Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3047)
З потоку життя (6251)
Душі криниця (3440)
Українці мої... (1453)
Резонанс (1480)
Урок української (987)
"Білі плями" історії (1660)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ХАЙ ЛИНЕ УКРА╥НСЬКА П╤СНЯ ╤ ОЖИВА╢ НЕВМИРУЩА СПАДЩИНА ПЛАТОНА МАЙБОРОДИ
як св╕тлий спомин зберегла Тетяна Майборода ╕стор╕ю створення «П╕сн╕ про рушник», яку...


НА ПРОХОРА БАБА ОХКАЛА
ВЛАС ЩЕ ПОВЕРНЕ МОРОЗИ


«МИ — Д╤ТИ ТВО╥, УКРА╥НО!»
ГАЗЕТА «КРИМСЬКА СВ╤ТЛИЦЯ» ОГОЛОШУ╢ ВСЕУКРА╥НСЬКИЙ Л╤ТЕРАТУРНИЙ КОНКУРС «МИ...


ТРИПОВЕРХОВИЙ ГЛЕЧИК ╤ ЗАБОРОНЕНИЙ ОРНАМЕНТ. НАШ╤ НА ТУРЕЦЬК╤Й ВИСТАВЦ╤
У Анкар╕ представлено керам╕чн╕ витвори укра╖нки та кримського татарина


СТР╤ТЕННЯ ГОСПОДН╢
15 лютого - велике церковне свято Стр╕тення Господн╓. У народ╕ кажуть, що на Стр╕тення зима йде...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #9 за 27.02.2015 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#9 за 27.02.2015
БОЖЕ, УКРА╥НУ ЗБЕРЕЖИ!

Ми – д╕ти тво╖, Укра╖но!

Уже чимало часу трива╓ жахлива в╕йна на сход╕ нашо╖ кра╖ни. Багато мужн╕х во╖н╕в в╕ддали сво╖ життя за укра╖нську землю, в╕дстоюючи ц╕л╕сн╕сть нашо╖ держави. Але ще з б╕льшою вперт╕стю продовжують боронити Укра╖ну т╕, хто вижив завдяки молитвам р╕дних ╕ близьких, завдяки ╖хн╕й моральн╕й ╕ матер╕альн╕й п╕дтримц╕. А п╕дтримували ╕ продовжують п╕дтримувати наших б╕йц╕в у зон╕ АТО вс╕, хто небайдужий до дол╕ сво╓╖ В╕тчизни: матер╕, дружини, ж╕нки, педагоги, студенти, учн╕. Та найб╕льше з╕гр╕вають сво╖м душевним теплом наших захисник╕в у зон╕ АТО — д╕ти, як╕ дарують ╖м зроблен╕ власноруч укра╖нськ╕ сувен╕ри, лист╕вки, малюють патр╕отичн╕ малюнки, пишуть листи та в╕рш╕, моляться за ╖хн╕ життя ╕ за мир в Укра╖н╕.

Мабуть, в Укра╖н╕ нема╓ жодно╖ школи, яка б не п╕дтримала во╖н╕в АТО. З числа тих шк╕л, що активно допомагали нашим захисникам, ╕ загальноосв╕тня школа № 7 м. Житомира, котр╕й, до реч╕, присво╓но ╕м’я одного ╕з ╖╖ випускник╕в — героя Валер╕я Бражевського, який був командиром аеромоб╕льно╖ роти 95-╖ окремо╖ аеромоб╕льно╖ бригади й загинув 9 с╕чня 2005 року в ╤раку п╕д час виконання службових обов’язк╕в. Проте зазначу, що у ц╕й школ╕ учн╕ та педагоги на чол╕ з Валентиною Микола╖вною Чуб╕нською ставляться з великою пошаною ╕ турботою не т╕льки до солдат╕в 95-╖ аеромоб╕льно╖ бригади, а й до вс╕х наших геро╖в-захисник╕в, як╕ перебувають зараз на сход╕ Укра╖ни, щиро за них переживають. Увесь колектив школи та школяр╕ протягом цього навчального року намагаються брати участь не т╕льки в шк╕льних, а й у м╕ських соц╕ально-патр╕отичних акц╕ях.
Заступник директора з виховно╖ роботи Людмила Семен╕вна Яремчук розпов╕ла, що п╕д час акц╕╖ «Житомире, п╕дтримай захисника В╕тчизни!» було з╕брано 3150 грн. Частину цих грошей дали на л╕кування во╖на ╤горя Чупруна, який був важко поранений в зон╕ АТО, ╕ншу — передали для 95-╖ аеромоб╕льно╖ бригади. А на початку навчального року батьки та д╕ти 1-Б класу ╖хньо╖ школи закупили л╕к╕в на 800 гривень та вручили 28 малюнк╕в пораненим, як╕ перебували у шпитал╕.
«З великим задоволенням наша школа взяла участь у висадц╕ 95-ти кущ╕в троянд б╕ля Богунсько╖ райради на честь 95-╖ бригади, — продовжу╓ свою розпов╕дь Людмила Семен╕вна. — Продавали вип╕чку на благод╕йному ярмарку, який ╕н╕ц╕ювала Богунська райрада, а виручен╕ кошти передали нашим б╕йцям.
А ще наш╕ учн╕ завжди охоче виступають на благод╕йних концертах на п╕дтримку укра╖нських в╕йськовослужбовц╕в – учасник╕в бойових д╕й на сход╕ держави».
Дал╕ пан╕ Людмила розпов╕ла про те, що ╖хн╕ педагоги, учн╕ та батьки турбуються не лише про наших захисник╕в, а й про тих мешканц╕в сходу, як╕ опинилися в пекл╕ в╕йни, щиро ╖м сп╕вчувають. Близько п╕втори тонни продукт╕в харчування, предмет╕в г╕г╕╓ни та одягу було з╕брано та в╕дправлено для д╕тей сх╕дних областей.
Вчител╕ трудового навчання ЗОШ № 7 залучили ╕нших педагог╕в та старшокласниць для пошиття маскувальних чохл╕в на каски. Б╕лу тканину приносили з дому батьки, вчител╕ робили викройки, а шили разом з ученицями. Виручен╕ за з╕брану макулатуру кошти було передано на пошиття маскувальних халат╕в. Кр╕м маскувальних речей, ще й в’язали тепл╕ шарфи та шкарпетки, взявши участь у соц╕альному проект╕ «З╕гр╕й сво╖м теплом захисника В╕тчизни».
Д╕вчатка, у яких трудове навчання виклада╓ Тетяна Михайл╕вна Науменко, виготовляли фенечки, браслети, серветки з написом: «Слава Укра╖н╕!». А з Людмилою Микола╖вною Суровцевою д╕вчатка виготовляли ляльки-обереги.
Св╕тлана Як╕вна Пр╕ма ╕з сво╓ю групою учн╕в виробляли с╕рники тривалого гор╕ння. Технолог╕ю ╖хнього виробництва п╕дглед╕ли по телебаченню. Потр╕бно було на звичайний с╕рник намотати тр╕шки ватки, не покриваючи с╕рку, покапати на ватку воском. Готов╕ с╕рники д╕ти складали у коробки з-п╕д цукерок, а на коробц╕ робили в╕дпов╕дний напис: «С╕рники тривалого користування».
А до Дня Святого Миколая для в╕йськових у зону АТО учнями та педагогами було в╕дправлено 94 солодких подарунки й малюнки з Новор╕чними прив╕таннями.
З метою патр╕отичного виховання в школ╕ було проведено м╕сячник оборонно-масово╖ роботи, присвячений 23-й р╕чниц╕ з дня створення Збройних Сил Укра╖ни. П╕д час м╕сячника в╕дбулись ц╕кав╕ зустр╕ч╕ з в╕йськовослужбовцями 95-╖ АМБ — учасниками АТО Дмитром Ткачуком, Олегом Бутницьким, В╕ктором Дмитр╕╓вим, Антоном Крюком та з курсантами Житомирського в╕йськового ╕нституту ╕м. С. П. Корольова.
Дуже сподобалась д╕тям конкурсна в╕йськово-патр╕отична програма «Ми — патр╕оти тво╖, Батьк╕вщино!», п╕д час яко╖ команда старшокласник╕в школи змагалася з командою курсант╕в Житомирського в╕йськового ╕нституту ╕м. С. П. Корольова.
Запам’ятався школярам ╕ яскравий флешмоб до 23-╖ р╕чниц╕ з дня створення Збройних Сил Укра╖ни: «Збройн╕ Сили – незламн╕, ╓дин╕». Пам’ятатимуть учн╕ й зворушливу зустр╕ч з випускником школи — учасником АТО Андр╕╓м Ковалем. В╕д школи йому було подаровано термоб╕лизну та ╕нш╕ тепл╕ реч╕.
А повернувшись з зимових кан╕кул, педагоги та д╕ти взялися знову допомагати нашим в╕йськовослужбовцям. Т╕льки за лютий було з╕брано та передано 400 банок консервац╕╖ для 95-╖ АМБ.
«П╕дтримавши ╕н╕ц╕ативу ЗОШ № 24, нашою школою було з╕брано 2323 гривн╕ на танк для 30-го батальйону 95-╖ АМБ», — пов╕домила Л. С. Яремчук.
Також у лютому в╕дбулась нова ц╕кава зустр╕ч з во╖нами 95-╖ АМБ, учасниками АТО рядовими А. Котовим-╢втюковим та М. Ясир╓вим. Уявляю, з яким захопленням дивляться д╕ти п╕д час таких зустр╕чей на справжн╕х во╖н╕в-геро╖в, вони в╕рять, що б╕йц╕ обов’язково захистять нашу Укра╖ну в╕д ворог╕в-загарбник╕в. Д╕ти моляться за них ╕ присвячують ╖м сво╖ в╕рш╕. Один з них, написаний Верон╕кою Гедуляновою, ученицею ц╕╓╖ славно╖ добрими д╕лами школи, пропону╓мо ваш╕й уваз╕:

Помолюсь за Укра╖ну,
Щоб вона була ╓дина,
Щоб жили тут в╕льн╕ люди,
Щоб мир панував в ус╕х усюдах.
Щоб солдат╕в наших не вбивали,
Щоб нашу мову поважали,
Щоб у кожн╕й хат╕
Укра╖нська п╕сня лунала,
Дякувати Богу закликала.
Боже м╕й, почуй мене:
Хай в╕йна скор╕ш мине!
Як ти врятував
╤зра╖льський народ,
Як ╤суса врятував,
Якого хот╕в вбити цар ╤род, —
Так ╕ нам Ти поможи,
Кра╖ну нашу збережи!

Любов ХОМЕНКО

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #9 за 27.02.2015 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=14811

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков