Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4444)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4116)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2110)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1028)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (308)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (202)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
САВА ╤ ЛАВА
Наш╕ традиц╕╖


«20 ДН╤В У МАР╤УПОЛ╤», ДЖАМАЛА ╤ «КОНОТОПСЬКА В╤ДЬМА»:
Стали в╕дом╕ лауреати Шевченк╕всько╖ прем╕╖…


ПРАВДА ДВО╢СЛОВА
Наш╕ традиц╕╖


ОЧИМА БЕЛЬГ╤ЙСЬКОГО ФОТОГРАФА
На його зн╕мках - чорно-б╕ла пал╕тра Майдану…


МИСТЕЦЬКА «ЗДИБАНКА В «НОР╤»
Виставка в╕дбулася без обмежень ╕ упереджень. В╕дб╕р ╕ цензура були в╕дсутн╕…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 21.11.2003 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#47 за 21.11.2003
ХАЙ ЩАСТИТЬ ВАМ, ДРУЗІ!
Наталя Безкоровайна

ВІДЛУННЯ "ЛЬВІВСЬКОЇ СТРУНИ..."
Наша українська земля славиться народними талантами. Люди, які живуть на ній, - талановиті в усьому: вони уміють і працювати, і співати. Микола Гоголь писав, що пісня для українця - це все: і поезія, й історія, й батьківська могила...
Важливою подією для всіх українців Криму став вихід у світ тисячного номера всеукраїнської громадсько-політичної та літературної газети "Кримська світлиця". Цьому своєрідному ювілею редакція газети присвятила другий відкритий конкурс української авторської пісні "Львівська струна - на кримський лад!", що відбувся 8 листопада цього року.
Як член журі конкурсу, як професійна співачка я була приємно вражена, що окрім чудових вокальних даних, конкурсанти у двох номінаціях - "Українська авторська пісня" та "Народна пісня, в якій є згадка про Крим", серйозно підійшли до написання текстів і музики своїх пісень. Насамперед хочу відзначити Катерину Степчин, вчительку української мови та літератури (село Семисотка Ленінського району). Її пісні "Цвіте магнолія" та "Україночка" зачарували слухачів. А вчителька хімії загальноосвітньої школи з м. Джанкоя Тетяна Ковальова не лише гарно виконала дві пісні на шкільну тематику - "Записка" та "Дитинство", а й привезла своїх юних виконавців. Журі було одностайним у присудженні їм першого місця.
Наталя Мухіна (директор НВК "Школа-комплекс м. Са-ки" лірично виконала свої пісні "Жоржини" і "Пані Інно", донесла до слухачів всю ніжність і щирість кожної музичної фрази, за що й посіла друге місце.
Вчителька української мови та літератури Наталя Пастушко (с. Октябрське Первомайського району) проникливо заспівала "Вклонюся низенько" та "Ностальгія", присвячені вічній темі - любові до матері. Хочу сказати кілька теплих слів на адресу студентки Ірини Колчанової, яка отримала третє місце і продемонструвала не лише гарні вокальні дані, а й змогла проникнути в зміст і образ своїх пісень "Я знайду" та "Падаю". Відзначу й конкурсанта - претендента на кращий пісенний текст. Це - Володимир Проценко (м. Севастополь), в. о. голови севастопольської "Просвіти". Його пісні "На Пушкінській, 10" та "Кримські сни" були прихильно зустрінуті слухачами. Адже на конкурсі це був єдиний виконавець, який присвятив свої твори охоронцям порядку - міліції. Кращими патріотичними піснями були твори сімферопольця Миколи Клименка - "Збережемо Україну" та "Пісня про Сімферополь".
В номінації "Народна пісня, в якій згадується Крим" мене приємно вразив спів Тані Бєлової, студентки першого курсу Сімферопольського музучилища, яка виконала, акомпануючи собі на бандурі, пісню на слова українського гетьмана Івана Мазепи "Ой горе тій чайці...". Щиро бажаю їй подальших творчих успіхів у популяризації українських народних пісень у супроводі нашого національного музичного інструменту, яким є бандура.
Справжнім відкриттям у цій же номінації був виступ Гульнари Рахімової, студентки першого курсу Сімферопольського музучилища, яка виконала пісні "Гузель Къырым" та "Гандзя". Гульнара продемонструвала свій непереможний вокальний характер і бійцівські якості як співачка. Адже виконувати пісні без музичного супроводу дуже складно. Так тримати, Гульнаро!
Продовжив спів (a cappella) Денис Карлов. Його соковитий бас-баритон не міг бути не поміченим у пісні "Взяв би я бандуру". Виконавець показав добрі вокальні дані з перспективою навчання на вокальному відділенні консерваторії.
Учасники конкурсу мали чимало можливостей проявити себе. І ми відкрили нові імена. Звичайно, здобути перемогу нелегко, але вже сама участь у такому творчому змаганні - це добра школа для конкурсантів, це, врешті-решт, радість спілкування, радість перемог. Отож, хай щастить вам, друзі!
Наталя БЕЗКОРОВАЙНА,
заслужена артистка України, лауреат премії АРК, доцент кафедри сольного співу Кримського факультету КНУКіМ.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 21.11.2003 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=1463

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков