Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3382)
З потоку життя (6597)
Душі криниця (3569)
Українці мої... (1473)
Резонанс (1518)
Урок української (993)
"Білі плями" історії (1688)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ШКОДА
╤ про шкоду вони знають. ╤ про те, кому доведеться в╕дшкодовувати, в тому числ╕, й моральн╕...


МАЛЕНЬКИЙ ШТРИХ ДО ПОРТРЕТА НАШОГО СУСП╤ЛЬСТВА, ЯКИЙ РОЗРИВА╢ МОЗОК
Висновок з цього, останнього, розрива╓ мозок. Але ця загроза лише для тих, у кого в╕н ╓, хто...


БЮДЖЕТ-2020 УХВАЛЕНО. РАД╤ТИ ЧИ ПЛАКАТИ?
Перш╕ враження в╕д ухвалення Держбюджету: п╕дходи до формування кошторису не зм╕нилися. Чи...


КОНДРАТЮК ЗАКЛИКАВ СПЕЦСЛУЖБУ ВЗЯТИСЯ ЗА ГАСТРОЛЕР╤В-ФАНАТ╤В ПУТ╤НА
В╕домий продюсер ╤гор Кондратюк закликав СБУ не допустити виступ╕в у Ки╓в╕ ╕ноземних артист╕в, що...


ЦЕЙ БОЖЕВ╤ЛЬНИЙ СВ╤Т!
Св╕т, схоже, остаточно звихнувся, якщо вже й 40 член╕в Конгресу США безвольно повторюють...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #7 за 13.02.2015 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#7 за 13.02.2015
ЧИ ВАРТ╤ АМБ╤Ц╤╥ САМОЗНИЩЕННЯ?

«Покращення» по-кримськи

Те, що в Рос╕╖ криза, — вже не мр╕я ╖╖ недоброзичливц╕в, про кризу заявлено оф╕ц╕йно у зв’язку з прийняттям урядом РФ антикризового плану, що склада╓ться ╕з 60 пункт╕в. Тож ╕ ЗМ╤, як╕ «дякували» св╕тов╕ за санкц╕╖, що н╕бито лише зм╕цнять рос╕йську економ╕ку, зробивши ╖╖ самодостатньою, та запевняли, що пад╕ння ц╕н на нафту теж не причина для хвилювання, тепер дещо зм╕нили тональн╕сть сво╖х пов╕домлень. Хоча ╕ нин╕ до анал╕зу причин кризи вони особливо не вдаються, бо яка ж тод╕ горд╕сть витрима╓, адже американський президент днями заявив на весь св╕т про розшматовану санкц╕ями рос╕йську економ╕ку?
Тож ╕ чу╓мо, що санкц╕╖ – це справа десята, просто останн╕м часом потроху недопрацьовували, ось ╕ накопичилося проблем. За глибиною кризу з╕ставляють з╕ св╕товою 2008-2009 рок╕в, а за проявами – ми ╖х бачимо ╕ сам╕. Оф╕ц╕йно визнана ╕нфляц╕я у 11,4%, на як╕ об╕цяють про╕ндексувати пенс╕╖ ╕ зарплати бюджетникам, слабо сп╕вв╕дноситься ╕з житт╓вими реал╕ями. Сьогодн╕ шокують ц╕ни нав╕ть у таких соц╕ально зор╕╓нтованих магазинах, як АТБ, де пропонують, зокрема, картоплю по 42 руб. за кг. Кажуть, дорога, тому що мита, хоча про цю послугу ╖х не просили покупц╕. До реч╕, для Москви така ц╕на ще й замала. Там на базарах картопля кошту╓ по 50 рубл╕в, як ╕ буряк, морква та капуста. А ось яловичина в рос╕йськ╕й столиц╕ б╕льш як вдв╕ч╕ дешевша, н╕ж у Севастопол╕. Та ╕ С╕мферополь далеко попереду Москви. Тож «╕нтегру╓мося» з випереджуючими темпами.
╤ платити кримчанам доводиться не лише в магазинах. Переклад з укра╖нсько╖ мови будь-якого пап╕рця обходиться у 850 рубл╕в, нав╕ть якщо там усього к╕лька сл╕в, а ти сам – колишн╕й викладач укра╖нсько╖. А ще прикмета сьогодення – це неск╕нченн╕ черги, пов’язан╕ з отриманням рос╕йських документ╕в, ╕ вже не тому, що кримчанам припекло швидше стати повноц╕нними рос╕янами, а тому, що це ╓ житт╓вою необх╕дн╕стю.
Так, прим╕ром, з нового року перед тими, хто не встиг оформити медичну страховку, водночас зачинилися двер╕ ус╕х кримських медичних заклад╕в. ╤ хоча черги б╕ля в╕дд╕лень страхових компан╕й не зменшуються, за даними «е-Крим», в Алушт╕ ╕з 425 жител╕в, що звернулися п╕д час новор╕чних «кан╕кул» по медичну допомогу, лише 163 мали при соб╕ медичний пол╕с.
На сво╖ претенз╕╖ щодо в╕дмови у медобслуговуванн╕ люди в р╕зних куточках Криму почули, що ╖м дали достатньо часу, ╕ нехай тепер вони нар╕кають сам╕ на себе.
Та, як бачимо по чергах, його таки недостатньо. Тож вчасно оформили страховку здеб╕льшого лише молод╕, здоров╕ та енерг╕йн╕, а зовс╕м не т╕, кому це найнеобх╕дн╕ше. ╤ так╕, сп╕ймавши в л╕карнях облизня, одразу ж попрямували до аптек, де на них теж чекало глибоке розчарування: хтось не знайшов у продажу звичних укра╖нських препарат╕в, як╕ не завжди мають рос╕йськ╕ аналоги, а для когось просто виявилися неп╕дйомними ц╕ни, що пост╕йно зростають, ╕нод╕ на 300-400%.
╤ це – не лише наша м╕сцева практика. Невмотивоване зростання ц╕н на л╕ки вже привернуло до себе увагу московсько╖ прокуратури. Проводяться нею перев╕рки ╕ в торгових закладах, ╕ як результат — вже порушено 418 карних справ. Стурбована й Федеральна антимонопольна служба (ФАС), яка одн╕╓ю з причин невмотивованого зростання ц╕н назива╓ попередню змову пом╕ж тими, в╕д кого ц╕нова пол╕тика залежить.
Що ж до ситуац╕╖ з л╕ками, то ╖╖ прокоментувала федеральний м╕н╕стр охорони здоров’я. Вона пояснила, що на л╕ки, як╕ входять до списку житт╓во необх╕дних, торгов╕ надбавки мають бути не вищими, н╕ж 30% ╖хньо╖ вартост╕, хоча ц╕╓╖ норми дотримуються далеко не вс╕ ╕ не завжди. Зростання ц╕н на решту медичних препарат╕в нав╕ть формально н╕чим не обмежу╓ться. А до ц╕╓╖ групи належать ╕ так╕, без яких не обходиться жодна с╕мейна аптечка, скаж╕мо, корвалол, нафтизин, аллахол, цинаризин. (Щодо нафтизину, то за останн╕ п╕вроку в╕н подорожчав у 7 раз╕в).
Нин╕шн╕й ц╕новий колапс в╕це-прем’╓р уряду РФ ╤гор Шувалов поясню╓ бажанням гравц╕в ринку збер╕гати колишню валютну виручку ╕ ╖хньою особистою недобропорядн╕стю.
Проте н╕хто не згаду╓ н╕ про витрати, пов’язан╕ з дотуванням Криму, де вперше з╕зналися, що недоотримали-таки третину курортних збор╕в пор╕вняно ╕з попередн╕м роком, н╕ з п╕дтримкою (ф╕нансовою ╕ в╕йськовою, а також людськими ресурсами) Донбасу, який у рос╕йських ЗМ╤ вже практично перестали величати Новорос╕╓ю ╕ який знову став п╕вденно-сх╕дним рег╕оном Укра╖ни. А на запитання телеглядач╕в про те, чому Рос╕я оф╕ц╕йно не вводить в╕йська на його територ╕ю, недоп╕дготовлений ведучий кримсько╖ телепередач╕ «╤нформац╕йна в╕йна» щиро з╕зна╓ться, що Рос╕я змушена обирати ╕з двох менше зло, аби не бути зовс╕м задушеною санкц╕ями. Тож ╖й не до реверанс╕в. А те, що донеччани залишаються практично зрадженими, м╕ж двома берегами, ╕ утопають в кров╕, нехай пробачають ╕ т╕шаться рос╕йськими гуман╕тарними вантажами. Ма╓ смисл пожертвувати ╕нтересами збаламучених людей Донбасу ╕ з огляду перспективи виникнення повномасштабно╖ в╕йни за участ╕ в╕йськ НАТО.
Тож тактика сьогодн╕ ╕нша: заплямувати Укра╖ну наст╕льки, щоб поставити ╖╖ поза законом, под╕бно ╤сламськ╕й держав╕, ╕ повн╕стю позбавити св╕тово╖ п╕дтримки. А коли «те, що було Укра╖ною» ╕ де перемогла «фашистська хунта», залишиться наодинц╕ з╕ сво╖ми проблемами, спок╕йно вт╕лювати власн╕ амб╕ц╕йн╕ плани.
Водночас сама Рос╕я ма╓ сприйматися св╕товим сп╕втовариством як еталон людяност╕, безкорисливий спонсор та кра╖на-миротворець, оск╕льки прода╓ Укра╖н╕ вуг╕лля та електроенерг╕ю (та якби не знеструмлений Крим, х╕ба продавала б?) ╕ вже ст╕льки рок╕в постача╓ сюди газ за кабальними ц╕нами, а тепер ще й жене на територ╕╖ ДНР ╕ ЛНР гуман╕тарн╕ конво╖.
А чи не чесн╕ше було б взагал╕ цих людей не ч╕пати ╕ зберегти 50 тисяч людських житт╕в (саме про таку к╕льк╕сть загиблих заявляють сьогодн╕ рос╕яни)? ╤ не треба говорити, що конфл╕кт спровокував «державний заколот» щодо усунення Януковича, бо ще за п╕вроку до того орган╕зувалися «антифашистськ╕» м╕тинги, тож почав активно формуватися образ ворога. А виводила бюджетник╕в ╕з «антифашистськими» гаслами на площ╕ Криму не «Единая Россия», а Парт╕я рег╕он╕в, л╕дер яко╖ вт╕лював у життя рос╕йський сценар╕й знищення Укра╖ни. ╤ таку людину не мав права усунути в╕д влади укра╖нський народ?!
Звичайно, за сво╓╖ нин╕шньо╖ стратег╕╖ (а вона в Рос╕╖ ╕ не прихову╓ться) кожен майданчик, що да╓ змогу бути почутими св╕товим сп╕втовариством, ма╓ неабияке значення.
╤ дарма, що в ПАР╢ зас╕дають «политические насекомые» (так величали ╕ноземних партнер╕в гост╕, запрошен╕ на одне з пол╕тичних ток-шоу), але бажано на цих «насекомых» таки впливати, аби «знизити ╕нтерес до Укра╖ни» та бажання п╕дтримувати цю «неспроможну державу».
Але «запудрити» м╕зки «насекомым» так ╕ не вдалося – вони продовжили терм╕н д╕й санкц╕й проти Рос╕╖, ╕ надал╕ залишивши ╖╖ без права голосу. А у боротьб╕ з кризою теж продовжу╓ використовуватися пропаганда, мовляв, санкц╕╖ завдають б╕льшо╖ шкоди кра╖нам Заходу, н╕ж сам╕й Рос╕╖. Вт╕м, криза чомусь зав╕тала саме сюди. Але вдарила вона не по тих, кому не давали спокою чуж╕ земл╕. Кра╖ну активно покидають гастарбайтери, передаючи совки ╕ м╕тли рос╕янам, котр╕ ран╕ше дивилися на це знаряддя прац╕ зверхньо.
А в с╕чн╕ значна частина кримських пенс╕онер╕в або ж одержала пенс╕╖ з великим зап╕зненням, або ж не одержала ╖х ╕ дос╕. Це стосу╓ться й ╕нших соц╕альних виплат та зарплат бюджетник╕в. Такого ╕з «соц╕алкою» не було нав╕ть у «лих╕ дев’яност╕». ╤ «покращення» поки що н╕хто не об╕ця╓…

Тамара ФЕДОРЕНКО
м. С╕мферополь

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #7 за 13.02.2015 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=14728

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков