Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3047)
З потоку життя (6251)
Душі криниця (3440)
Українці мої... (1453)
Резонанс (1480)
Урок української (987)
"Білі плями" історії (1660)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
МЮНХЕНСЬК╤ МОТИВИ
«Знов Мюнхеном запахло у ц╕ дн╕…»


БАЧИТИ ЗА ГОРИЗОНТ
Чи не продовжу╓мо ми й дал╕ ту сумну традиц╕ю ╕ сьогодн╕, вкотре бездумно п╕дпираючи як не...


ДВА Р╤ЗДВА, ДВА НОВИХ РОКИ ╤ ЧОТИРИДЕННИЙ РОБОЧИЙ ТИЖДЕНЬ
Пишу ц╕ прописн╕ реч╕ роками, от лиш мало хто те чита╓. Ще менше роблять висновки. Може тому, що...


В ОЧ╤КУВАНН╤ НОВОГО БОГДАНА
Особа Богдана Хмельницького тут ╓ дуже показовою. Геро╖зац╕я образу виключа╓ наявн╕сть вад,...


СПРОБА В╤ДМИВАННЯ ВЛАДИ В╤Д БРУДУ
оч╕льник ДП НГЖВ пан Щекун видав в 2016 роц╕ суворий наказ власкору «Кримсько╖...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #8 за 20.02.2015 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#8 за 20.02.2015
ВСТАНОВЛЕННЯ ПАМ’ЯТНИКА СТАЛ╤НУ В КРИМУ — АМОРАЛЬНО!

Чи вчить чомусь ╕стор╕я?

В╕домий ╕сторик з Рос╕╖ Андр╕й Зубов п╕ддав критиц╕ в╕дкриття пам’ятника кер╕вникам СРСР, США ╕ Великобритан╕╖ Йосипу Стал╕ну, Франкл╕ну Рузвельту ╕ В╕нстону Черчиллю в Л╕вад╕йському палац╕ з нагоди 70-р╕ччя Ялтинсько╖ конференц╕╖.
У коментар╕ «Открытой России» Зубов зазначив, що «Ялтинська конференц╕я, безумовно, — важливий ╕сторичний факт, але не вс╕ персонаж╕, як╕ в н╕й брали участь, однозначн╕».
«╤ якщо Рузвельт ╕ Черчилль жодним чином не причетн╕ до масового знищення народ╕в, то трет╕й ╖╖ учасник — Стал╕н, як ми зна╓мо, особисто п╕дписував накази ╕ в╕дпов╕дальний за загибель сотень тисяч людей. Встановлення в Криму пам’ятника ц╕й людин╕, звичайно ж, — дуже поганий знак. Це означа╓, що в наш╕й кра╖н╕, — а Крим зараз вважа╓ться рос╕йським, — ╕стотно перекручен╕ поняття добра ╕ зла. Важко соб╕ уявити, щоб у ╢вроп╕, наприклад, вир╕шили встановити пам’ятник Мюнхенськ╕й конференц╕╖ 1938 року. Вона загалом теж ╓ важливим ╕сторичним фактом, але ╖╖ учасниками, кр╕м Чемберлена ╕ Даладь╓, були Г╕тлер ╕ Муссол╕н╕. Навряд чи комусь ╕з н╕мц╕в ╕ взагал╕ ╓вропейц╕в сподоба╓ться ╕дея встановлення такого пам’ятника», — заявив Зубов.
На його думку, для багатьох кримчан «постать Стал╕на — це страшна постать». «Нагадаю, що за Стал╕на Крим пережив дв╕ депортац╕╖ — депортац╕ю н╕мц╕в у 1941 роц╕ ╕ депортац╕ю кримських татар, в╕рмен, болгар ╕ грек╕в. Тому для кор╕нного населення Криму, насамперед для кримських татар, р╕шення встановити Стал╕ну пам’ятник — це образа подв╕йна. Людина, яка винна у трагед╕╖ ц╕лого народу, в загибел╕, за р╕зними оц╕нками, в╕д 25 до 30% кримських татар, тепер в╕длита у бронз╕, сидить в Ялт╕ ╕ посм╕ха╓ться у вуса», — додав ╕сторик.
Ран╕ше Андр╕й Зубов у сво╖х публ╕кац╕ях критикував д╕╖ Рос╕╖, яка анексувала Крим.
* * *
Встановлення пам’ятника Стал╕ну в Криму, на земл╕, де жили репресован╕ народи, — аморально. Тим б╕льше, коли йдеться про обрану для пам’ятника територ╕ю Л╕вад╕йського палацу, що був резиденц╕╓ю царя Миколи ╤╤, вбитого разом ╕з родиною б╕льшовиками. Про це заявив зав╕дувач кафедри соц╕ально-гуман╕тарних дисципл╕н Кримського ╕нженерно-педагог╕чного ун╕верситету, кандидат соц╕олог╕чних наук Реф╕к Куртсе╖тов.
«Спроба встановити пам’ятник Церетел╕ «ялтинськ╕й тр╕йц╕» вперше була зд╕йснена десять рок╕в тому в Криму. Кримськ╕ татари виступили категорично проти, тому що Стал╕н ╓ у нас вт╕ленням т╕╓╖ пол╕тики геноциду, яку проводила держава, Стал╕н ╓ основним злочинцем. Його д╕яльност╕ була надана оц╕нка на двадцятому з’╖зд╕ парт╕╖. У 1989 роц╕ Верховна Рада СРСР ухвалила декларац╕ю, в як╕й визнавалися незаконними та злочинними вс╕ факти, що стосувалися репресованих виселених народ╕в», – нагадав Куртсе╖тов.
Експерт зазначив, що в результат╕ стал╕нсько╖ депортац╕╖ «значна частина кримських татар вимерла в╕д хвороб ╕ голоду, це ж в╕дбулося ╕ з ╕ншими репресованими народами». «╤ сьогодн╕ встановлювати пам’ятник Стал╕ну в будь-якому по╓днанн╕ з л╕дерами ╕нших держав, я вважаю, аморально, тим б╕льше, на територ╕╖ Л╕вад╕йського палацу, в л╕тн╕й резиденц╕╖ рос╕йських цар╕в. Конкретно – Миколи ╤╤, чию с╕м’ю ╕ кого особисто б╕льшовики найжорсток╕шим способом знищили в ╢катеринбурз╕. ╤ ось поруч з цим б╕лим св╕тлим палацом ставити цей пам’ятник – це не до м╕сця ╕ нав╕ть блюзн╕рство», – п╕дкреслив Реф╕к Куртсе╖тов.
В╕н нагадав, що Рос╕йська православна церква зарахувала с╕м’ю Миколи ╤╤ до лику святих, канон╕зувала ╖х.
«У духовному вим╕р╕ встановлення цього пам’ятника – ще одне нагадування про злочин, який було ско╓но як проти с╕м’╖ Миколи ╤╤, так ╕ проти кримськотатарського народу, й проти ╕нших етн╕чних груп, як╕ проживали на територ╕╖ Криму», – додав Реф╕к Куртсе╖тов.
* * *
Як пов╕домлялося, в Криму п╕д Ялтою, б╕ля Л╕вад╕йського палацу, 5 лютого в╕дбулося в╕дкриття пам’ятника учасникам укладення Ялтинських угод 1945 року — кер╕вникам СРСР, США ╕ Великобритан╕╖ Йосипу Стал╕ну, Франкл╕ну Рузвельту ╕ В╕нстону Черчиллю.
Десятитонний бронзовий пам’ятник роботи рос╕йського скульптора-монументал╕ста Зураба Церетел╕ встановили з нагоди 70-р╕ччя Ялтинсько╖ конференц╕╖. З ц╕╓╖ нагоди до Криму прибула делегац╕я Державно╖ думи Рос╕╖ на чол╕ з Серг╕╓м Наришк╕ним.
Думки кримсько╖ громадськост╕ щодо встановлення пам’ятника розб╕глися: одн╕ схвалюють ╕н╕ц╕ативу, називаючи це даниною ╕сторичн╕й пам’ят╕, ╕нш╕ – виступають проти, вважаючи, що таким чином в╕дбува╓ться «реан╕мац╕я стал╕н╕зму».
Нац╕ональний л╕дер кримських татар, Уповноважений Президента Укра╖ни у справах кримськотатарського народу Мустафа Джем╕л╓в назвав провокац╕╓ю встановлення в Ялт╕ цього пам’ятника. А голова Меджл╕су кримськотатарського народу Рефат Чубаров упевнений, що настане час, коли встановлений в Ялт╕ пам’ятник Стал╕ну демонтують саме т╕, хто схвалював його встановлення. Про це в╕н написав на сво╖й стор╕нц╕ у Facebook.
«Всевишн╕й справедливий, як ╕ милостивий... В╕н обов’язково приведе нас до часу, коли т╕, хто сьогодн╕ сприяв, виправдовував ╕ аплодував установленню пам’ятника Стал╕ну в Л╕вад╕╖, будуть власноруч викорчовувати це чудовисько з кримсько╖ земл╕...» – написав Рефат Чубаров.

«Крим.Реал╕╖»

ТИМ ЧАСОМ...

НАСТУПНИЙ ПАМ’ЯТНИК У КРИМУ — ПУТ╤НУ?

Кримський б╕знесмен, власник Ялтинського зоопарку «Казка» ╕ сафар╕-парку «Тайган» п╕сля встановлення пам’ятника «велик╕й тр╕йц╕» в Ялт╕ пропону╓ в╕дкрити монумент рос╕йському президенту Володимиру Пут╕ну в С╕мферопол╕. Про це Зубков написав у сво╓му блоз╕.
«Я б запропонував встановити в С╕мферопол╕ на красив╕й площ╕ (правда, де ╖╖ знайти – не знаю) пам’ятник президенту Рос╕╖ В. В. Пут╕ну як збирачев╕ земель руських за повернення Криму до Рос╕╖. А чого, власне, чекати ╕ скромничати?!» – написав Зубков.
Кошти на пам’ятник рос╕йському л╕деров╕ в╕н пропону╓ збирати «вс╕м народом Криму», за прикладом збору грошей на храми ╕ церкви. Зубков також пропону╓ встановити в Криму пам’ятники рос╕йськ╕й ╕мператриц╕ Катерин╕ II ╕ рос╕йському полководцю Олександру Суворову.

У РОС╤╥ ХОЧУТЬ ПОБУДУВАТИ МЕЧЕТЬ ╤МЕН╤ ПУТ╤НА

Мусульманська громада Рос╕╖ хоче побудувати мечеть ╕мен╕ рос╕йського президента Володимира Пут╕на ╕ просить вид╕лити п╕д це д╕лянку в Москв╕. З в╕дпов╕дним зверненням до мер╕╖ Москви звернувся голова Централ╕зовано╖ рел╕г╕йно╖ орган╕зац╕╖ «Об’╓днаний ╕сламський конгрес Рос╕╖» Шавкат-хадж╕ Авясов.
«Ми – патр╕отично налаштована частина мусульман Рос╕╖ – звернулися до кер╕вництва кра╖ни з проханням дозволити нам побудувати в Москв╕ мечеть ╕мен╕ Пут╕на Володимира Володимировича, щоб його ╕м’я збереглося на стол╕ття серед народ╕в нашо╖ багатонац╕онально╖ В╕тчизни, а також звернулися до мера Москви Собян╕на С. С. щодо вид╕лення д╕лянки земл╕ п╕д буд╕вництво ц╕╓╖ мечет╕», – сказано у зверненн╕.
Шавкат-хадж╕ Авясов вважа╓, що «патр╕отично налаштован╕ мусульмани» повинн╕ показати рос╕йському президенту свою п╕дтримку, в тому числ╕ ╕ в кримському питанн╕.
«Саме в цей важкий для кра╖ни час ми повинн╕, як н╕коли, згуртуватися ╕ п╕дтримати президента кра╖ни Пут╕на Володимира Володимировича, п╕дтримати ухвален╕ р╕шення щодо возз’╓днання Криму з Рос╕╓ю, Крим був, ╓ ╕ буде нав╕ки територ╕╓ю Рос╕╖. Ми вважа╓мо, що Володимир Володимирович Пут╕н – це епохальна особист╕сть, дана нам Всевишн╕м», – йдеться у зверненн╕.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #8 за 20.02.2015 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=14773

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков