Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3755)
З потоку життя (6958)
Душі криниця (3741)
Українці мої... (1518)
Резонанс (1628)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1763)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВАЛЕНТИН БУТ: ХМАРИ НАД КРИМОМ
Розчаровання те не об╕йшло н╕ п╕дпри╓мц╕в, н╕ бюджетник╕в, н╕ нав╕ть пенс╕онер╕в.


З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: КНИЖКОВ╤ ДЖУНГЛ╤-2020
У джунглях сво╖ закони, з╕ сво╖ми хижаками ╕ сво╖ми маугл╕, пастками ╕ блудом. Там сильн╕...


ВОЛОДИМИР КЛИМЕНКО: БУДАПЕШТСЬКИЙ МЕМОРАНДУМ. ДН╤ПРОВСЬКИЙ КАСКАД. 2021 Р╤К ТА ГОЛ╤ВУД
Ця стаття, опубл╕кована автором у Мереж╕, зверта╓ на себе увагу наст╕йним закликом до влади про...


З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: ПРАВО НА ПРИВАТН╤СТЬ
Останн╕й у цьому роц╕ допис буде про незахищен╕сть. Це як ков╕д – н╕коли не зна╓ш, з якого...


ВАЛЕНТИН БУТ: ЗА КОРДОН!
Т╕, хто вийшли з Есересер╕╖, добре знають, що верхом мр╕й всякого совка час╕в Великого Застою,...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:
Click for Simferopol, Ukraine Forecast
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #4 за 23.01.2015 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#4 за 23.01.2015
ТАКО╥ МЕРЗОТНО╥, РОЗГНУЗДАНО╥ ПРОПАГАНДИ НЕ БУЛО ╤ В СРСР...
Андр╕й П╤ОНТКОВСЬКИЙ

У «братських» об╕ймах...

Публ╕ку╓мо виступ пол╕толога ╕ публ╕циста, пров╕дного наукового сп╕вроб╕тника ╤нституту системного анал╕зу Рос╕йсько╖ академ╕╖ наук — Андр╕я П╕онтковського, що прозвучав в «Укр╕нформ╕» п╕д час «круглого столу» «Як зупинити пут╕нську агрес╕ю в Укра╖н╕», учасниками якого стали рос╕йська ╕нтел╕генц╕я, представники протестних рух╕в РФ, правозахисники.

╤ДЕОЛОГ╤Я «РУССКОГО МИРА» ЖИЛА ВСЬОГО ЛИШЕ К╤ЛЬКА М╤СЯЦ╤В

Пут╕н почав в╕йну з Укра╖ною ще вл╕тку 2012 року, вс╕ма способами залякуючи ╕ п╕дкуповуючи Януковича, примушуючи його в╕дмовитися в╕д Асоц╕ац╕╖ з ╢вропою. Для Пут╕на усп╕х Укра╖ни на ╓вропейському шляху означав величезну фундаментальну загрозу. Тому що такий приклад був би дуже заразливий для рос╕йського сусп╕льства.
 У ц╕й агрес╕╖ п╕д час сво╓╖ кримсько╖ промови в╕н висунув ц╕лу ╕деолог╕ю «русского мира». Ця промова була повн╕стю списана з г╕тлер╕всько╖ промови, ╕ там були вс╕ концепц╕╖ н╕мецько╖ зовн╕шньо╖ пол╕тики 30-х рок╕в — «роз’╓днана нац╕я», «возз’╓днання втрачених рос╕йських земель», «нац╕онал-зрадники», «русский мир». ╤ ось цю ╕деолог╕ю в╕н хот╕в використовувати для виправдання свого дов╕чного правл╕ння. Великий, авторитарний, тривалий проект не може спиратися т╕льки на насильств╕, потр╕бна якась позитивна ╕деолог╕я, що апелю╓ до б╕льшост╕ населення. ╤ ця ╕деолог╕я мала короткочасний усп╕х: к╕лька м╕сяц╕в — там, кв╕тень-травень — витала ╕дея, що не лише «Крим наш», але «русский мир» кроку╓. Пут╕н тод╕ назвав його «Новорос╕╓ю», а його пропагандисти говорили пот╕м про П╕вн╕чний Казахстан, про Естон╕ю ╕ Латв╕ю, де живе рос╕йське населення.
Але виявилось, що ця ╕деолог╕я — недовгов╕чний продукт. ╤ ╕дея в╕йськового протистояння з Укра╖ною абсолютно непопулярна зараз у рос╕йському сусп╕льств╕. Зараз в╕н себе загнав у кут, з якого дуже важко виходити. Йому пропонував той же Зах╕д у кв╕тн╕ на конференц╕╖ в Женев╕ свого роду Мюнхенську угоду. До реч╕, це було п╕дписано й укра╖нським м╕н╕стром закордонних справ, там н╕ слова не було про Крим. Добре, Крим ти проковтнув ╕ закрив на це оч╕, не л╕зь дал╕ н╕куди.
Пут╕н тод╕ перебував у стан╕ ейфор╕╖. Зараз, можливо, шкоду╓ про це. Зараз йому дуже складно вийти з ц╕╓╖ ситуац╕╖ без втрат. А кр╕м того, економ╕чн╕ санкц╕╖, нав╕ть так╕ пор╕вняно пом╕рн╕, якщо вони протримаються принаймн╕ ще п╕вроку, а економ╕ка падатиме такими ж темпами, викличуть дуже серйозн╕ проблеми. ╤ я не бачу у нього такого ╕деолог╕чного, в╕йськового й економ╕чного порядку денного, який м╕г би забезпечити його довгострокове перебування у влад╕.
Але Пут╕н, розум╕ючи, що не може йти на повномасштабне в╕йськове втручання, н╕коли не зл╕зе з Укра╖ни. В╕н паскудитиме Укра╖н╕ до останнього дня свого перебування у влад╕. Просто зараз деяк╕ можливост╕ у нього в╕друбан╕ (я маю на уваз╕ повномасштабне в╕йськове вторгнення), отже, в╕н намагатиметься це робити вс╕ма ╕ншими засобами.
До реч╕, ось про цей терм╕н, який дуже полюбився в Москв╕, — «г╕бридна в╕йна». Я не розум╕ю, що нового в цьому терм╕н╕. Все, що робили стр╓лкови, борода╖, мотороли та ╕нш╕, — це прояв справжн╕с╕нького м╕жнародного тероризму. ╤ не розум╕ю, чому це квал╕ф╕ку╓ться як якесь нове слово у в╕йськов╕й теор╕╖ — «г╕бридна в╕йна». Цим тероризмом в╕н поки займатиметься в основному в Укра╖н╕. Якщо знадобиться, рука не схибить зайнятися тим самим ╕ на територ╕╖ Рос╕╖.

╤ДЕЯ СП╤ЛЬНОГО ПРОСТОРУ, ЩО УТВОРЮ╢ТЬСЯ ЯДЕРНОЮ ПАЛИЦЕЮ, ЗАЗНАЛА Ф╤АСКО

Рос╕йська опозиц╕я протисто╖ть цьому неймов╕рному ╕нформац╕йному тиску на сусп╕льство, який зд╕йсню╓ться пут╕нською пропагандистською машиною за допомогою телебачення. Я пам’ятаю радянськ╕ часи. Н╕коли тако╖ мерзотно╖, розгнуздано╖ пропаганди не було! ╤ мен╕ зда╓ться, що в цьому план╕ нам дещо вда╓ться.
Перш за все скажу, що я не в╕рю в цифри 84-в╕дсотково╖ п╕дтримки Пут╕на ╕ його пол╕тики щодо Укра╖ни. У тотал╕тарних, авторитарних сусп╕льствах соц╕олог╕чна ц╕нн╕сть под╕бних опитувань — нуль. Людина сидить у сво╖й квартир╕, ╖й телефону╓ незнайомий голос ╕ пита╓: «Ви п╕дтриму╓те Пут╕на або не п╕дтриму╓те?». Весь ╖╖ стол╕тн╕й генетичний досв╕д п╕дказу╓, що набагато краще ╕ безпечн╕ше сказати: «Так, я п╕дтримую». ╤ рейтинг буде нав╕ть не 84, а 94%, головне, щоб ╖х разом з дружиною не розстр╕ляли, як собак, п╕д парканом.
Б╕льш показовий ╕нший ╕ндикатор громадсько╖ думки. В╕н з практично╖ д╕яльност╕ нашо╖ опозиц╕╖ в Москв╕. У Рос╕╖, як в╕домо, все вир╕шу╓ться в столиц╕. Ми провели два Марш╕ миру, один — у березн╕, ╕нший — у вересн╕. Як я вважаю, з великим усп╕хом. У березн╕ це було тисяч 50, а у вересн╕ — б╕льше, до 100. Для пор╕вняння: проханови, дуг╕ни, прилеп╕ни орган╕зовують як╕сь марш╕ на п╕дтримку лугандон╕╖ або як ран╕ше називалося «Новорос╕╖». Н╕коли б╕льше 5 тисяч людей на ц╕ марш╕ не приходило!
Хоча у них сильна ╕нформац╕йна п╕дтримка засоб╕в масово╖ ╕нформац╕╖. Незалежно в╕д цих опитувань громадсько╖ думки, яким абсолютно не можна дов╕ряти, завжди пол╕тичн╕ р╕шення ухвалю╓ менш╕сть населення. Так-от, у Москв╕ ╓ активна менш╕сть противник╕в в╕йни ╕ Пут╕на. Вона регулярно виводить на марш╕ 50 тисяч людей. ╤ ╓ в╕дпов╕дно активна менш╕сть прихильник╕в Пут╕на ╕ в╕йни в Укра╖н╕. Ця менш╕сть може вивести 5-6 тисяч. Наша активна менш╕сть — вона б╕льша.
Така ситуац╕я для Москви. Я не знаю, як йдуть справи в пров╕нц╕╖. У пров╕нц╕╖ набагато б╕льший вплив на громадську думку — це зростання ╕нформац╕╖ в╕д «Груз-200», що приходить з Укра╖ни, ╕ тут величезну роль в╕д╕гра╓ орган╕зац╕я Олени Василь╓во╖. (Олена Василь╓ва — правозахисниця, орган╕затор сп╕втовариства «Груз 200: из Украины в Россию» — ред.). З цим Пут╕н ма╓ рахуватися.
╢ й ╕нший аспект. Незважаючи на те, що потужн╕сть рос╕йсько╖ арм╕╖ значно перевищу╓ потужн╕сть укра╖нсько╖, незважаючи на те, що Кремль лякав ядерною збро╓ю ╕ Укра╖ну, ╕ Прибалт╕йськ╕ кра╖ни, весь св╕т, НАТО дуже оперативно розгорнув сво╖ п╕дрозд╕ли в Польщ╕ ╕ Прибалтиц╕. Хай там буде всього дв╕ст╕-триста американських солдат╕в, але вони в╕д╕грають величезну психолог╕чну роль. Це, якщо хочете, заручники, смертники. Це означа╓, що коли пут╕нськ╕ «вежливые люди» з’являються на територ╕╖ цих кра╖н, Рос╕я автоматично вступа╓ в повномасштабн╕ в╕йськов╕ з╕ткнення з╕ Сполученими Штатами. А бл╕ц-розрахунок Пут╕на з його ╕де╓ю «русского мира», який в╕н побуду╓ на пострадянському простор╕, розмахуючи ядерною палицею, зазна╓ ф╕аско. В╕н вже зазнав поразки на дуже багатьох фронтах, ╕ рос╕йська опозиц╕я прагне зробити св╕й внесок до цього процесу.

РОС╤ЙСЬКА ЕЛ╤ТА БОЯЗКО ПРОДОВЖУ╢ ЖИТТЯ РЕЖИМУ

Мене часто запитують про в╕рог╕дн╕сть зм╕ни ел╕т у Рос╕╖. У Рос╕╖ наст╕льки зачищено пол╕тичне поле ╕ наст╕льки боязка правляча ел╕та, що це продовжу╓ життя авторитарного режиму вище за його природну межу. Ми бачили багато приклад╕в пад╕ння авторитарних режим╕в ╕ в Сх╕дн╕й ╢вроп╕, ╕ на Близькому Сход╕, ╕ у вас. Але рос╕йська ел╕та — вона гранично боязка, вона бо╖ться не ст╕льки Пут╕на, ск╕льки того, що буде п╕сля Пут╕на.
Ось так зван╕ системн╕ л╕берали, що складають економ╕чний блок уряду, вс╕ ц╕ кудр╕ни, чубайси, прохорови, вони, звичайно, незадоволен╕ рейдерськими захопленнями силовик╕в, але водночас Пут╕н для них в╕д╕гра╓ роль захисника в╕д сусп╕льства. Тому, якщо вони в╕зьмуть участь у поваленн╕ Пут╕на, то через день ╖м теж поставлять т╕ ж сам╕ запитання, як╕ в перший день поставлять Пут╕ну, — про походження ╖хн╕х статк╕в.
Це дуже згуртована група, яка досить довго триматиметься в бункер╕, поки укра╖нський зашморг не затягнеться на ши╖ Пут╕на наст╕льки туго, що в╕н вже для них стане джерелом дуже великих непри╓мностей. Це вже в╕дбува╓ться, коли вони втрачають можлив╕сть ви╖жджати на Зах╕д. Все ж вони ор╕╓нтован╕ на те, щоб красти в Рос╕╖, а жити на Заход╕. ╤ для них важлив╕ нав╕ть не просто ╖хн╕ м╕льярдн╕ статки, вони втрачають зараз дуже багато, адже це ╕ можлив╕сть л╕куватися на тому ж Заход╕.
Тому незадоволення в оточенн╕ Пут╕на зроста╓, але зроста╓ воно пов╕льно, а незадоволення — ширше, ма╓ ще нав╕ть велику ╕нерц╕ю. Авторитарн╕ режими падають част╕ше в результат╕ палацових переворот╕в. Що стосу╓ться загрози територ╕альн╕й ц╕л╕сност╕ Рос╕╖, то, замахнувшись на територ╕ю Укра╖ни, Пут╕н, звичайно, порушив питання ╕снування Рос╕╖ як ╓дино╖ держави. ╤ справа не лише в Башкир╕╖, Татарстан╕. Адже П╕вн╕чний Кавказ практично зараз самост╕йний. Пут╕н платить так звану дань, контрибуц╕ю тому ж Кадирову й ╕ншим п╕вн╕чнокавказьким царям за прояв зовн╕шньо╖ лояльност╕...


КРИМСЬКУ ОФ╤Ц╤ЙНУ ПРЕСУ ВЖЕ ВАЖКО НАЗВАТИ НАВ╤ТЬ ЖОВТОЮ

У Криму народ вже не так рад╕╓ пришестю Рос╕╖, як навесн╕ 2014 року. Але все-таки значна частина населення лиша╓ться нетерпимою до пол╕тики Укра╖ни, ╕ в цьому ╖м допомага╓ оф╕ц╕йна кримська преса, що розпалю╓ ненависть до укра╖нц╕в ╕ сприя╓ поглибленню укра╖нофобських настро╖в.
«Блокада Криму укра╖нськими фашистами». Заголовки такого типу прикрашають перш╕ шпальти «Кримсько╖ правди» — оф╕ц╕йно╖ газети, яку чита╓ б╕льша частина кримчан. У статт╕ Укра╖на згаду╓ться як фашистська держава, яка вважа╓ п╕востр╕в сво╓ю територ╕╓ю. Кореспондент обурений «несправедлив╕стю» нашо╖ кра╖ни, що позбавля╓ Крим електроенерг╕╖, а також санкц╕ями, накладеними на роботу м╕жнародних плат╕жних систем, – знов-таки через д╕╖ «фашист╕в».
У «м╕н╕стерств╕ транспорту» п╕вострова назвали абсурдним р╕шення укра╖нського уряду заборонити в’╖зд на материкову Укра╖ну та ви╖зд з не╖ до Криму, про що також поквапилася пов╕домити газета. «Прем’╓р-м╕н╕стр» п╕вострова Серг╕й Аксьонов назвав «ворожою диверс╕╓ю» енергетичну, транспортну та ф╕нансову блокаду Криму ╕ переконував ус╕х, що все одно Укра╖на «не поставить нас на кол╕на». В╕н сказав, що до початку наступного туристичного сезону «уряд» спробу╓ знайти зам╕ну системам «MasterCard» ╕ «Visa», як╕ ще нещодавно д╕яли в Криму.
Населення Криму ма╓ можлив╕сть насолоджуватися й ╕ншими опусами «Кримсько╖ правди» з промовистими назвами: «Укропи – не лише козли, а й боржники», де йдеться про заборгован╕сть Укра╖ни перед Рос╕╓ю та м╕жнародними ф╕нансовими ╕нституц╕ями, та «Фашисти здаються» — про готовн╕сть Укра╖ни п╕дписати угоду про постачання електроенерг╕╖ без передплати за ц╕нами, як╕ д╕ють на територ╕╖ Рос╕╖. Таким чином, часопис п╕дкреслю╓ слабк╕сть держави й акценту╓ на «демонстрац╕╖ пол╕тично╖ вол╕ Пут╕на».
Публ╕кац╕╖ такого типу ╓ частиною пол╕тики нетерпимост╕ до всього укра╖нського ╕ сприяють поширенню антиукра╖нсько╖ пропаганди серед кримського населення. Багато читач╕в п╕сля ознайомлення з ╕нформац╕╓ю под╕бного характеру починають думати саме в пророс╕йському напрямку, несамовито лаючи «фашист╕в» ╕ звинувачуючи ╖х в ус╕х сво╖х негараздах.

http://ualife.net

╤ ЩО ╥М ТА ГАНЬБА?

╤м’я головного редактора та власника видання «Московский комсомолец» Павла Гус╓ва занесено на Дошку ганьби брехливих журнал╕ст╕в за публ╕кац╕ю недостов╕рно╖ ╕нформац╕╖ про под╕╖ в Укра╖н╕, пов╕домля╓ «Телекритика».
П╕д час висв╕тлення трагед╕╖ малайз╕йського «Бо╖нга» на Донеччин╕ вл╕тку минулого року «Московский комсомолец» опубл╕кував в╕део, на якому н╕бито заф╕ксовано пад╕ння пасажирського ав╕алайнера MH17. Насправд╕, це в╕део показувало пад╕ння вантажного л╕така «Бо╖нг 747» у 2013 роц╕ в Афган╕стан╕. Окр╕м цього, видання опубл╕кувало новину з посиланням на «н╕мецьк╕ ЗМ╤» про те, що укра╖нський п╕лот штурмовика «Су-25» н╕бито з╕знався, що в╕н збив малайз╕йський «Бо╖нг».
«П╕лот, ╕м’я якого не названо, п╕дтвердив, що малайз╕йський л╕так було збито з його бортово╖ гармати. Це з╕знання дивним чином зб╕глося з публ╕кац╕╓ю фотограф╕й ч╕тких отвор╕в на уламках «Бо╖нга», як╕, на думку деяких експерт╕в, не могли виникнути в╕д ракети комплексу «Бук», — написало видання за мотивами статт╕ з н╕мецького видання. Ця новина видумана, а ╖╖ першоджерелом ╓ ресурс одного н╕мецького видання, на чи╓му сайт╕ вказано, що весь контент ╓ «повн╕стю вигаданим, а ╕нколи ще й м╕цно перебр╕хуваним». Фейкова новина на сайт╕ «Московского комсомольца» з╕брала майже 280 тисяч перегляд╕в.
8 липня видання опубл╕кувало фейкову ╕стор╕ю про те, що так званий ополченець «ЛНР» н╕бито ц╕ною власного життя зупинив танк укра╖нських в╕йськових в ╤зварино. Бойовики заявили, що Олександр Скряб╕н, який ран╕ше жив та працював у Молодогвард╕йську, з╕ зв’язкою гранат кинувся п╕д танк. Насправд╕, чолов╕к, ╕м’я, б╕ограф╕я та фото якого було використано для ц╕╓╖ ╕стор╕╖, помер ще в 2011 роц╕ в╕д раку легень. ╤нших пов╕домлень про п╕д╕рваний в ╤зварино танк, окр╕м ╕стор╕╖ про Олександра Скряб╕на, не було. Фейкова новина на сайт╕ видання з╕брала 44 тисяч╕ перегляд╕в.

P. S. А тепер запитання в╕д кримських читач╕в: чому ТАКИЙ «Московский комсомолец» в Укра╖н╕ безперешкодно поширю╓ться, а ╓дина укра╖нська «Кримська св╕тлиця» в Криму — н╕? Кого за це на Дошку ганьби занесемо?


РОС╤ЙСЬКИЙ ЕКСПЕРТ: КРЕМЛЬ ПЕРЕЙШОВ МЕЖУ В╤Д НОРМАЛЬНОСТ╤ ДО ВАРВАРСТВА

Рос╕я перейшла межу в╕д нормальност╕ до варварства. Насл╕дки цього кроку доведеться долати набагато довше, н╕ж труднощ╕ через бездарну економ╕чну пол╕тику. Про це йдеться в статт╕ «Русские дошли» Владислава ╤ноземцева — доктора економ╕чних наук, директора рос╕йського Центру досл╕джень пост╕ндустр╕ального сусп╕льства, опубл╕кован╕й в журнал╕ «Новое время».

За словами автора, пан╕ка на ф╕нансових ринках, пад╕ння ц╕ни на нафту та зниження суверенного рейтингу в╕дт╕нили головну под╕ю — перетворення Рос╕╖ у воюючу кра╖ну.
Експерт зазнача╓, що протягом чверт╕ стол╕ття з того часу, як Михайло Горбачов вив╕в останн╕ радянськ╕ з’╓днання з Афган╕стану, Рос╕я не перебувала в такому стан╕, як сьогодн╕. Окупувавши ╕ анексувавши Крим, пославши (нехай ╕ та╓мно) сво╖х солдат╕в на сх╕д Укра╖ни, озброюючи ╕ п╕дтримуючи сепаратист╕в з ДНР ╕ ЛНР, Рос╕я не т╕льки вплуталася у в╕йну в ╢вроп╕, але ╕ занурилася в тотальну аполог╕ю в╕йни як тако╖.
«Риторика агрес╕╖, виправдання застосування сили, осп╕вування людей, зам╕шаних у в╕йськових злочинах, — все це стало природною частиною рос╕йського ╕нформац╕йного фону, найб╕льшою ╕ небезпечною зм╕ною. Здатн╕сть до п╕дтримання миру — найважлив╕ша риса, що в╕др╕зня╓ лад цив╕л╕зац╕╖ в╕д стану дикост╕. Вбивство — незалежно в╕д того, зд╕йсню╓ться воно есес╕вцем у Требл╕нц╕, снайпером-«беркут╕вцем» на Майдан╕ або ополченцем, натискаючим на пускову кнопку «Граду», — не ма╓ виправдання. В ╕ншому випадку люди сприймаються як безлика маса, зручний ╕нструмент у пол╕тичн╕й гр╕. Зв╕дси до аполог╕╖ будь-яких злочин╕в залиша╓ться всього один крок», — йдеться в статт╕.
«Саме цей крок рос╕йська влада зробила у 2014 роц╕ — крок в╕д нормальност╕ до варварства. Його насл╕дки доведеться долати набагато довше, н╕ж труднощ╕, породжен╕ бездарною економ╕чною пол╕тикою уряду РФ або невм╕лими д╕ями Заходу в спроб╕ зупинити рос╕йську агрес╕ю в Укра╖н╕», — зазнача╓ ╤ноземцев.
Повну верс╕ю статт╕ читайте в новому випуску журналу «Новое время».

УН╤АН

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #4 за 23.01.2015 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=14610

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков