Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3415)
З потоку життя (6649)
Душі криниця (3593)
Українці мої... (1478)
Резонанс (1532)
Урок української (995)
"Білі плями" історії (1702)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ХТО ПРИНАДЖУ╢ ЗВ╤РА
якби нав╕ть укра╖ноф╕льство кримчан у 2014 роц╕ було й на порядок сильн╕шим, воно не гарантувало...


З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: Л╤ТЕРАТУРНА ОСВ╤ТА
Знання р╕дно╖ та св╕тово╖ культури ще не робить вас культурними людьми, але допомага╓ в╕дчути...


ЩО МА╢ НА МЕТ╤ ╤Н╤Ц╤АТИВА ГАЛИНИ ТРЕТЬЯКОВО╥ – СТВОРЕННЯ ПЕНС╤ЙНОГО РАЮ ДЛЯ ЗАПРОДАНЦ╤В, ЧИ ЩЕ ОДИН КРОК УКРА╥НИ НА ШЛЯХУ ДО ПРАВОВО╥ ДЕРЖАВИ?
висловлювання «слуги народу», Голови ком╕тету ВР з соц╕ально╖ пол╕тики пан╕ Галини...


ГАЛИНА ПАГУТЯК: ЖАБИ ╤ ОРЛИ
На мотив Олександра Олеся


В╤КТОР╤Я ТОРОН: ЯК ОРЛИ
Тривають суперечки про те, чого усе-таки не вистача╓ укра╖нському народов╕, щоб об’╓днатись...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #7 за 13.02.2015 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#7 за 13.02.2015
КНИЖКА ЯК ПРИВ╤Д. АЗАРОВ ЯК ПЕРЕДАВАЧ. ПРОПОЗИЦ╤Я ЯК ШАНТАЖ

Читальня «КС»

В╕н – герой ЗМ╤ вже два дн╕: ╕нтерв’ю, запитання-в╕дпов╕д╕. ╤ ось у московському прес-центр╕ «Комсомольсько╖ правди» Микола Азаров презентував свою книжку «Украина на перепутье». Проте не т╕льки. Сам по соб╕ 500-стор╕нковий том екс-прем’╓ра-вт╕кача не наст╕льки важливий прив╕д, щоб орган╕зовувати йому такий ╕нформац╕йний вихлоп. Нав╕що ж тод╕ це було? А для того, щоб виголосити дек╕лька дуже важливих для Кремля меседж╕в. Микола Янович з цим завданням впорався. Благо, говорити укра╖нською не довелося. А рос╕йською в╕н б╕льш-менш волод╕╓.
╤нформагентства та ╕нш╕ швидк╕ на реакц╕ю ЗМ╤ за звичкою вихоплювали з азаровсько╖ мови т╕ або ╕нш╕ пасаж╕, гучн╕ й деколи анекдотичн╕ заяви (на кшталт перенесення столиц╕ з Ки╓ва до Запор╕жжя). ╤ за цим частоколом випадкових ╕ ц╕лком традиц╕йних для цього допов╕дача тез не видно було основно╖ смислово╖ конструкц╕╖ прес-конференц╕╖ Миколи Яновича. А вона поляга╓ в такому:
«Необх╕дне створення тимчасового техн╕чного уряду зараз. ╤, безумовно, змусити це кер╕вництво [Укра╖ни] можуть лише м╕жнародн╕ посередники. Так╕, наприклад, як Н╕меччина ╕ Рос╕я. Сполучен╕ Штати, якщо захочуть взяти участь у цьому. ╤ вони повинн╕ на м╕жнародн╕й конференц╕╖, нарешт╕, сказати: «Припин╕ть руйнувати кра╖ну!». Створити саме техн╕чний уряд фах╕вц╕в, який повинен одну-╓дину справу зробити. Це:
— зупинити в╕йну;
— виробити Конституц╕ю, що передбача╓ федеральний устр╕й;
— прийняти ╖╖ на референдум╕;
— п╕дготувати ╕ провести п╕д ег╕дою м╕жнародних спостер╕гач╕в справд╕ в╕льн╕, справд╕ демократичн╕ вибори.
╤ тод╕ та влада, яка прийде, нехай п’ять рок╕в, як м╕н╕мум, керу╓ кра╖ною. Ось т╕льки так, ╕ншого виходу нема╓».
Ось, власне, те, заради чого й городили город з виведенням Азарова на публ╕ку. Дв╕ч╕ повторений «техн╕чний уряд» поясню╓, чому для виголошення цих сл╕в ляльководи вибрали саме Янича (а не Януковича). По-перше, йому не звикати бути техн╕чним ╕ тимчасовим (2004-2005). По-друге, репутац╕я у нього п╕дмочена менше, н╕ж у його патрона на пр╕звисько «Лег╕тимний». По-трет╓, п╕сля попередн╕х ростовських гастролей В╕ктор Федорович, схоже, у цьому театр╕ мар╕онеток уже не артист (хоча, хто зна╓).
А схема яка? Рос╕йсько-терористичн╕ в╕йська п╕дтримують в╕йну в незгасаючому стан╕, продовжують руйнувати сх╕д Укра╖ни, вбивати укра╖нц╕в, посилювати ситуац╕ю гуман╕тарно╖ катастрофи. Може, в цих умовах ╢вропа (╕ ран╕ше за вс╕х Н╕меччина) погодяться на босн╕зац╕ю укра╖нського конфл╕кту – розкол кра╖ни на дек╕лька автономних анклав╕в, велика частина яких ╕з часом стане вже легшою здобиччю Москви (у цьому, до реч╕, в╕дм╕нн╕сть в╕д трьох анклав╕в Босн╕╖ ╕ Герцеговини).
Поки йдуть суперечки, в якому формат╕ зустр╕чатися – м╕нський, женевський, нормандський, ротом Азарова запропонований зовс╕м новий формат «мирно╖ конференц╕╖». За участ╕ Н╕меччини та США. Припустимо. Без участ╕ сепаратист╕в-терорист╕в. Чудово. Але... ╕ без участ╕ Укра╖ни. Як правильно назвати такий формат? Правильно – «мюнхенський».
Кажете, на нову мюнхенську змову н╕хто не п╕де? Добре. Тод╕ терористи продовжуватимуть убивати укра╖нц╕в ╕ руйнувати густонаселений сх╕д кра╖ни. У спадко╓мц╕в Золото╖ Орди нерви м╕цн╕. А збро╖, в╕дпускник╕в ╕ добровольц╕в багато.
Ось, до реч╕, ц╕каво, як Азаров удруге зайшов на розмову про «мирну конференц╕ю» у мюнхенському формат╕. Роман Цимбалюк поставив запитання про зброю, що поставля╓ться з Рос╕╖. Микола Янович спочатку доладно говорив, що «Укра╖на перенасичена в╕йськовими складами, в╕йськовими частинами, ус╕лякими п╕дземними сховищами. У нас ст╕льки всяко╖ збро╖, що, на превеликий жаль, убивати одне одного можна дуже довго ╕ дуже нудно (а що, панов╕ Азарову хот╕лося б «весел╕ше»? – О.К.)».
Здавалося б, звичайна промова виб╕лювання рос╕йського «во╓нторгу». Але усл╕д ╕нший поворот: «А якщо ще зброя надходить зв╕дкись ╕з-за кордону, то це подовжу╓ страждання укра╖нського народу. Треба зупинитися вс╕м...». Мабуть, тут Микола Янович говорить уже не лише в╕д себе. Це схоже на погрозу: якщо Зах╕д, США почнуть поставляти Укра╖н╕ сучасну високоточну зброю, то й Рос╕я зб╕льшить сво╖ поставки. Адже це саме т╕ побоювання, про як╕ зараз голосно говорять Меркель ╕ Штайнмай╓р. Та ще це звичне для Заходу формулювання «страждання укра╖нського народу». Тобто м’яч явно перекида╓ться на н╕мецький б╕к.
А що дал╕? «...╤ тому, якщо всередин╕ кра╖ни не хочуть зупинитися, отже, як це було в св╕тов╕й ╕стор╕╖, збираються держави-гаранти ╕ приймають р╕шення». На який прецедент з кра╖нами-гарантами тут посилання, абсолютно зрозум╕ло – Дейтонськ╕ угоди щодо Босн╕╖ ╕ Герцеговини (1995). «Пов╕рте, у Н╕меччини, у Рос╕╖ ╕ в Сполучених Штат╕в досить важел╕в... досить важел╕в, щоб зупинити цю в╕йну. Але треба лише, аби вони домовилися м╕ж собою». Зрозум╕ло ╕ вже знайомо – щоб «перетерли».
╤ ось трет╕й зах╕д (для в╕рност╕, контрольний) на ту ж тему. Це було останн╓ запитання прес-конференц╕╖. Вочевидь сплановане ╕ загалом природне для кра╖ни, що живе за принципом «один народ, одна парт╕я, один вождь»: як Азаров ставиться до Пут╕на?
Ну, вгадайте, як: «Це — твердий прагматичний пол╕тик, який ум╕╓ сво╖ емоц╕╖... Я за весь час з ним сп╕лкування не бачив, щоб емоц╕╖ в нього проривалися. Вольовий, р╕шучий кер╕вник, який набув величезного досв╕ду державного управл╕ння. Людина з глобальним мисленням. Чому я впевнений, що конференц╕я за участ╕ його... скаж╕мо, президента Сполучених Штат╕в, прем’╓р-м╕н╕стра Н╕меччини, була б здатна вир╕шити ц╕ питання. Звичайно, таку конференц╕ю треба готувати. Але участь Володимира Володимировича у ц╕й конференц╕╖ могла б гарантувати такий глобальний п╕дх╕д ╕, так би мовити, стратег╕чне вир╕шення укра╖нсько╖ кризи. Те, що вона ма╓ бути вир╕шена принаймн╕ в 15-му роц╕... Тепер, що стосу╓ться мого повернення...» (╕ дал╕ про види Азарова на повернення в укра╖нську пол╕тику, як ми розум╕╓мо, на чол╕ того самого техн╕чного уряду).
Дуже ц╕кавий ╕ показовий фрагмент промови. Загалом наш Шт╕рл╕ц непогано завчив основн╕ тези. Проте все ж допустив дек╕лька помарок. По-перше, в╕н «переплутав стать дитини», точн╕ше – посаду канцлера Меркель. ╤ вже це засв╕дчу╓ завчен╕сть, а не продуман╕сть промови. По-друге, ось це «так би мовити» прозоро вказу╓, що слова, як╕ стоять за ними, швидше за все, — цитата, але не власна думка: «Стратег╕чне вир╕шення укра╖нсько╖ кризи». Ось що об╕ця╓ л╕дер з «глобальним мисленням» в обм╕н на насильницький розкол Укра╖ни на низку анклав╕в, велика частина яких буде п╕дконтрольна Кремлю. Ось це, повторюся, ╕ ╓ основний зм╕ст ╕ основний сенс сплеску виступ╕в недор╕кувато╖ мар╕онетки.
Шантаж. Погоджуйтеся на Дейтонський вар╕ант! ╤накше литиметься кров, багато-багато кров╕. ╤ жодним ╕ншим способом ви ╖╖ не зупините. А якщо погодитеся, я знову буду хорошим. ╤ ми про все домовимося. Чесне слово. Гарантую, у мене ж глобальне мислення. Я – сильний, вольовий ╕ взагал╕ без нерв╕в. Ну, ви погарячкували – скинули Януковича. Але я ж сильний, я не дам затвердитися нов╕й влад╕. А давайте «нульовий вар╕ант», «техн╕чний уряд»! А? Чи варто вам ризикувати сво╖м благополуччям ╕ вс╕╓ю планетою заради яко╖сь Укра╖ни?..
Така ставка – черговий блеф покериста, який програв ╕ програ╓ дедал╕ б╕льше. Проте деяк╕ козир╕ й грош╕ у нього за душею ще ╓. А отже, кривава гра триватиме дал╕...
Так, ледь не забув – там ще була якась книжка. Однак, справд╕, чи варто говорити – так╕ др╕бниц╕... На 500 стор╕нках Азаров розпов╕да╓, як в╕н усп╕шно розвивав Укра╖ну. А останн╕ 40 опов╕дають про те, як зл╕сн╕ п╕дступи внутр╕шн╕х ╕ зовн╕шн╕х ворог╕в усе це знищили.
При цьому в пана Азарова браку╓ розуму, щоб не спростовувати самому ж легенду про свою економ╕чну велич. Ось президент одн╕╓╖ сус╕дньо╖ кра╖ни захоплю╓ться його спритн╕стю: «Та ж як ти викрутився з ц╕╓╖ ситуац╕╖?» – «Ось так ось треба викручуватися. Я про це в книжц╕ пишу. Ситуац╕я така, що тонкою кригою б╕жиш, яка вже почала тр╕скатися. Зупинишся – провалишся, б╕жиш швидко – доб╕жиш до берега. Ось так ╕ ми доб╕гли. ╤ витягли Укра╖ну. ╤ не раз я це робив. ╤ зараз би ╖╖ витяг!».
Ну ви зрозум╕ли р╕вень стратег╕чного мислення великого економ╕ста ╕ великого реформатора Азарова: витягти, доб╕гти, не провалитися п╕д тонку, п╕дкреслюю, кригу. Тобто не вир╕шення проблем, не буд╕вництво на м╕цному фундамент╕ динам╕чно╖ економ╕ки, а знамените «попетля╓мо», та ще на тонк╕й криз╕.
Ну, а президент сус╕дньо╖ кра╖ни – зна╓те хто? Вгадати неважко. Вацлав Клаус, який нин╕ в усьому засуджу╓ Укра╖ну ╕ в усьому схвалю╓ Кремль...
╢ у Миколи Яновича обмовки просто шедевральн╕. Ось про економ╕чн╕ в╕дносини з Рос╕╓ю: «Не можна кусати того... хто тоб╕ допомага╓ в скрутну хвилину». П╕зна╓те дещо п╕дкориговане першоджерело: «Не можна кусати руку, яка тебе году╓». Теж показово для екс-прем’╓ра 46-м╕льйонно╖ кра╖ни.
Чомусь особливо нервують Азарова (естонця за батьком – Яном Робертовичем) литовц╕ та грузини, як╕ працюють нин╕ в уряд╕ Укра╖ни. Ут╕м, один його висл╕в звучить зовс╕м уже загадково нав╕ть для «Аз╕рова»: «Що цей ╕ндус... або литовець розум╕╓ в економ╕ц╕ Укра╖ни?». Н╕, ну, звичайно, ус╕ ми — ╕ндо╓вропейц╕, але не наст╕льки ж, щоб плутати ╕ндус╕в ╕ литовц╕в. Так у чому ж справа? Дума╓ться, в тому, що надто запали в душу Микол╕ Яновичу давн╕ металург╕йн╕ «розборки» у трикутнику Р╕нат Ахметов – Юл╕я Тимошенко – Лакшм╕ М╕ттал. Ось ц╕ «тьорки» для нього – п╕дсв╕домо – ╕ ╓ «економ╕ка Укра╖ни». Про те ж св╕дчить й ╕нша фраза, де Азаров тавру╓ американських реформатор╕в – порадник╕в Януковича: «Так ти ж спочатку хоч трохи економ╕ку Укра╖ни вивчи. Хоч трохи май (!?), що зв╕дки. Як╕ зв’язки в нас. Що де робиться».
Ось це в╕дчуття нав╕ть не «вчорашньо╖» людини, а «позавчорашньо╖» – найст╕йк╕ше ╕ найнепри╓мн╕ше враження в╕д прес-конференц╕╖ Миколи Яновича (якщо говорити про нього як про окрему людину, а не передавальну ланку).
А його книжка «Украина на перепутье» у переклад╕ на в╕дому «аз╕ровську мову» звучатиме – «Украина на перепитье». Власне, лише в такому стан╕ ╖╖ й можна читати.

Олег КУДР╤Н
(«Укр╕нформ»)

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #7 за 13.02.2015 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=14736

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков