Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3033)
З потоку життя (6242)
Душі криниця (3437)
Українці мої... (1453)
Резонанс (1479)
Урок української (987)
"Білі плями" історії (1659)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВЕСЕЛКА
В╕рш╕ нашого дитинства


Р╤ДНА МОВА
З дитинства мо╖ батьки навчали мене любити свою Батьк╕вщину з кв╕тучими садами, безмежними...


В╤РШ╤ НАШОГО ДИТИНСТВА. ╤ван ДРАЧ
Перша зб╕рка поез╕й ╤вана Драча «Соняшник» побачила св╕т 1962 року.


«У КОЖНО╥ ФЕ╥ БУВАЮТЬ ПРИ╢МН╤ МОМЕНТИ...»
В гостях "Джерельця" ╕з сво╖ми поез╕ями Наталка ЯРЕМА, Наталя МАЗУР ╕ Ксенислава КРАПКА


НАЙКРАЩ╤ УКРА╥НСЬК╤ МУЛЬТФ╤ЛЬМИ ВС╤Х ЧАС╤В
6 кв╕тня св╕т в╕дзначив День мультф╕льм╕в. Це свято було засноване 2002 року М╕жнародною...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #6 за 06.02.2015 > Тема ""Джерельце""
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#6 за 06.02.2015
«ДАРУВАТИ КОМУСЬ РАД╤СТЬ – ЦЕ Ж ╤ САМОМУ РАД╤СТЬ!»

Укра╖нському дитячому письменнику Всеволоду Нестайку 30 с╕чня виповнилося б 85 рок╕в. Сьогодн╕шн╕й дудл (святковий логотип) Google в╕добража╓ один з найяскрав╕ших момент╕в у його роман╕ «Тореадори з Васюк╕вки», коли геро╖ книги Ява ╕ Павлуша вир╕шили стати тореадорами ╕ приборкати корову на ╕м’я Контрибуц╕я, переда╓ ITC.ua.
Всеволод Нестайко народився 30 с╕чня 1930 року в Бердичев╕ Житомирсько╖ област╕. Дитинство майбутнього письменника було непростим, — коли йому було лише три роки, в концтабор╕ загинув його батько. П╕сля цього с╕м’я пере╖хала до Ки╓ва. Коли Всеволоду виповнилося 11 рок╕в, почалася в╕йна.
Як сам Нестайко пот╕м писав, «коли я став по-справжньому дорослим, мен╕ страшенно захот╕лося повернутися назад у дитинство — догратися, досм╕ятися. Вих╕д був один — стати дитячим письменником».
Майже п’ятдесятир╕чний шлях у дитяч╕й л╕тератур╕ Всеволод Нестайко засв╕дчив виданням близько сорока книжок опов╕дань, казок, пов╕стей ╕ п’╓с. ╤ вс╕ сво╖ твори в╕н намагався писати якомога весел╕ше. Але чи не з найб╕льшою насолодою, як Всеволод З╕нов╕йович з╕знавався сам, в╕н писав про пригоди Яви ╕ Павлуш╕. Все почалося з двох опов╕дань — «Пригоди в кукурудз╕» ╕ «Тореадори з Васюк╕вки», як╕ були надрукован╕ 1963 року. Хлопц╕ виявилися такими винах╕дливими й непосидючими ╕ так сподобалися читачам, що за р╕к з’явилася пов╕сть «Пригоди Роб╕нзона Кукурузо». В 1966 роц╕ вийшла друга пов╕сть про двох бешкетник╕в «Незнайомець з тринадцято╖ квартири». ╤, нарешт╕, — пов╕сть «Та╓мниця трьох нев╕домих», ╕ склали разом роман-трилог╕ю «Тореадори з Васюк╕вки».
«Тореадори з Васюк╕вки» роз╕йшлися по св╕ту сотнями тисяч прим╕рник╕в, роман переведений близько 20-ма мовами. 1979 року р╕шенням М╕жнародно╖ ради з дитячо╖ та юнацько╖ л╕тератури трилог╕я «Тореадори з Васюк╕вки» внесена до Особливого почесного списку Г. Х. Андерсена як один ╕з найвидатн╕ших твор╕в сучасно╖ дитячо╖ л╕тератури. У 2004 роц╕ Всеволод Нестайко вир╕шив повернутися до «Тореадор╕в» ╕, не в╕дмовляючись в╕д попереднього тексту книги, разом з поетом ╕ редактором ╤ваном Малковичем розробив й опубл╕кував нову авторську редакц╕ю книги «Тореадори з Васюк╕вки», позбавивши книгу деяких неминучих ╕деолог╕чних нашарувань минулого часу, а також деталей, незрозум╕лих сучасному читачев╕. Автор додав до сюжету нов╕ еп╕зоди, зробивши улюблену книжку багатьох укра╖нц╕в б╕льш захоплюючою.
Свого часу Всеволод Нестайко побажав сво╖м читачам: «Не посп╕шайте, як я колись, швидше зростати. Тому що дитяч╕ роки неповторн╕. ╤ якщо Ява ╕ Павлуша допоможуть вам на як╕сь хвилини гостр╕ше в╕дчути рад╕сть веселого, щедрого на пригоди та вит╕вки дитинства, я буду щасливий».
Класик сучасно╖ укра╖нсько╖ дитячо╖ л╕тератури Всеволод Нестайко помер 16 серпня 2014 року, за п╕вроку до свого 85-р╕чного юв╕лею.

ТОП-10 ЦИТАТ З ТВОР╤В ВСЕВОЛОДА НЕСТАЙКА

Всеволод Нестайко згадував: «Я пишаюся, що не вийшов ╕з дитинства, що збер╕г дитячу душу. Це п╕дтриму╓ мене в нашому жорстокому св╕т╕ ╕ да╓ сили творити». Сьогодн╕ ваш╕й уваз╕ пропону╓мо топ-10 цитат з твор╕в Всеволода Нестайка.
1. У нас була прекрасна, благородна iдея — провести пiд свинарником метро. Це мало бути сюрпризом. Перша лiнiя метро у — Васюкiвцi! Станцiя «Клуня» — станцiя «Крива груша». Три копiйки в один кiнець. Родичi — безплатно. З учительки арифметики — п’ять копiйок.
2. Вiн чогось не любив, як ми крали кавуни з баштана. Вiн любив, щоб ми просили. А ми не любили просити… Воно не так смачно.
3. Якi хорошi люди вранцi! Наче росою вмитi! Бадьорi, гарнi, i якiсь нiби навiть хрумкi, мов молодi огiрочки! А очi в них якi! Чистi i свiжi-свiжi, немов квiти, що тiльки-но розцвiли.
4. — Виходить, я буду в тебе дикуном, — уже веселiше сказав я. — Вiн, значить, герой… А я, значиться, дикун. От Кукурузо!
— Та Крузо, а не Кукурузо! Робiнзон Крузо.
— То вiн був Крузо, а ти — Кукурузо. Якраз пiдходяще для тебе iм’я. Пiсля вчорашнього…
5. Ото дивно: якщо ти зробиш людинi добро, вона тобi ста╓ при╓мною. I, навпаки, той, кому ти заподiяв щось зле, непри╓мний тобi.
6. О, як би я хотiв не прокидатися сьогоднi! Скiльки б я дав, щоб уже було завтра! Але нi. Я вiдчував неминучiсть i невблаганнiсть долi. Таке саме я вiдчував, коли сидiв якось, чекаючи черги, пiд дверима зубного лiкаря i слухав, як противно дзижчить отам у кабiнетi бормашина, а мати мiцно тримала мене за руку, щоб я не дременув.
7. — Ти як, понiма╓те, з батьком розмовля╓ш? Ой, гляди, вiзьму ременяку!
— Ну й берiть. Тiльки в нас у кра╖нi не б’ють дiтей. Це в усiх газетах написано. Дiтей б’ють тiльки iмперiалiсти...
8. Е, синку, молодi можуть вмерти, а старi мусять вмерти… Так уже заведено.
9. Той, хто дба╓ т╕льки про власну шкуру ╕ свою кишеню, не вартий доброго слова.
10. Дарувати комусь рад╕сть – це ж ╕ самому рад╕сть! ╤ може, це — найб╕льша рад╕сть на св╕т╕… ╤ якщо ти можеш подарувати комусь неспод╕вану рад╕сть – даруй, не вагаючись!
 (Gazeta.ua)

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #6 за 06.02.2015 > Тема ""Джерельце""


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=14704

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков