Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3755)
З потоку життя (6958)
Душі криниця (3741)
Українці мої... (1518)
Резонанс (1628)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1763)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВАЛЕНТИН БУТ: ХМАРИ НАД КРИМОМ
Розчаровання те не об╕йшло н╕ п╕дпри╓мц╕в, н╕ бюджетник╕в, н╕ нав╕ть пенс╕онер╕в.


З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: КНИЖКОВ╤ ДЖУНГЛ╤-2020
У джунглях сво╖ закони, з╕ сво╖ми хижаками ╕ сво╖ми маугл╕, пастками ╕ блудом. Там сильн╕...


ВОЛОДИМИР КЛИМЕНКО: БУДАПЕШТСЬКИЙ МЕМОРАНДУМ. ДН╤ПРОВСЬКИЙ КАСКАД. 2021 Р╤К ТА ГОЛ╤ВУД
Ця стаття, опубл╕кована автором у Мереж╕, зверта╓ на себе увагу наст╕йним закликом до влади про...


З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: ПРАВО НА ПРИВАТН╤СТЬ
Останн╕й у цьому роц╕ допис буде про незахищен╕сть. Це як ков╕д – н╕коли не зна╓ш, з якого...


ВАЛЕНТИН БУТ: ЗА КОРДОН!
Т╕, хто вийшли з Есересер╕╖, добре знають, що верхом мр╕й всякого совка час╕в Великого Застою,...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:
Click for Simferopol, Ukraine Forecast
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #4 за 23.01.2015 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#4 за 23.01.2015
«ЛЕВ╤АФАН» ПУТ╤НА

К╕нокатарсис

Найпопулярн╕ший непол╕тичний «порядок денний» Рос╕╖ сьогодн╕ — це ф╕льм Андр╕я Звяг╕нцева «Лев╕афан». Його дивляться вс╕ — ╕ противники, ╕ затят╕ прихильники Володимира Пут╕на. Щоправда, жовч╕ й критики б╕льше. Але це лише штатн╕ патр╕оти ╕ «кремл╕вськ╕ письменники».
Насправд╕, ф╕льм прекрасний! (Я маю на уваз╕ художн╕ досто╖нства). Ф╕льм пол╕тично ген╕альний! З прекрасною роботою актор╕в, режисера й оператора! Уже сьогодн╕ «Лев╕афан» отримав величезну к╕льк╕сть м╕жнародних нагород, з яких найпрестижн╕ша — «Золотий глобус» Каннського к╕нофестивалю. Ще «Лев╕афан» по╖де до Америки здобувати для Рос╕╖ «Оскара». «Лев╕афан» — це ф╕льм, завдяки якому Рос╕я може стати пом╕тною св╕товою к╕нодержавою.
Нашого Олександра Роднянського (в╕н — продюсер ф╕льму) у Рос╕╖ вже називають «п’ятою колоною Укра╖ни». Звичайно! В╕н же не вклада╓ грош╕ в патр╕отичну попсу про «в╕йну» Микити Михалкова, де головний герой схожий на американського ковбоя ╕з з╕ркою на погонах, серпом ╕ молотом на кокард╕ кашкета.
До реч╕, «Лев╕афан» — це таке соб╕ б╕бл╕йне морське чудовисько. Англ╕йський ф╕лософ Томас Гоббс назвав тотал╕тарну державу цим ╕м’ям. Кра╖ну, в як╕й система влади пригн╕чу╓ людину, перетворюючи ╖╖ на комаху, на раба, на кр╕пака. Для Звяг╕нцева «Лев╕афан» — це образ держави, яку побудував Пут╕н.
Добре в╕домо, що талановитий художник розпов╕да╓ про св╕й час набагато точн╕ше ╕ глибше, н╕ж десятки найрозумн╕ших ф╕лософ╕в, економ╕ст╕в ╕ соц╕олог╕в. Андр╕й Звяг╕нцев — ген╕альний майстер, метр, профес╕онал. «Лев╕афан» — це трет╕й ф╕льм п╕сля «Повернення» ╕ «Олена», в яких к╕норежисер оголю╓ вс╕ виразки ╕ вади пут╕нсько╖ Рос╕╖.
Ф╕льм «Лев╕афан» важко переказати, хоча в ньому ╓ сюжет, геро╖, под╕╖, ╕нтрига ╕ нав╕ть секс ╕з убивствами та б╕йками. Автор цих рядк╕в дивився ф╕льм «Лев╕афан» дуже довго, напевно, три дн╕. Але не тому, що насолоджувався й отримував естетичне задоволення, а тому, що б╕льш н╕ж 10-15 хвилин ф╕льм дивитися неможливо. В╕н травму╓ псих╕ку, св╕дом╕сть. Цей ф╕льм — це ф╕лософ╕я жорстокост╕, тортури. Це — моральний б╕ль, катарсис, очищення. В╕дчуття, неначе поза сво╓ю волею вступив у контакт з недолюдками, варварами, нелюдами, як╕ ╕снують по той б╕к добра.
Звяг╕нцев сво╖м ф╕льмом «Лев╕афан» забив осиковий к╕лок у рос╕йськ╕ «суверенну демократ╕ю», вертикаль влади, «духовн╕ скрепи», «розкв╕т в╕ри», модерн╕зац╕ю кра╖ни Володимира Пут╕на. Цей ф╕льм ╓ поховальним, жалобним г╕мном 15-р╕чному безрозд╕льному правл╕нню Пут╕на.
Ф╕льм Звяг╕нцева — це зворотний б╕к сочинсько╖ ол╕мп╕ади, «рос╕йсько╖ весни» в Криму, вивор╕т пут╕нсько╖ пол╕тично╖ системи. ╤з всевладдям бюрократ╕╖, братк╕в у погонах, генерал╕в, алкогол╕змом, цин╕чн╕стю церкви, б╕дност╕ й безвиход╕ рос╕йського сусп╕льства ╕ держави. Цей ф╕льм про те, що громадяни Рос╕╖ — це см╕ття пут╕нського чек╕стського братерства. Цей ф╕льм про пол╕тичного варвара нин╕шньо╖ аз╕атсько╖ Рос╕╖.
Звяг╕нцев у сво╓му ф╕льм╕ критику╓ православну церкву, яка загрузла в лицем╕рств╕. У ф╕льм╕ м╕сцевий арх╕╓рей навча╓ мера того, що «вся влада в╕д Бога!», заохочу╓ його злочинну д╕яльн╕сть в обм╕н на «допомогу в буд╕вництв╕ храм╕в», багат╕ п╕дношення. Нав╕ть протодиякон Андр╕й Кура╓в заявив, що «це — перший ф╕льм за тривалий час ╕з яскравою темою антиклерикал╕зму».
Пут╕нськ╕ чиновники «в╕д культури» (у тому числ╕ м╕н╕стр культури Мединський) поквапилися пов╕домити громадськост╕, що под╕╖ у ф╕льм╕ в╕дбуваються не в Рос╕╖, а в США. Що Звяг╕нцев украв ╕дею ф╕льму з американських новин. Проте це не так. Реальна трагед╕я сталася саме в м╕ст╕ К╕ровську Мурмансько╖ област╕, там, де зн╕мався цей ф╕льм. М╕сцевий б╕знесмен, у якого влада забрала власн╕сть, доведений до в╕дчаю, убив десятьма постр╕лами з п╕столета мера-хабарника. А пот╕м наклав на себе руки. Ще К╕ровськ прославився на всю Рос╕ю тим, що упродовж зими 2013 року в селищ╕ не працювала котельня, ╕ як вижили мешканц╕ без тепла — н╕кому в Кремл╕ не в╕домо.
Водночас ф╕льм Звяг╕нцева — це ф╕лософська притча. Його сенс ╕ розум╕ння — в ц╕л╕сност╕, а не в окремих м╕зансценах чи цитатах. Стр╕чки ще нема╓ в прокат╕, але ╓ ╤нтернет, де, напевно, «блукають ф╕льми», як╕ зн╕матимуть режисери через п’ять або десять рок╕в. Жартую, звичайно, на сво╓ виправдання. Тобто поки дивимося незаконно, нема╓ ф╕льму в прокат╕. Але, можливо, це ╕ ╓ ген╕альний п╕ар-х╕д продюсера Роднянського. Рос╕йський Кремль — «Лев╕афан» ф╕льм «Лев╕афан» у прокат не випустить, попри вс╕ винагороди ╕ св╕тов╕ захоплен╕ в╕дгуки ╕ похвали.

В╕ктор ТИМОШЕНКО

P. S. Шановн╕ Андр╕ю Петровичу Звяг╕нцев, Олександре Юхимовичу Роднянський! Урочисто присягаюся подивитися Ваш ф╕льм на Великому Екран╕. Де заплачу за вх╕дний квиток грош╕. Приведу сво╖х друз╕в на Ваше к╕но. Не вважайте мене, будь ласка, порушником авторського права. Спасиб╕ Вам за ф╕льм «Лев╕афан»!

ТИМ ЧАСОМ...
У РОС╤╥ ВИМАГАЮТЬ ПОЗБАВИТИ ЗАРПЛАТИ РЕЖИСЕРА, ЯКИЙ ГРАВ У «ЛЕВ╤АФАН╤»...

У Рос╕╖ православн╕ фундаментал╕сти вимагають покарати головного режисера Самарського театру драми Валер╕я Гришка, який з╕грав православного арх╕╓рея в «Лев╕афан╕».
Депутати губернсько╖ думи Самари та громадськ╕ та рег╕ональн╕ д╕яч╕ звернулися до самарського м╕н╕стра культури Ольги Рибаково╖ з вимогою припинити платити йому зароб╕тну плату. Текст звернення опубл╕ковано на губернському портал╕ «Самара.ру», пише «Независимая газета».
П╕дписанти вважають, що створений актором образ ╓ «цин╕чною та брудною парод╕╓ю на рос╕йський ╓пископат», обража╓ в╕рян ╕ «╓ н╕що ╕нше, як ф╕глярське знущання над рос╕йською владою й основною конфес╕╓ю кра╖ни — святим Православ’ям». Автори документа наголосили, що Гришко працю╓ в державному театр╕, форму╓ його репертуар ╕ ма╓ можлив╕сть «з╕ сцени впливати на серця й уми глядач╕в, у тому числ╕ молод╕».
«Нам не зрозум╕ло таке лукавство: як можна жити за рахунок бюджетних кошт╕в, одержувати в╕д влади вс╕ преференц╕╖ ╕ водночас брати участь у витонченому паплюженн╕ рос╕йсько╖ влади ╕ православно╖ церкви? Дуже хочеться, щоб наш М╕нкульт розв’язав цю дивну ╕ нездорову ситуац╕ю, яка вводить в оману абсолютну б╕льш╕сть наших земляк╕в-самарц╕в, як╕ щиро люблять свою Батьк╕вщину ╕ вшановують ╖╖ багатов╕ков╕ ╕сторичн╕ традиц╕╖», — завершу╓ться лист до рег╕онального м╕н╕стерства.

(УН╤АН)

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #4 за 23.01.2015 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=14613

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков