Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3755)
З потоку життя (6958)
Душі криниця (3741)
Українці мої... (1518)
Резонанс (1628)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1763)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЧОМУ ПОВЕРНЕННЯ НАВАЛЬНОГО В РОС╤Ю ТАКЕ ВАЖЛИВЕ ДЛЯ УКРА╥НИ
Треба нин╕ забути про «Крим-не-бутерброд» – ╕ реально допомогти рос╕янам знести...


Ф╤ЛЬМ НАВАЛЬНОГО ПРО ПАЛАЦ ПУТ╤НА УВ╤РВАВСЯ В ТРЕНДИ YOUTUBE
станом на ранок 21 с╕чня розсл╕дування Навального про палац рос╕йського президента Володимира...


СТАРТУВАВ В╤РТУАЛЬНИЙ «ЛАНЦЮГ СОБОРНОСТ╤» М╤Ж КИ╢ВОМ ╤ С╤МФЕРОПОЛЕМ
Розпочалася акц╕я "Ланцюг Соборност╕" - перший в ╕стор╕╖ Укра╖ни в╕ртуальний ланцюг з'╓дна╓ Ки╖в...


ПОЛ╤ТВ'ЯЗЕНЬ МУСТАФА╢В ПОДАВ ПОЗОВ НА РОС╤ЙСЬКИЙ С╤ЗО
Засуджений за правозахисну д╕яльн╕сть ф╕гурант друго╖ бахчисарайсько╖ групи «справи Х╕зб...


ОКУПАНТИ ПРИПИНЯЮТЬ ВИКОРИСТАННЯ С╤МФЕРОПОЛЬСЬКОГО ВОДОСХОВИЩА ЧЕРЕЗ Р╤ВЕНЬ АМ╤АКУ
Про це в Фейсбуц╕ пов╕домля╓ так зване М╕н╕стерство житлово-комунального господарства Криму
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:
Click for Simferopol, Ukraine Forecast
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #5 за 30.01.2015 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#5 за 30.01.2015
БРЕШЕТЕ. ДОНЕЦЬК ЗНА╢ СВО╥Х НЕГ╤ДНИК╤В...

Масового розшматування укра╖нських в╕йськовополонених у Донецьку не вийшло. Те, що в╕дбулося в минулий «чорний четвер», з ус╕╓ю очевидн╕стю засв╕дчило, на яку п╕дл╕сть здатн╕ п╕ти сепаратисти. Тому що шоу з в╕йськовополоненими, черговий в╕йськовий злочин самозвано╖ донецько╖ влади, н╕чого сп╕льного не мали н╕ з честю, н╕ з╕ справедлив╕стю.
У четвер, п╕сля перших пов╕домлень про трагед╕ю в район╕ Боссе в Донецьку, Укра╖на пережила шок. У який вже раз. Ск╕льки б не обрушувалися на голови людей пов╕домлення про смерт╕ ╕ руйнування, звикнути до них неможливо. Вони викликають б╕ль та щире сп╕вчуття, тому що загинули мирн╕ люди. Сп╕вгромадяни загинули, а може, родич╕ та друз╕.
Ще один шок у вс╕╓╖ Укра╖ни через дек╕лька годин викликала демонстрац╕я ненавист╕, коли полонених укра╖нських «к╕борг╕в», поранених ╕ знекровлених, привезли на м╕сце трагед╕╖ «на розтерзання натовпу». Хоча хто-хто, а вони, укра╖нськ╕ солдати й оф╕цери, як╕ пройшли напередодн╕ через важк╕ бо╖ та потрапили у полон у нап╕внепритомному стан╕, вже точно жодного в╕дношення до обстр╕лу тролейбусно╖ зупинки не мали.
╥х привезли на площу ╕ поставили на кол╕на. Не перед людьми поставили — перед телекамерами ╕ перед «обраними» актив╕стами, як╕ старанно зображували «народний гн╕в». Деяк╕ обличчя людей, що зображували з себе «обуренну громадськ╕сть», ╓ давно в╕домими м╕стянам. Як, наприклад, ця актив╕стка, яка «чисто випадково» намалювалася на м╕сц╕ под╕╖ (див. фото).
Але все перевершила давня геро╖ня ╕стор╕╖ про «розп’ятого хлопчика». Ця небезталанна акторка в черговий раз «проявилася» в сюжет╕ рос╕йських телев╕з╕йник╕в з Донецька в╕д 22 с╕чня, цього разу — в образ╕ «м╕сцево╖ продавчин╕», зв╕сно, обурено╖ «зв╕рствами укроп╕в».
Виника╓ запитання — в них там, у московськ╕й «фабриц╕ мр╕й», з кадрами сутужно? Або ж просто не вистача╓ людей, готових наст╕льки безсов╕сно брехати, та ще й буквально стоячи на кров╕ безневинних людей?
Рос╕йськ╕ канали показали картинку: укра╖нськ╕ полонен╕ в оточенн╕ бурхливо╖ юрби. Небайдуж╕ люди дали картинку т╕╓╖ ж под╕╖ з ╕ншого ракурсу. ╤ виявилося, що натовпу не було. Площа була порожня. На кого була спрямована ця демонстрац╕я?
Звичайно, вона була розрахована на рос╕йську аудитор╕ю, яка повинна була точно засво╖ти, хто несе в╕дпов╕дальн╕сть за загибель людей на тролейбусн╕й зупинц╕ ╕ вилити св╕й «праведний гн╕в» на ненависних «укроп╕в».
Очевидно — на жител╕в Донецька, як╕ за задумом перед обличчям «бендер╕всько╖» загрози повинн╕ були б згуртуватися й забути про безпорадн╕сть м╕сцево╖ донецько╖ «влади», про голод, холод й про власну нещасну долю.
Без сумн╕ву, це послання ненавист╕ було адресовано й ус╕й Укра╖н╕, оск╕льки запропонована масовка повинна була продемонструвати ╖╖ громадянам зв╕рячу жорсток╕сть у поводженн╕ з полоненими, знищити будь-яке сп╕вчуття до мешканц╕в м╕ста й спровокувати нову хвилю насильства.
Вони, автори ц╕╓╖ постановки, помилилися. Н╕чого, окр╕м почуття огиди до «моторол» ╕ вс╕ляких «г╕в╕», ц╕ кадри не викликали. Постановка жорстокого шоу з укра╖нськими в╕йськовополоненими п╕дштовхнула до думки, що сама ця кривава б╕йня на к╕нцев╕й зупинц╕ в Боссе була частиною сценар╕ю, роз╕граного цими «безславними виродками».
Про те, що м╕ни, як╕ вбили донеччан, не могли прилет╕ти з укра╖нських позиц╕й, сказано й написано вже чимало. Пересувними м╕нометами, встановленими на вантаж╕вках, бойовики хваляться вже к╕лька м╕сяц╕в, нав╕ть презентац╕ю цього свого винаходу проводили.
Посп╕шн╕сть, з якою Захарченко оголосив про виявлення «диверс╕йно╖ групи», й та швидк╕сть, з якою бойовики заявили про ╖╖ л╕кв╕дац╕ю ╕ знищення вс╕х диверсант╕в, т╕льки п╕дтверджують висновок про те, що обстр╕л тролейбусно╖ зупинки м╕г стати результатом жахливо╖ провокац╕╖ з боку самих бойовик╕в.
Виника╓ неминуче запитання — нав╕що? Якою потворною лог╕кою могли керуватися люди, що запускають м╕ни у св╕домо мирний натовп?
Це запитання т╕льки зда╓ться риторичним. Якщо згадати, з чого починалася чеченська в╕йна, про п╕д╕рван╕ московськ╕ багатоповерх╕вки й про гучн╕ заяви нин╕шнього рос╕йського л╕дера про готовн╕сть «мочити в сортир╕» вс╕х причетних до цього злочину. Дивно ще, що надбанням громадськост╕ стала тод╕ ╕нформац╕я про «навчання ФСБ», якими сама ФСБ н╕яково пояснювала виявлену вибух╕вку в будинках, як╕ п╕д╕рвати ще не встигли.
Верс╕я про причетн╕сть ФСБ до цих злочин╕в н╕ким не була спростована. Це означа╓, що «чек╕стська км╕тлив╕сть» могла спрацювати ╕ в той момент, коли св╕това громадськ╕сть обурилася навмисним масовим вбивством бойовиками мирних пасажир╕в автобуса в Волновас╕. Щоб виправдати в очах ц╕╓╖ само╖ громадськост╕, як ╕, власне, в очах рос╕йських громадян, в╕йськовий наступ сепаратист╕в на Донбас╕ за прямо╖ п╕дтримки рос╕йських же збройних сил.
Хто м╕г ско╖ти такий жахливий злочин? Перегляньте ще раз в╕део, де «Г╕в╕» ╕ «Моторола» «сп╕лкуються» з укра╖нськими полоненими. Подив╕ться в «одухотворен╕» оч╕ цих бойовик╕в, запам’ятайте ╖х. ╤ згадайте к╕лька ╕нших еп╕зод╕в. Наприклад, ось цей, де «Моторола» перев╕ря╓ пильн╕сть власних п╕длеглих вогнем ╕з станкового гранатомета. Або ще один, там де в╕н же перев╕ря╓ м╕цн╕сть бронежилета одному з╕ сво╖х п╕длеглих. Або ось тут, де ц╕ ж «геро╖» п╕дстрелили свого добровольця.
╢ такий влучний висл╕в — «без гальм». У цих людей нема╓ гальм. Ц╕ могли в╕ддати наказ на обстр╕л мирного населення, — уява «домальову╓» нав╕ть лексику, з використанням яко╖ це могло бути зд╕йснено. А пот╕м вони ж могли ╕м╕тувати л╕кв╕дац╕ю виконавц╕в. ╤ звалити в╕дпов╕дальн╕сть за трагед╕ю на тролейбусн╕й зупинц╕ на полонених укра╖нц╕в, як╕ за визначенням не мають н╕якого в╕дношення до цього обстр╕лу.
Брешете, панове. Знову брешете. Але т╕льки дарма все це. Донецьк зна╓ б╕льше, н╕ж ви можете соб╕ уявити. Це м╕сто прекрасно зна╓ сво╖х власних нег╕дник╕в.

Дмитро ШКУРКО
(«Укр╕нформ»)


Розстр╕ляний донецький тролейбус
Близько 8.30 ранку 22 с╕чня бойовики завдали вогневого удару по зупинц╕ громадського транспорту в Лен╕нському район╕ м╕ста Донецька. Загинуло 13 людей, багато було поранено. «М╕сце обстр╕лу знаходиться на значн╕й в╕дстан╕ – б╕льш як 20 км – в╕д територ╕╖, де в╕дбуваються бойов╕ д╕╖ в аеропорту м. Донецька. Таким чином, зброя була використана бойовиками навмисно саме проти цив╕льного населення», – п╕дкреслили в прокуратур╕ Донецько╖ област╕. За цим фактом в╕дкрито крим╕нальне провадження за ч. 3 ст. 258 Крим╕нального кодексу Укра╖ни (терористичний акт).
Зам╕таючи сл╕ди цього страшного злочину, терористи звинуватили у ньому... укра╖нських в╕йськових: привезли на зупинку полоненого «к╕борга», його публ╕чно перед рос╕йськими телекамерами били ╕ вимагали розстр╕ляти. А згодом тут влаштували «парад» укра╖нських в╕йськовополонених...

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #5 за 30.01.2015 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=14645

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков