Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3033)
З потоку життя (6242)
Душі криниця (3437)
Українці мої... (1453)
Резонанс (1479)
Урок української (987)
"Білі плями" історії (1659)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
БАЧИТИ ЗА ГОРИЗОНТ
Чи не продовжу╓мо ми й дал╕ ту сумну традиц╕ю ╕ сьогодн╕, вкотре бездумно п╕дпираючи як не...


ДВА Р╤ЗДВА, ДВА НОВИХ РОКИ ╤ ЧОТИРИДЕННИЙ РОБОЧИЙ ТИЖДЕНЬ
Пишу ц╕ прописн╕ реч╕ роками, от лиш мало хто те чита╓. Ще менше роблять висновки. Може тому, що...


В ОЧ╤КУВАНН╤ НОВОГО БОГДАНА
Особа Богдана Хмельницького тут ╓ дуже показовою. Геро╖зац╕я образу виключа╓ наявн╕сть вад,...


СПРОБА В╤ДМИВАННЯ ВЛАДИ В╤Д БРУДУ
оч╕льник ДП НГЖВ пан Щекун видав в 2016 роц╕ суворий наказ власкору «Кримсько╖...


СМАК ДЖЕРЕЛА Г╤ДНОСТ╤
Верблюда можна привести до води, але змусити його напитися неможливо.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #9 за 27.02.2015 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#9 за 27.02.2015
«БЛ╤ЦКРИГ» РОС╤╥ В УКРА╥Н╤ ГОТУВАВСЯ ЩЕ ДО ПОВАЛЕННЯ ЯНУКОВИЧА...

За що ж нам «брат» такий?!

У розпорядженн╕ рос╕йсько╖ «Ново╖ газети» опинився документ, що явля╓ собою сценар╕й «бл╕цкригу» Рос╕╖ на п╕вденному сход╕ Укра╖ни. Цей свого роду план «Барбаросса» був п╕дготовлений для Кремля в оточенн╕ найб╕льшого рос╕йського ол╕гарха Костянтина Малоф╓╓ва, ймов╕рно, в пер╕од з 4 до 15 лютого 2014 року, ще до повалення режиму В╕ктора Януковича. Про це пов╕домив головний редактор «Ново╖ газети» Дмитро Муратов (на фото) в еф╕р╕ рад╕о «Ехо Москви». Представля╓мо читачам фрагмент цього ╕нтерв’ю.
— Нам до рук потрапив документ, к╕лька фраз ╕з якого я процитую. Цього документа н╕хто не зна╓, в╕н н╕де не публ╕кувався. Ми готу╓мо його до друку, тому весь я його цитувати не буду. Це — документ, що, ймов╕рно, п╕дготовлений групою людей, в як╕й, ╕мов╕рно ж, брав участь в╕домий ол╕гарх, людина, яка вкрала кредит у ВТБ, людина, близька до АФК «Система», людина, творець свого великого фонду, — я маю на уваз╕ такого православного найб╕льшого ол╕гарха Костянтина Малоф╓╓ва.
— Серйозне звинувачення.
— Хтось ╕з його оточення, — я думаю, що ц╕ люди б╕льше, н╕ж в╕н, мають можлив╕сть ув╕йти в адм╕н╕страц╕ю президента, ув╕йти в Кремль, принесли туди сценар╕й можливих под╕й. Ви повинн╕ звернути увагу на найголовн╕ше: вся наша протид╕я Укра╖н╕ ╕ вся наша орган╕зац╕йно-пропагандистська машина, яка включилася, вона включилася н╕би у в╕дпов╕дь на державний переворот, — на зм╕щення В╕ктора Януковича.
Цей сценар╕й п╕дготовлений ╕ створений до того, як В╕ктор Янукович був в╕дсторонений в╕д влади. Тут м╕ститься найжорсток╕ша ╕ найточн╕ша характеристика, — до реч╕, документ чудово написаний: Янукович — людина невисоких морально-вольових якостей, — ╕деться в преамбул╕. В╕н бо╖ться здавати пост президента, ╕ водночас готовий розм╕няти силовик╕в на гарант╕╖ збереження поста президента ╕ сво╓╖ недоторканност╕.
Дал╕ говориться, що Рос╕я зобов’язана втрутитися в питання з приводу територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Укра╖ни. Мотив: тому що ╕накше наша кра╖на ризику╓ втратити не просто укра╖нський ринок збуту енергонос╕╖в, але, що набагато небезпечн╕ше, нав╕ть непрямий контроль над газотранспортною системою Укра╖ни. Це поставить п╕д удар позиц╕╖ ВАТ «Газпром» у Центральн╕й та П╕вденн╕й ╢вроп╕, завдавши величезно╖ шкоди наш╕й економ╕ц╕.
Поточн╕ под╕╖ у Ки╓в╕, — продовжують дал╕ дуже конкретн╕ люди, як╕ писали цей документ, — переконливо показують, що перебування Януковича при влад╕ може зак╕нчитися в будь-яку хвилину. У цих умовах, — я пропускаю щось, але увага, — вида╓ться правильним з╕грати на в╕дцентрових прагненнях р╕зних рег╕он╕в кра╖ни. ╤ в т╕й чи ╕нш╕й форм╕ ╕н╕ц╕ювати при╓днання ╖╖ сх╕дних областей до Рос╕╖.
— Перепрошую — при╓днання сх╕дних областей?
— Так, ще раз цитую, — це сценар╕й: у цих умовах вигляда╓ правильним з╕грати на в╕дцентрових прагненнях р╕зних рег╕он╕в кра╖ни з метою в т╕й чи ╕нш╕й форм╕ ╕н╕ц╕ювати при╓днання ╖╖ сх╕дних областей до Рос╕╖. Дом╕нантними рег╕онами для докладання зусиль мають стати Крим та Харк╕вська область. Зрозум╕ло, Рос╕я, взявши на себе п╕дтримку Криму, буде змушена прийняти вельми обтяжлив╕ бюджетн╕ витрати, але, безсумн╕вно, це позначиться ╕ на позитивних речах — виявляться висококвал╕ф╕кован╕ кадри, промислов╕сть, транспорт, ми отрима╓мо доступ до демограф╕чних ресурс╕в.
Тепер дал╕, — як же використовувати народ. Пункт 5-й: для запуску процесу пророс╕йського дрейфу Криму необх╕дно збудувати п╕ар-стратег╕ю, яка б акцентувала вимушений характер в╕дпов╕дних д╕й Рос╕╖ на сход╕ Укра╖ни ╕ на п╕вдн╕ Укра╖ни.
— Яким пер╕одом датований цей документ?
— Ми можемо припустити, що це в пер╕од приблизно в╕д 4 до 15 лютого 2014 року, ще н╕якого повалення Януковича нема╓. Повинен сказати, що люди, як╕ писали документ, безумовно, на м╕й погляд, мають талант високих пол╕тичних ╕нтриган╕в, ну, або якщо хочете, мак╕авелл╕стський талант пол╕тично╖ ╕нтриги.
Послухайте: «Доц╕льним ╓ висунення, за допомогою укра╖нського народу, ╕ на сход╕ Укра╖ни, ╕ в Криму, трьох головних гасел, що випливають посл╕довно одне з ╕ншого» — я, коли прочитав, був приголомшений. «Перше — вимога федерал╕зац╕╖ або нав╕ть конфедерал╕зац╕╕ як гарант╕╖ для даних рег╕он╕в в╕д втручання прозах╕дних ╕ нац╕онал╕стичних сил у ╖хн╕ внутр╕шн╕ справи. Пот╕м — незалежний в╕д Ки╓ва вступ сх╕дних ╕ п╕вденно-сх╕дних областей на рег╕ональному р╕вн╕ в Митний союз. ╤ пот╕м — пряма суверен╕зац╕я з наступним при╓днанням до Рос╕╖. Рос╕╖ — як ╓диного гаранта сталого економ╕чного розвитку та соц╕ально╖ стаб╕льност╕».
— Ви впевнен╕ в достов╕рност╕ документа?
— Ми абсолютно впевнен╕ в достов╕рност╕ документа. Я не можу зараз розпов╕дати, як╕ це важлив╕... Не все збулося. Наприклад, одне з гасел, як╕ запропонован╕...
— Але деяк╕ гасла здаються зовс╕м фантастичними.
— Тод╕ здавалися фантастичними. А зараз-то ми бачимо, що це саме вони. Наприклад, тут ╓ гасла, як╕, звичайно, не збулися — наприклад, пропонувалися так╕ гасла: «Пут╕н — верс╕я 20 — да╓ш Переяславську Раду-20». Тобто це рада, яка об’╓дну╓ багато ╕сторичних областей Укра╖ни якраз п╕вденного сходу.
Ось тод╕-то ця думка, — ось за допомогою цього сценар╕ю, цього документа, цих лоб╕ст╕в, — ми поки не можемо ╖х назвати по╕менно, це — справа часу, — вона була вкинута. Вона була впорснута в пол╕тичне т╕ло, в пол╕тичне т╕ло влади.
╤ як ми бачимо, — а бачимо, що це — ╕стор╕я, яка видавалася за просту, за лог╕чну, — там нав╕ть ╓, — послухайте: чому не при╓днати р╕зн╕ м╕ста сходу Укра╖ни, адже ╓ угода ╢вросоюзу про прикордонн╕ м╕ста, — асоц╕ац╕╖ прикордонних м╕ст. ╤ за допомогою асоц╕ац╕╖ прикордонних м╕ст можна надати, — пишуть у цьому документ╕, — абсолютно лег╕тимний характер при╓днанню до Рос╕╖ частини територ╕й.
Мабуть, зачарування такою простотою ╕ витончен╕стю плану й в╕д╕грало свою чорну страшну роль. ╤ тепер Пут╕н робить усе, щоб зупинити в╕йну, але в╕йна вже вирвалася, як мен╕ зда╓ться, з-п╕д контролю президент╕в «Нормандсько╖ четв╕рки».
— А яке загалом призначення документа, бо з того, що ви розпов╕да╓те, склада╓ться враження, що в╕н не те що побував у структурах влади, в╕н, швидше за все, виходить в╕д людей, близьких до влади.
— Бачите, будемо судити за справами, так? Будемо судити з того, що сталося. Ми ж бачимо, що вс╕ гасла, як╕ висувалися, все п╕ар-забезпечення, яке йшло, весь перех╕д в╕д Криму до сходу Укра╖ни, — в╕н передбачений. В╕н передбачений у цьому папер╕. Б╕льше того, — частина людей, як╕ стали першими ╕, до реч╕, найб╕льш ефективними менеджерами, — ну, це ж було таке спочатку п╕ар-захоплення, тод╕ ще не було глобальних кровопролить, як останн╕м часом.
— Були захоплення буд╕вель.
— Але це ж т╕ ж сам╕ люди, сп╕вроб╕тники Малоф╓╓ва. Стр╓лков працював у нього в Служб╕ безпеки, Олександр Бородай, який очолив уряд ДНР, працював у нього. ╤, судячи з деякого нав╕ть лоску ╕ блиску, який ╓ в цих документах, це були так╕ не найпрост╕ш╕ м╕зки. Вони були не замш╕л╕. Вони пропонували таку яскраву ╕стор╕ю, такий «бл╕цкриг», таку Барбароссу, що просто-таки...
— В╕дчувався рекламний досв╕д.
— Прямо була чар╕вн╕сть у такому глобальному перегляд╕ св╕ту на нашу користь, та ще й фактично лег╕тимному. (www.ukrinform.ua)

P. S. Об╕цяний документ вже оприлюднено — http://www.novayagazeta.ru/politics/67389.html

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #9 за 27.02.2015 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=14791

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков