Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3415)
З потоку життя (6649)
Душі криниця (3593)
Українці мої... (1478)
Резонанс (1532)
Урок української (995)
"Білі плями" історії (1702)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У КОЖНО╥ ТЕТЯНИ СВОЯ ВЕСНА
За цим днем визначали майбутню весну ╕ майбутн╓ л╕то, але застер╕гали: «У кожно╖ Тетяни...


ВСЕУКРА╥НСЬКИЙ КОНКУРС «З КРИМСЬКИМ КОР╤ННЯМ»
ВСЕУКРА╥НСЬКИЙ КОНКУРС «З КРИМСЬКИМ КОР╤ННЯМ» «МИ – Д╤ТИ ТВО╥,...


ВДИХНУТИ ВОЛ╤
На рос╕йському кордон╕ все «чики-пики», зг╕дно стандарт╕в, – демонструють...


ХРЕЩЕННЯ
19 с╕чня — трет╓ велике свято Р╕здвяного циклу - Богоявлення Господн╓, яке у народ╕...


П╤ДТРИМАЙТЕ ВСЕУКРА╥НСЬКИЙ КОНКУРС З КРИМСЬКИМ КОР╤ННЯМ «МИ – Д╤ТИ ТВО╥, УКРА╥НО!» ╕м. ДАНИЛА КОНОНЕНКА!
Пов╕домля╓мо, що зм╕нився номер банк╕всько╖ картки для поповнення призового фонду Всеукра╖нського...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #7 за 13.02.2015 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#7 за 13.02.2015
«ДИВЛЮСЬ Я НА ГОРИ, А ГОРИ ДИВЛЯТЬСЯ НА МЕНЕ...»

Хмари нижче г╕р, яскраво-жовта трава ╕ ф╕олетове небо – незвичайна краса! ╤ руки Тетяни Б╓л╕цько╖ митт╓во потягнулися в рюкзак за фотоапаратом, щоб заф╕ксувати побачену в цю мить панораму назавжди. Так в╕д одного випадку до ╕ншого, попутно з основною метою подорожей по Криму – побачити на власн╕ оч╕, який в╕н прекрасний, вона фотографувала. ╤ коли зн╕мк╕в назбиралося багато, вир╕шила показати ╖х ╕ншим. Можливо, хтось ще не бував там, де вона вже зд╕йснила сходження на вершини. Побачить фото ╕ також вирушить по ╖╖ туристичних маршрутах, результатом яких стала перша персональна виставка «Крим. Пори року», що демонстру╓ться цими зимовими днями в Центральному музе╖ Тавриди.
Це б╕льше ш╕стдесяти колоритних великоформатних фотопейзаж╕в, в яких в╕ддзеркалю╓ться перв╕сна природна краса в╕домих м╕сць п╕вострова – Ай-Петр╕, Демердж╕, скел╕ Ак-Кая, печерного м╕ста Мангуп-Кале, Мангупського плато, численних водоспад╕в ╕ тих куточк╕в, куди, перефразовуючи класика, р╕дко який птах долетить. Зн╕мки Тетяни дають можлив╕сть побачити всю р╕зноман╕тн╕сть п╕вострова в╕д сх╕дного до зах╕дного узбережжя, в╕д п╕вн╕чних степових район╕в до субтроп╕к╕в П╕вденного берега в ус╕ сезони року.
Тетяна любить Крим, його чудову, таку р╕зноман╕тну та ун╕кальну природу. Вона народилася в С╕мферопол╕ ╕ в горах почала бувати ран╕ше, н╕ж, за ╖╖ словами, навчилася ходити. Перш╕ походи зд╕йснила в татовому рюкзаку. Батьки, велик╕ любител╕ г╕рського туризму, з раннього дитинства розвивали в доньки ╕нтерес до природи, до подорожей. ╤ це дитяче захоплення стало насущною потребою ╖╖ ╓ства ╕ в дорослому в╕ц╕. Математик ╕ психолог з дипломом Тавр╕йського нац╕онального ун╕верситету ╕м. В. Вернадського, вона зак╕нчила курси фотограф╕в, в╕зажист╕в ╕ ф╕тодизайну.
Сво╖ перш╕ фотомоменти сп╕лкування з чар╕вною кримською природою Т. Б╓л╕цька видала в 2011 роц╕ фотоальбомом «Крим. Пори року», який у 2012 роц╕ був удосто╓ний диплома ╤╤ ступеня в ном╕нац╕╖ «М╕й Крим» республ╕канського конкурсу «Кримська книга». У минулому 2014 роц╕ в╕н був перевиданий з ╕н╕ц╕ативи та за п╕дтримки М╕н╕стерства курорт╕в ╕ туризму Криму, привернув увагу в╕дв╕дувач╕в на туристичн╕й виставц╕ «Крим ц╕лий р╕к», яка в╕дбулася в жовтн╕ в Севастопол╕. П╕д такою ж назвою було видано ╕ фотопанно.
Нин╕шнього року Т. Б╓л╕цька продовжу╓ сп╕льно з м╕н╕стерством реал╕зац╕ю свого фотопроекту, спрямованого на популяризац╕ю природно╖ ландшафтно╖ р╕зноман╕тност╕ Кримського п╕вострова. Згрупувавши фотопейзаж╕ на ст╕нах виставкового залу за порами року, автор немов запрошу╓ глядача не просто до споглядання живописних м╕сць природи, а в сво╓р╕дну подорож у час╕. А поетичн╕ строфи Максим╕л╕ана Волошина та Олекс╕я Жемчужникова, як╕ супроводжують часов╕ пер╕оди весни, л╕та, осен╕ та зими, спонукають до роздум╕в про швидкоплинн╕сть кл╕матичних митт╓востей, цикл╕чн╕сть земного буття ╕ в╕чн╕сть у масштабах всесв╕ту.
Надвор╕ зима з ус╕ма сюрпризами погоди ╕ температурних режим╕в: то сн╕гопади з морозами, то незвичне потепл╕ння, в╕д якого в с╕чн╕, немов у кв╕тн╕, розцв╕ли п╕дсн╕жники, а на виставц╕ глядач може поринути в св╕т сонячних промен╕в, перенестися на берег Чорного моря, вдихнути його солонувате пов╕тря, побачити с╕м кольор╕в райдуги, п╕вколо яко╖ немов виросло з морсько╖ води п╕сля дощу ╕ п╕днялося над г╕рськими зубцями в небо, як стр╕мких хмар остання зграя в╕длет╕ла за горизонт п╕сля спекотливого дня.
«Дивлюсь я на гори, а гори дивляться на мене, — писав китайський поет Х╤╤╤ стол╕ття Л╕ Бо. – ╤ довго дивимось ми, одне одному не набридаючи».
Пейзаж╕ в╕дзначаються насиченими фарбами, приваблюючи грою св╕тла ╕ кольором. «Деяк╕ м╕сця можна легко вп╕знати, — говорить одна з в╕дв╕дувачок виставки. – Але зн╕мки зроблено з таких ракурс╕в, що бачиш ╖х по-новому».
Почуття виникають неоднозначн╕: хочеться в╕дкривати нов╕ для себе м╕сця, п╕знавати навколишн╕й св╕т, думати про сокровенне, про гармон╕ю в природ╕ ╕ просто насолоджуватися п╕дм╕ченою автором красою, яка зазвичай прихована в╕д очей турист╕в. А виконан╕ в сп╕вавторств╕ з дочкою Дашею фотограф╕╖ циклу «Великим планом» в╕дкривають перед нами св╕т маленьких мешканц╕в дико╖ природи – метелик╕в, равлик╕в, морських черепашок… ╤ пов╕яло такою щирою атмосферою р╕дних м╕сць ╕ н╕жн╕стю, в╕д яко╖ тепл╕ше ста╓ на душ╕...

Валентина НАСТ╤НА

ОФОРМИТИ ПЕРЕДПЛАТУ на всеукра╖нську загальнопол╕тичну ╕ л╕тературно-художню газету «Кримська св╕тлиця» та ╕нш╕ культуролог╕чн╕ видання ДП «Нац╕ональне газетно-журнальне видавництво» (газету «Культура ╕ життя», журнали «Укра╖нська культура», «Укра╖нський театр», «Театрально-концертний Ки╖в», «Музика», «Пам’ятки Укра╖ни: ╕стор╕я та культура») можна в будь-якому поштовому в╕дд╕ленн╕ зв’язку Укра╖ни. У кра╖нах далекого заруб╕жжя оформити передплату на ц╕ видання можна через сайт www.presa.ua на стор╕нц╕ «Передплата On-Line». Передплатити та придбати окрем╕ прим╕рники видань в електронн╕й верс╕╖ можна за адресою -
http://presspoint.ua/. Така послуга доступна в будь-як╕й кра╖н╕ св╕ту. Дов╕дки за тел.: (044) 498-23-64; e-mail: nvu.kultura@gmail.com

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #7 за 13.02.2015 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=14742

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков