 за 06.03.2015
ВБИВЦ╤ НЕ ЗНАЙДЕН╤

Крим: роковини...

З МОМЕНТУ ВИКРАДЕННЯ ╤ ВБИВСТВА РЕШАТА АМЕТОВА МИНУВ Р╤К

Р╕к тому ╕нформац╕я в Криму про людину, яка зникла, загубилася в глобальних под╕ях, що вирували на п╕востров╕ в перш╕ дн╕ березня 2014 року. Через два тижн╕ т╕ло зниклого знайшли з╕ сл╕дами жорстоких тортур. Так у Криму стало в╕домо про Решата Аметова, чолов╕ка, який вийшов на одиночний м╕тинг протесту ╕ став першою жертвою ново╖ влади Криму. Незважаючи на те, що крим╕нальна справа за фактом насильницько╖ смерт╕ Аметова порушена в╕дразу в двох державах, н╕ р╕дн╕, н╕ правозахисники не в╕рять, що справу розкриють найближчим часом, а злочинц╕ отримають заслужене покарання.
Р╕вно р╕к тому, вранц╕ 3 березня 2014 року, з будинку вийшов 39-р╕чний житель м╕крорайону Мар’╖но С╕мферополя, батько трьох д╕тей Решат Аметов. Р╕дним в╕н сказав, що ма╓ нам╕р п╕ти у в╕йськкомат ╕ записатися до лав добровольц╕в укра╖нсько╖ арм╕╖. П╕зн╕ше в╕деокамери заф╕ксували його, в╕н проводив одиночний п╕кет проти окупац╕╖ Криму рос╕йськими в╕йськами на площ╕ Лен╕на перед буд╕влею Ради м╕н╕стр╕в Криму. На в╕део заф╕ксований ╕ момент, коли к╕лька представник╕в «самооборони» Криму там же, на площ╕, скручують йому руки та саджають в автомоб╕ль. Через два тижн╕ Решата Аметова знайшли мертвим у пол╕ б╕ля села Земляничне Б╕лог╕рського району. На т╕л╕ чолов╕ка виявили численн╕ сл╕ди тортур, голова була обв’язана клейкою стр╕чкою, а поруч лежали кайданки. Причиною смерт╕, як встановили п╕зн╕ше, стало ножове поранення в область ока.
Сл╕дчий ком╕тет Сл╕дчого управл╕ння Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ в Республ╕ц╕ Крим порушив крим╕нальну справу за ч. 1 статт╕ 105 Крим╕нального Кодексу – «вбивство» лише на початку кв╕тня минулого року. У справ╕, за словами родич╕в, регулярно зм╕нювалися сл╕дч╕.
Брат убитого – Рефат Аметов – стверджу╓, що рос╕йська пол╕ц╕я встановила ос╕б, причетних до викрадення Решата Аметова, однак не висунула ╖м на цей момент жодних звинувачень ╕ не затримувала. Водночас брат убитого не може отримати статус потерп╕ло╖ сторони, пов╕домля╓ Центр журнал╕стських розсл╕дувань.
Разом ╕з тим, «голова» Республ╕ки Крим Серг╕й Аксьонов посп╕шив публ╕чно спростувати причетн╕сть до вбивства актив╕ста представник╕в п╕дконтрольно╖ йому «кримсько╖ самооборони». «Я зац╕кавлений у тому, щоб ця справа була розкрита найближчим часом. Ми вс╕ сили зараз туди кинули, щоб розкрити це вбивство», – сказав Аксьонов на прес-конференц╕╖ в С╕мферопол╕ у кв╕тн╕ 2014 року.
За фактом вбивства кримськотатарського актив╕ста Решата Аметова Генеральною прокуратурою Укра╖ни була порушена крим╕нальна справа. Однак, як стверджу╓ заступник голови Кримсько╖ польово╖ м╕с╕╖ з прав людини Ольга Скрипник, ц╕ д╕╖ покликан╕, швидше, продемонструвати нам╕ри укра╖нських правоохоронц╕в, н╕ж реальн╕ можливост╕ розсл╕дувати цей злочин.
«Як юридичний факт – важливо, що Укра╖на порушила крим╕нальну справу, щоб надал╕ мати можлив╕сть притягнути до в╕дпов╕дальност╕ винних. Однак сьогодн╕ укра╖нська сторона не може проводити ефективне сл╕дство, тому що у не╖ нема╓ доступу на територ╕ю Криму. Нав╕ть спроби потрапити на територ╕ю Криму для укра╖нських сл╕дчих можуть зак╕нчитися сумно, адже ми не зна╓мо, як╕ д╕╖ кримська влада вчинить, враховуючи наявн╕сть на п╕востров╕ парам╕л╕тарного во╓н╕зованого утворення – «кримсько╖ самооборони», – пов╕домила Скрипник.
На думку правозахисниц╕, неефективн╕сть розсл╕дування вбивства Решата Аметова в Криму пов’язана з небажанням влади та правоохоронних орган╕в проводити його, незважаючи на ╕снуюче в╕деоп╕дтвердження причетност╕ «кримсько╖ самооборони» до викрадення Аметова.
«Про це говорять ╕ т╕ закони, як╕ ухвалив Аксьонов для захисту «кримсько╖ самооборони», ╕ п╕дпорядкування цього утворення безпосередньо «голов╕» Криму. Кр╕м того, як стало в╕домо, справа за фактом убивства Решата Аметова була призупинена на п╕дстав╕ пункту 1 частини 1 статт╕ 208-╖ Крим╕нального Кодексу Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ у зв’язку з тим, що клопотання адвоката про допущення представника потерп╕лого, тобто брата, не може бути розглянуте по сут╕», – поясню╓ Ольга Скрипник.
П╕сля смерт╕ глави с╕м’╖ тро╓ малол╕тн╕х д╕тей залишилися сиротами. На горе Аметова в╕дгукнулися небайдуж╕ люди: з усього св╕ту надходили посилки з речами для д╕тей ╕ грош╕. Як розпов╕да╓ брат, найб╕льше допомоги над╕йшло в╕д кримських татар ╕ в╕д жител╕в материково╖ Укра╖ни. Представники л╕дера кримськотатарського народу Мустафи Джем╕л╓ва передали дружин╕ вбитого на завершення буд╕вництва будинку 10 тисяч долар╕в – частину «Прем╕╖ Сол╕дарност╕», яку Джем╕л╓в отримав у Польщ╕.
«Знала його особисто – безконфл╕ктний, спок╕йний ╕ вр╕вноважений. В руках у Решата не було нав╕ть плаката або яко╖сь символ╕ки. Зазвичай про при╓днання Криму говорять як про безкровний факт... Т╕льки от тро╓ д╕тей Решата та його вдова вже р╕к без нього», – написала на сво╖й стор╕нц╕ в соц╕альн╕й мереж╕ Facebook журнал╕ст телеканалу «╤нтер» Ельв╕на Сейтбула╓ва.
«Хот╕лося б почути з вуст тих, хто керував б╕йцями «самооборони», як╕ вивозили Решата з центрально╖ площ╕, тих, хто за родом сво╓╖ д╕яльност╕ зобов’язаний протид╕яти злочинност╕, розкривати злочини та сприяти притягненню винних до в╕дпов╕дальност╕, що вони зробили для виявлення ╕ покарання злочинц╕в?!» – пише в Facebook голова ЦВК Курултаю кримськотатарського народу За╖р Смедля╓в.
Брат Аметова каже, що хот╕в би поговорити з рос╕йськими журнал╕стами – за весь цей час н╕хто з них так ╕ не зважився за╖хати сюди та посп╕лкуватися з родиною вбитого. Вдова Решата Аметова — Зар╕на — вважа╓, що вбивць ╖╖ чолов╕ка ╕ батька ╖╖ д╕тей не знайдуть ╕ не покарають.

«Крим.Реал╕╖»

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #10 за 06.03.2015 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=14835

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков