Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3033)
З потоку життя (6242)
Душі криниця (3437)
Українці мої... (1453)
Резонанс (1479)
Урок української (987)
"Білі плями" історії (1659)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
«ДИВОВИЖН╤ ╤СТОР╤╥ КРИМУ» У МИСТЕЦЬКОМУ АРСЕНАЛ╤
26 лютого у Мистецькому арсенал╕ в╕дкри╓ться виставка «Дивовижн╕ ╕стор╕╖ Криму».


УРОКИ КРИМУ: ПОПРИ ТРАВМУ, МИ МА╢МО ЗНАЙТИ СИЛИ ДЛЯ РОЗВИТКУ
Виступ учасника Нестор╕всько╖ групи ╢вгена Гл╕бовицького у Кримському дом╕ п╕д час вечора,...


ОДИНОЧН╤ П╤КЕТИ В КРИМУ: ВИКЛИК ОКУПАНТАМ
Б╕льше 80 суд╕в у справах кримськотатарських патр╕от╕в провела в один день т.зв. "кримська влада"...


ЗА «КРИМСЬКУ СВ╤ТЛИЦЮ» В КРИМУ!
Поширюйте цього листа. Ма╓мо застоювати себе, св╕й Край. Хто, як не ми?


КОР╤ННЕ НАСЕЛЕННЯ ВИТ╤СНЯЮТЬ З КРИМУ
Про це йдеться в допов╕д╕ "Пол╕тичн╕ пересл╕дування в Рос╕╖": ш╕сть м╕сяц╕в 2017 року.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #6 за 06.02.2015 > Тема "Крим - наш дім"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#6 за 06.02.2015
СТАНОВИЩЕ З ПРАВАМИ ЛЮДИНИ В КРИМУ ЗНАЧНО ПОГ╤РШИЛОСЯ

М╕н╕стерство закордонних справ зверта╓ увагу м╕жнародно╖ сп╕льноти на те, що останн╕м часом ситуац╕я з правами людини в окупованому Рос╕╓ю Криму значно пог╕ршилася, заявив 3 лютого речник МЗС ╢вген Перебийн╕с.
Порушення прав людини на окупован╕й територ╕╖ Автономно╖ Республ╕ки Крим набули системного характеру, що п╕дтверджу╓ться численними фактами, сказав в╕н на бриф╕нгу.
За його словами, предметом серйозно╖ уваги з боку м╕жнародних та правозахисних орган╕зац╕й мають стати залякування та пересл╕дування укра╖нц╕в ╕ кор╕нного кримськотатарського населення п╕вострова у зв’язку з використанням укра╖нсько╖ та кримськотатарсько╖ мови в публ╕чних м╕сцях та нац╕онально╖ символ╕ки; обмеження пол╕тичних ╕ громадянських прав укра╖нц╕в та кор╕нного кримськотатарського населення; примусове нав’язування рос╕йського громадянства та залякування ╕ пересл╕дування ос╕б, як╕ в╕дмовляються приймати рос╕йське громадянство; обмеження зд╕йснення права на свободу думки, слова, сов╕ст╕ ╕ рел╕г╕╖; репрес╕╖ щодо неп╕дконтрольних Кремлев╕ ЗМ╤.
Особливо речник МЗС звернув увагу на арешт в окупованому Криму одного з л╕дер╕в Меджл╕су кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза за «абсурдними звинуваченнями в орган╕зац╕╖ та участ╕ в масових заворушеннях», як╕ в╕дбулися 26 лютого минулого року в С╕мферопол╕.
За словами Перебийноса, МЗС висловлю╓ обурення цим «ганебним випадком», який ╓ «продовженням злочинно╖ пол╕тики Рос╕╖ в окупован╕й Автономн╕й Республ╕ц╕ Крим, спрямовано╖ на дискредитац╕ю всього укра╖нського та залякування актив╕ст╕в кримськотатарського народу, як╕ чинять ╖й найб╕льш активний оп╕р».
Речник звернув увагу, що арешту Чийгоза передував обшук 26 с╕чня кримськотатарського телеканалу ATR у С╕мферопол╕ й вилучення арх╕в╕в з матер╕алами про под╕╖ 26 лютого минулого року.
«Вимага╓мо в╕д рос╕йсько╖ окупац╕йно╖ влади негайно зв╕льнити Ахтема Чийгоза, припинити пересл╕дування кримських татар ╕ вжити заход╕в для припинення системних порушень прав людини в Автономн╕й Республ╕ц╕ Крим. Заклика╓мо м╕жнародне сп╕втовариство засудити акти пересл╕дувань ╕ терору проти кримськотатарського населення Криму. Переконан╕, що репрес╕╖ окупац╕йно╖ влади не зламають дух кримськотатарського народу, який пережив депортац╕ю, орган╕зовану стал╕нським режимом», – наголосив ╢вген Перебийн╕с.
Значне пог╕ршення становища з правами людини у Криму п╕сля окупац╕╖ та спроби анекс╕╖ укра╖нського п╕вострова Рос╕╓ю висловлювали й численн╕ правозахисн╕ орган╕зац╕╖.

ТИМ ЧАСОМ...

В анексованому Криму сл╕дчий в╕дд╕л УФСБ Рос╕╖ викликав кримськотатарського актив╕ста, голову ЦВК Курултаю кримськотатарського народу За╖ра Смедля╓ва для надання св╕дчень у справ╕ «3 травня». Допит запланований на сьогодн╕, 6 лютого.
У текст╕ пов╕домлення, яке актив╕ст розм╕стив у соц╕альн╕й мереж╕ Facebook, зокрема, йдеться, що в╕дд╕лом «зд╕йсню╓ться перев╕рка за фактом незаконного перетину 3 травня 2014 року в район╕ пункту пропуску «Армянськ автодорожн╕й» державного кордону Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ невстановленими особами орган╕зованою групою ╕з застосуванням насильства, тобто ско╓нн╕ злочину, передбаченого ч. 3 ст. 322 КК РФ».
Як пов╕домив у коментар╕ «Крим.Реал╕╖» сам За╖р Смедля╓в, в╕н розц╕ню╓ це як вигаданий прив╕д з метою посилити репрес╕╖ щодо кримських татар з боку рос╕йсько╖ влади.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #6 за 06.02.2015 > Тема "Крим - наш дім"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=14682

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков