Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3755)
З потоку життя (6958)
Душі криниця (3741)
Українці мої... (1518)
Резонанс (1628)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1763)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УКРА╥НСЬКА ДЕЛЕГАЦ╤Я ╤Н╤Ц╤Ю╢ СТВОРЕННЯ У ПАР╢ «КРИМСЬКО╥ ПЛАТФОРМИ»
про це голова делегац╕╖, народний депутат в╕д «Слуги народу» Мар╕я Мезенцева заявила...


УКРА╥НА ╤Н╤Ц╤Ю╢ У ПАР╢ ДЕБАТИ ПРО ПОРУШЕННЯ РОС╤╢Ю ПРАВ ЛЮДИНИ У КРИМУ
Формат дебат╕в ╕з загальних питань не передбача╓ ухвалення резолюц╕╖.


УКРА╥НА В ОБС╢ ЗАКЛИКАЛА ТИСНУТИ НА РОС╤Ю ЧЕРЕЗ ПОРУШЕННЯ У КРИМУ
Про це заявив Пост╕йний представник Укра╖ни при м╕жнародних орган╕зац╕ях у В╕дн╕ ╢вген╕й Цимбалюк...


ОКУПАНТИ В КРИМУ ПРОВОДЯТЬ ПРИМУСОВ╤ ЩЕПЛЕННЯ «ВАКЦИНОЮ НЕВ╤ДОМО ЯКО╥ ЯКОСТ╤»
Про це на сп╕льних ком╕тетських онлайн-слуханнях на тему "Зовн╕шньопол╕тичн╕ аспекти деокупац╕╖...


НОВИЙ КОМ╤САР ОБС╢ ОБ╤ЦЯ╢ ЗАЙМАТИСЯ ПИТАННЯМИ УТИСК╤В У КРИМУ ТА НА ДОНБАС╤
Новий верховний ком╕сар ОБС╢ у справах нац╕ональних меншин (ВКНМ) Кайрат Абдрахманов пооб╕цяв...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:
Click for Simferopol, Ukraine Forecast
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #3 за 16.01.2015 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#3 за 16.01.2015
╤НФОРМУ╢ ПРЕДСТАВНИЦТВО ПРЕЗИДЕНТА УКРА╥НИ В КРИМУ ДО УВАГИ ГРОМАДЯН УКРА╥НИ!

Для перетину адм╕н╕стративного кордону м╕ж Кримом ╕ материковою частиною Укра╖ни з 1 с╕чня 2015 року громадянам достатньо мати паспорт громадянина Укра╖ни.
Громадяни Укра╖ни мають право на в╕льний та безперешкодний в’╖зд на тимчасово окуповану територ╕ю ╕ ви╖зд з не╖ через контрольн╕ пункти в’╖зду-ви╖зду за умови пред’явлення документа, що посв╕дчу╓ особу та п╕дтверджу╓ громадянство Укра╖ни. Зокрема, таким документом ╓ паспорт громадянина Укра╖ни. ╤нформац╕я про можлив╕ зм╕ни чинного порядку перетинання громадянами Укра╖ни адм╕н╕стративного кордону з тимчасово окупованою територ╕╓ю Автономно╖ Республ╕ки Крим до Адм╕н╕страц╕╖ Державно╖ прикордонно╖ служби Укра╖ни не надходила.
В╕дпов╕дно до статт╕ 1 Закону Укра╖ни «Про забезпечення прав ╕ свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупован╕й територ╕╖ Укра╖ни» тимчасово окупована територ╕я Укра╖ни ╓ нев╕д’╓мною частиною територ╕╖ Укра╖ни, на яку поширю╓ться д╕я Конституц╕╖ та закон╕в Укра╖ни.
В╕дпов╕дальн╕сть за порушення визначених Конституц╕╓ю та законами Укра╖ни прав ╕ свобод людини ╕ громадянина на тимчасово окупован╕й територ╕╖ поклада╓ться на Рос╕йську Федерац╕ю як на державу-окупанта в╕дпов╕дно до норм ╕ принцип╕в м╕жнародного права.
* * *
За результатами мон╕торингу Представництва Президента Укра╖ни в Автономн╕й Республ╕ц╕ Крим у межах вза╓мод╕╖ з Державною службою Укра╖ни з надзвичайних ситуац╕й та обласними державними адм╕н╕страц╕ями Укра╖ни станом на 1 с╕чня 2015 року на материков╕й частин╕ Укра╖ни розм╕щен╕ та проживають 19918 громадян, як╕ вимушено переселилися з тимчасово окуповано╖ територ╕╖ Автономно╖ Республ╕ки Крим та м╕ста Севастополь.
 За грудень 2014 року к╕льк╕сть кримчан, як╕ вимушено оселилися на материков╕й частин╕ Укра╖ни, зб╕льшилася на 398 ос╕б, з яких переважна б╕льш╕сть тимчасово розм╕стилася у Льв╕вськ╕й, В╕нницьк╕й, Хмельницьк╕й, Дн╕пропетровськ╕й та Черн╕г╕вськ╕й областях.
 Станом на 1 с╕чня 2015 року до державних установ загалом над╕йшло 28157 звернень громадян, з них – 11069 з питань поновлення та видач╕ документ╕в укра╖нського зразка. За зверненнями громадян соц╕альну допомогу отримали 4435 ос╕б, отримали допомогу з питань осв╕ти ╕ навчання 4198 ос╕б, отримали допомогу з ╕нших питань 7199 ос╕б, зокрема, з медичного обслуговування та надання тимчасового житла. До центр╕в зайнятост╕ звернулося близько 1800 ос╕б, статус безроб╕тного отримали 1200 ос╕б, мали право отримання допомоги з безроб╕ття 884 особи.
* * *
З метою соц╕ального захисту ос╕б, як╕ вимушено переселилися з тимчасово окупованого п╕вострова Крим на материкову частину Укра╖ни, Каб╕нет М╕н╕стр╕в Укра╖ни Постановою в╕д 12 грудня 2014 року № 715 «Про внесення зм╕н до пункту 1 Постанови Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни в╕д 5 листопада 2014 року № 637» продовжив терм╕н взяття на обл╕к внутр╕шньо перем╕щених ос╕б до 1 лютого 2015 року.
 Ця дата стосу╓ться лише тих ос╕б, яким до 1 жовтня 2014 року вже призначен╕ в╕дпов╕дн╕ соц╕альн╕ виплати, ╕ як╕ не перебувають на обл╕ку в обласних чи районних управл╕ннях прац╕ та соц╕ального захисту населення. Громадянам Укра╖ни, як╕ вимушен╕ перем╕щуватися на даний час, обмеження щодо взяття на обл╕к ╕ отримання дов╕дки внутр╕шньо перем╕щено╖ особи – в╕дсутн╕.
 Дов╕дка про взяття на обл╕к внутр╕шньо перем╕щено╖ особи вида╓ться заявнику в день подання заяви без сплати будь-яких платеж╕в та збор╕в нав╕ть в раз╕ повторно╖ ╖╖ видач╕ у випадку втрати, пошкодження або з метою продовження ╖╖ д╕╖.
* * *
ДО УВАГИ АБ╤ТУР╤╢НТ╤В — МЕШКАНЦ╤В КРИМУ!
Аб╕тур╕╓нти, громадяни Укра╖ни, як╕ проживають на тимчасово окупован╕й територ╕╖ Автономно╖ Республ╕ки Крим та в м╕ст╕ Севастополь, мають право брати участь у зовн╕шньому незалежному оц╕нюванн╕ знань у 2015 роц╕ за умови наявност╕ документа про загальну середню осв╕ту (атестат) державного зразка.
Отримати атестат можна у будь-якому загальноосв╕тньому навчальному заклад╕ материково╖ частини Укра╖ни, пройшовши державну п╕дсумкову атестац╕ю екстерном. Загальний терм╕н подач╕ в╕дпов╕дних заяв завершу╓ться 1 березня 2015 року.
Водночас Укра╖нський центр оц╕нювання якост╕ осв╕ти проводить ре╓страц╕ю для участ╕ в зовн╕шньому незалежному оц╕нюванн╕ з 5 с╕чня до 20 лютого поточного року. Тому рекоменду╓мо заяву для проходження р╕чного оц╕нювання та атестац╕╖ екстерном подати не п╕зн╕ше 16 лютого 2015 року.
З питань проходження р╕чного оц╕нювання та атестац╕╖ екстерном для отримання документа про загальну середню осв╕ту державного зразка сл╕д звертатися до Департаменту загально╖ середньо╖ та дошк╕льно╖ осв╕ти М╕н╕стерства осв╕ти ╕ науки Укра╖ни за телефоном: (044) 481-47-67 або на електронну пошту: o_ishutina@mon.gov.ua.
* * *
Верховна Рада ухвалила закон про внесення зм╕н до Закону Укра╖ни «Про загальнообов’язкове державне пенс╕йне страхування» щодо вдосконалення пенс╕йного забезпечення й продовження терм╕ну, який дозволя╓ ж╕нкам за наявност╕ 30 рок╕в страхового стажу виходити на пенс╕ю у 55 рок╕в. За в╕дпов╕дне р╕шення проголосували 256 народних депутат╕в.
У пояснювальн╕й записц╕ до документа зазнача╓ться, що законом продовжено до 1 с╕чня 2022 року право звертатися за призначенням пенс╕й ж╕нкам, яким виповнилося 55 рок╕в, щодо дострокового виходу на пенс╕ю за в╕ком, за наявност╕ страхового стажу не менше 30 рок╕в та за умови зв╕льнення з роботи. В такому випадку розм╕р ╖хн╕х пенс╕й зменшу╓ться на 0,5 в╕дсотка за кожен повний чи неповний м╕сяць дострокового виходу на пенс╕ю. Кр╕м того, законом продовжено до 1 с╕чня 2022 року терм╕н обмеження, який до цього був чинний до 1 с╕чня 2016 року, права подання дов╕дки про зароб╕тну плату за будь-як╕ календарн╕ м╕сяц╕ страхового стажу п╕дряд до 1 липня 2000 року.
* * *
Представництво Президента Укра╖ни в АР Крим працю╓ за адресою: 73000, м. Херсон, пр. Ушакова, 42
Електронна пошта: predstavnytstvo.ark@gmail.com
Конт. телефон: (0552) 49-59-39

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #3 за 16.01.2015 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=14574

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков