Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3382)
З потоку життя (6597)
Душі криниця (3569)
Українці мої... (1473)
Резонанс (1518)
Урок української (993)
"Білі плями" історії (1688)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
Тарас Петриненко, музикант: ДЯКУЮ ТОБ╤, ГОСПОДИ, ЩО СП╤ВАТИ «Н╤ ПРО ЩО» Я ТАК ╤ НЕ НАВЧИВСЯ!
Та сама скуйовджена неслухняна грива, х╕ба що – пом╕тно зсив╕ла. Той самий, трохи...


СУД РОЗГЛЯНЕ ПОЗОВ ПРОКУРАТУРИ АРК ПРО ОБМЕЖЕННЯ ПЕНС╤Й ДЛЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦ╤В
Провадження у справ╕ в╕дкрив Окружний адм╕н╕стративний суд м. Ки╓ва.


СЕНЦОВ У ╢ВРОПАРЛАМЕНТ╤: ПРОТЯГУЮЧИ РУКУ ДРУЖБИ ПУТ╤НУ, ПАМ’ЯТАЙТЕ ПРО 13 ТИСЯЧ ЗАГИБЛИХ В УКРА╥Н╤
П╕сля його виступу ╕з зали почувся вигук – «Героям слава!». Ус╕ присутн╕...


СБУ ЗАТРИМАЛА «╢ДИНОРОСА» КУЧЕРЯВОГО НА АДМ╤НКОРДОН╤ З КРИМОМ
Про це пов╕домля╓ пресцентр СБУ.


ДЕРЖКОМТЕЛЕРАД╤О НЕ ДАВ ДОЗВ╤Л НА ВВЕЗЕННЯ КНИГ, ЯК╤ М╤СТЯТЬ ОЗНАКИ ПРОПАГАНДИ ДЕРЖАВИ-АГРЕСОРА
Держкомтелерад╕о видав 27 638 дозвол╕в на ввезення видавничо╖ продукц╕╖ та надав 3 941 в╕дмову у...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #1 за 09.01.2015 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#1 за 09.01.2015
Петро ПОРОШЕНКО: «Я ПИШАЮСЯ ТИМ, ЯК УКРА╥НА ПРОЖИЛА ЦЕЙ Р╤К»

ВИСТУП ПРЕЗИДЕНТА УКРА╥НИ НА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦ╤╥ 29 ГРУДНЯ 2014 РОКУ

Завершу╓ться 2014 р╕к. Р╕к, який, безумовно, ╓ карколомним, найб╕льш складним за останн╕ 70 рок╕в п╕сля 1945 року. Найб╕льш складним для мо╓╖ кра╖ни, для Укра╖ни. Найб╕льш складним ╕ для ╢вропи, ╕ св╕ту в ц╕лому. Св╕т став менш безпечним, менш передбачуваним. Була зруйнована глобальна пово╓нна система безпеки, вона б╕льше не працю╓.
Я не згоден з тим, що св╕т став б╕полярним. Св╕т залиша╓ться цив╕л╕зованим, ╕ той факт, що весь св╕т об’╓днався навколо Укра╖ни, весь св╕т продемонстрував дуже тверду ╓дн╕сть ╕ сол╕дарн╕сть з Укра╖ною, св╕дчить про те, що у нас ╓ дуже серйозн╕ п╕дстави для оптим╕зму.
Але т╕ виклики ╕ ризики, як╕ нависли над Укра╖ною, починаючи з самого початку 2014 року, д╕йсно вражали. Це як в ╕ншому житт╕. Кра╖на, яка була митт╓во пере-творена в диктатуру, в тотал╕тарну державу 16 с╕чня 2014 року. Кра╖на, для яко╖ незалежн╕сть у 1991 роц╕ безкровно впала з неба ╕ яка була змушена платити надзвичайно високу ц╕ну за друге народження сво╓╖ незалежност╕ в лютому 2014 року. Коли сотня найкращих укра╖нських хлопц╕в ╕ д╕вчат незалежно в╕д того, яко╖ вони були нац╕ональност╕ ╕ громадянами яко╖ кра╖ни вони були, в╕ддали сво╓ життя для того, щоб народилася нова кра╖на ╕ новий народ. Кра╖на, над якою нависла загроза суверен╕тету втягуванням у Митний союз, ╕ це здавалося декому вже нев╕дворотн╕м. Кра╖на, над якою у березн╕ нависла реальна загроза територ╕альн╕й ц╕л╕сност╕ п╕сля анекс╕╖ Криму. Кра╖на, де в середин╕ року почалася пряма збройна агрес╕я сус╕дньо╖ держави проти нашо╖ держави. Кра╖на, у яко╖ внасл╕док безглуздо╖ та безв╕дпов╕дально╖ ф╕нансово╖ пол╕тики була знищена економ╕чна база ще на початку року.
Це дуже великий перел╕к ризик╕в ╕ загроз, з якими Укра╖на з╕ткнулася, можливо, вперше. Де-факто працювала л╕кв╕дац╕йна ком╕с╕я з л╕кв╕дац╕╖ укра╖нських Збройних Сил, п╕дрозд╕л╕в безпеки, М╕н╕стерства внутр╕шн╕х справ, Внутр╕шн╕х в╕йськ. Хтось дуже спод╕вався на те, що ми не здатн╕ себе захистити.
Проте я пишаюся тим, як Укра╖на прожила цей р╕к. Ми не просто вистояли, ми знайшли г╕дну в╕дпов╕дь на вс╕ ц╕ виклики.
Н╕хто не оч╕кував, що в умовах в╕йни Укра╖нський народ буде наст╕льки орган╕зований, наст╕льки в╕дпов╕дальний, щоб провести найкращ╕ президентськ╕ вибори в ╕стор╕╖ Укра╖ни. Одразу ж п╕сля них була запущена п╕дготовка до п╕дписання Угоди про асоц╕ац╕ю з ╢вропейським Союзом, що й було зроблено 27 червня в Брюссел╕.
З перших дн╕в були зад╕ян╕ безпрецедентн╕ заходи з╕ зм╕цнення обороноздатност╕ нашо╖ держави. З самого початку орган╕зац╕йна структура була не готова до цього. Грошей не було. Але бойовий дух, ун╕кальний волонтерський рух спростував традиц╕йне присл╕в’я, з яким асоц╕ювалися укра╖нц╕: «Моя хата скраю». Так, хата скраю, але цей «край» попереду, на передн╕й л╕н╕╖ захисту держави. Б╕льше 80 в╕дсотк╕в укра╖нц╕в у т╕й чи ╕нш╕й форм╕ взяли участь у волонтерському рус╕. ╤ це в кра╖н╕, в як╕й ще дек╕лька рок╕в тому лише 13 в╕дсотк╕в укра╖нц╕в готов╕ були з╕ збро╓ю в руках захищати свою державу, свою Батьк╕вщину.
На перших порах внесок волонтер╕в у захист Укра╖ни, ╖╖ суверен╕тету, незалежност╕ та територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ був визначальним. На складах Збройних Сил не було продовольства, речового забезпечення, на баланс╕ було «нуль» бронежилет╕в, кевларових шолом╕в, «розгрузок».
Перший удар ворога укра╖нськ╕ Збройн╕ Сили зустр╕ли стр╕лецькою збро╓ю в руках на «голому» ентуз╕азм╕ к╕льк╕стю 6 тисяч в╕йськовослужбовц╕в, як╕ були розпорошен╕ по всьому фронту. Але вже за дек╕лька м╕сяц╕в Укра╖на створила одну з найб╕льш бо╓здатних арм╕й на континент╕. ╤ вже зараз до нас при╖жджають вивчати наш досв╕д, операц╕╖, технолог╕ю боротьби з г╕бридною в╕йною.
За ц╕ 7-8 м╕сяц╕в нам удалося моб╕л╕зувати нечувану м╕жнародну п╕дтримку Укра╖ни. Вперше в ╕стор╕╖ 16 вересня синхронно була ратиф╕кована Угода про асоц╕ац╕ю в ╢вропарламент╕ у Страсбурз╕ ╕ у Верховн╕й Рад╕ Укра╖ни. ╤ там, ╕ там була конституц╕йна б╕льш╕сть, що яскраво продемонструвало той р╕вень п╕дтримки, який Укра╖на ма╓ зараз. Це було видно на вс╕х м╕жнародних форумах, включаючи Генеральну Асамблею Орган╕зац╕╖ Об’╓днаних Нац╕й, де 100 держав п╕дтримали позиц╕ю Укра╖ни, надавши нам значну моральну п╕дтримку.
26 жовтня в дуже непростих умовах, за величезних ризик╕в були проведен╕ парламентськ╕ вибори. Багато хто засуджував мене за р╕шення розпустити Парламент ╕ проголосити достроков╕ парламентськ╕ вибори. Практика ╕ життя продемонстрували, що це був абсолютно правильний ╕ виважений крок. Ми не ма╓мо тепер у Парламент╕ п’ято╖ колони агресора, ми не ма╓мо комун╕стичних зрадник╕в, ми не ма╓мо Парт╕╖ рег╕он╕в, ╕ я спод╕ваюся, що ми ма╓мо тверду про╓вропейську коал╕ц╕ю, яка здатна взяти на себе в╕дпов╕дальн╕сть в ц╕ дуже непрост╕ часи.
Окремо хот╕в би зупинитися на Закон╕ про люстрац╕ю, який також став певним руб╕коном, що демонстру╓ кардинальн╕ зм╕ни, як╕ мають в╕дбуватися в кра╖н╕.
Позитивний ф╕нал року — це зв╕льнення 150 заручник╕в. Звертаю вашу увагу, що це було не просто зв╕льнення заручник╕в, яке в╕дбувалося поступово. Цих заручник╕в п╕вроку в╕дмовлялися зв╕льняти. Багато з них отримали вирок на розстр╕л. Це були б╕йц╕ добровольчих батальйон╕в, Нац╕онально╖ гвард╕╖, яких довг╕ м╕сяц╕ бойовики в╕дмовлялися зв╕льняти. ╤ лише надзвичайно активн╕ зусилля ╕ добре скоординован╕ кроки дозволили 150 укра╖нським во╖нам зустр╕ти Новий р╕к у родинах удома. Я дуже рад╕ю цьому.
Зв╕льнений ╕ Чонгар, де укра╖нськ╕ прикордонники просунулися вперед ╕ зайняли позиц╕ю, разом з Арабатською стр╕лкою, повн╕стю зв╕льнивши територ╕ю Херсонсько╖ област╕.
Але попереду стоять не менш складн╕ завдання. Ми можемо реал╕зувати ╖х, лише якщо ми будемо демонструвати ╓дн╕сть ╕ в╕дпов╕дальн╕сть. Мега-завдання — це проведення реформ ╕ створення вс╕х умов для економ╕чного зростання в 2016 роц╕. Зараз нам треба стаб╕л╕зувати економ╕ку, запустити нов╕ реформи, як╕ забезпечать абсолютно ╕ншу позиц╕ю щодо ╕нвестиц╕йного кл╕мату, р╕шуч╕ кроки в забезпеченн╕ верховенства права, судову реформу, ефективн╕ д╕╖ щодо боротьби з корупц╕╓ю. Це все допоможе нам зробити дуже просту р╕ч — конвертувати високий м╕жнародний авторитет, який сьогодн╕ ма╓ Укра╖на, в прям╕ ╕ноземн╕ ╕нвестиц╕╖. Це те, що, як пов╕тря, сьогодн╕ потр╕бно Укра╖н╕.
Дуже важливо буде добитися на Ризькому сам╕т╕ в травн╕ 2015 року прийняття р╕шення про безв╕зовий режим. Ус╕ необх╕дн╕ складов╕ для цього ╓. Ми ма╓мо це забезпечити. Укра╖нц╕, нарешт╕, мають ╖здити без в╕з по вс╕й ╢вроп╕.
╤ головне — на баз╕ мого Мирного плану, М╕нських домовленостей необх╕дно перетворити крихке перемир’я, яке сьогодн╕ ╓ на сход╕, в ст╕йкий, забезпечений ╕ тривалий мир. Повернути тимчасово окупован╕ територ╕╖ п╕д контроль укра╖нсько╖ влади. В╕дновити на цих територ╕ях укра╖нський суверен╕тет. Ще раз п╕дкреслю: зробити це можна лише на п╕дстав╕ М╕нського протоколу, де врахован╕ вс╕ необх╕дн╕ умови, щоб це було зд╕йснено. Режим припинення вогню, негайне зв╕льнення вс╕х заручник╕в, наголошую, вс╕х, бо ц╕ 150 — це не вс╕. ╤ на сьогодн╕шн╕й день група, яка створена, в тому числ╕ за участ╕ Служби безпеки Укра╖ни, буде продовжувати активну роботу з пошуку заручник╕в на окупован╕й територ╕╖. Перш╕ четверо були привезен╕. ╤ це буде зд╕йснюватися не в режим╕ обм╕ну, а в режим╕ повернення наших хлопц╕в додому.
Ключова умова М╕нського протоколу, яка дуже швидко принесе мир у нашу кра╖ну, дуже проста — перекриття кордон╕в ╕ виведення ╕ноземних в╕йськ з нашо╖ територ╕╖. Т╕льки-но в╕йська будуть виведен╕, жодного конфл╕кту не буде. Його не ╕сну╓. В╕н — надуманий. ╤ перш╕ кроки на зв╕льнених територ╕ях ╓ яскравим тому п╕дтвердженням. Хай по╖дуть у Слов’янськ, Краматорськ, Лисичанськ, С╓в╓родонецьк, Мар╕уполь ╕ побачать, яким чином в╕дновлю╓ться укра╖нська влада на зв╕льнених територ╕ях. Це буде ще одне п╕дтвердження того, що цей конфл╕кт принесений у нашу кра╖ну ззовн╕, ╕ т╕, хто його прин╕с, окупанти й агресори, мають п╕ти з нашо╖ держави.
Безумовно, це потребу╓ дуже серйозно╖ м╕жнародно╖ координац╕╖. ╤ та активн╕сть, яку укра╖нська влада, укра╖нське М╕н╕стерство закордонних справ ╕ укра╖нський Президент демонстрували нин╕шнього року, буде тривати ╕ в 2015-му. М╕й дипломатичний р╕к почнеться 15 с╕чня в Астан╕, де вже домовлено про проведення зустр╕ч╕ в «Нормандському формат╕». Зараз дано доручення м╕н╕страм закордонних справ кра╖н «Нормандського формату» щодо п╕дготовки порядку денного ╕ проект╕в р╕шень на цей сам╕т.
Кр╕м того, дуже серйозним викликом залиша╓ться боротьба з корупц╕╓ю. Найближчим часом, одразу п╕сля свят, попередньо 8-10 с╕чня, в╕дбудеться моя зустр╕ч з новопризначеними трьома тр╕йками в╕д Президента, Уряду та Парламенту для формування кер╕вництва Антикорупц╕йного бюро. Дек╕лька потенц╕йних кандидат╕в дають мен╕ дуже серйозн╕ п╕дстави для оптим╕зму. Вс╕ корупц╕йн╕ справи негайно будуть переведен╕ до Антикорупц╕йного бюро. З чистого аркуша, використовуючи найкращий м╕жнародний досв╕д, будуть зроблен╕ кроки, як╕ продемонструють, що людей, як╕ матимуть ╕мун╕тет в╕д антикорупц╕йних розсл╕дувань, в кра╖н╕ не буде. Думаю, ми зможемо нарешт╕ продемонструвати дуже високу ефективн╕сть цих крок╕в.
Дорог╕ друз╕!
Попереду велика робота. Зроблено вже багато. Ключове, що нам треба, — зберегти ╓дн╕сть ╕ в╕дпов╕дальн╕сть. Я впевнений, що це у нас вийде.

Прес-служба Президента Укра╖ни

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #1 за 09.01.2015 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=14538

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков