Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
КОЗАЦЬКИЙ ДУХ ЛОХВИЧЧИНИ
Лохвиччина, попри все багатство етнокультурно╖ спадщини, до сьогодн╕ залишалася недостатньо...


ЩО 2022-Й В╤ДКРИВ УКРА╥НЦЯМ ПРО САМИХ СЕБЕ, А СВ╤ТОВ╤ – ПРО УКРА╥НЦ╤В
Ми остаточно в╕дбулися – ╕ як пол╕тична нац╕я, ╕ як держава.


КАМ╤НЬ ЗА ПАЗУХОЮ
Картинки з життя


СОБОРН╤СТЬ ПОЧИНА╢ТЬСЯ ╤З КОЖНОГО З НАС
З╕рвав прихильн╕ оплески, к╕лька поважних у журнал╕стиц╕ персон п╕д╕йшли пот╕м, дали в╕зит╕вки,...


В╤Д ПОРОШЕНКА ВИМАГАЮТЬ ПОЗБАВИТИ В╤ТАЛ╤Я КОЗЛОВСЬКОГО ЗВАННЯ «ЗАСЛУЖЕНИЙ АРТИСТ УКРА╥НИ»
Льв╕вська облрада прийняла звернення до Президента щодо позбавлення сп╕вака В╕тал╕я Козловського...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 21.11.2003 > Тема "Ми єсть народ?"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#47 за 21.11.2003
"Повністю розділяючи, запевняємо..."
Григорій Явір

Розповідь про те, як українець Григорій Явір за українську конституційну реформу бився

З відкритого листа до Голови Верховної Ради України пана В. Литвина,
депутатів Верховної Ради України
від громадянина України
Явіра Григорія Герасимовича, 1926 року народження,
пенсіонера, колишнього в'язня Німеччини, визнаного колишнім СРСР та АР Крим і не визнаного незалежною Україною, мешканця м. Саки.
...А тепер про майбутні вибори та зміни до Конституції. Познайомився із зверненням Президента по телебаченню. Усіх опозиціонерів Президент називає примітивними людьми. Як амеб чи інфузорій. Виходить, ми і досі "гвинтики", а пан Президент - пуп землі української, навіть дозволяє мені "погомоніти", а вирішувати буде він сам. Ось тобі і влада народу. А я, старий телепень, думав, що Конституція України - це найвищий юридичний Закон України прямої дії.
Хочу у ВР України запитати: якщо я - частинка народу України, то і є носій влади?
Пропоную: створити комісію для розгляду пропозицій Президента про Конституцію із 150 - 180 делегатів і депутатів, одна частина найстаріших за віком депутатів ВР України, одна - наймолодших за віком депутатів ВР України, одна - суддів (половина наймолодших і половина найстарших) Конституційного Суду України, одна - найстарших німецьких в'язнів, одна - найстарших гулагівських в'язнів СРСР (колишніх) і одна частина студентської молоді від 18 років.
Умови для делегатів конституційної комісії: усі мають бути безпартійними, крім депутатів ВР України; усі мають бути великими патріотами України, усі мають опікуватись перш за все долею українського народу та Україною понад усе.
Це близько 150 - 180 делегатів, по 30 або 25 від кожної групи... Ці делегати національних зборів (назвемо їх так тимчасово) мають обговорити і усю чинну Конституцію, бо її прийняли під мудрим керівництвом за одну ніч, що пропонує Президент і цього разу. Сподобалось. Америка більше 200 років не змінює Конституцію, бо вони вирішували на свіжу голову, до обіду. Для цього потрібно місяців з чотири, але не більше півроку. А нам пропонують бігом "одобрямс" "по просьбе трудящихся", і кучмівська більшість її затвердить. Вона (ця більшість) може затвердити так, що завтра ми опинимось в "обновлённомсоюзе братских народов".
Усі питання комісія розглядає виключно одностайно. Якщо один член комісії не згоден - питання знімається. Ми ж усі рівні? Чи ні? Коли комісія національних зборів дійде згоди по змінах до чинної Конституції України - то усі зміни будуть внесені до проекту Конституції і винесені на всенародне обговорення, потім - на всенародний Референдум. Якщо народ України ці зміни затвердить Референдумом - Конституція України матиме силу Закону прямої дії без права зміни її будь-коли і будь-ким. Буде внесена стаття, що в Конституцію можна вносити тільки
доповнення для покращення чинної Конституції України. Якщо народ України висловиться проти змін - діятиме чинна Конституція України.
Я, Явір Григорій Герасимович, пропоную свою кандидатуру в члени цієї комісії від колишніх в'язнів Німеччини і прошу ВР України підтримати моє прохання. Буду чесно і сумлінно слугувати Україні і її народу до кінця своїх днів, як слугували мої предки.
З повагою - Г. Г. ЯВІР.
P. S. Відповіді від Верховної Ради я не отримав до цих пір. Хочу додати, що отримав відписку з Криму. Ксерокопію додаю до цього відкритого листа.

Україна, Автономна Республіка Крим,
Рада міністрів
Управління справами
Явіру Г. Г. 96500,
АР Крим, м. Саки, вул. Будівельна, 2, кв. 17
Шановний Григорію Герасимовичу!
Керівництвом апарату Ради міністрів Автономної Республіки Крим розглянуто Ваше звернення до Верховної Ради України, що надійшло з Адміністрації Президента України.
Повністю розділяючи Вашу стурбованість за Україну і її майбутнє, ми запевняємо Вас, що кримський уряд у рамках чинного законодавства і покладених на нього повноважень робить все можливе для подолання негативний тенденцій, які перешкоджають розвитку нашої держави та суспільства і поки що не дозволяють нашій Батьківщині стати могутньою і незалежною в усіх відношеннях.
Рада міністрів, регіональні органи виконавчої влади і місцевого самоврядування Автономної Республіки Крим прагнуть до максимальної прозорості своєї діяльності, підтримують постійний діалог з жителями півострова, враховують думку громадян при реалізації внутрішньої політики держави.
Так, тільки в обговоренні проекту Закону України "Про внесення змін до Конституції України" в автономії взяли участь 796 тис. чоловік, або 52,3% від загальної кількості кримчан, що мають право виборчого голосу. Не залишилася без уваги і Ваша думка, в тому числі і з питання впровадження української мови.
Крім того, зміст Вашого листа доведений до відома членів уряду автономії.
Григорію Герасимовичу, керівництво Ради міністрів шанобливо ставиться до Вашої життєвої позиції і сподівається, що Ваші досвід, енергія і стурбованість за долю України дозволять Вам і надалі активно впливати на процеси, пов'язані з будівництвом нашої молодої незалежної держави.
З повагою і побажанням доброго здоров'я міністр Ради міністрів Автономної Республіки Крим О. УДОВІНА.

Від редакції.
У кінці свого листа до редакції Г. Г. Явір приписав: "Винагорода редакції, якщо надрукуєте!" Шановний Григорію Герасимовичу, це ми Вам повинні подякувати за прекрасний народний публіцистичний матеріал про наші з Вами намагання щось вирішувати у цьому житті. Сподіваємося, Ви пробачите нам, що ми не повністю процитували деякі Ваші висловлювання про гаранта нинішньої, ще не реформованої, Конституції - давайте хоч посаду президентську шанувати.
І давайте шануватися самі, беручи приклад з Вас! Бо якби хоча б кожен другий громадянин нашої держави задумувався над тим, що спонукало Вас звернутися з таким листом до нашої верховної влади, то у чиновників ніколи не набралося б отих 52,3 % одобрямських голосів, як це вийшло в Криму.
Уклін Вам за це...

тим часом...

КОНСТИТУЦІЙНИЙ СУД УКРАЇНИ ВИЗНАВ КОНСТИТУЦІЙНИМ ПОДАНИЙ У ВЕРХОВНУ РАДУ 232 НАРОДНИМИ ДЕПУТАТАМИ ЗАКОНОПРОЕКТ ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ОСНОВНОГО ЗАКОНУ КРАЇНИ
Документом пропонується внесення змін до 28 статей Конституції і доповнення її розділом "Заключні положення, які стосуються змін до Конституції України".
Проект закону, зокрема, передбачає обрання Президента України народними депутатами, збільшення повноважень Верховної Ради до п'яти років, створення коаліційної більшості у парламенті, якому надається право формувати уряд.
Президент має право на дострокове припинення повноважень Верховної Ради у разі, якщо не буде сформовано більшість і уряд.
За пропозиціями парламентаріїв, восени 2004 року відбудуться прямі президентські вибори, однак всенародно обраний глава держави знаходитиметься на цій посаді до 2006 року - до строку виборів президента згідно з новим законом - парламентом.
Законопроект також передбачає, що депутата позбавляють мандата, якщо він переходить з фракції партії або блоку, за списком якого він був обраний до парламенту, в іншу фракцію. Депутатам дозволяється поєднання мандата з посадами в уряді та інших центральних органах виконавчої влади.
Президент України Леонід Кучма переконаний, що ще в цьому році парламент знайде "без проблем" 226 голосів для прийняття законопроекту про внесення змін до Конституції,
(УКРІНФОРМ).

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 21.11.2003 > Тема "Ми єсть народ?"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=1454

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков