Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3755)
З потоку життя (6958)
Душі криниця (3741)
Українці мої... (1518)
Резонанс (1628)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1763)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УКРА╥НСЬКА ДЕЛЕГАЦ╤Я ╤Н╤Ц╤Ю╢ СТВОРЕННЯ У ПАР╢ «КРИМСЬКО╥ ПЛАТФОРМИ»
про це голова делегац╕╖, народний депутат в╕д «Слуги народу» Мар╕я Мезенцева заявила...


УКРА╥НА ╤Н╤Ц╤Ю╢ У ПАР╢ ДЕБАТИ ПРО ПОРУШЕННЯ РОС╤╢Ю ПРАВ ЛЮДИНИ У КРИМУ
Формат дебат╕в ╕з загальних питань не передбача╓ ухвалення резолюц╕╖.


УКРА╥НА В ОБС╢ ЗАКЛИКАЛА ТИСНУТИ НА РОС╤Ю ЧЕРЕЗ ПОРУШЕННЯ У КРИМУ
Про це заявив Пост╕йний представник Укра╖ни при м╕жнародних орган╕зац╕ях у В╕дн╕ ╢вген╕й Цимбалюк...


ОКУПАНТИ В КРИМУ ПРОВОДЯТЬ ПРИМУСОВ╤ ЩЕПЛЕННЯ «ВАКЦИНОЮ НЕВ╤ДОМО ЯКО╥ ЯКОСТ╤»
Про це на сп╕льних ком╕тетських онлайн-слуханнях на тему "Зовн╕шньопол╕тичн╕ аспекти деокупац╕╖...


НОВИЙ КОМ╤САР ОБС╢ ОБ╤ЦЯ╢ ЗАЙМАТИСЯ ПИТАННЯМИ УТИСК╤В У КРИМУ ТА НА ДОНБАС╤
Новий верховний ком╕сар ОБС╢ у справах нац╕ональних меншин (ВКНМ) Кайрат Абдрахманов пооб╕цяв...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:
Click for Simferopol, Ukraine Forecast
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #5 за 30.01.2015 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#5 за 30.01.2015
НАШ ВСТУП ДО НАТО НЕ МОЖНА В╤ДКЛАДАТИ!

Революц╕я Г╕дност╕ об’╓днала укра╖нськомовну частину нашого народу з рос╕йськомовною. З ╕н╕ц╕ативи Пут╕на абсолютно в ус╕х громадян Укра╖ни прокинулася ненависть до сфашизовано╖ Рос╕╖. Геро╖, як╕ гинуть за укра╖нський Донбас, н╕чим не в╕др╕зняються в╕д во╖н╕в УПА. Може, тим, що серед них ╓ безл╕ч рос╕йськомовних «бандер╕вц╕в». Жодна л╕тературна творч╕сть, пол╕тична й мудра аргументац╕я не змогли б зробити те, що з нашою В╕тчизною вчинив Пут╕н. В╕н збройно з’╓днав два крила нашо╖ земл╕ — сх╕д ╕ зах╕д. Укра╖на злет╕ла, ╕ ╖╖ побачив св╕т. Майдан — под╕я загально╓вропейського чи нав╕ть св╕тового значення. В╕дкрився ран╕ше незнаний на Заход╕ ╓вропейський народ, який до того вважали п╕дкореною сус╕дн╕ми державами колон╕╓ю, народ ╕з високою нац╕ональною само╕дентичн╕стю, духовн╕стю, стражденною ╕стор╕╓ю, присутн╕сть якого впливатиме на формування пол╕тичного й економ╕чного життя всього континенту. Я закликав на Майдан за р╕к до його початку. Я в╕рив, що в╕н буде, але под╕╖ 2014 року перевершили мо╖ найсм╕лив╕ш╕ спод╕вання.
Я завжди мр╕яв про нашу пол╕тичну незалежн╕сть. Уже за час╕в горбачовсько╖ перебудови не просто прагнув, а твердо й в╕дверто боровся за самост╕йн╕сть Укра╖ни, за вих╕д УРСР ╕з Рос╕йсько╖ ╕мпер╕╖. 16-л╕тн╕м я перебував два м╕сяц╕ (кв╕тень-травень) 1945 року в УПА. А соц╕альна справедлив╕сть — моя головна ╕дея, взята з твор╕в молодого ╤вана Франка, у св╕домост╕ обернулася на пристрасть боротьби за самост╕йну Батьк╕вщину. 1988 року зрозум╕в остаточно, що т╕льки в незалежн╕й Укра╖н╕ можлива соц╕альна гармон╕я, бо нац╕ональна держава — це родина, в як╕й багат╕ повинн╕ дбати про б╕дних.
Але на практиц╕ патр╕отичн╕ вожд╕ виявилися не здатними об’╓днатися навколо укра╖нсько╖ самост╕йност╕. Особист╕ амб╕ц╕╖ дисидент╕в, его╖стичн╕ характери парт╕йних л╕дер╕в довели кра╖ну до того, що влада опинилася в руках агента Кремля, злод╕я ╕ нев╕гласа Януковича. В╕н же планував поступово перетворити наш╕ земл╕ на губерн╕ю Рос╕╖. А коли народ по-встав, зек ут╕к до свого господаря, а той вир╕шив зруйнувати Укра╖ну як державу ╕ як нац╕ю.
Знищен╕ Януковичем Збройн╕ Сили Укра╖ни неспод╕вано й м╕цно сформувалися в боротьб╕ проти неоголошено╖, але давно п╕дготовлено╖ в╕йни Пут╕на проти нашо╖ кра╖ни. Це — знак, що 20 рок╕в укра╖нсько╖ державност╕ не минули дарма. ╥╖ н╕хто вже не зум╕╓ прив’язати до в╕дновлювано╖ ╕мпер╕╖ «старшого брата». Народ, який був нац╕╓ю в Ки╖вськ╕й Рус╕, в Козацьк╕й держав╕, за час╕в УНР, постав знову на Майдан╕ нац╕ональною родиною серед зах╕дних кра╖н. Про Укра╖ну, яку шану╓ св╕т, у як╕й бачить свого оборонця ╢вропа, я не мр╕яв, але з такою Батьк╕вщиною хот╕в би побути ще на ц╕й земл╕.
Я п╕дтримував Петра Олекс╕йовича Порошенка на президентських виборах ╕ тепер також це роблю. Закликаю не до Майдану, а до згуртування навколо президента. Рос╕йсько-укра╖нська в╕йна, спланована в╕дновлювачами царсько-радянсько╖ ╕мпер╕╖, орган╕зована й розпочата за допомогою Парт╕╖ рег╕он╕в та агента Кремля Януковича, впала на плеч╕ Порошенка, як скеля, ще до того, як в╕н став Главою держави. Знав, який тягар йому доведеться нести, але не злякався. Я погодився стати його дов╕реною особою ╕ не шкодую з цього приводу. В╕н вир╕шив сп╕льно працювати з В╕тал╕╓м Кличком, отже, визнав, що потребу╓ допомоги. Його посл╕довно прихильне ставлення до Арсен╕я Яценюка також св╕дчить про усв╕домлення сво╓╖ президентсько╖ служби не як вожд╕всько╖ д╕яльност╕, а як сп╕вроб╕тництво, ╓диномисл╕╓ з досв╕дченими видатними державниками.
Зовн╕шня ╕ внутр╕шня пол╕тика Порошенка сформована на двох вимогах Майдану. Перша вимога: Укра╖на домага╓ться членства в ╢вропейському Союз╕ ╕ в НАТО. Друга — в нашому господарств╕ ма╓ бути знищений канцерогенний м╕кроб корупц╕╖, а в гуман╕тарно-╕деолог╕чн╕й сфер╕ — москвоцентризм. Думаю, що наш вступ до Альянсу не може в╕дкладатися на невизначений час, заява нашо╖ кра╖ни про вступ до НАТО не може пов’язуватися з економ╕чним чи будь-яким ╕ншим усп╕шним розвитком нашо╖ державност╕, не може залежати в╕д вступу до ╢С. Польща — найкращий приклад: спочатку НАТО, а пот╕м ╢С. Деяк╕ наш╕ пол╕тики знають, що для пут╕нсько╖ Москви при╓днання Укра╖ни до П╕вн╕чноатлантичного Союзу — це смертний переляк. Вони намагаються доводити, що наша арм╕я не готова до вступу в Альянс. Але це — неправда, адже наш╕ в╕йськов╕ продемонстрували, що не т╕льки за сво╖м духом, а й за мистецтвом користування збро╓ю дор╕внюють будь-як╕й арм╕╖ нат╕всько╖ держави.
Згадую, восени 1992 року як голова Ком╕с╕╖ у закордонних справах Верховно╖ Ради з дозволу Президента Л. Кравчука я зустр╕вся в Зальцбурз╕ з Генеральним секретарем НАТО Манфредом Вернером. Запропонував йому розпочати переговори з Ки╓вом про при╓днання Укра╖ни до П╕вн╕чноатлантичного договору. На що в╕н в╕дпов╕в: «Укра╖н╕ ще не час думати про вступ до НАТО. А чи Ви дума╓те, як буде на це реагувати Москва?». Дав зрозум╕ти, що Альянс для нас — заборонена зона. Тепер знову чую, але в╕д ╕ншого н╕мця — м╕н╕стра закордонних справ Н╕меччини Франка-Вальтера Штайнмай╓ра про те, що для нас не настав ще нат╕вський час. Президент Чех╕╖ пан Земан також виступа╓ проти такого союзу. Чеський народ назвав його зрадником Праги ╕ слугою Кремля. Це — наука вс╕м пол╕тикам ╢вропи, а для нас — рад╕сний знак поклику до Альянсу, що йде в╕д зах╕дних народ╕в. Спод╕ваюся, цей заклик ╕де ╕ в╕д н╕мц╕в. Мене диву╓ заява м╕н╕стра закордонних справ Укра╖ни: «Вступ Укра╖ни до НАТО не на час╕». Думаю, слова Петра Порошенка про те, що нам треба в╕дкласти вступ Укра╖ни до НАТО, демоб╕л╕зу╓ народ. Звертаюся до пана президента: спитайте через референдум св╕й народ, чи прагне в╕н при╓днатися до НАТО вже сьогодн╕, чи дал╕ роздумуватимемо про це найважлив╕ше для Укра╖ни питання.
Ми вже втратили 20 л╕т на роздуми, можна нам чи не можна при╓днатися до НАТО. Кожен такий втрачений р╕к чи нав╕ть день — це перемога нашого ворога. У людському розум╕нн╕ мирних р╕вноправних вза╓мин м╕ж Укра╖ною ╕ Рос╕╓ю н╕коли не було ╕ не буде доти, доки Укра╖на не стане членом НАТО. Заява нашого народу про вступ до НАТО вже написана кров’ю Небесно╖ Сотн╕ ╕ знову пишеться кров’ю тисяч убитих за волю Укра╖ни на Донбас╕. Ки╖в повинен п╕дписати ту заяву не у майбутньому, а тепер, коли столиц╕ ╕ народи Заходу зрозум╕ли, що Укра╖на — ╖хн╕й над╕йний захист в╕д пут╕нського фашизму.
Рабська св╕дом╕сть укра╖нського народу зникла, згор╕ла у вогн╕ в╕йни на Донбас╕. Якби т╕╓╖ трагед╕╖ не було, ми не вимагали б сьогодн╕ в╕д нашо╖ влади вирвати рос╕йськомовну стор╕нку з наших паспорт╕в. Коли нац╕я почина╓ виховувати й контролювати свою владу, значить, вона перестала бути рабом. За пут╕нською великодержавною пристрастю Укра╖на як народ ╕ держава ма╓ бути знищена. Пут╕н прагне в╕дновити Радянську ╕мпер╕ю, тому в╕н вир╕шив збройно завоювати Крим, Донбас, а дал╕ ╕ вс╕ укра╖нськ╕ земл╕. Рос╕йськомовн╕ громадяни нашо╖ кра╖ни, як╕ взяли зброю ╕ захищають свою Батьк╕вщину, — це велика неспод╕ванка для полковника КДБ, фашиста ╕ гнобителя. Адже незаперечний факт: у наших Збройних Силах, як╕ воюють на Донбас╕ за Укра╖ну, ╓ тисяч╕ громадян Укра╖ни та ╕нших кра╖н. Х╕ба це — арм╕я нац╕онал╕стична? Н╕, це — арм╕я патр╕отична! В╕йсько р╕зних народ╕в, що виступа╓ проти пут╕нського режиму п╕д укра╖нським прапором. Це — знак того, що наш нац╕онал╕зм, як посл╕довний нос╕й правди ╕ свободи для Укра╖ни ╕ для ╕нших народ╕в, перемагав ╕ перемагатиме р╕зн╕ прояви фашизму.
blogs.ukrinform.gov.ua

Дмитро ПАВЛИЧКО

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #5 за 30.01.2015 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=14651

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков