Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3242)
З потоку життя (6478)
Душі криниця (3520)
Українці мої... (1466)
Резонанс (1508)
Урок української (992)
"Білі плями" історії (1675)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
«ГОЛОВНИМИ МАЮТЬ БУТИ ЛЮДИ»: У ЗСУ ПОЯСНИЛИ МЕТУ ХОДИ Г╤ДНОСТ╤ НА ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТ╤ БЕЗ В╤ЙСЬКОВО╥ ТЕХН╤КИ
В заходах з нагоди 28-╖ р╕чниц╕ Дня незалежност╕ Укра╖ни будуть брати участь в╕йськовослужбовц╕...


КРИМСЬКА ╢ПАРХ╤Я ПЦУ ОСКАРЖИЛА Р╤ШЕННЯ «СУДУ» ОКУПАНТ╤В, ЯКЕ ПОЗБАВИЛО В╤РЯН ПРИМ╤ЩЕННЯ
Коп╕ю ухвали "суду" про прийняття скарги в╕д ╕мен╕ Кримсько╖ ╓парх╕╖ ПЦУ “Кримськ╕й...


ХЕРСОНСЬКИЙ СУД АРЕШТУВАВ СУДНО, П╤ДОЗРЮВАНЕ У ПОСТАВКАХ ПАЛИВА В ОКУПОВАНИЙ КРИМ
Про це кореспонденту Укр╕нформу пов╕домили у пресслужб╕ Херсонського апеляц╕йного суду.


У МОСКВ╤ ОШТРАФУВАЛИ ЩЕ Ш╤СТЬОХ КРИМСЬКИХ ТАТАР ЗА П╤КЕТ Б╤ЛЯ ВЕРХОВНОГО СУДУ
Про це в Facebook пов╕домля╓ "Кримська сол╕дарн╕сть".


СЕРБСЬКОМУ АКТОРУ, ЯКИЙ НЕЗАКОННО В╤ДВ╤ДУВАВ КРИМ, ЗАБОРОНИЛИ В’╥ЗД ДО УКРА╥НИ
Як зазнача╓ться, оф╕ц╕йно йому можуть оголосити про цю заборону, коли в╕н спробу╓ при╖хати в...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 28.11.2003 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#48 за 28.11.2003
БЮДЖЕТНІ БАТАЛІЇ
Андрій ІВАНЕЦЬ

Кримські "нашоукраїнці", соціалісти і бютівці ініціювали протести політичних сил Криму проти антисоціального держбюджету-2004

25 листопада представник блоку Віктора Ющенка "Наша Україна" Валерій Пробийголова, перший секретар рескому СПУ Євген Мельник та голова Кримської організації партії "Батьківщина" Юрій Руденко поставили свої підписи під заявою, в якій запропонований Кабміном проект Держбюджету на 2004 рік названо антинародним і антисоціальним. Тоді ж об'єднані опозиціонери закликали інші політичні сили Криму протестувати проти прийняття головного фінансового документа держави у такому вигляді.
Схоже, їхні слова впали на вдячний ґрунт - вже наступного дня заяву підтримали кримські організації "Яблуко" і УРП "Собор". А 27 листопада її підписали "демсоюзівці" автономії. Думають над потраплянням до цієї компанії комуністи та інші "гомо політикус".
Поєднати різновекторні праві, ліві і центристські сили могла тільки серйозна небезпека. Пересічний українець, можливо, ще не усвідомив її, бо заколисаний телеспівами про "найбільш соціальний" проект бюджету. Підписанти заяви впевнені у зворотному: цей документ "найбільш антисоціальний за роки незалежності України. Вперше за 12 років пропонується зменшити мінімальну заробітну плату з 237 до 205 гривень, що є порушенням конституційних прав людини".
В заяві вказується, що на потреби місцевих бюджетів виділяється лише 1,2 млрд. грн., тоді як треба в два рази більше. Проте ті місцеві бюджети, де обрані "правильні" депутати з більшості, отримають додаткове фінансування. Витрати на утримання органів влади збільшено в півтора раза. Уряд планує брати зовнішні позики.
"Найбільш характерна риса "урядового" проекту бюджету, - вважають автори заяви, - приховування доходів по багатьох статтях: в програмі уряду закладений приріст ВВП 8%, а надходження податків таке, ніби зростання буде лише 4,8%". В абсолютних цифрах така "помилка" тягне на 3,5 млрд. грн.!
Підписанти документа впевнені, що "діюча влада має намір приховати від свого народу величезні кошти", які підуть на фінансування кандидата від влади на президентських виборах. Представник "Батьківщини" Юрій Руденко у зв'язку з цим розцінює Держбюджет-2004, у разі його прийнятті у запропонованому вигляді, як "корумпований". "В ньому приховані десятки мільярдів гривень", - заявив він журналістам.
Представник "Нашої України" в Криму Валерій Пробийголова підкреслює, що "річна фінансова конституція" повинна бути прозорою, прийматися гласно і відкрито для того, щоб громадяни могли зрозуміти, куди йдуть зібрані з них податки. А цього року проект Держбюджету-2004 парламентська більшість протягнула через перше читання без обговорення, а на друге читання уряд Януковича виносить ледь не новий його проект. Такі колізії з документом однозначно не пішли на користь громадянам і його якості, вважає В. Пробийголова. "Я не хочу платити за створення поліційної держави, - сказав він, - Адже у нас одна з найбільших армій в світі, а внутрішні війська ще чисельніші. Фінансування силових структур пропонується збільшити більше ніж на півмільярда гривень". З прийняттям такого бюджету "ми можемо, зокрема, отримати навесні ціну за 1 кг м'яса у 30 - 40 грн. та подорожчання хліба у 2 рази. При цьому уряд пропонує зменшити мінімальну зарплатню. Це антинародна політика!" - вважає представник "Нашої України".
Голова Кримської організації УРП "Собор" Владислав Єрмаков сказав, що добре проаналізував урядовий проект, а тому впевнений, що пенсіонери замість розрекламованого суттєвого підвищення пенсій можуть отримати мізерні формальні надбавки і реальне погіршення умов життя. Тільки фінансування Пенсійного фонду уряд планує скоротити наступного року на 600 млн. грн.
А лідер кримських соціалістів Євген Мельник закликав не вірити заявам влади про те, що грошей на соціальні потреби немає. Їх можна отримати, якщо припинити розкрадання державних активів, скоротити податкові недоїмки, збільшити доходи від акцій, що належать державі, скоротити пільги компаніям, що торгують алкоголем та тютюновими виробами. І це не пусті слова. Саме за рахунок скорочення пільг комерційним структурам і скасування бартеру уряд Ющенка свого часу за 9 місяців виплатив борги пенсіонерам, що створили попередні склади Кабміну за п'ять років, почав виплачувати борги з зарплат та зменшив зовнішній борг держави.
Спочатку кримські противники прийняття урядового проекту бюджету думали про проведення масових акцій протесту в Сімферополі. Але В. Пробийголова повідомив журналістам, що питання ухвалення головного фінансового закону держави вирішується в Києві, а тому кримські "нашоукраїнці" мають намір приєднатися до загальноукраїнської акції протесту в столиці. Можливо, слідами ющенківців підуть і їхні однодумці.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 28.11.2003 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=1482

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков