Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2943)
З потоку життя (6133)
Душі криниця (3379)
Українці мої... (1445)
Резонанс (1466)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1649)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
«ЩО ЦАРЕВ╤ МОСКОВСЬКОМУ КОНЯ НАПО╥ЛА…»
Хто ще не бачив – перехрест╕ться ╕ не в╕рте очам сво╖м! Бо справжн╕ УКРА╥НЦ╤ Криму до...


ПРОГРАШ В ╤НФОРМАЦ╤ЙН╤Й В╤ЙН╤. КОМУ ЗАВДЯЧУ╢МО?
Оск╕льки заява пана головного прокурора Краю, та ще й на такому поважному форум╕, то не...


ГОЛА СЕРЕД ВОВК╤В
для того, аби укра╖нський уряд наважився на щось под╕бне, в╕н мав би бути д╕йсно нац╕ональним...


Г╤ДН╤СТЬ
Безперечно, зловорожа агрес╕я, загарбання Криму (за сприятливих обставин ╕ велико╖ частини...


КРИМСЬКА ОС╤НЬ
Список можна продовжувати, бо насправд╕, все що було об╕цяно мешканцям Нових Кримських Васюк╕в в...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #9 за 27.02.2015 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#9 за 27.02.2015
УКРА╥НСЬКИЙ МАЙДАН ВИМАНИВ ПУТ╤НА. РОС╤╥ ВЖЕ Ц╤ЛИЙ Р╤К НЕ ╤СНУ╢

«ЩУРЯЧИЙ» ХАРАКТЕР ЗЛА ПЕРЕТВОРИВ РОС╤Ю НА ТЕЛЕСТУД╤Ю, ВО╢НТОРГ ╤ КРА╥НУ, ЯКА ЖИВЕ ЧУЖИМИ ПРОБЛЕМАМИ

Великий рос╕йський поет Осип Мандельштам назвав сво╓ стор╕ччя «стол╕ттям-вовкодавом». Це визначення з’явилося в його поетичних зошитах у березн╕ 1931 року, до тр╕умфу нацизму залишалося ще к╕лька рок╕в, але б╕льшовизм ╕ фашизм вже тр╕умфували – ╕ було ясно, що т╕льки «стол╕ття-вовкодав» може придушити це всепоглинаюче, оскалене зло. Мандельштам буквально ф╕зично в╕дчував ходу цього страшного, невблаганного стол╕ття, стол╕ття, в╕д якого було не сховатися.
ХХI стол╕ття – «стол╕ття-щуролов». Це — час поваленого глобального зла, епоха, коли щури вдають себе вовками, але ╖м н╕хто не в╕рить. Вовками в╕дчували себе ╕ Слободан М╕лошевич, ╕ Саддам Хусейн, ╕ Муамар Каддаф╕, ╕ багато ╕нших др╕бн╕ших диктатор╕в. У нашому стол╕тт╕ зло ╕ напада╓ по-щурячому, а не по-вовчому – погодьтеся, що ╓ р╕зниця м╕ж атакою на Перл-Харбор ╕ знищенням веж-близнюк╕в, м╕ж нападом на Ф╕нлянд╕ю ╕ «вв╕чливими чолов╕чками» в Криму чи бандитами на Донбас╕... Але для того, щоб зрозум╕ти, що вовк – це щур, необх╕дно виманити його з нори... В цьому ╕ поляга╓ суть под╕й, що в╕дбуваються в ХХI стол╕тт╕.
Мен╕ завжди було ц╕каво, коли в Рос╕╖ почнеться це нове стол╕ття. Здавалося, що кра╖на безповоротно застрягла в справжн╕с╕нькому лихол╕тт╕, що почалося ще в пер╕од п╕знього ╢льцина, з чеченськими в╕йнами, пануванням авантюрист╕в-«ол╕гарх╕в» та припиненням будь-якого сусп╕льного розвитку. Пут╕нський режим не надто в╕др╕знявся в╕д п╕знього ╓льцинського – х╕ба що посилився паморочливий запах «совка» ╕ на тл╕ нафтодоларово╖ зливи остаточно зникло бажання що-небудь зм╕нювати. Жодн╕ опозиц╕йн╕ м╕тинги не могли повернути Рос╕╖ сучасн╕сть. ╥╖ сучасн╕стю став укра╖нський Майдан. Саме йому випала роль першо╖ рос╕йсько╖ пол╕тично╖ под╕╖ нового стол╕ття – ╕ саме в╕н виманив з нори кремл╕вського хижака.
Ось вже понад р╕к Рос╕я живе укра╖нським порядком денним. Новини з сус╕дньо╖ кра╖ни стають головними сюжетами ╕нформац╕йних програм ╖╖ телебачення. Про Укра╖ну говорять журнал╕сти та анал╕тики, актори ╕ депутати, священики й обивател╕ в транспорт╕. Нав╕ть спортивн╕ коментатори не забувають про Укра╖ну – нехай нав╕ть команди сус╕дньо╖ кра╖ни нема╓ на пол╕. Укра╖на – це ╓диний доказ того, що Рос╕я все ще жива ╕ вона багато чого може. Якщо рос╕йський президент зустр╕ча╓ться з ╕ноземними колегами – то для того, щоб поговорити про Укра╖ну. Якщо рос╕йськ╕ депутати ╖дуть на яке-небудь зас╕дання чергово╖ парламентсько╖ асамбле╖ – то для того, щоб поговорити про Укра╖ну. Якщо рос╕йськ╕ експерти ви╖жджають на який-небудь м╕жнародний форум – то для того, щоб поговорити про Укра╖ну. В╕дкрийте будь-який рос╕йськомовний сайт в будь-як╕й кра╖н╕ св╕ту ╕ подив╕ться, про що його головн╕ новини. Ви не помилилися. Рос╕╖ вже ц╕лий р╕к не ╕сну╓. Якщо рос╕яни виходять на вулиц╕ сво╖х власних м╕ст – то т╕льки для того, щоб п╕дтримати Майдан або влаштувати «антимайдан». Щоб висловити протест проти в╕йни або з╕брати грош╕ для жител╕в Донбасу. А рос╕йський порядок денний? В╕н в╕домий. Зах╕д повинен припинити втручатися в укра╖нськ╕ справи ╕ зняти санкц╕╖, як╕ були накладен╕ на Рос╕ю через укра╖нську кризу. А ще п╕двищити ц╕ни на нафту, якими Москву, най╕мов╕рн╕ше, покарали за п╕дтримку «жител╕в Донбасу». А ще...
Усе це перетворення Рос╕╖ на г╕гантську територ╕ю, яка живе чужими проблемами, п╕дм╕ну кра╖ни телестуд╕╓ю ╕ во╓нторгом обумовлено «щурячим» характером зла. Вовки – т╕ б давно воювали ╕ намагалися б загризти жертву. Г╕тлер з Г╕ммлером теж влаштовували р╕зноман╕тн╕ провокац╕╖ проти Польщ╕, але не для того, щоб проголосити на ╖╖ територ╕╖ Познанську народну республ╕ку, а для того, щоб окупувати ╕ знищити. Молотов не намагався вдавати, що Кремль хоче польському народов╕ щастя ╕ процв╕тання. В╕н назвав знищену Г╕тлером ╕ Стал╕ним державу «потворним дитям Версальського договору» – ╕ був такий. Пут╕н, ймов╕рно, тако╖ ж думки про Укра╖ну. Але в╕н продовжу╓ запевняти св╕т – й ╕нод╕ зда╓ться, що самого себе – у сво╖й ц╕лковит╕й непричетност╕ до трагед╕й, як╕ почали в╕дбуватися в сус╕дн╕й кра╖н╕ з грудня 2013 року. ╤ не пом╕ча╓, що йому н╕хто вже не в╕рить.
Якби не Майдан, Пут╕н продовжував би сид╕ти в сво╖й нор╕ ще дуже-дуже довго. В╕н ╖здив би на зустр╕ч╕ «В╕с╕мки» й обговорював би з Бараком Обамою ситуац╕ю в Сир╕╖. В╕н збирав би експерт╕в на сво╖х валдайських посиденьках ╕ впарював би ╖м про «багатополярний св╕т», а вони давилися б млинцями з чорною ╕крою ╕ приголомшено кивали. Йому давали б кредити, коли ц╕на на нафту опускалася, – ╕ знову починали б вкладати ╕нвестиц╕╖ в д╕ряве в╕дро його економ╕ки за перших же ознак енергетично╖ стаб╕л╕зац╕╖. В╕н би повчав, лякав, п╕дкуповував ╕ комизився, останн╕й хижак незламно╖ ╕мпер╕╖. ╤ партнери по переговорах дивилися б на нього без любов╕, але з повагою.
Майдан став соп╕лкою в ум╕лих руках «стол╕ття-щуролова». Пут╕н п╕шов за звуками укра╖нських козацьких марш╕в як зачарований – ╕ сл╕дом за ним рушили в останню путь ол╕гархи, депутати, м╕н╕стри, народн╕ артисти, журнал╕сти, статисти «антимайдану» ╕ «народних республ╕к», словом – вся президентська рать. ╤ чим дал╕ вони йдуть – тим б╕льше др╕бн╕ють: шерстка звалю╓ться, лапки п╕дкошуються, в очах уже нема╓ колишнього вогню, а т╕льки невгамовна зл╕сть ╕ ненависть. ╤ вже пом╕тно: н╕, це — не вовча зграя. Це — зовс╕м ╕нш╕ зв╕р╕.

В╕тал╕й ПОРТНИКОВ,
журнал╕ст ╕ пол╕тичний коментатор, оглядач Рад╕о «Свобода»

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #9 за 27.02.2015 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=14779

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков