Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3239)
З потоку життя (6464)
Душі криниця (3517)
Українці мої... (1465)
Резонанс (1508)
Урок української (990)
"Білі плями" історії (1675)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УРОКИ КРИМУ
Часом виника╓ враження, що про Крим в Укра╖н╕ потроху забувають. Не лише перес╕чн╕ громадяни....


РОЗЧАРУВАННЯ. ЩО З НИМ РОБИТИ?
Перебування тут, на самому кра╓чку мого укра╖нного Криму, не да╓ можливост╕ активно╖ участ╕ в...


НЕ ВТРАТИТИ ШАНС!
ел╕та ма╓ об’╓днатися, очистити себе в╕д полови пустомель ╕ лжепатр╕от╕в та зайняти сво╓...


П’ЯТЬ ФАЗ ╤ ОДНА
Взагал╕ само╕дентиф╕кац╕я – процес непростий ╕... болючий. Це – виб╕р на довгий час...


ВИБ╤Р БЕЗ ВИБОРУ
Натом╕сть, п’ята колона йде на вибори досить згуртованою, впевнено набираючи немалу...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #7 за 13.02.2015 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#7 за 13.02.2015
«НЕЗДОЛАННЕ В╤ДЧУТТЯ НУДОТИ...»

В╕домий б╕оф╕зик Максим Франк-Каменецький, який 21 р╕к тому пере╖хав ╕з р╕дно╖ Рос╕╖ до США, минуло╖ осен╕ повернувся з курсом лекц╕й на к╕лька м╕сяц╕в до Москви. Пережите за цей час наст╕льки вразило його, що, повертаючись до США, професор Бостонського ун╕верситету звернувся до рос╕ян ╕з в╕дкритим листом. В ╕нтерв’ю Рад╕о «Свобода» науковець розпов╕в, що в╕н в╕дчув у сучасн╕й Рос╕╖.
«Протягом мого перебування тут у мене поступово з’явилося й пост╕йно посилювалося нездоланне в╕дчуття нудоти. Тако╖ централ╕зац╕╖, тако╖ концентрац╕╖ влади в руках одн╕╓╖ людини тут не було з час╕в Стал╕на», – так написав, в╕д’╖жджаючи з Рос╕╖, Максим Франк-Каменецький.
Один ╕з тих момент╕в, що вразив його найб╕льше, – це просто «скажене» обожнення президента Володимира Пут╕на, каже професор в ╕нтерв’ю Рад╕о «Свобода». «Це — ц╕лком стандартний культ особи, який я застав ╕ще дитиною», – каже вчений.
╤ще один такий момент – це, за пост╕йного безтямного повторення мантри про незм╕рну й безумовну любов до всього «р-р-р-рос╕йського», одночасний ╕ррац╕ональний антиамерикан╕зм.
«Т╕╓ю чи ╕ншою м╕рою антиамерикан╕змом заражен╕ практично вс╕. Це ц╕каве явище – що нав╕ть т╕ люди, як╕ розум╕ють неприпустим╕сть того, що робить Пут╕н в Укра╖н╕, все-таки починають за першо╖ нагоди згадувати про помилки американських адм╕н╕страц╕й, бомбардування Югослав╕╖, вторгнення до Афган╕стану, до ╤раку, ╕ так дал╕, ╕ так дал╕, ╕ казати, що вс╕ ц╕ злочини Америки значно небезпечн╕ш╕ й г╕рш╕, н╕ж т╕ помилки, як╕ робить Пут╕н», – каже професор.
За його словами, п╕сля останн╕х чотирьох м╕сяц╕в перебування в Рос╕╖ в╕н в╕дчув величезне полегшення, коли, повертаючись зв╕дти до США, перетнув рос╕йський кордон. «╤з радянських час╕в я такого полегшення, ви╖жджаючи за кордон, не в╕дчував», – сказав в╕н.
На думку Франка-Каменецького, Рос╕я, де атмосфера непевност╕ ╕ страху дедал╕ густ╕ша╓, скочу╓ться назад до радянських час╕в.
«Д╕йсно, цей страх об╜рунтований, бо н╕хто не зна╓, який буде наступний крок. Фактично вс╕ порядки залежать в╕д одн╕╓╖ людини. Це теж дуже страшно, тому що ╖╖ здатн╕сть ухвалювати адекватн╕ р╕шення надзвичайно сумн╕вна, як видно у зв’язку з тим, що в╕дбува╓ться», – вважа╓ в╕н.
Сам Максим Франк-Каменецький, громадянин США, який збер╕г ╕ громадянство Рос╕╖, однак, не зар╕ка╓ться за╖жджати й надал╕ до сво╓╖ колишньо╖ батьк╕вщини. Але, каже в╕н, багато його колег у США родом ╕з Рос╕╖, як╕ теж перебувають у так╕й ситуац╕╖, вже вир╕шили не повертатися б╕льше н╕коли.
╤, побувавши чотири м╕сяц╕ в Рос╕╖, професор не ма╓ оптим╕зму щодо перспектив ц╕╓╖ кра╖ни. Якщо Москва не зм╕нить курсу, пол╕тична ╕золяц╕я Рос╕╖ разом з╕ швидким занепадом рубля в╕щують катастрофу, вважа╓ в╕н. Якщо спалахне повномасштабна криза, то, написав учений у в╕дкритому лист╕ до рос╕ян, залишаються «дв╕ можливост╕: жахливий к╕нець (для режиму) чи жах без к╕нця (для рос╕ян). «Думаю, нема╓ потреби говорити, чого бажав би я», – дода╓ Максим Франк-Каменецький.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #7 за 13.02.2015 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=14732

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков