Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2963)
З потоку життя (6158)
Душі криниця (3392)
Українці мої... (1447)
Резонанс (1469)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1653)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У КИ╢В╤ ПРЕЗЕНТУВАЛИ ВИПУСК ЧАСОПИСУ "╥", ПРИСВЯЧЕНИЙ ╤СТОР╤╥ КРИМСЬКИХ ТАТАР
Джем╕л╓в високо оц╕нив зм╕ст часопису, але нар╕кнув, що наклад у тисячу прим╕рник╕в ╓ абсолютно...


СИЛА БОЖА
Неймов╕рну ╕стор╕ю розпов╕ли мен╕ мешканц╕ одного з с╕л на Терноп╕лл╕. Сталося це в радянському...


УКРА╥НА ВТРАТИЛА 3,9 МЛН НАСЕЛЕННЯ АБО 13% УКРА╥НЦ╤В П╤Д ЧАС ГОЛОДОМОРУ 1932-1933 РОК╤В
24 ЛИСТОПАДА - ДЕНЬ ПАМ’ЯТ╤ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ


В КИ╢В╤ ПРЕЗЕНТУВАЛИ СПОГАДИ ПРО МАЙДАН, ВИДАН╤ ДО 5-Р╤ЧЧЯ РЕВОЛЮЦ╤╥ Г╤ДНОСТ╤
Видання п╕дготовлено за проектом Укра╖нського ╕нституту нац╕онально╖ пам'ят╕ «Майдан: усна...


Василь ╤льницький, ╕сторик, досл╕дник ОУН-УПА: НА ПУБЛ╤ЧНУ СТРАТУ УКРА╥НСЬКИХ П╤ДП╤ЛЬНИК╤В РАДЯНСЬК╤ СИЛОВИКИ ЗГАНЯЛИ СТАРШОКЛАСНИК╤В
знайомтесь: ╕нтел╕гентна, легка в сп╕лкуванн╕, симпатична ╕ розумна молода людина, яка глибоко...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #10 за 06.03.2015 > Тема ""Білі плями" історії"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#10 за 06.03.2015
ХРОН╤КА ОКУПАЦ╤╥: Р╤К ТОМУ РОС╤Я ПОЧАЛА АНЕКС╤Ю КРИМУ

Крим: роковини...

╢ у житт╕ як людини, так ╕ держави моменти, страшн╕ або урочист╕, як╕ под╕ляють пройдений шлях на «до» та «п╕сля».
Коли р╕к тому ранок прин╕с тривожн╕ новини з Криму про захоплення урядових буд╕вель нев╕домими «зеленими чолов╕чками», н╕хто не м╕г передбачити, наск╕льки страшними будуть насл╕дки ц╕╓╖ под╕╖. Але вже тод╕ було зрозум╕ло — в╕дбулося щось таке, що докор╕нно зм╕нило х╕д ╕стор╕╖.
Адже збройне насильство, колони «нев╕домих» броньованих машин без уп╕знавальних знак╕в, як╕ прокотилися м╕стами Криму, захоплення аеропорт╕в та транспортних вузл╕в, блокування укра╖нських в╕йськових частин, як╕ за цим посл╕дували, — все це було для вс╕╓╖ Укра╖ни шоком. Шоком тим б╕льш болючим, що н╕коли укра╖нц╕ не чекали наст╕льки п╕длого удару в спину в╕д «брат╕в» ╕ саме в той момент, коли держава, розкрадена та безсов╕сно зраджена власними можновладцями, перебувала фактично у нап╕всв╕домому стан╕ — без президента, без уряду, без арм╕╖ й, по сут╕, без правоохоронних орган╕в. Рос╕я зробила тод╕ ка╖нову справу, ╕ виставила справжн╕й ц╕нник нею ж декларованому братерству.
Чи жалкують про т╕ под╕╖ рос╕яни? Напевно, частина з них, т╕, хто мають сов╕сть, в╕дчувають сором. Про ╕ншу частину рос╕йського сусп╕льства — тих, у кого оч╕ олов’ян╕ в╕д ненавист╕, також варто пам’ятати. Для них захоплення Криму стало, можна сказати, сво╓р╕дною компенсац╕╓ю за приниження й утиски, якими ╖хня власна держава й довела до такого стану, коли будь-як╕ людськ╕ почуття глушаться сатанинським ревом «кримнаш!!!».
Але настане час, ╕ ц╕ рос╕яни прокинуться. Це буде жахливий для них момент усв╕домлення пр╕рви, в яку протягом року, що минув, з ман╕акальною настирлив╕стю скочувалася Рос╕я, вичавлюючи кривав╕ сльози щодо роздертого навп╕л Донбасу. Для рос╕ян це буде момент покаяння — перед собою, перед власною кра╖ною та перед майбутн╕м сво╖х д╕тей.
Для Укра╖ни також настане день, коли Крим повернеться додому, коли по╓днаються розд╕лен╕ родини, й люди забудуть, що таке в╕йна.
Хоча н╕. Не забудуть. Про в╕йну варто пам’ятати, щоб вона, проклята, н╕коли не повторювалася. Варто також пам’ятати, з чого вона починалася. Пам’ятати той ранок ╕ той день, коли розпочалася анекс╕я Криму Рос╕╓ю.

27 лютого 2014 року
Рос╕йський спецназ у в╕йськов╕й форм╕ без розп╕знавальних знак╕в за участ╕ м╕сцевих пророс╕йських бойовик╕в захопив буд╕влю Ради м╕н╕стр╕в Криму ╕ Верховно╖ Ради Криму. Згодом на територ╕ю п╕вострова був перекинутий рос╕йський десант. Ключову роль в окупац╕╖ в╕д╕грало рос╕йське в╕йськове угруповання, що базувалось на рос╕йськ╕й в╕йськов╕й баз╕ у Севастопол╕. За м╕сяць рос╕янами було зд╕йснено ц╕лковите захоплення влади (ключових об’╓кт╕в цив╕льно╖ та в╕йськово╖ ╕нфраструктури). Окупанти в╕роломно блокували укра╖нськ╕ в╕йськов╕ частини та корабл╕ ╕ почали витискувати ╖х з п╕вострова.

1 березня 2014 року
Рада Федерац╕╖ Рос╕╖ оф╕ц╕йно схвалила введення рос╕йських в╕йськ на територ╕ю Укра╖ни.

14 березня 2014 року
Конституц╕йний Суд Укра╖ни оприлюднив р╕шення, яким визнав референдум, що мав в╕дбутися у Криму 16 березня 2014 року, неконституц╕йним.

15 березня 2014 року
Верховна Рада Укра╖ни ухвалила Постанову «Про дострокове припинення повноважень Верховно╖ Ради Автономно╖ Республ╕ки Крим».

16 березня 2014 року
У Криму пройшов незаконний референдум. Нелег╕тимна влада в╕дзв╕тувала про при╓днання п╕вострова до Рос╕╖.

18 березня 2014 року
Президент Рос╕╖ Володимир Пут╕н ╕ сепаратистськ╕ л╕дери Криму В. Константинов, С. Аксьонов ╕ О. Чалий п╕дписали документ («Догов╕р про прийняття Криму до складу Рос╕╖») про входження Криму ╕ Севастополя в Рос╕йську Федерац╕ю й утворення нових суб’╓кт╕в РФ — Республ╕ки Крим ╕ м╕ста федерального значення Севастополя. П╕сля цього анекс╕ю Криму схвалили Держдума (20 березня) ╕ Рада Федерац╕╖ Рос╕╖ (21 березня), 11 кв╕тня були внесен╕ в╕дпов╕дн╕ зм╕ни у Конституц╕ю РФ. Св╕това сп╕льнота не визнала анекс╕ю Криму ╕ засудила д╕╖ Кремля стосовно Укра╖ни.

24 березня 2014 року
Голова Верховно╖ Ради Укра╖ни, в.о. Глави держави Олександр Турчинов п╕дписав указ за р╕шенням РНБО про передислокац╕ю укра╖нських в╕йськових п╕дрозд╕л╕в з тимчасово окуповано╖ територ╕╖ Автономно╖ Республ╕ки Крим та м╕ста Севастополя в ╕нш╕ рег╕они Укра╖ни.

27 березня 2014 року
Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюц╕ю «Територ╕альна ц╕л╕сн╕сть Укра╖ни», зг╕дно з якою п╕дтвердила свою прихильн╕сть суверен╕тету, пол╕тичн╕й незалежност╕, ╓дност╕ ╕ територ╕альн╕й ц╕л╕сност╕ Укра╖ни в ╖╖ м╕жнародно визнаних кордонах.

1 кв╕тня 2014 року
НАТО призупинило цив╕льне та в╕йськове сп╕вроб╕тництво з Рос╕╓ю у зв’язку ╕з ╖╖ агрес╕╓ю проти Укра╖ни.

10 кв╕тня 2014 року
Парламентська асамблея Ради ╢вропи ухвалила резолюц╕ю щодо позбавлення делегац╕╖ Рос╕╖ права голосу через анекс╕ю Криму до к╕нця 2014 року.

15 кв╕тня 2014 року
Верховна Рада Укра╖ни визнала Крим тимчасово окупованою територ╕╓ю.

1 червня 2014 року
Рос╕я перевела анексований Крим на сво╖ рубл╕.

1 липня 2014 року
Парламентська асамблея ОБС╢ визнала Крим окупованою територ╕╓ю Укра╖ни ╕ засудила продовження Рос╕╓ю д╕й, спрямованих на дестаб╕л╕зац╕ю ситуац╕╖ в Укра╖н╕.

«Укр╕нформ»

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #10 за 06.03.2015 > Тема ""Білі плями" історії"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=14834

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков