Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3001)
З потоку життя (6192)
Душі криниця (3418)
Українці мої... (1451)
Резонанс (1475)
Урок української (987)
"Білі плями" історії (1656)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УРОКИ КРИМУ: ПОПРИ ТРАВМУ, МИ МА╢МО ЗНАЙТИ СИЛИ ДЛЯ РОЗВИТКУ
Виступ учасника Нестор╕всько╖ групи ╢вгена Гл╕бовицького у Кримському дом╕ п╕д час вечора,...


ОДИНОЧН╤ П╤КЕТИ В КРИМУ: ВИКЛИК ОКУПАНТАМ
Б╕льше 80 суд╕в у справах кримськотатарських патр╕от╕в провела в один день т.зв. "кримська влада"...


ЗА «КРИМСЬКУ СВ╤ТЛИЦЮ» В КРИМУ!
Поширюйте цього листа. Ма╓мо застоювати себе, св╕й Край. Хто, як не ми?


КОР╤ННЕ НАСЕЛЕННЯ ВИТ╤СНЯЮТЬ З КРИМУ
Про це йдеться в допов╕д╕ "Пол╕тичн╕ пересл╕дування в Рос╕╖": ш╕сть м╕сяц╕в 2017 року.


10 МАЛОВ╤ДОМИХ ФАКТ╤В ПРО КРИМСЬКОТАТАРСЬКИЙ ПРАПОР
Блакитний кол╕р прапора означа╓ чистоту, свободу ╕ чесн╕сть
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #9 за 27.02.2015 > Тема "Крим - наш дім"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#9 за 27.02.2015
ПРОДУКТИ ДЛЯ ОКУПАНТА: УКРА╥НСЬК╤ ТОВАРИ БЕЗПЕРЕШКОДНО ЙДУТЬ В РОС╤Ю ЧЕРЕЗ КРИМ

П╕д виглядом постачання товар╕в на свою окуповану територ╕ю укра╖нський б╕знес заробля╓ на обх╕дних поставках продукт╕в харчування до Рос╕╖ ╕ в сепаратистськ╕ «республ╕ки» на сход╕ кра╖ни.
Наприк╕нц╕ минулого року Укра╖на ввела транспортну блокаду окупованого Криму, припинивши пасажирське зал╕зничне й автобусне сполучення з п╕востровом. Однак такий зах╕д виглядав дивно на тл╕ вантажного сполучення, яке не припинялося. Критики ц╕лком справедливо вказували на те, що в╕д транспортних проблем страждають, перш за все, прост╕ люди, як╕ мають родич╕в з ╕ншого боку кордону. Тод╕ як комерсантам н╕хто не перешкоджа╓ заробляти грош╕ на постачанн╕ товар╕в на вже втрачену частину територ╕╖ Укра╖ни.
╤нш╕, навпаки, говорили, що продовження постачання продовольства в Крим вкрай важливе як для п╕дтримки господарських зв’язк╕в м╕ж укра╖нськими та кримськими суб’╓ктами, так ╕ для блага м╕сцевого населення, що збер╕га╓ можлив╕сть купувати дешевш╕ та як╕сн╕ш╕ укра╖нськ╕ товари. Мовляв, кримчани – наш╕ громадяни, так нав╕що позбавляти ╖х укра╖нських продукт╕в?
Ут╕м, судячи з усього, постачальники все ж таки б╕льше дбають про особисту користь, н╕ж про куп╕вельну спроможн╕сть кримчан. Тим б╕льше, що б╕льша частина ввезених до Криму з Укра╖ни продукт╕в на п╕востров╕ довго не затриму╓ться. Сьогодн╕ окупована територ╕я стала зручною транзитною зоною для переправлення укра╖нського продовольства в рег╕они материково╖ Рос╕╖ й нав╕ть, можливо, в зону конфл╕кту на Донбас╕.
За з╕знанням кримсько╖ влади, горезв╕сна транспортна блокада найменше позначилася на вантажних перевезеннях. «Транспортно╖ блокади в план╕ постачання продукц╕╖ нема╓. Продукц╕я йде, проблем нема╓», – коментував незабаром п╕сля припинення пасажирського сполучення «м╕н╕стр» с╕льського господарства Криму В╕тал╕й Пол╕щук (циту╓ться за «РИА Новости»).
Причому це стосу╓ться не т╕льки пер╕оду початку «блокади», що можна було б списати на ╕нерц╕йн╕сть б╕знесу або виконання ран╕ше укладених контракт╕в. На початку лютого кримське управл╕ння Росс╕льгоспнагляду пов╕домляло, що пот╕к продукт╕в ╕ с╕льськогосподарсько╖ сировини з Укра╖ни не те, що не зменшився, а нав╕ть в╕дчутно зр╕с. Так, за перший тиждень м╕сяця обсяг ввезено╖ продукц╕╖ зр╕с удв╕ч╕ до 23 945 тонн.
За ╕нформац╕╓ю «Центру журнал╕стських розсл╕дувань», в╕д початку д╕╖ в Укра╖н╕ закону про в╕льну економ╕чну зону «Крим» (з 27 вересня 2014 року) товари на п╕востр╕в поставляли 1862 укра╖нських п╕дпри╓мства. При цьому загальна варт╕сть поставок до к╕нця минулого року склала 288,3 млн. долар╕в США. Найб╕льша питома вага припала на молочну продукц╕ю (22,9 млн. долар╕в), алкогольн╕ та безалкогольн╕ напо╖ (15,6 млн. долар╕в).
Для пор╕вняння: з Криму в Укра╖ну за цей же пер╕од ввезли товар╕в на 20 млн. долар╕в, або в 14 раз╕в менше. В основному йдеться про непродовольч╕ товари.
Як п╕драхували в орган╕зац╕╖ «Майдан закордонних справ», яка ретельно стежить за порушенням економ╕чного режиму анексовано╖ територ╕╖, всього в╕д початку д╕╖ закону про в╕льну економ╕чну зону «Крим» ╕ до к╕нця минулого року з Укра╖ни завезли на п╕востр╕в 1,3 млн. тонн продовольства. За словами кер╕вника орган╕зац╕╖ Богдана Яременка, якщо уявити, що кожен кримчанин з’╖да╓ в день к╕ло продукт╕в ╕ не брати до уваги власне виробництво в Криму, то виходить, що за цей час на п╕востров╕ спожито близько 250 тис. тонн ╖ж╕. Р╕зниця в б╕льш н╕ж м╕льйон тонн, на думку громадського д╕яча, вивозиться з Криму в Рос╕ю ╕ на Донбас.
«Забува╓мо, що якесь власне виробництво ╓ ╕ в Криму – отриму╓мо питання: куди под╕лася р╕зниця в 1,05 млн. тонн продовольства, завезеного в Крим з материково╖ Укра╖ни? – написав Яременко у сво╓му Facebook. – Наш╕ вар╕анти в╕дпов╕д╕: частина, з урахуванням того, що Крим ╓ в╕льною економ╕чною зоною ╕ за рос╕йським законодавством, в обх╕д оподаткування (╕ укра╖нського, ╕ рос╕йського) потрапля╓ на материкову Рос╕ю. Ще частина (невелика) використову╓ться для годування рос╕йсько╖ арм╕╖ в Криму (це так╕ люди, з ядерною збро╓ю, як╕ повинн╕ вбити вс╕х нас десь незабаром). ╤ ще частина (б╕льша) або через материкову Рос╕ю, або ╕ншими шляхами потрапля╓ на Донбас терористам (це так╕ нелюди, як╕ щодня вбивають укра╖нц╕в, хоча насправд╕ ╖м все одно кого вбивати). Ось така математика з пол╕тикою». За його словами, аналог╕чна картина – ╕ з непродовольчими товарами.
Ситуац╕ю, що склалася, Яременко назива╓ насл╕дком лоб╕стського закону про в╕льну зону в Криму, на авторах якого, за його словами, також лежить провина в загибел╕ укра╖нських солдат╕в на сход╕ кра╖ни. «Будемо терп╕ти дал╕ й годувати окупант╕в ╕ вбивць?» – задався питанням громадський актив╕ст.
Той факт, що п╕сля доставки в Крим укра╖нськ╕ продукти тут же переправляються за його меж╕, п╕дтверджують ╕ м╕сцев╕ жител╕. Як пов╕домляють п╕дпри╓мц╕ с╕мферопольського оптового ринку «Привоз», великотоннажн╕ вантаж╕вки з с╕льськогосподарською продукц╕╓ю з Укра╖ни прямо на трас╕ поблизу С╕мферополя перевантажують св╕й вантаж у фури з рос╕йськими номерами. «У той час, коли у легального б╕знесу зруйнован╕ зв’язки, спостер╕гаються перебо╖ в поставках продукт╕в, а ц╕ни ростуть, через територ╕ю Криму транзитом йдуть у Рос╕ю тисяч╕ тонн нелегальних продукт╕в», – розпов╕ли п╕дпри╓мц╕ «Центру журнал╕стських розсл╕дувань».
За словами очевидц╕в, под╕бн╕ перевантажувальн╕ пункти орган╕зован╕ також поблизу Джанкоя ╕ на територ╕╖ С╕мферопольсько╖ нафтобази (12-й к╕лометр траси С╕мферополь – Джанкой).
Под╕бна схема виг╕дна вс╕м сторонам. Рос╕я ввозить укра╖нськ╕ продукти п╕д виглядом кримських, що зн╕ма╓ питання про можлив╕ санкц╕╖ та вв╕зн╕ мита. Укра╖нськ╕ ж постачальники зн╕мають з себе будь-яку моральну в╕дпов╕дальн╕сть – адже де-юре вони постачають продовольство не в кра╖ну-агресора ╕ не терористам, а нашим же сп╕вв╕тчизникам, як╕ лише опинилися на окупован╕й територ╕╖ волею дол╕. А державн╕ структури обох кра╖н дивляться на ситуац╕ю кр╕зь пальц╕, даючи можлив╕сть заробити сво╖м комерц╕йним структурам. Як кажуть, н╕чого особистого – т╕льки б╕знес.

Роман Н╤КОЛА╢В
(«Крим.Реал╕╖»)

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #9 за 27.02.2015 > Тема "Крим - наш дім"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=14787

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков