Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3008)
З потоку життя (6197)
Душі криниця (3423)
Українці мої... (1452)
Резонанс (1476)
Урок української (987)
"Білі плями" історії (1657)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У РФ ПОРУШУЮТЬСЯ ПРАВА УКРА╥НЦ╤В, ЯК╤ НЕ ЗГОДН╤ З РОС╤ЙСЬКОЮ ОКУПАЦ╤╢Ю КРИМУ ╤ ЧАСТИНИ ДОНБАСУ
Про це йдеться у четвертому висновку Консультативного ком╕тету Рамково╖ конвенц╕╖ про захист...


СКАНДАЛЬНИЙ НАС╤РОВ ВИДУЖАВ УЖЕ НАСТ╤ЛЬКИ, ЩО ПОДАВСЯ В КАНДИДАТИ У ПРЕЗИДЕНТИ
Таким чином, Нас╕ров став 14-ю людиною, яка ма╓ нам╕р балотуватися на посаду глави держави.


СВОБОДУ РЕЛ╤Г╤ЙНИМ ГРОМАДАМ!
Законодавство про правила переходу громад з одн╕╓╖ церкви до ╕ншо╖ затверджене Радою. 229 голос╕в...


РОС╤ЯНИ ЙДУТЬ ╤З ПАР╢. САМ╤. ТОЖ СКАЖЕМО ╥М — НЕХАЙ ЩАСТИТЬ!
Чи варто чекати на як╕сь насл╕дки р╕шення РФ не направляти свою делегац╕ю в ПАР╢?


ГОЛОВН╤ Ц╤ННОСТ╤ Й МОЩ╤ ЛАВРСЬКИХ СВЯТИХ НА М╤СЦ╤
У висновку ком╕с╕╖ було рекомендовано т╕ культурн╕ ц╕нност╕, як╕ не використовуються в рел╕г╕йних...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #8 за 20.02.2015 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#8 за 20.02.2015
ЩО НАМ РОБИТИ З «М╤НСЬКИМ МИРОМ»?

Неоголошена в╕йна

...Ось в╕н — «мир» — ╕ настав. З гарматами, танками, обстр╕лом ╕ атаками чи не по ус╕й л╕н╕╖ фронту. Але — «мир».
А що, хтось спод╕вався, що усе одночасно припиниться, Пут╕н почне пити г╕рку в Кремл╕, а Захарченко з╕ сво╖ми бандитами кинеться до нас в об╕йми?
Так, спод╕валися, всупереч лог╕ц╕ й розуму...
Мир — це поняття в╕дносне. Якщо не стр╕ляють «Гради», а т╕льки танки — це мир? А якщо т╕льки снайпери? А якщо не стр╕ля╓ н╕хто, але вибухають бомби у Харков╕ й Одес╕? Мають рац╕ю в╕йськов╕ експерти, йдеться т╕льки про часткове зниження ╕нтенсивност╕ бойових д╕й. Причому тимчасове. ╤ цей час треба використовувати.
Не лише для моб╕л╕зац╕╖, зм╕цнення позиц╕й ╕ переозбро╓ння. А й для ведення переговор╕в. Адже ми часто максимал╕сти: або в╕римо безоглядно вс╕ляким паперовим домовленостям (на кшталт Будапештського меморандуму) або, розчарувавшись, в╕дкида╓мо ╖х на корен╕. Адже мирн╕ переговори — це теж частина в╕йни. Специф╕чна ╕ така, що при ум╕лому ╖хньому веденн╕ дуже вплива╓ на к╕нцевий результат.
Див╕ться, що в╕дбува╓ться п╕сля 00.00 годин 15 лютого! Погодившись з М╕нськими протоколами, Пут╕н не припиня╓ боротьби за те, щоб нав’язати ус╕м сво╓ трактування угоди. Рос╕я заявила, що не ╓ стороною переговор╕в ╕ не в╕дпов╕да╓ за припинення вогню, блискавично подала у РБ ООН св╕й проект резолюц╕╖ «в розвиток М╕нських домовленостей». Паралельно Захарченко об╕ця╓ силою взяти Мар╕уполь ╕ Харк╕в. ╤ усе це на тл╕ безперервного обстр╕лу ╕ спроб наступу, демонстративного п╕дтягування до кордону бронетехн╕ки ╕ св╕жих резерв╕в.
Саме так зазвичай ╕ нав’язу╓ться зручна для одн╕╓╖ з╕ стор╕н модель «миру» — шантажем, погрозами, брехнею ╕ п╕дкупом. Адже усе обговорене у М╕нську абстрактне, його можна зрозум╕ти ╕ так, ╕ так. ╤ нам би за короткий час перемир’я, дарованого долею, спробувати сформулювати ╕ нав’язати опонентам сво╓ бачення майбутнього.
Почати потр╕бно з усв╕домлення, що «ту» частину Донбасу ми втратили надовго. ╤ повернемо ╖╖ т╕льки п╕сля чергово╖ «перебудови» у Рос╕йськ╕й ╕мпер╕╖ (а так╕ трапляються не част╕ше, н╕ж раз на 50 рок╕в). Тому розмови про швидке зв╕льнення Донбасу, про неминуче «прозр╕ння вати» ╕ нав╕ть про те, що Рос╕я дозволить нам контролювати власний кордон у межах Лугандону, залишимо пропагандистам.
Домагатися ми повинн╕ лише одного: з найменшими втратами зупинити розповзання зарази по територ╕╖ Укра╖ни. У Пут╕на ╕нше завдання: за допомогою М╕нських угод, ╕ теж з м╕н╕мальними втратами, захопити, як м╕н╕мум, Донецьку ╕ Луганську област╕. Ц╕лком.
╤ ключ до цього — вибори у м╕сцев╕ органи влади. Захарченко неспроста говорив про те, що вийде до кордон╕в област╕ у будь-якому випадку: мирно або з боями. В╕йна для нього зручн╕ша — п╕д це Рос╕я да╓ грош╕ ╕ техн╕ку. Але неминуче перетворення Донбасу на ру╖ни ╕ загибель мирних жител╕в навряд чи додадуть ╕ любов╕ у населення, ╕ процв╕тання «економ╕ц╕» Лугандону. Пут╕ну теж в╕йна вл╕та╓ в коп╕йку.
Тому й виник план: провести виборчу кампан╕ю не лише «у себе», а й на ус╕й територ╕╖ Донецько╖ ╕ Лугансько╖ областей (або за окремим законом, або у рамках запланованих на ос╕нь м╕сцевих вибор╕в). А оск╕льки Пут╕н ╕ його мар╕онетки упевнен╕, що ╕ в п╕дконтрольних Укра╖н╕ м╕стах сепаратисти отримають нищ╕вну перемогу, то наступним ходом бачать вимогу «возз’╓днати штучно роз╕рваний Донбас». Звичайно, п╕д крилом кремл╕вських наймит╕в.
╤ що ж робити нам? Вплутатися у цю гру!
По-перше, дебати навколо виборчих кампан╕й (як на окупован╕й територ╕╖, так ╕ на наш╕й), п╕дготовка до них дадуть нам к╕лька м╕сяц╕в мирного життя. По-друге, це можлив╕сть втягнути режими ДНР ╕ ЛНР у нашу пол╕тичну ╕ правову системи — п╕дключити Центрвиборчком, домагатися в╕льного висунення кандидат╕в, присутност╕ спостер╕гач╕в ╕ преси. Адже вибирати там будуть не президент╕в невизнаних республ╕к, не прем’╓р-м╕н╕стр╕в ╕ нав╕ть не губернатор╕в, а усього лише м╕сцев╕ ради та м╕ських гол╕в. Отже, з формально╖ точки зору обидва кремл╕вськ╕ призначенц╕ будуть п╕дконтрольними радам. ╤ це вже щось.
Словом, важливо нав’язати св╕й порядок денний.
Л╕дери сепар╕в в╕дчувають, що можлив╕ проблеми. Знервований Захарченко вже заявив, що не допустить на вибори жодно╖ проукра╖нсько╖ парт╕╖ ╕ не збира╓ться проводити ╖х за укра╖нськими законами. Це — хороший симптом. Отже, нав╕ть присутн╕сть танк╕в ╕ десятк╕в тисяч рос╕ян ще не гарантують усп╕ху.
╤ Бог з ними! Нам головне — забезпечити потр╕бний результат на наш╕й територ╕╖. Не мен╕ радити в╕тчизняним пол╕тикам, як цього добитися, – адже у ц╕й сфер╕ досв╕д за роки незалежност╕ накопичений великий. Якщо це вийде, тод╕ саме Укра╖на диктуватиме умови.
Не заслугову╓ на пан╕ку ╕ перспектива зм╕ни Конституц╕╖. У будь-якому випадку поправки до Основного закону можлив╕ т╕льки з в╕дома двох третин ВР. ╤ без консенсусу ел╕т ╕ громадянського сусп╕льства цього не станеться – адже ми вже не т╕, якими були. До того ж зм╕ни вже проанонсован╕ — у зв’язку з майбутньою децентрал╕зац╕╓ю. ╤ тут теж потр╕бно з╕грати на випередження.
Яка децентрал╕зац╕я на Донбас╕ бажана для захарченк╕в та плотницьких? А така, щоб усе замкнути на соб╕, — розпод╕л «гумконво╖в», дерибан бюджетно╖ допомоги з Ки╓ва, «в╕джимання» б╕знесу. А ще, дума╓ться, автоном╕я ╖м потр╕бна не ст╕льки в╕д Укра╖ни, ск╕льки в╕д Пут╕на, — адже ╕ життя ╖хн╓, ╕ «посади» залежать в╕д його настрою.
А що може запропонувати Укра╖на?
Це – самост╕йн╕сть м╕сцевих рад — в╕д с╕льських до районних: у збиранн╕ податк╕в ╕ розпод╕л╕ бюджетних кошт╕в, ╖хню велику незалежн╕сть в╕д обласних центр╕в. Покажемо, як це д╕╓ на наш╕й територ╕╖! Не факт, що в окупованих м╕стах розпоряджатися грошима дозволять народу, швидше за все, ковдру потягнуть на себе м╕сцев╕ клани, багач╕, мун╕ципальн╕ чиновники... Але ж легше мати справу з множиною др╕бних м╕сцевих князьк╕в, н╕ж з одним або двома великими бозами, що сидять на короткому повод╕ у Пут╕на, чи не так?
Буде торг ╕ за рос╕йську мову, ╕ за п╕дконтрольну м╕л╕ц╕ю ╕ прокуратуру, ╕ за «транскордонну» сп╕впрацю з РФ, ╕ за те, аби м╕сцев╕ ради не можна було розпустити з центру. Заради Бога! В╕дкри╓мо братам наш╕ об╕йми! Тим паче, що усе це по факту вони ╕ так мають, ╕ п╕д гр╕зним поглядом Пут╕на навряд чи в╕д такого в╕дмовляться.
╢дине, чого не можна допускати, — це надання Лугандону права накладати вето на наш ╓вропейський виб╕р. Ось тут потр╕бно стояти намертво.
Окремо про в╕дновлення соц╕альних виплат на Донбас╕. Сл╕д ставитися до цього не як до тягаря, а як до важеля впливу. ╤ першими йти на домовленост╕: ми вам — пенс╕╖, а ви нам — податки, вуг╕лля, метал.
Якщо хтось обуриться: як можна торгувати з бандитами, в╕дпов╕м — торг╕вля йде ╕ зараз, т╕льки нелегальна. А увесь св╕товий досв╕д показу╓, там, де прокида╓ться торговельний ╕нтерес, там гармати замовкають. (Тим б╕льше, що п╕сля М╕нська санкц╕╖ у вигляд╕ заборони на сп╕впрацю з б╕знесом на окупованих територ╕ях втрачають сенс).
Тепер про амн╕ст╕ю, що розгн╕вала багатьох. Тут усе просто. Що толку в тому, що наша прокуратура завела силу-силенну справ на Захарченка з Плотницьким, Г╕рк╕на з Б╓сом — ╖х не д╕стати. А тих бандит╕в, яких наша доблесна СБУ «д╕стала», все одно обм╕нюють на наших солдат╕в. ╤ пот╕м: амн╕ст╕я — не ╕ндульгенц╕я, наперед пробачення не купиш. Сепаратисти — сепаратистами ╕ залишаться: нароблять чогось знову або заявлять — ось нова справа ╕ готова.
Найважча ╕ найнепередбачуван╕ша, мабуть, в╕йськова частина угод. Розбиратися у н╕й фах╕вцям. Але якщо припинення вогню ╕ справд╕ коли-небудь настане, якщо з’явиться дем╕л╕таризована зона ╕ буде в╕дведена важка техн╕ка, це означа╓ лише одно: в╕йна набува╓ ╕нших форм.
Адже ми вже вою╓мо без ав╕ац╕╖ ╕ бал╕стичних ракет. Може так статися, продовжимо без «Град╕в», «Смерч╕в», «Торнадо», «П╕он╕в» тощо. К╕льк╕сть жертв це не зменшить, але позбавить в╕д даремних руйнувань. В╕йна стане рейковою ╕ дорожньою, м╕нно-фугасною ╕ диверс╕йною. З’явиться безл╕ч р╕зношерстих партизан╕в, батальйон╕в снайпер╕в ╕ найманих к╕лер╕в. Апогею досягне ╕нформац╕йна та економ╕чна в╕йна. ╤ усюди потр╕бно намагатися встигнути першим.
Ось на це ╕ варто витратити час, в╕дведений можливим короткостроковим миром. Якщо в╕н раптом до нас зав╕та╓.

╢вген ЯКУНОВ («Укр╕нформ»)

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #8 за 20.02.2015 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=14753

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков