Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2849)
З потоку життя (6004)
Душі криниця (3339)
Українці мої... (1437)
Резонанс (1451)
Урок української (985)
"Білі плями" історії (1641)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (259)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У КРИМУ ПОБИЛИ ЕКС-ПРЕМ'╢РА ФРАНЧУКА ╤ ВКРАЛИ У НЬОГО ЗОЛОТО ╤ ГРОШ╤
Колишнього прем'╓р-м╕н╕стра Криму Анатол╕я Франчука нев╕дом╕ побили ╕ пограбували у власному...


УКРА╥НЦ╤ СТАЛИ ЧАСТ╤ШЕ ╥ЗДИТИ В АНЕКСОВАНИЙ КРИМ
У липн╕ м╕сяц╕ к╕льк╕сть перетин╕в адм╕нкордону з анексованим Кримом у Херсонськ╕й област╕ зросла...


СУД ПРОДОВЖИВ ЗОБОВ'ЯЗАННЯ НАС╤РОВУ НОСИТИ ЕЛЕКТРОННИЙ БРАСЛЕТ
Нас╕рову заборонено сп╕лкуватися з╕ св╕дками, як╕ проходять у крим╕нальному провадженн╕....


З╤ СЦЕНАР╤Ю Ф╤ЛЬМУ ПРО СТУСА ВИДАЛИЛИ СЦЕНИ З ЙОГО АДВОКАТОМ МЕДВЕДЧУКОМ
Факт того, що сцени з Медведчуком у ф╕льм╕ не буде, п╕дтвердив продюссер стр╕чки Артем Денисов


РЕЙТИНГ ПУТ╤НА ВПАВ ДО Р╤ВНЯ 2013 РОКУ
Нин╕шн╕й рейтинг Пут╕на ╓ найнижчим з 2013 року, коли в╕н теж становив 45%.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #6 за 06.02.2015 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#6 за 06.02.2015
РУКИ ГЕТЬ В╤Д ЕДЕМА ОСМАНОВА!

Репрес╕╖ в анексованому Рос╕╓ю Криму тривають. 19 с╕чня нев╕дом╕ в ун╕формах без розп╕знавальних знак╕в, д╕ючи брутально, схопили на бензозаправн╕й станц╕╖ в селищ╕ Чорноморське Едема Османова та, вкинувши його до авто, повезли в нев╕домому напрямку. Жодних пояснень н╕ йому, н╕ присутн╕й при т╕й в╕дразлив╕й сцен╕ його дружин╕ надано не було. Не було пред’явлено жодних звинувачень чи постанов про арешт. Н╕хто не зачитував Едемов╕ його права, не велося жодно╖ мови бодай про дзв╕нок адвокатов╕. Чолов╕ка схопили, як хапають найнебезпечн╕ших злочинц╕в, рецидив╕ст╕в, убивць, терорист╕в.
С╕м’я Османових ╓ яскравим прикладом ставлення влади — спершу сов╓цько╖, тепер аксьоновсько-пут╕нсько╖ до киримли. Спершу, на початку дев’яностих, ц╕й с╕м’╖ не давали можливост╕ оселитися в Криму в ЗАКОННО придбаному будинку — к╕лька раз╕в виселяли, запроторивши батьк╕в та малол╕тн╕х Едема та його брата до С╕мферопольського С╤ЗО, розлучивши батьк╕в та син╕в.
Тепер звинувачують вже самого Едема, батька малол╕тн╕х д╕ток. В чому? Що ж вчинив Едем Османов, аби заслужити таке ставлення до себе? Може, Боже борони, вбив кого, висадив у пов╕тря л╕карню, п╕дпалив Божий храм чи розповсюджував гашиш серед школяр╕в? Зовс╕м н╕. То в чому ж його вина?
Чим завинив Едем Османов, щоб з ним поводились як з найнебезпечн╕шим злочинцем, щоб, як нам кажуть, найсправедлив╕ша у ц╕лому св╕т╕ рос╕йська Фем╕да у найбрутальн╕ший спос╕б запроторила його за грати, шиючи нову справу?
Як виявля╓ться, Едема звинувачують у тому, що в╕н – уяв╕ть соб╕ – застосовував силу(???) до б╕йц╕в батальйону м╕л╕ц╕╖ особливого призначення «Беркут» (тепер╕шн╕ рос╕йськ╕ пол╕ца╖) п╕д час зустр╕ч╕ л╕дера кримськотатарського народу Мустафи Джем╕л╓ва 3 травня минулого 2014 року. Ось як це викладено в постанов╕ суду в╕д 21 с╕чня 2015 року:
Я знаю Едема протягом десятил╕ть, тож мен╕ неможливо нав╕ть уявити, щоб ця спок╕йна, толерантна, вв╕члива молода людина н╕ з того, н╕ з сього кидалася на пол╕ца╖в, як читачев╕ важко уявити, скаж╕мо, оленя, який ганя╓ по л╕су вовка, завдаючи йому ф╕зичного болю та моральних страждань. Значно прост╕ше уявити, що ╕ в цьому випадку рос╕йська окупац╕йна влада розправля╓ться з тими, хто не сприйма╓ ╖╖ в сво╓му дом╕.
Погляньмо на «пташину» мову само╖ постанови, аби переконатися в тому. Зверн╕ть увагу на «невстановлених ос╕б» та особливо на «невстановлений час з 8.00 до 17.00». У всьому Всесв╕т╕ все в╕дбува╓ться у певному м╕сц╕, у певний час. Якщо Едем штовхнув пол╕цая, то це в╕дбулося в певний момент часу, а не десь там з восьмо╖ до с╕мнадцято╖. Це тим б╕льше справедливо, коли влада мала повну можлив╕сть ф╕льмувати под╕╖ (що й робилося) та використовувати ╖х як докази. Якщо точний час не встановлено, то це св╕дчить лише про одне: в╕деодоказ╕в нема. Власне, нема жодних доказ╕в. Бо того, хто завдав йому «нестерпного болю ╕ моральних страждань», пол╕цай Крупський «пригадав» лише через в╕с╕м м╕сяц╕в. Якби докази насправд╕ були, н╕чого не заважало б висунути звинувачення проти злочинця ще тод╕ ж, у травн╕. За таких обставин «невстановлений час» може св╕дчити лише про кричущу безп╕дставн╕сть звинувачення.
Зверн╕мо увагу на трактування владою само╖ под╕╖. Едем Мустафайович, виявля╓ться, при╖хав у район Турецького Валу, «имея умысел на встречу на территории Республики Украины иностранного гражданина Джемилева Мустафы и препровождение его на территорию Российской Федерации». А ще: «Действуя с умыслом на применение насилия в отношении представителя власти… воспрепятствуя законной деятельности представителя власти… действуя в целях нарушения нормальной деятельности органов власти и подрыва их авторитета…». Може, у викривленому св╕тогляд╕ творц╕в ц╕╓╖ постанови св╕т вигляда╓ саме таким, але мен╕ важко уявити шановного Мустафу Джем╕л╓ва «╕ностранним граждан╕ном» на земл╕ сво╖х пращур╕в, я не сприймаю лог╕ки, коли законною д╕яльн╕стю правоохоронц╕в ста╓ недопущення л╕дера нац╕╖ на свою Батьк╕вщину, а т╕, хто прийшов зустр╕ти його, п╕ддаються репрес╕ям та судовому пересл╕дуванню.
Суд в╕дмовля╓ в клопотанн╕ адвоката про зв╕льнення Едема Османова п╕д заставу, оск╕льки той «может оказать воздействие на свидетелей, скрыться от органов предварительного следствия и суда, а также может продолжить заниматься преступной деятельностью», тим паче, – о, жах! – виявля╓ться, що й сам Едем Мустафайович «является гражданином иностранного государства Украина и не имеет гражданства Российской Федерации». Дал╕ постанова, ╕гноруючи будь-як╕ розд╕лов╕ знаки (сказати б по-рос╕йськи «взахлёб»), поясню╓ нам, що «на сегодняшний день у Российской Федерации и Украины нет нормативно-правовых документов, подтверждающих факт нахождения границы между двумя государствами…»(?!), а отже, «…обвиняемый может скрыться от следствия и суда, в том числе и на территории Украины».
Зауваження адвоката про те, що обумовлений законом 48-годинний терм╕н утримання п╕д вартою давно сплив ╕ п╕дсудний ма╓ бути безумовно випущений на волю, суд ╕гнору╓, злегка дор╕кнувши сл╕дчому в допущенн╕ процесуального порушення.
Власне, стиль рос╕йського судочинства ╓ наст╕льки брудним та збоченим, що граматичн╕ помилки в текст╕ сприймаються як нев╕д’╓мна складова мови рос╕йсько╖ влади, ╕ майже не диву╓, що у постановч╕й частин╕ суд виносить постанову про утримання п╕д вартою… зовс╕м ╕ншо╖ особи, якогось Османова Енвера Мустафайовича, тим самим мимовол╕ розкриваючи справжню мету влади, а саме – встановлення терору на окупован╕й територ╕╖. Тут вже не важливо, кого хапати, як його називати та на п╕дстав╕ чого ув’язнювати:

То це так рос╕йська влада вибудову╓ сусп╕льний мир у багатонац╕ональному Криму? Невже просте несприйняття беззаконня, що чиниться на п╕востров╕ вже протягом одинадцяти м╕сяц╕в, беззаконня, яке не сприйма╓, власне, ц╕лий св╕т, ╓ для держави Рос╕я достатн╕м приводом для арешту ╕ запроторення до в’язниц╕? Але ж держава, яка зневажа╓ сво╖ власн╕ закони, держава, яка знуща╓ться над народом, йде дуже слизькою стежиною над глибоким проваллям.
Вимагаю якнайшвидшого та безумовного зв╕льнення Едема Османова та припинення шельмування киримли!

Валентин БУТ

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #6 за 06.02.2015 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=14673

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков