Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3755)
З потоку життя (6958)
Душі криниця (3741)
Українці мої... (1518)
Резонанс (1628)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1763)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЧОМУ ПОВЕРНЕННЯ НАВАЛЬНОГО В РОС╤Ю ТАКЕ ВАЖЛИВЕ ДЛЯ УКРА╥НИ
Треба нин╕ забути про «Крим-не-бутерброд» – ╕ реально допомогти рос╕янам знести...


Ф╤ЛЬМ НАВАЛЬНОГО ПРО ПАЛАЦ ПУТ╤НА УВ╤РВАВСЯ В ТРЕНДИ YOUTUBE
станом на ранок 21 с╕чня розсл╕дування Навального про палац рос╕йського президента Володимира...


СТАРТУВАВ В╤РТУАЛЬНИЙ «ЛАНЦЮГ СОБОРНОСТ╤» М╤Ж КИ╢ВОМ ╤ С╤МФЕРОПОЛЕМ
Розпочалася акц╕я "Ланцюг Соборност╕" - перший в ╕стор╕╖ Укра╖ни в╕ртуальний ланцюг з'╓дна╓ Ки╖в...


ПОЛ╤ТВ'ЯЗЕНЬ МУСТАФА╢В ПОДАВ ПОЗОВ НА РОС╤ЙСЬКИЙ С╤ЗО
Засуджений за правозахисну д╕яльн╕сть ф╕гурант друго╖ бахчисарайсько╖ групи «справи Х╕зб...


ОКУПАНТИ ПРИПИНЯЮТЬ ВИКОРИСТАННЯ С╤МФЕРОПОЛЬСЬКОГО ВОДОСХОВИЩА ЧЕРЕЗ Р╤ВЕНЬ АМ╤АКУ
Про це в Фейсбуц╕ пов╕домля╓ так зване М╕н╕стерство житлово-комунального господарства Криму
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:
Click for Simferopol, Ukraine Forecast
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #4 за 23.01.2015 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#4 за 23.01.2015
КРИМАРАЗМИНКИ

«Покращення» по-кримськи

ДО БОГА — ЧЕРЕЗ РАМКУ?!

У С╕мферопол╕ в понед╕лок, 19 с╕чня, м╕сцев╕ «пол╕цейськ╕» встановили рамки металодетектора б╕ля входу в православн╕ храми. Про це пов╕домили кримчани в соц╕альних мережах, – ╕нформують «Крим.Реал╕╖».
Як пов╕домля╓ться, параф╕яни, як╕ прийшли до храму, щоб в╕дзначити свято Водохреща, повинн╕ були спочатку пройти через рамки металодетектора, встановлен╕ «пол╕цейськими» б╕ля входу на територ╕ю храму.
Таких заход╕в безпеки було вжито, як м╕н╕мум, у двох церквах С╕мферополя – собор╕ Святих апостол╕в Петра ╕ Павла та в Храм╕ Олександра Невського.
«Так у духовному «рос╕йському Криму» входять до церкви, через металошукач╕ та пол╕цейськ╕ кордони», – прокоментував фотограф╕ю в соц╕альн╕й мереж╕ Facebook житель анексованого Криму.

«САМООБОРОНА» БУДЕ «КАЧАТИСЯ» ЗА РАХУНОК Д╤ТЕЙ?

Влада анексованого Криму перерозпод╕лила гуман╕тарну допомогу, отриману з Голланд╕╖ в 2008 роц╕: ковдри, перев’язувальний матер╕ал та деяк╕ види медичного обладнання, як╕ ран╕ше перебували в розпорядженн╕ КРУ «Дитяча кл╕н╕чна л╕карня», будуть передан╕ в розпорядження так званого кримського народного ополчення. Про це пов╕домила в понед╕лок, 19 с╕чня, прес-служба кримського уряду.
Таке р╕шення було ухвалено на виконання доручення самопроголошеного «прем’╓р-м╕н╕стра» Криму Серг╕я Аксьонова та за результатами роботи ком╕с╕╖ з питань отримання та розпод╕лу гуман╕тарно╖ допомоги, яка в╕дбулася 19 с╕чня 2015 року, – ╕нформу╓ кореспондент «Крим.Реал╕╖».
Як йдеться в протокол╕ зас╕дання № 38, вир╕шено «перерозпод╕лити гуман╕тарну допомогу, отриману з Голланд╕╖ в 2008 роц╕ у вигляд╕ ковдр, стерил╕затор╕в, кр╕сел-каталок, еластичних бинт╕в ╕ т. д., на користь Державно╖ казенно╖ установи Республ╕ки Крим «Кримський республ╕канський штаб народного ополчення – народно╖ дружини Республ╕ки Крим».
На оф╕ц╕йному сайт╕ кримського уряду опубл╕ковано список медичного обладнання з чотирнадцяти найменувань, яке ран╕ше збер╕галося в КРУ «Дитяча кл╕н╕чна л╕карня», ╕ яке буде передано «самооборон╕вцям». У тому числ╕ – столи перев’язувальн╕, автоклави польов╕ з пальником (п’ять штук), стерил╕затори (п’ять штук), перев’язувальний матер╕ал, судочки пластиков╕ (290 шт.), кр╕сло-каталка.
Яким чином кримська «самооборона» ма╓ нам╕р все те використовувати (особливо кр╕сло-каталку — х╕ба що «качатися»), у заяв╕ не пов╕домля╓ться.

ЗНОВУ УКРА╥НСЬКА НЕВ╤СТКА ВИНУВАТА?

Користувач╕ Facebook з Керч╕ виклали в мережу звернення, яке поширюють нев╕дом╕ мешканц╕ м╕ста. Зокрема, один прим╕рник було накле╓но б╕ля буд╕вл╕ м╕ського Пенс╕йного фонду.
На думку автор╕в листа, соц╕альними установами Керч╕ керують симпатики укра╖нсько╖ влади, метою яких ╓ якомога б╕льше нашкодити «рос╕йському п╕вострову».
«Дуже схоже, що ╕ в нашому керченському пенс╕йному фонд╕, як ╕ в ус╕х наших ЖКГ, поштових в╕дд╕леннях ╕ т. д., зас╕ли сьогодн╕ порошенк╕вськ╕ пос╕паки, як╕, приховуючи сво╖ ╕мена, чинять свав╕лля, дають дез╕нформац╕ю, в╕дфутболюють тих, хто телефону╓ до фонду, на ╕нш╕ телефони, заздалег╕дь знаючи, що й вони не в╕дпов╕дають на дзв╕нки... Н╕хто, наприклад, не може д╕знатися, куди зникли наш╕ пенс╕╖... Нав╕ть начальник фонду готовий безсоромно посилатися на С╕мферополь, на Москву, на кого завгодно, лише виявляючи свою безпорадн╕сть ╕ байдуж╕сть до людей», — ╕деться в лист╕.
«Може, настав час, ╕ треба просто починати викидати всю цю злод╕йську продажну публ╕ку геть з наших м╕ських установ, з нашого м╕ста, з нашого рос╕йського Кримського п╕вострова?» — запитують керченськ╕ пенс╕онери.

У СЕВАСТОПОЛ╤ «ЗАСЛ╤ПИЛИ» ПУТ╤НА

У Севастопол╕ затерли оч╕ рос╕йському президенту Володимиру Пут╕ну, зображеному у вигляд╕ великого граф╕т╕ на торц╕ будинку б╕ля зупинки громадського транспорту «Пам’ятник Матросу К╕шц╕», пов╕домля╓ м╕сцевий сайт «Примечания».
Так, уноч╕ хтось спустився з даху на альп╕н╕стському спорядженн╕ та замазав президенту оч╕.
Як пише м╕сцеве видання, м╕сцев╕ мешканц╕ вважають, що це — спланована акц╕я, а не звичайне хул╕ганство.
«Кер╕вник проекту зараз у в╕д’╖зд╕, але як т╕льки буде можлив╕сть, ми одразу вишлемо бригаду художник╕в, ╕ портрет знову буде з очима», – запевнили в молод╕жн╕й орган╕зац╕╖ «Мережа», яка виступила ╕н╕ц╕атором створення даного граф╕т╕.
Напис «З поверненням у р╕дну гавань» з портретом Пут╕на намалювали московськ╕ художники п╕сля так званого референдуму.
Кажуть, що оч╕ Пут╕ну намалювали знову, але чи надовго? ╤ чи став в╕н п╕сля цього бачити, що нако╖в у Криму ╕ на Донбас╕?

А МОЖЕ, КРАЩЕ ШП╤ЦРУТЕН╤В?

Письменник-сатирик В╕ктор Шендерович вважа╓, що штраф, виписаний кримськ╕й б╕бл╕отец╕ за книжки про Голодомор, – покарання недостатн╓, ╕ з «екстрем╕змом» треба боротися «радикальн╕ше». Саркастичний коментар щодо цього ╕нциденту в╕н написав у виданн╕ «ГОРДОН».
«Кер╕вника б╕бл╕отечно╖ системи Феодос╕╖ оштрафовано на дв╕ тисяч╕ рубл╕в за масове поширення екстрем╕стських матер╕ал╕в: у м╕сцев╕й б╕бл╕отец╕ знайшлися книжки про укра╖нський голодомор...
А це тепер – екстрем╕зм.
Не сам голодомор, зв╕сно. Сам голодомор – це тепер «ефективний менеджмент», це на здоров’я. От т╕льки шкода, не вс╕х укра╖нц╕в заморили, не довели справу до к╕нця – от ╕ ск╕нчилося Майданом ╕ знесенням пам’ятник╕в засновников╕ концтабору…
Дякувати Богов╕, хоч Крим видерли наостанок, ╕ там в╕дновлю╓мо тепер нашу, вс╕м в╕дому, духовн╕сть ╕ моральн╕сть шляхом вилучення книжок про голодомор.
Екстрем╕зму ми не допустимо! Т╕льки в╕дновлення дисципл╕ни та порядку!
В цьому сенс╕ дв╕ тисяч╕ рубл╕в здаються мен╕ недостатн╕м заходом. Не вража╓, не пройма╓ до к╕сток. Я б призначив т╕й б╕бл╕отекарц╕ щом╕сячн╕ п’ятдесят батог╕в, як у Сауд╕вськ╕й Арав╕╖, – ╕ жодного екстрем╕зму!».
17 с╕чня стало в╕домо, що кер╕вник б╕бл╕отечно╖ системи окуповано╖ Рос╕╓ю Феодос╕╖ оштрафована судом на дв╕ тисяч╕ рубл╕в (близько 490 гривень) через 12 прим╕рник╕в книжки Василя Марочка «Геноцид укра╖нц╕в. Сер╕я: Голодомори 1932-1933. Голодомор» (2007), яка входить до Федерального перел╕ку екстрем╕стських матер╕ал╕в.

ЩО ТАМ ПОГАНОМУ СПОРТСМЕНУ ЗАВАЖА╢?

«М╕н╕стерство» спорту Криму заборонило використовувати на п╕востров╕ укра╖нську символ╕ку.
«У зв’язку ╕з зак╕нченням у Республ╕ц╕ Крим перех╕дного пер╕оду М╕н╕стерство просить забезпечити, в╕дпов╕дно до конституц╕╖ Рос╕йсько╖ Федерац╕╖, конституц╕╖ Республ╕ки Крим, неухильне дотримання поваги ус╕ма прац╕вниками та вихованцями державних установ, орган╕зац╕й (у тому числ╕ громадських) ╕ п╕дпри╓мств у сфер╕ ф╕зично╖ культури ╕ спорту до державних символ╕в Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ та Республ╕ки Крим, а також мун╕ципальних утворень, провести роботу з недопущення у повсякденн╕й робот╕ та навчально-тренувальн╕й спортивн╕й практиц╕ використання символ╕ки Укра╖ни», — йдеться в наказ╕.
У «м╕н╕стерств╕» закликали вс╕ спортивн╕ орган╕зац╕╖ п╕вострова проводити «громадянсько-патр╕отичн╕ заходи» з ус╕ма учасниками спортивного процесу.
Заборона з’явилася п╕сля того, як Кримом про╖хали велосипедисти в куртках з гербом Укра╖ни.

ОТЕПЕР — ПОВНИЙ «КРИМНАШ»!

У Криму вперто борються з ус╕м укра╖нським — нав╕ть з поштовими скриньками, пише Gazeta.ua.
Рос╕я невгамовно намага╓ться встановити св╕й порядок у Криму. Окупантська влада не ма╓ грошей на встановлення нових поштових скриньок, тому перемальову╓ стар╕ укра╖нськ╕ — ось результат.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #4 за 23.01.2015 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=14608

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков