Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 28.11.2003 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#48 за 28.11.2003
РІЧНИЦЯ ЧИ РОКОВИНИ?
журналісти

ПЕРШИЙ КОАЛІЦІЙНИЙ УРЯД УКРАЇНИ: РІК РОБОТИ

Перший коаліційний уряд України підбиває підсумки своєї діяльності за рік. Для нового Кабінету Міністрів і його глави Віктора Януковича, які уперше за всю новітню історію вітчизняної виконавчої влади змогли налагодити конструктивний діалог з Верховною Радою, цей рік виявився надзвичайно складним.
У спадок від попередніх урядів йому дісталися розбалансованість бюджету (мінус 8,5 млрд. гривень на кінець 2002 року) і багаторічні соціальні борги, пікові
платежі за зовнішніми зобов'язаннями, обмеження, введені деякими країнами для українського імпорту. До цього додалися санкції FATF і катастрофічні для сільського господарства погодні умови.
Десятому за рахунком Прем'єр-міністру незалежної України одразу довелося розв'язувати увесь комплекс проблем і ряд принципово нових завдань, іти непроторованими шляхами. Уряд Януковича став першим, якому за участю парламентаріїв вдалося не лише розробити реальну, стратегічно спрямовану Програму дій, але й успішно здійснювати її. А тісна співпраця з парламентськими фракціями і групами дозволила провести на сьогодні близько 160 вкрай необхідних для подолання фінансово-економічної безвиході законодавчих актів, запропонованих урядом, - майже половину з усіх прийнято Верховною Радою за останній рік. У тому числі і фактично перший у практиці української виконавчої влади реальний державний бюджет на 2003 рік, витрати якого і досі фінансуються в автоматичному режимі. Це, знову-таки уперше за роки незалежності, допомогло налагодити в країні нормальні бюджетно-фінансові відносини, повністю профінансувати витрати загального держбюджетного фонду на соціальні виплати, оплату комунальних послуг і енергоносіїв, обслуговування держборгу. Тому Віктор Янукович днями цілком справедливо відзначив: щоб судити про роботу його уряду, спершу треба підрахувати, що він отримав від колишнього і чого досяг нині. 
У результаті системної роботи і глибоких структурних перетворень Кабінет Міністрів, працюючи максимально прозоро і відкрито, зміг збалансувати бюджет і виконувати його на всі сто відсотків, без зовнішніх позичок погасити поточні боргові зобов'язання, домогтися скасування санкцій FATF, поліпшити кредитний рейтинг, що зріс за рік на три пункти і перейшов з рівня "негативного" до "стабільного". І, головне, стрижнем своєї політики зробити соціальну спрямованість. Основне наше завдання, заявив Прем'єр-міністр ще на початку своєї діяльності на цьому посту, "боротьба з бідністю і забезпечення реального поліпшення життя людей, щоб вони відчули його не лише в цифрах зростання, але й у власному житті". І дотримав слова.
Уряд Януковича поклав край ганебному явищу - соціальним боргам. Нині в Україні немає поточної заборгованості із виплат зарплати, стипендій, пенсій, грошового утримання військовослужбовців. А колишні борги із заробітної плати за час роботи нового Кабміну скоротилися на 35,8 млн. гривень, або 12,1 відсотка, і на
1 жовтня поточного року становили 259,2 млн. гривень. Практично ліквідовано заборгованість у цій сфері щодо виплат із місцевих бюджетів: якщо на початку року вона становила 234,4 млн. гривень, то вже на 1 липня - лише 500 тисяч гривень. Більше того, середня зарплата в країні зросла на 20 відсотків, побільшали пенсії, прибутки населення збільшилися більш як на 12 відсотків, а їхні вклади - більш ніж у півтора раза. З'явилися нові робочі місця: нинішнього року працевлаштовано на 100 тисяч осіб більше, ніж торік.
Нарешті, уряд у співпраці з Верховною Радою реалізував давню ідею щодо реформування системи пенсійного забезпечення, домігся прийняття закону про введення єдиної ставки оподаткування і зниження податку на прибутки фізичних осіб до 13 відсотків, що дасть можливість нашим співгромадянам додатково залишити собі на використання і накопичення загалом близько 1 млрд. доларів США.
Все це було б неможливим без прискорення темпів економічного зростання країни, якому багато в чому сприяв нинішній уряд. Так, приріст ВВП за десять місяців становив 7,2 відсотка, промислового виробництва - 15,7, товарів народного споживання - понад 22 відсотки. Зовнішньоторговельний обіг зріс більш ніж у 4 рази, інвестиції в основний капітал збільшилися з початку року на 27,5, іноземного капіталу - на 10,5 відсотка.
Зростання показників відзначається практично у всіх галузях народного господарства, крім аграрної. Але й тут, незважаючи на хлібну кризу і спад виробництва молока, не все так уже й погано. Енергійні кроки уряду щодо стабілізації продовольчого ринку дали свої результати і дозволили методом утримування цін зберегти в "кишенях" населення близько 2 млрд. гривень. При цьому, 2003 року урожай кукурудзи майже в 2,5 раза перевершив торішній, у кілька разів більше отримано гречки і проса, набагато більше - цукрового буряку, соняшнику, картоплі, овочів, м'яса, масла, яєць. Продовольчий ринок, за даними фахівців, насичено щодо всіх груп товарів, попит і пропозицію збалансовано.
Як би там не було, у доробок ще молодого коаліційного уряду можна зарахувати набагато більше плюсів, ніж мінусів. Однак, наступного, високосного, року йому доведеться працювати ще у менш "комфортних" умовах: у розпал реалізації політичної реформи і президентських виборів, що, як уже перевірено на практиці, не сприятиме політичній і економічній стабільності, ефективності роботи виконавчої влади. Більше того, Віктору Януковичу і його соратникам по Кабміну доведеться регулювати відносини з новими країнами Євросоюзу і домагатися відстрочки на перехідний період поширення обмежувальних заходів ЄС на імпорт української продукції, збільшення експортних квот до цих держав, а також лібералізації візового режиму з новими євросусідами. Конкретні кроки щодо пом'якшення наслідків розширення Європи українська сторона робить на всіх фронтах, але асоційоване членство України в ЄС - поки ще перспектива. Аналізуючи їх, Віктор Янукович відзначив, що наша країна має істотні досягнення в розвитку демократичного громадянського суспільства і ринкової економіки. Він нагадав, що протягом останніх трьох років темпи економічного зростання в Україні були найвищими в Європі. "За 10 місяців цього року зростання ВВП становило 7,2 відсотка, а за поточний рік може досягнути майже 8 відсотків", - відзначив він. До того ж стабільний економічний розвиток створює необхідні передумови для поліпшення добробуту українських громадян, розв'язання соціальних проблем. Також, за словами українського прем'єра, досягнуто істотного прогресу в адаптації чинного законодавства до норм і вимог Європейського Союзу.
Проте, його уряду доведеться докласти ще чимало зусиль в обстановці загостреної політичної боротьби напередодні виборів 2004 року, щоб остаточно переконати Євросоюз у необхідності надання нашій країні статусу ринкової держави, отримати доступ до Світової організації торгівлі.
Віктор Янукович переконаний, що без тісної співпраці України і Європи економічно постраждають не лише українські підприємства, але і європейські компанії, які втратять традиційних, перевірених часом партнерів. Як приклад він навів Литву і Естонію, на ринках яких вартість українських товарів, за прогнозами, з травня наступного року (після введення цими країнами імпортних тарифів ЄС) зросте майже на 10 відсотків. А прогнозні втрати для української економіки можуть становити кілька сотень мільйонів євро на рік.
Якщо до цього додати безліч нерозв`язаних внутрішніх проблем, то для уряду Віктора Януковича 2004 рік буде далеко не безхмарним. Як вважають фахівці, вистояти і подолати труднощі йому допоможуть послідовність у курсі на економічний розвиток країни і підвищення рівня добробуту народу, поглиблення ринкових реформ і євроінтеграційного процесу. А цього можна досягнути лише у тісній взаємодії з усіма гілками влади, за політичної стабільності в державі, переконаний Прем'єр-міністр України.
(УКРІНФОРМ).


"Уряд, сформований на основі корпоративної більшості, не здатен реалізувати жодної програми..."

"Зростання цін на основні продукти харчування, з одного боку, з іншого - спроби уряду зменшити в проекті Бюджету-2004 розмір мінімальної заробітної плати з 237 до 205 гривень - це і є показник "успіхів" політики уряду Януковича щодо вирішення соціальних та економічних проблем", - заявив голова Української народної партії Юрій Костенко, підбиваючи річний підсумок діяльності уряду Януковича. "Річниця роботи уряду, фактично, стала роковинами сподівань найменш захищених верств населення на полегшення їх життя", - вважає лідер УНП. 21 листопада 2002 р. Віктор Янукович був призначений на посаду Прем'єр-міністра України.
Юрій Костенко зазначив, що "прогнози опонентів формування уряду на основі адміністративно створеної більшості, на жаль, виправдалися, - Україна зіштовхнулася з нечуваними соціальними проблемами". "Ще в травні 2002 року, коли парламент перебував на етапі формування більшості після виборів, ми попереджали - в тому числі Віктора Януковича та фракцію регіонів: уряд, сформований на основі корпоративної більшості, не здатен реалізувати жодної програми", - нагадує Юрій Костенко.
"Останньою своєю заявою - про те, що уряд не може виконувати програму, оскільки немає парламентської більшості, яка здатна забезпечити законами виконання цієї програми, - Віктор Янукович фактично визнав правоту наших прогнозів. Стабільною може бути лише більшість, яка має спільні ідеологічні позиції - спільне бачення того, як треба робити реформи в сільськогосподарській, вугільній, енергетичній галузях та ін. Адміністративна більшість, яка має корпоративні інтереси, не здатна реалізувати жодної програми", - наголосив Юрій Костенко.
Олександр БАБАК

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 28.11.2003 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=1483

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков