Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3677)
З потоку життя (6894)
Душі криниця (3705)
Українці мої... (1510)
Резонанс (1606)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1756)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УКРА╥НА НЕ ЗАБЕЗПЕЧУВАТИМЕ ВОДОЮ РОС╤ЙСЬК╤ БАЗИ У КРИМУ
Про це заявив пост╕йний представник Укра╖ни при м╕жнародних орган╕зац╕ях у В╕дн╕ ╢вген╕й Цимбалюк...


ПРЕЗИДЕНТ ЗАЯВЛЯ╢ ПРО В╤ДПОВ╤ДАЛЬН╤СТЬ ТИХ, ХТО «ЗДАВ КРИМ»
Про це в╕н заявив у Посланн╕ до Верховно╖ Ради про внутр╕шн╓ ╕ зовн╕шн╓ становище Укра╖ни


М╤НРЕ╤НТЕГРАЦ╤╥ ЗАКЛИКА╢ НЕ НАЗИВАТИ КРИМ АНЕКСОВАНИМ - ЛИШЕ ОКУПОВАНИМ
"Тобто, громадяни Укра╖ни в Криму позбавляються сво╖х прав як громадяни, як╕ п╕дпадають п╕д...


МЗС ВИМАГА╢ В╤Д РОС╤╥ ПРИПИНИТИ НЕЗАКОНН╤ АРХЕОЛОГ╤ЧН╤ РОЗКОПКИ В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ
Про це пов╕домила перший заступник м╕н╕стра закордонних справ Ем╕не Джапарова у коментар╕ Укр╕нформу


ЗЕЛЕНСЬКИЙ НАЗВАВ НОВУ УМОВУ ЗАПРОВАДЖЕННЯ В УКРА╥Н╤ ЖОРСТКОГО КАРАНТИНУ
Про це в╕н сказав в ╕нтерв'ю чотирьом укра╖нським телеканалам
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #52 за 26.12.2014 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#52 за 26.12.2014
ХОРОША М╤НА ПРИ ПОГАН╤Й ГР╤: П╤ДСУМКИ ЩОР╤ЧНО╥ ПРЕС-КОНФЕРЕНЦ╤╥ ПУТ╤НА

Президент РФ Пут╕н пров╕в щор╕чну велику прес-конференц╕ю для рос╕йських та ╕ноземних журнал╕ст╕в, яка стала вже десятою на його посту глави держави. Пут╕н за три години в╕дпов╕в на 53 запитання, як╕ поставили 38 рос╕йських та ╕ноземних журнал╕ст╕в. П╕д час прес-конференц╕╖ багато часу було прид╕лено економ╕чн╕й ситуац╕╖ в кра╖н╕, в╕дносинам ╕з Заходом, а також ситуац╕╖ в Укра╖н╕.

Про ситуац╕ю в економ╕ц╕

Коментуючи ситуац╕ю в рос╕йськ╕й економ╕ц╕, Пут╕н заявив, що ╖╖ стан спровокований зовн╕шн╕ми факторами, натякаючи на провину Заходу.
«Звичайно, сьогодн╕шня ситуац╕я спровокована зовн╕шн╕ми факторами, перш за все. Але виходимо з того, що нами багато не зроблено з того, що планували зробити, ╕ ми говорили про те, що повинн╕ зробити з диверсиф╕кац╕╖ нашо╖ економ╕ки протягом практично попередн╕х 20 рок╕в. Зробити це було досить складно, якщо взагал╕ можливо з урахуванням саме ось ц╕╓╖ сприятливо╖ в даному випадку зовн╕шньо╖ економ╕чно╖ кон’юнктури, коли грош╕ в основному б╕знес намагався вкладати туди, де можна було отримати максимальний ╕ швидкий прибуток», — сказав Пут╕н у ход╕ велико╖ прес-конференц╕╖.

Про курс рубля
П╕сля катастроф╕чного обвалу курсу рубля ╕ подальшого його невеликого укр╕плення за день до прес-конференц╕╖ Пут╕н все ж висловив спод╕вання, що тенденц╕я зм╕цнення рубля збережеться.
«Спод╕ваюся на те, що сьогодн╕шн╓-вчорашн╓ зниження курсу ╕ноземно╖ валюти ╕ п╕двищення вартост╕ нац╕онально╖ — рубля — збережеться. Чи це можливо? Можливо. Чи можливе зниження ц╕н на нафту, ╕ чи буде це впливати на нац╕ональну валюту ╕, в╕дпов╕дно, на вс╕ ╕нш╕ показники? Так, можливо», — сказав президент у четвер у ход╕ прес-конференц╕╖, цитують РИА Новости.
Також Пут╕н зазначив, що Рос╕╖ в г╕ршому випадку знадобиться два роки на вих╕д ╕з кризи.
«Зростання св╕тово╖ економ╕ки буде збер╕гатися. Темпи знижуються, але зростання точно буде. Економ╕ка буде зростати. ╤ наша економ╕ка вийде з сьогодн╕шньо╖ ситуац╕╖. Ск╕льки на це потр╕бно часу? При найнесприятлив╕шому зб╕гу обставин, я думаю, що два роки», — сказав Пут╕н.

Про утиски Заходу
Вся прес-конференц╕я рос╕йського л╕дера була просякнута антизах╕дною риторикою. За його словами, на Заход╕ вир╕шили, що вони — ╕мпер╕я, а решта — васали.
«А система ПРО поряд з нашими кордонами — це х╕ба не ст╕на? Н╕хто не зупинився. В цьому ж головна проблема сьогодн╕шн╕х м╕жнародних в╕дносин — наш╕ партнери не зупинилися, вони вир╕шили, що вони — переможц╕, що вони тепер — ╕мпер╕я, а вс╕ ╕нш╕ — васали, яких потр╕бно дотискати», — сказав Пут╕н.

Про д╕алог з бойовиками
Пут╕н зазначив, що економ╕чна блокада Донбасу — шлях безперспективний.
«Зам╕сть того, щоб почати з ними хоч якийсь пол╕тичний д╕алог, спочатку почали застосовувати правоохоронн╕ органи, м╕л╕ц╕ю. Коли це не вдалося, почали застосовувати арм╕ю. Коли ╕ це не вийшло — сьогодн╕ намагаються вир╕шити питання теж силовим способом за допомогою економ╕чно╖ блокади. Вважаю, що цей шлях абсолютно безперспективний, шк╕дливий для дол╕ державност╕ Укра╖ни ╕ для укра╖нського народу», — сказав Пут╕н.

Про санкц╕╖ ╕ нац╕ю
В╕н зазначив, що санкц╕╖ проти Рос╕╖ — не «розплата за Крим», а плата за бажання зберегтися як нац╕я ╕ цив╕л╕зац╕я.
«Н╕, це — не розплата за Крим, це — плата за наше природне бажання самозберегтися як нац╕я, як цив╕л╕зац╕я, як держава», — сказав в╕н, в╕дпов╕даючи на запитання, чи ╓ ситуац╕я з рос╕йською економ╕кою «платою за Крим».

Про тайгу, поросят ╕ ведмедя на ланцюгу
Кр╕м того, в ход╕ прес-конференц╕╖ Пут╕н традиц╕йно пор╕вняв Рос╕ю з ведмедем.
«Що б ми не робили, завжди зустр╕ча╓мо проблеми, опонування, боротьбу з нами. Неск╕нченно. Я на Валдайському клуб╕ проводив пор╕вняння. Якщо ведмедю нашому посид╕ти спок╕йно, не ганяти поросят по тайз╕, може, йому дадуть спок╕й? Не дадуть. Завжди його будуть намагатися посадити на ланцюг», — сказав Пут╕н.
Продовжуючи аналог╕ю, глава держави заявив, що якщо Заходу це вдасться, — «Мишц╕ тут же вирвуть зуби ╕ пазур╕», п╕д якими очевидно маються на уваз╕ рос╕йськ╕ сили ядерного стримування.

Про Порошенка
Пут╕н зазначив, що в╕н разом з Порошенком був ╕н╕ц╕атором зустр╕чей у М╕нську, ╕ глава Укра╖ни налаштований на врегулювання.
«Безумовно, Президент Укра╖ни, зв╕сно, хоче врегулювати ситуац╕ю, у мене нема╓ сумн╕в╕в, що в╕н прагне до цього. Але в╕н там не один. Зараз чу╓мо заяви посадових ос╕б про те, що потр╕бно чи не «воювати до к╕нця», що це може призвести до яко╖сь загальноконтинентально╖ кризи. Чу╓мо багато войовничих заяв», — сказав Пут╕н.

Про допомогу бойовикам
За словами Пут╕на, Рос╕я буде продовжувати надавати допомогу «населенню Донбасу» так само, як вона це робить зараз, — в╕дправляючи гуман╕тарн╕ конво╖, заявив у четвер президент Рос╕╖ Володимир Пут╕н на щор╕чн╕й прес-конференц╕╖. При цьому Пут╕н забув, що ц╕ конво╖ давно не доходять до простого населення, ╕ ╓, по сут╕, способом постачання бойовикам пров╕з╕╖ ╕ палива.
«Ми, звичайно, будемо допомагати людям (Донбасу — ред.), як ми це робимо зараз. Ви зна╓те, що вже десятий гуман╕тарний конвой направлений», — заявив президент.

Про п’яту колону
Президент Рос╕╖ Володимир Пут╕н, в╕дпов╕даючи на запитання про згадуваний ним ран╕ше терм╕н «п’ята колона», назвав дуже тонку грань м╕ж опозиц╕╓ю й «п’ятою колоною», зазначивши, що останн╕ в╕дстоюють ╕нтереси ╕ншо╖ держави.
«Межа м╕ж опозиц╕онерами та «п’ятою колоною», вона внутр╕шня, ╖╖ важко побачити ззовн╕. У чому вона поляга╓? Опозиц╕онер, нав╕ть дуже жорсткий, до к╕нця бореться за ╕нтереси сво╓╖ батьк╕вщини, а «п’ята колона» — це так, т╕ люди, як╕ виконують те, що продиктовано ╕нтересами ╕ншо╖ держави, ╕ ╖х використовують як ╕нструмент для досягнення чужих нам пол╕тичних ц╕лей», — сказав Пут╕н на велик╕й прес-конференц╕╖.
За його словами, рос╕йська влада не займа╓ться цькуванням людей, як╕ виступають проти ╖╖ пол╕тики.
«Хочу вас запевнити, що н╕якою орган╕зац╕╓ю цькування щодо людей, як╕ не згодн╕ з нашими д╕ями, скаж╕мо в Укра╖н╕, в Криму, чи з якихось внутр╕шньопол╕тичних питань, н╕хто з оф╕ц╕йних орган╕в влади, представник╕в орган╕в влади не займа╓ться», — сказав Пут╕н.

Про Укра╖ну
Журнал╕ст у толстовц╕ з написом «Укроп» запитав Пут╕на про «каральну операц╕ю Рос╕╖» на сход╕ Укра╖ни.
Пут╕н заявив, що якби Зах╕д сво╓часно закликав орган╕затор╕в «державного перевороту» в Укра╖н╕ до порядку, то громадянсько╖ в╕йни в ц╕й кра╖н╕ не було б.
«Я впевнений, що якби така позиц╕я була зайнята, то зараз не було б н╕ громадянсько╖ в╕йни в Укра╖н╕, не було б численних жертв. Наш╕ колеги зайняли ╕ншу позиц╕ю», — сказав Пут╕н на велик╕й прес-конференц╕╖.
Також в╕н заявив, що правда в ситуац╕╖ з укра╖нським конфл╕ктом — на боц╕ Рос╕╖, а не Заходу.
«Я вважаю, що ми ма╓мо рац╕ю в ход╕ укра╖нсько╖ кризи. Я вже про це говорив, що це наш╕ зах╕дн╕ партнери не мають рац╕╖», — сказав Пут╕н.

Про особисте життя
Пут╕н заявив, що з особистим життям у нього все нормально.
«Все в порядку в мене, не турбуйтеся», — сказав глава рос╕йсько╖ держави.
За його словами, з колишньою дружиною у них добр╕ ╕ дружн╕ в╕дносини, вони регулярно бачаться, ╕ з д╕тьми в╕н теж зустр╕ча╓ться, хоча не так часто, як хот╕лося б.

Про Чечню
П╕д час п╕дсумково╖ прес-конференц╕╖ президента РФ Володимира Пут╕на йому поставила запитання в╕дома телеведуча ╕ журнал╕ст «Дождя» Ксен╕я Собчак, на що рос╕йський л╕дер в╕дпов╕в, звертаючись до свого прес-секретаря Дмитра П╓скова: «Нав╕що ти ╖й дав слово».
Собчак згадала про недавн╕ под╕╖ в Грозному ╕ поц╕кавилася у Пут╕на, чи буде в╕н захищати тих жител╕в Чечн╕ ╕ ╖хн╕х родич╕в, яких ще до суду почали вважати винними ╕ спалювати ╖хн╕ будинки. Також журнал╕стка нагадала Пут╕ну про так звану «п’яту колону» ╕ фейков╕ сюжети про Укра╖ну на федеральних каналах РФ ╕ поц╕кавилася у президента, чи д╕лить в╕н рос╕ян на «бандерлог╕в ╕ його соратник╕в».

Про рос╕йських в╕йськових ╕ найманц╕в в Укра╖н╕
Пут╕н заявив, що як верховний головнокомандувач РФ несе в╕дпов╕дальн╕сть за в╕дправку рос╕йських солдат╕в ╕ бойовик╕в в Укра╖ну.
«Що стосу╓ться того, хто ╕ за що несе в╕дпов╕дальн╕сть: у нас в Рос╕╖, власне кажучи, як ╕ майже в будь-як╕й президентськ╕й республ╕ц╕, за все в╕дпов╕да╓ президент. А що стосу╓ться в╕йськовослужбовц╕в, — за ╖хню долю в╕дпов╕да╓ верховний головнокомандувач, звертаю увагу, у нас це — одна ╕ та ж особа», — сказав Пут╕н, в╕дпов╕даючи на запитання УН╤АН, ск╕льки РФ в╕дправила рос╕йських в╕йськових воювати в Укра╖ну, ╕ що б Пут╕н хот╕в сказати родичам загиблих рос╕йських солдат╕в ╕ оф╕цер╕в.
«Вс╕ люди, як╕ за покликом серця виконують св╕й обов’язок або добров╕льно беруть участь у бойових д╕ях, в тому числ╕ ╕ на «п╕вденному сход╕ Укра╖ни, не ╓ найманцями, тому що за це грошей не отримують», — сказав Пут╕н.

Про новий терм╕н
Пут╕н заявив, що р╕шення про те, чи балотуватися на наступний терм╕н, в╕н буде приймати за результатами роботи в кра╖н╕ ╕ на президентському, ╕ на урядовому р╕вн╕, але це робити рано кому б то не було.
«Р╕шення про президентськ╕ вибори 2018 року приймати рано кому б то не було, треба наполегливо працювати в ╕нтересах громадян Рос╕йсько╖ Федерац╕╖, а за результатами ╕ за настро╓м у сусп╕льств╕ можна буде зробити висновок про те, кому йти на вибори в 2018 роц╕», — сказав Пут╕н.
УН╤АН

ДЕПУТАТ ДЕРЖДУМИ ПРО В╤ДПОВ╤Д╤ ПУТ╤НА: «НЕХАЙ СПУСТИТЬСЯ З НЕБЕС НА РОС╤ЙСЬКУ ЗЕМЛЮ»

Депутат Держдуми Валер╕й Рашк╕н з╕знався, що прес-конференц╕я Володимира Пут╕на справила на нього гн╕тюче враження «в╕дсутн╕стю пол╕тично╖ вол╕ до вир╕шення внутр╕шньорос╕йських проблем».
Рашк╕н процитував в╕дпов╕дь Пут╕на на запитання про зарплату глави «Роснафти» ╤горя С╓ч╕на. «Зарплати С╓ч╕на не знаю. Я, чесно кажучи, нав╕ть сво╓╖ власно╖ зарплати не знаю — приносять, я ╖╖ складаю, на рахунок в╕дправляю, нав╕ть не рахую», — заявив президент Рос╕╖ Володимир Пут╕н п╕д час сп╕лкування з журнал╕стами, пов╕домля╓ «Росбалт».
За словами Рашк╕на, Пут╕н ще раз показав, що влада ╕ кап╕тал живуть у зовс╕м ╕нш╕й реальност╕, н╕ж простий народ. «Володимир Пут╕н нав╕ть не вважав за потр╕бне якось прокоментувати репл╕ку журнал╕стки про кричущу соц╕альне нер╕вн╕сть ╕ убог╕сть, в як╕й живуть наш╕ люди похилого в╕ку, пенс╕онери, прост╕ люди. Зам╕сть цього президент зарозум╕ло заявив, що нав╕ть не раху╓ свою зарплату», — зазначив депутат...

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #52 за 26.12.2014 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=14505

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков